Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Jaka broń boczna?


Recommended Posts

  • Replies 61
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Na Green-gass są ograniczone do użytku w temperaturach ponad +5'C. W niższych po prostu syfonują.

 

Na CO2 niewiele lepsze pod tym względem, za to ich moc zazwyczaj przekracza 350 FPS, co eliminuje je z CQB.

 

AEP-y są dość słabe, około 200 FPS, więc nadają się jako broń "ostatniej szansy", i są bardzo dobre do CQB. Jak dotąd najlepszy AEP to Glock 18C, czyli CM.030.

 

Żaden pistolet nie zda egzaminu w lesie jako replika główna.

Edited by Powała
Link to post
Share on other sites
Co do Green-gasu to też zależy od szczelności repliki. Moja jeszcze nigdy nie syfonowała, a zimą też jej nie oszczędzam.

To ciekawe, bo jeszcze nie widziałem repliki na GG prawidłowo działającej w temperaturach <5'C, a miałem zarówno Berettę, Sigmę (potężna moc i zasięg z tłumikiem porównywalny do słabszych AEGów), teraz mam Lugera, a w Ekipie jest też Glock i Colt, jakoś żadna z tych replik nie chce "współpracować" w niskich temperaturach. :icon_eek2:

Edited by Powała
Link to post
Share on other sites

To ciekawe, bo jeszcze nie widziałem repliki na GG prawidłowo działającej w temperaturach <5'C, a miałem zarówno Berettę, Sigmę (potężna moc i zasięg z tłumikiem porównywalny do słabszych AEGów), teraz mam Lugera, a w Ekipie jest też Glock i Colt, jakoś żadna z tych replik nie chce "współpracować" w niskich temperaturach. :icon_eek2:

 

Ja mam Colta 1911A1 Tokyo Marui :)

Dokładnie ten: http://taktyczny.com/pistolety-i-rewolwery/green-gas/pistolet-colt-1911a1-tokyo-marui-green-gas.html

Sprawdzałem zasięg przy -10*C i wynik wyszedł 35/40 m skutecznego :)

Link to post
Share on other sites
mam zamiar używać jej w lesie ale w szczególności w budynkach.

Te dwie rzeczy nawzajem się eliminują ( nie dosłownie...). Jeśli chcesz do CQB, cm.030 jest polecany, jeśli do lasu i CQB to najlepiej na greengas ( bardziej powszechny ), to nie kupuj żadnej STTI Baretta za 100zł, tylko coś lepszego od KJW - Glocka, M9, Colta - co ci się podoba.

Edited by kisielowy
Link to post
Share on other sites

Bo Powała mało widział po prostu. Z resztą widać to tu

 

Żaden pistolet nie zda egzaminu w lesie jako replika główna.

 

 

Klamki to tak: AEPy fajne, tanie w obsłudze ale fpsy do niczego, odpada po mojemu. Klamki na CO2 są zawodne. Zawsze i wszystkie. Czy to magi się rozszczelniają czy flaki zdychają, zero dobrych wspomnień z nimi. Zostaje GG ale wiadomo- możesz kupić jakiś słom WE, SG czy KWA (w tym ostatnim złomem są głównie glocki i SIGi), możesz kupić coś "jako takiego" a możesz kupić coś dobrego.

Edited by dexterkrak
Link to post
Share on other sites

Kolega chyba miał na myśli, że nie będziesz walił full auto po ryjach i gołych rękach, tylko przycelujesz w jakieś miejsca, które są osłaniane przez kilka warstw ubrań, albo najlepiej coś twardego.

Zwykle nikt po strzale w ładownice się nie skarżył, ale wiadomo jak to wychodzi w praktyce.

 

Co do zużycia amunicji - jeśli nie jest to dla Ciebie element zabawy, zapasowy hicap powinien starczyć, zwłaszcza że stosunkowo łatwo się je napełnia.

 

Gaziaki bez blowbacku powinny się nadać, nawet w niższych temperaturach. Ja na zimę zaopatrzyłem się w AGM 003.

Edited by Mixon
Link to post
Share on other sites

Bo Powała mało widział po prostu. Z resztą widać to tu

Żaden pistolet nie zda egzaminu w lesie jako replika główna.

(...)

Na pewno Ty wiesz lepiej, choć moja opinia jest zbieżna z wieloma innymi, ale Ty wiesz lepiej. :icon_wink:

Pewnie nie kwestionowałbyś tego zdania gdyby wyraził je ktoś inny, ale Ty wiesz lepiej. :icon_confused:

Jedyną klamką (a miałem ich w użyciu kilka), która sprawdzała się w miarę przyzwoicie jako replika główna w taktyce zielonej była SIGMA (CO2), z tłumikiem przedłużającym lufę, ale Ty wiesz lepiej. :bialaflaga:

Edited by Powała
Link to post
Share on other sites

Jedyną klamką (a miałem ich w użyciu kilka), która sprawdzała się w miarę przyzwoicie jako replika główna w taktyce zielonej była SIGMA (CO2), z tłumikiem przedłużającym lufę, ale Ty wiesz lepiej. :bialaflaga:

Moim skromnym zdaniem w taktyce zielonej każda klamka da radę, ale to już będzie zabawa typu podchody, a nie celne strzelanie, gdy np. w klamce zasięg skuteczny powiedzmy 30m, a w głównej 60m. :)

Link to post
Share on other sites
Moim skromnym zdaniem w taktyce zielonej każda klamka da radę, ale to już będzie zabawa typu podchody, a nie celne strzelanie, gdy np. w klamce zasięg skuteczny powiedzmy 30m, a w głównej 60m. :icon_smile:

... i z tym zgadzam się w pełni :icon_exclaim:

Link to post
Share on other sites

Fajnie. To kup sobie wreszcie porządną, firmowa klamkę bo jak swoje sądy opierasz na złomoklocku KWA, SIGMIE KWC i tej klasy sprzęcie to przeciez nic dziwnego, że się nie nadają. Pozwolę sobie śmiało założyć, że klamek przerobiłem "kapeńkę" więcej niż Ty, swoich i nie swoich, firmowych i nie i bez problemu znajdziesz model który doskonale spisuje sie w zielonej.

 

http://www.casg.pl/product-pol-170-Tokyo-Marui-SOCOM-Mk23-zestaw-z-walizka-i-modulem-LAM-.html

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...