Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

W tym roku w dniach 11 - 14 lipca 2013 roku w Podrzeczu gmina Gostyń (Wielkopolska) odbędzie się VI edycja zlotu grup rekonstrukcji. Jest to impreza na najwyższym poziomie w kraju. Co byście powiedzieli na udział w tym przedsięwzięciu. Nasza obecność polegała by na wystawieniu dioramy dla publiczności. To jest nasze zadanie na dzień, natomiast w nocy moglibyśmy przeprowadzić manewry na pobliskich łąkach i lasach jak to robią co roku grupy amerykańskie. Ewentualnie przeprowadzić integrację grupową i ponadgrupową. Myślę że byłby to fajny sposób na spędzenie czasu a zarazem promocji FRWP.

 

A teraz szczegóły. Aby wsiąść udział trza wnieść składkę 100 zł na osobę jest to nie duża opłata za 4 dni. Organizator zapewnia nam zabezpieczone miejsce do rozbicia dioramy na której prowadzimy swoje życie grupowe czyli gotujemy śpimy i się prezentujemy. Dodatkowo zapewnia całodobową ochronę terenu oraz węzeł sanitarny(toalety i prysznice). Do zbudowania dioram organizator w tej opłacie może zorganizować koparkę do wykopania okopu i/lub piasek np.do worków czy jak by ktoś chciał zrobić pustynnie.

My musimy zabezpieczyć sobie coś do spania jedzenia i itp(niedaleko jest sklep coś koło 80m).

Z Gorzowa około 250 km z Gdyni 372 km. Byłem w tamtym roku jako uczestnik i naprawdę warto by tam się pojawić.

Link do strony:http://www.strefamilitarna.info/sm/index.php

 

 

Są jacyś chętni do udziału w imprezie i co wy o tym myślicie ?

Link to post
Share on other sites

Odnośnie mojej grupy powiem tak:

 

Harmonogram zlotów i pokazów w okresie letnim jest u Nas napięty jak baranie jaja.

Prócz tego, jest to sezon urlopowy.

Opcja jest ciekawa, jeśli znajdzie się dla Nas sponsor, to warto by się zastanowić, tym bardziej, że integracje planujemy już dość długo i fajnie by było gdyby doszła do skutku.

 

Jednakże jak już wspomniałem, jest wysoce prawdopodobne, że w tym terminie będziemy mieli dużo zlotów, i jeśli nawet data nie będzie kolidować, to tak tydzień po tygodniu gdzieś jeździć i się wystawiać jest bardzo ciężko.

Edited by Jacek GROT
Link to post
Share on other sites

Poruszę ten temat w B3 natomiast na oficjalnej stronie zlotu napisane jest, że zlot ten głównie ma się skupić na konfliktach XIX i XX wiecznych oraz na sprzęcie artyleryjskim, czy rakietowym. "Nasze" czasy są jednak nieco późniejsze i nie wiem czy ewentualnie uzyskalibyśmy pozwolenie aby się wystawić z aktualnym sprzętem, czyli Beryle etc.

Link to post
Share on other sites

Myślę że można spróbować. Jacyś współcześni amerykanie tez mi się przewinęli, więc czemu nie my ? Z tego co też pamiętam było tam małe stanowisko wojska, chyba był rosomak i jeden żołnierz i tyle można by tak pokombinować i jak się wcześnie zgłosimy dostać miejsce koło nich.

Link to post
Share on other sites

Jeżeli byłaby taka możliwość to jestem na tak :) A jeszcze przy Rośku byłoby elegancko :)

No i to dobry sposób na integracje nas wszystkich, gdyż znamy się tylko stąd, nie widzieliśmy się z Wami nigdy ;)

Zaraz poruszam temat wśród B3 i myślę, że kilka osób by się skusiło ;)

Link to post
Share on other sites

A jeśli chodzi o taką rzecz że organizatorzy chcieli by artylerię. Ktoś chyba kiedyś napisał że ma stingera czy strzałę.Jak nie ma to kupię. To można by zrobić gdzieś np stanowisko wyrzutni i co jakiś czas zrobić pokaz treningu obsługi. A że dostałem przydział z NSR do wyrzutni grom to procedur myślę że się nuczę :icon_smile:

Edited by korwin
Link to post
Share on other sites

To ja powiem tak...

 

Wpadajcie na zlot do Boryszyna. Rok temu zrobiliśmy tam pozorację "afgański patrol" wraz z żołnierzami 17 WBZ. Rośków, amunicji ślepej etc było od zaje...

 

Moja ekipa wstęp ma darmowy, w zamian robimy ciekawy pokaz (w tym roku siedemnasta pomogła także i Nam użyczając PK i beryla + ślepą amunicję, oraz granaty dymne i hukowe do pozoracji...) oraz zawsze robimy coś na wzór "obozu". Znajomość z Wójtem gminy Lubrza mam dość dobrą, więc nawet w 30 osób, spokojnie wpuścili by Nas na zlot i wpisali w program jako jedną z atrakcji...

 

Daję link do filmiku:

 

 

Prawdopodobnie w tym roku wojsko również ma wspomóc "inscenizację".

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Lemur mi opowiadał jak jechał kiedyś na Borneo pociągiem. Jednym słowem Masakra xD Ale jakoś damy radę, jak będzie trzeba :icon_razz:

 

 

A wracając do głównego tematu warto zobaczyć jakie zloty mamy w sezonie i zdecydować na którym się pojawimy. Na dzień dzisiejszy:

 

- Strefa Militarna 2013 (11-14.07) Gostyń, Wielkopolska, 20 zł/osob

- Borszyn (czekamy na info od Jacka) Prawdopodobnie połowa maja. Borszyn, Lubuskie.

- Zlot Pojazdów Militarnych w Bornym (15-18.08) Borne Sulinowo, Zachodniopomorskie

 

Terminy ze sobą nie kolidują, więc jak znajda się chętni można by nawet obskoczyć 2 imprezy lub więcej. Wszystko zależy tez od tego jak wyglądają plany danych ekip na sezon letni. Bo wiadomo że często obstawia się też inne imprezy i zloty na których trzeba być.

Link to post
Share on other sites

Jestem po rozmowie z organizatorami i niestety ze względu na cięcia w tym roku nie mogą nas przyjąć. Jeśli się coś zmieni mają mnie poinformować. Ale jednocześnie dostałem wiadomość że ma się ze mną skontaktować ktoś kto poszukuje takich grup jak nasza do filmu :D

Link to post
Share on other sites

Do filmu? Będziemy nagrywać A jak Afganistan? xD A poważnie to jak będziesz wiedzieć coś więcej to daj znać, bo może być to ciekawa sprawa.

 

 

17-19 maja moja ekipa ma lokalną imprezę, na której musimy się pojawić. Mam nadzieję, że nie będzie to kolidowało z Borszynem, bo jeśli tak to niestety się nie pojawimy.

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...