Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Colt 1911 KJW czy Socom gear


Recommended Posts

A ja polecę Colta Tokyo Marui. Co prawda cena dość wysoka (około 750 zł za nówkę) i plastik, ale strzela i wygląda na prawdę świetnie. Sam kiedyś myślałem, że to strata kasy tyle dawać za klamkę, ale się przełamałem i w ogóle nie żałuję.

Link to post
Share on other sites

Tak miałem na myśli magazynki na GG, przepraszam za brak interpunkcji. Zasadniczo gdyby było mnie stać na TM brał bym w ciemno, jednak KJW z magami na co2 jest całkiem w porządku jak za tą cenę,

 

Do tego z tego co wiem części z TM pasują do KJW? Jak się mylę proszę mnie poprawić.

Link to post
Share on other sites
  • 2 months later...

Mógłby ktoś się wypowiedzieć na temat wytrzymałości korpusu tej repliki KJW KP-08. Jest on z ABSu i mam pewne obawy co do jego wytrzymałości. Może je ktoś potwierdzić lub zdementować. Również czy magazynki co2 od KP-05 pasują bez problemów do tej repliki? Krakmani odpowiedzieli, że tak ale chciałbym się jeszcze upewnić.

Link to post
Share on other sites
  • 4 weeks later...

No i masz babo placek jak to mawiają. Zamierzałem kupić 1911 MEU SG ale wszędzie czytam, że raczej nie warto. Ma oznaczenia i wygląda super, kosztuje tylko ciut więcej niż KJW. Czy dla 2 wystrzelonych magów na strzelankę, których jest kilka w sezonie na prawdę będzie się tak sypać? Może wystarczy jakąś część tylko w SG wymienić by poprawić jakość?

 

Szukam ewentualnie KP-07 KJW bo też wygląda nieźle. Generalnie chodzi o jakość strzelania ale też wygląd.. :icon_smile:

 

http://allegro.pl/kjw-colt-1911-meu-full-metal-blow-back-kp07-i3406555976.html :) ?

Edited by Wargator
Link to post
Share on other sites

Mam KP-07 od KJW i jestem bardzo zadowolony. Co do wersji GG to mialem problemy z zaworami (po dłuższej przerwie kilka pierwszych nabić gazu skutkowało syfonowaniem z całej spodniej części maga). Wykręciłem dolny zawór, odwróciłem o-ringa i dół trzyma na mur beton. Pojawił się problem z górnym zaworem ale on i tak idzie do wymiany. Co do samego pistoletu to trzyma się bardzo dobrze, mimo że kilka razu upadł na kamienie to poza małymi odpryskami farby nie ma śladu.

Link to post
Share on other sites

Dzięki za odpowiedź. Wezmę zatem kp-07, na forach wszyscy doradzają raczej KJW niż SG ale o dziwo...Military.pl oraz sportgun.pl twierdzi, że SG ma lepsze wykonanie i spasowanie części. Zwariować :icon_smile:

Edited by Wargator
Link to post
Share on other sites
  • 2 months later...

Jako posiadacz powiem kilka słów. Tak się trafiło, że posiadam 1911 meu KJW oraz 1911 meu SG.

Różnica ogromna!

Zamek w SG lata na boki, dosłownie hałasuje :) Pod nim jest przerwa milimetrowa, więc można na wylot zobaczyć przez replikę co jest po drugiej stronie :D Syfoni mag, strzela 11-12 razy i koniec gazu.

 

KJW, na co2 kopie jak zły, zasięg, powtarzalność strzałów na 5+. Cylinder szybko pękł od co2 niestety(kilka strzałów), ale jakość wykonania, spasowania i osiągi na GG bardzo zadowalające. Szkoda, że z co2 nie pośmigał długo, ale pewnie po zmianie cylindra na metalowy będzie lepiej.

 

SG ma oznaczenia i gwint do tłumika. Planuje zrobić 2w1. 1911 MEU KJW z oznaczeniami i tłumikiem :)

Link to post
Share on other sites
  • 1 year later...

Podepnę się, bo z nowego wątku admin mnie pogonił :icon_biggrin:

http://www.taiwangun...o-sub-2-sub-kjw

http://www.taiwangun...ik-kjw-1911-kjw

 

Przeznaczenie:

Boczna awaryjna, CQB do 350 fps

 

Rozważam nabycie tej repliki jako pierwszego boczniaka i na start jednego dodatkowego magazynka. Widziałem artykuł o doborze bocznych, pod jego wpływem wiem już że Green Gas odpada (temperatury, moc), AEP z kolei to nieco mniejszy fun i lans (plastiki, brak blowbacku, etc.) :icon_wink:

 

Zimą w totalny mróz i tak nie będę biegał, sądzę że "zimno" to dla moich potrzeb +10C do 0C. GG więc może mieć problemy, CO2 powinno banglać, wolniej, ale banglać.

 

Powiedzcie ogólnie, proszę, czy założenia, dobór repliki w porządku. Ewentualnie podpowiedzcie alternatywy (wolę 1911 czy USP / Sig niż Glock / Beretta). PDW / SMG odpadają także, za wielkie. Czy poniższy Sig226 ma równie dobre opinie co 1911stki KJW?

http://www.taiwangun.com/pistolety-gazowe-2/kp-01-e2-co2-kjw?from=listing&campaign-id=19

 

Czy podlinkowany na górze magazynek będzie pasował do podlinkowanej 1911 (ponoć w 1911 KJW co model klamki to magazynki inne)?

 

Znalazłem jeszcze wersję 1911 KJW oznaczoną GP-0305-II, jakby to była wersja rozwojowa, v2? Ktoś wie jakie są różnice?

http://gunfire.pl/pr...etu-KP1911.html

 

Z góry dzięki za pomoc! :icon_smile:

Edited by Kastor Krieg
Link to post
Share on other sites

CO2 na chłodniejsze dni jak najbardziej, aczkolwiek musisz uważać, bo pierwsze strzały na świeżej kapsule CO2 mogą mieć sporo więcej niż 350 fps. Tym bardziej w cieplejsze dni. Ale na takie okazje można dokupić magazynki na GG.

Colt KJW słynie z gazożerności, jednak nie wiem, jak to wygląda w przypadku korzystania z CO2. Jak zainstaluję świeży nabój to będę w stanie coś więcej na ten temat powiedzieć.

Do Colta KJW (czy klasycznej 1911, czy wersji MEU) pasować będą wszystkie magazynki na GG w systemie Marui oraz magazynki na CO2 z grubą i wąską stopką, także te od Colta ASG Tac Master. Ta wersja GC-0305-II, którą znalazłeś, to właśnie wersja z magazynkiem z wąską stopką - porównaj zdjęcia obu wariantów magazynków.

Link to post
Share on other sites

Posiadam rebrand KJW KP07 na CO2 i jest 340-280 fps przy 0,2 g.

Tutaj jest pełny opis:

http://forum.wmasg.p...w/#entry2033225

 

Strzelałem też w temp. ok 0 st. C. i było raczej słabo. Po 2-3 strzałach zamek zaczął poruszać się jak w zwolnionym tempie, blow back praktycznie przestał być odczuwalny, potem problemy z załadowaniem kulki i pozostaniem zamka w tylnej pozycji. Mój starty KJW G23 z zamkiem ABS na GG strzelał w tej samej temp. tak samo albo lepiej.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...