Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

RPK CYMA - Spis części - Budowa od podstaw


Recommended Posts

Witam

 

Jakiś czas temu zapałałem chęcią posiadania RPK. Ponieważ cenię sobie życie i zdrowie, a posiadam z żoną wspólne konto, nie wchodzi w grę kupno nowej repliki (tym bardziej, ze przewiduję drobne zmiany, które podniosą cenę o kolejne dutki). Jedynym w tej sytuacji wyjściem, jest dla mnie skompletowanie części i złożenie jej w najbliższych zimowych miesiącach. Niestety, posiadany przeze mnie AKM Cymy, to CM.036 w standardzie TM, wiec raczej na dawcę organów się nie nada. Ale skoro mam w zapasie praktycznie cały tuningowany GB na mocarnych podzespołach, problem bebechów praktycznie jest "z głowy".

 

Do mojego przyszłego RPK posiadam stalowy korpus Cymowski, kolbę i okładziny przednie. Czy jakaś litościwa dusza mogłaby przesłać mi spis części od cm.051 lub cm.052 ? Przy okazji: czym dokładnie różnią się te dwie wersje ?

 

Ogarnij interpunkcje człowieku / Scharf

Edited by Scharf-1ŚDKA
Link to post
Share on other sites

Różnią się z tego co pamiętam składaną kolbą. Oprócz korpusu, drewien potrzebujesz jeszcz: lufa, kolanko gazowe, podstawa muszki z muszką, urządzenie wylotowe, obejma łoża, rura gazowa, suwadło z urządzeniem powrotnym, dekiel, chwyt pistoletowy, podstawa szczerbinki ze szczerbinką, chyba wszystko.

Link to post
Share on other sites

Dzięki wielkie. Własnie przejrzałem ofertę Warszawskich sklepów i części do RPK widzę tylko w jednym (pewnie mają wszystkie, tylko nie reklamują się na www), a ceny takie, że chyba można by za to ze 3 oryginały w Afganie kupić :icon_eek: . Zaczynam się zastanawiać, czy jednak nie dało by rady oszczędzić i używkę jakąś łyknąć.

Link to post
Share on other sites

Masz cm036 da radę, kup lufę od właśnie RPK lub SVD i dopasuj wszystko. Różnice są minimalne, przyda ci się jeszcze dwójnóg i coś co miałoby robić za atrapę wycioru.

 

Nie znajdę ci go teraz ale jest temat jak gościu zrobił RPK z cm042

Edited by Scharf-1ŚDKA
Link to post
Share on other sites

HA ! być może pojawiła się szansa zakupu wydmuszki, a to załatwiło by mi problem. Co do przerabiania AKMa, to też o tym myślałem, ale z drugiej strony stawiam tej replice zupełnie inne zadania, z RPK chcę zrobić monstertrucka do ścinania w lesie drzew :icon_biggrin: a w zasadzie do terenów otwartych i niezbyt zalesionych, czyli tam, gdzie jest dobra widoczność, duże odległości i swoboda przemieszczania się, a zarazem potrzeba obrony stacjonarnej. AKM jest raczej do rozgrywek leśnych i półzurbanizowanych.

Edited by Scharf-1ŚDKA
Link to post
Share on other sites

Nie jestem maniakiem koszerności i gdybym mógł nabyć coś, co ma duży zasięg, dobrą celność i szybkostrzelność, a wygląda jak produkt stosunku kawaleryjskiego colta z procą, to by mi to nie przeszkadzało. Dlatego też najpierw myślałem o przerabianiu AKMa tak, by wyciągnąć z niego te wszystkie cechy. Doszedłem do wniosku, ze jednak chyba lepiej mieć 3 repliki o wyspecjalizowanych cechach: do cqb - mp5, do zwykłych rozgrywek lesnych - akm, a do wsparcia, terenów otwartych, obrony stacjonarnej - jakiś km, a RPK na tyle mi sie podobał, ze wybór padł na niego. Gdyby nie udało się go skompletować, cóż, trzeba by było pomyleć o czymś jeszcze innym. Przy tym ten rpk ma być zdecydowanie najmocniejszą repliką, której nie wykorzystam w większości rozgrywek, a gdybym przerobił akma tak by wizualnie przypominał rpk, to przed każdą strzelanką pewnie musiałbym zmieniać GB, a nie jestem fachowcem od sprzętu.

Link to post
Share on other sites

Nie mam pieniędzy na wyjęcie z portfela 900 zł na nową replikę. Dlatego chciałem przeznaczyć miesiące zimowe na kupno części i złożenie jej na wiosnę. To wychodzi 200 zł miesiąc, a tyle mogę wydać, więcej mi żona nie pozwoli. Tłumaczyłem to na początku :) A 2 pozostałe repliki już mam, więc ich nie liczę...

Link to post
Share on other sites
  • 4 weeks later...
  • 10 years later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...