Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Naprawa wadliwego systemu Hop-up w replice Lugera P08 od WE


Recommended Posts

Witajcie, postanowiłem zamieścić mały poradnik jak szybko i skutecznie naprawić wadliwy hop-up w replice Lugera od WE. Tytułem wstępu chciałbym napisać, iż nasi przyjaciele z Tajwanu niestety pomylili strony i system zamiast podkręcać kulki aby leciały w górę, sprawia iż te z coraz większym impetem wbijają się w ziemię.

 

ccf2013011300000.th.jpg

 

imgp0013e.th.jpg

 

Po rozebraniu repliki i wymontowaniu lufy wraz z komorą rozbieramy całość wykręcając dwie małe śrubki oznaczone numerem 18 i 19; pozostaje nam sama komora. Na odwrotnej stronie widzimy dwa ślady pozostałe po procesie produkcji (mniejszy i większy) zaznaczone na zielono i czerwono. Dokładnie w miejscu oznaczonym na czerwono wywiercamy (najlepiej wytapiamy) otwór wiertłem równym grubości wcześniej wykręconych śrub, a następnie skracamy jedną śrubę tak aby w czasie pracy repliki o nic nie wadziła (jeśli mamy dostęp do części to dobieramy odpowiednią).

 

imgp0012hw.jpg

 

Wszystko składamy w całość, śrubę 18 wkręcamy na swoje miejsce (trzyma wszystko w kupie), a skróconą 19 we wcześniej wykonany przez nas otwór (ostrożnie, tak aby nie uszkodzić gumki) i dokręcając ją stopniowo regulujemy hop siup.

 

P.S Zdjęcie z miejscem w którym mamy umieścić nowy otwór zostało wykonane już po modyfikacji.

 

 

Mam nadzieję, że pomogłem. Wszystkie pytania proszę w komentarzach, ewentualnie na priv.

Link to post
Share on other sites

No fajnie że to zamieściłeś.

 

Z początkiem zeszłego roku obrałem taka sama metodę co Ty jednak błąd :icon_confused: w obliczeniach spowodował wywiercenie otworu nie w tym miejscu co potrzeba i musiałem powrócić do stanu pierwotnego.

Jeżeli uda mi się gdzieś kupić komorę powtórzę zabieg.

 

A testowałeś już w terenie jaki zasięg na jakich kulach?

Link to post
Share on other sites

Spokojnie 25 m na 0.20 choć nie ukrywam, że dla mnie najbardziej wspaniałe jest to, że kulki nie wbijają się z impetem w ziemię po przeleceniu 5 m i wreszcie boczniak spełnia swoje zadanie :icon_wink:. Co do komory, to otwór najlepiej jest wykonać dokładnie w miejscu takiego zagłębienia, które zresztą zaznaczyłem na fotce. Znajduje się ono bliżej krawędzi o jakieś 2-3mm dzięki czemu śruba dociska gumkę w najlepszym możliwym miejscu. Dodatkowym plusem tego rozwiązania jest to, że teraz jeśli chcemy wyregulować hop up wystarczy lekko odsunąć zamek do tyłu, i już możemy imbusem trafić w otwór, dzięki czemu nie trzeba już rozbierać do tego repliki :icon_biggrin:

 

A ten zły otwór wykonałeś za blisko czy za daleko ?

Edited by brod3c
Link to post
Share on other sites
  • 4 months later...

Tak sobie własnie przypomniałem, że też kiedyś modyfikowałem HU w swoim P08. Oczywiście żeby nie było zbyt łatwo zdecydowałem się tam władować gumkę od AEGa. Dziś postanowiłem podzielić się tym z Wami, więc rozebrałem pistoleta i porobiłem zdjęcia. Krótki opis prac:

 

1. modyfikacja gumki od AEG, polegająca na wycięciu z niej kołnierza oraz wewnęrznego przetłoczenia. Gumka choć po takim zabiegu wygląda jak psu z gardła wyjęta, jest idealnie szczelna i ładnie podkręca.

Aby równo ja uciąć najlepiej nasunąć ją razem z kołnierzem na lufę wewnętrzną, lub na jakiś pręt o podobnej średnicy. Mamy ją wtedy ładnie unieruchomioną i naciągniętą. Wystarczy skalpel lub żyletka, oraz pewna ręka.

 

 

jyqg.jpg

 

 

 

2. modyfikacja lufy wewnętrznej, czyli wyciecie otworu. Płaski pilnik i naprzód! Zmodyfikowana wcześniej gumka powinna idealnie pasować w przewężenie na lufie.

 

 

zd28.jpg

 

3. modyfikacja komory HU, czyli wywiercenie otworu w odpowiednim miejscu. Zdjęcie słabe, chodzi o otwór znajdujący się mniej więcej na środku komory.

 

05p1.jpg

 

Śrubeczka dociskowa na swoim miejscu. Ciężko znaleźć taką krótką, ja wykorzystałem taką od tłumika płomienia z M4.

 

4p4.JPG

 

4. Przeróbka lufy zewnętrznej, polegająca na wycięciu szczeliny, w której schowa się śrubka regulacji HU, podczas ruchu zamka.

 

cwsw.jpg

 

Nie jest to może prosta przeróbka, szczególnie w porównaniu z tą prezentowana wyżej. Największym problemem jest ustawieni gumki i lufu w komorze, jednak caly zabieg zajmuje ok 45 minut, a wynik jest raczej satysfakcjonujący.

Na kulkach 0,25 mój Luger strzela na ok 40m, regulacja HU możliwa jest po zdjęciu zamka i odciągnięciu kolanka.

 

 

P.S. Autora poradnika z góry przepraszam za wcinanie się w temat, jednak nie widzę sensu zakładania drugiego.

Link to post
Share on other sites
  • 1 year later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...