Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Nóż z stałą głownią


Recommended Posts

Co do BK7 to mała uwaga. Węgłówka w powłoce nie skrzesa iskier. Powłokę trzeba zdrapać.

Co do pochewki to każdy taktyczny krawiec zrobi nową wykorzystując oryginalne wkładki.

 

Przy 1211 warto było podkreślić dwie sprawy. Ten nóż to przede wszystkim fighter a nie nóż użytkowy. Druga sprawa to podkreślenie wad skóry na pochewkę (trzymanie wilgoci i syfu typu piasek). Nota bene syf przez dziurkę wybita w skórze nie ucieka, a dziurka sama w sobie jest głownie na linkę stabilizującą na udzie.

 

Całkiem fajnie materiały i z głową. Przyczepiłbym się jednak do BK7. Wiem, że tytuł to opis ale formuła wypowiedzi na temat nowego noża brzmi niczym recka. Przykład - śliskość rękojeści. Niby wada, ale w praktyce nie jest to wada. Kształt rękojeści blokuje nóż w ręce 100% pewnie (nie mam, ale pracowałem jeszcze Camiliusowską wersją). Wadą są dziury na śruby, gdzie zbiera się po prostu syf w stylu błoto. Co więcej przy dłuższej pracy bez rękawiczek moje hrabiowskie dłonie je czują. Myślę, że wartościowszy byłby opis opóźniony o kilka tygodni. Tak trzymajcie, bo nożowego youtuba po polsku wciąż za mało.

Link to post
Share on other sites
  • 2 years later...
  • Replies 53
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Dobra, zawalczę o złotą łopatę.

Do lansu i użytkowy? Mad Dog coś z serii Seal Atak albo VooDoo ( np. VooDo Child) :hahaha:

a tak na poważnie jak wyżej. Z kabarów brał bym BK 7

Sam biegam z morką 2000, zamiennie cold steel westernhunter (a w kabzie victor huntsman i czasem Rat folder 1)

Link to post
Share on other sites
  • 10 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...