Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Zestaw cylindra BU MAX [ProTech]


Recommended Posts

  • Replies 53
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Niestety dysza ma zadzior w środku i nie chce wejść na prowadnice dyszy w głowicy cylindra Brakuje ok 6mm. Poza tym, powierzchnia w środku była porowata. :icon_smile:

Najprawdopodobniej winny jest temu proces toczenia dyszy. Dysza jest wałkiem wielostopniowym i przy robieniu zwężenia dyszy, materiał mógł się zagiąć, lub dysza od środka nie jest wytoczona do końca.

 

Winna jest kontrola jakości - pisałem wczesniej. Na szczęscie usterki da się naprawić samemu.

Link to post
Share on other sites

Witam

Firma ProTech nie ma nic wspólnego z firmą ProTech od gazu, jesteśmy dwoma różnymi przedsiębiorstwami :icon_wink:

Co do dysz i pozostałości po tokarce.

Zapewniam, że zgłoszone tu przez was problemy są wyjątkiem od reguły.

Absolutnie nic nie "dziergamy" ani nie puszczamy detali bo tak ma być, jak to jeden z kolegów wyżej opisał :icon_smile:

Wszystkie nasze produkty wykonywane są na maszynach CNC przy użyciu narzędzi i wierteł węglikowych znanych marek takich jak SANDVIK, ISCAR, itp.

Oczywiście współpracujemy z różnymi firmami-sklepami, nie jest to żadna tajemnica.

 

Pozdrawiam wszystkich!

 

*poprawione błędy ortograficzne i literówki /you-dash

Link to post
Share on other sites
  • 2 months later...
  • 6 months later...

Kilka słów ode mnie. Niestety stożkowa głowica tłoka okazała się złym projektem. Potwierdza się to, co pisałem wcześniej, głowica powoduje zbyt duże tarcie i w efekcie utratę fps. Co więcej u mnie w M249 i tak nie straciłem tyle ile wychodziło innym montującym (max chyba koło 120fps przy M150, choć wahania były różne), w stosunku do głowicy płaskiej. Tak więc zestaw tylko w konfiguracji płaskiej głowicy spełnia swoje zadanie. Możnaby więc porównać go do DF- moje zaufanie jednak leży po stronie DF, z jednego powodu, mianowicie DF trzyma rozmiary głowic i cylindra zbliżone do Systemy, Guardera, CA (czyli dla większości szkieletów GB w standardzie TM), a BU MAX nie. Jest szerszy. Szczerze mówiąc nie zaobserwowałem z tego powodu wymiernego wzrostu Vo pocisku względem innych Bore Up-ów, natomiat zaoserwowałem problemy w montażu do niektórych szkieletów gearboxa w wersji "slim", jak np. Guarder v.2. Miałem też taki problem w jednym szkielecie M249 A&K.

Poza tym, czy kupujemy Bore Up do mocowych tuningów, żeby stosować płaską głowicę? Można, tylko po co, skoro można stosować stożkową. Wynalazek obecnie chodzi u mnie w AK-74 (CM) i oczywiście nie wyżucę go.

Jedynie ceną wygrywa z płaskim zestawem DF, ale po kilku takich zestawach w montażu i po opinii zaufanych osób traktuję ten produkt w kategorii ciekawego (i po części nieudanego) eksperymentu, a nie realnej alternatywy, zwłaszcza dla Systemy, CA, czy Guardera (które także nie są bez wad).

Link to post
Share on other sites

Potwierdzam słowa Jedenastego. Były u mnie dwie giwery, gdzie siedział owy BU, z bardzo niewielkim przebiegiem i cosik nie chciały te giwery strzelać. Głowca stożkowa jest źle zrobiona, ma za dużą średnice względem cylindra. W jednej replice chodziła po prostu ciężko zjadając FPSy, a w drugiej, z nieco większym przebiegiem, guma z głowicy była już mocno starta, przez co głowica praktycznie się blokowała w cylindrze.

 

Cylinder w środku niby jest ok, ale jego powierzchnia ma za dużą porowatość. Na płaskiej głowicy, po jakimś czasie zaobserwowałem, że standardowy oring też się ściera, powierzchnia która stykała się z cylindrem z owalnej robiła się płaska, mimo że przy montażu wszystko chodziło bez oporów. Oczywiście smar był, więc daje to do myślenia.

 

BU nadaje się do jako takiego użytku tylko z płaską głowicą. Osobiście wolałbym dołożyć i kupić przynajmniej Guardera. W obecnej formie BU MAX - nie polecam.

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Witam,

 

Zakupiłem na azteko zestaw Cylindra Bore-up MAX do SCAR, dysza tak ciasno siedzi na głowicy cylindra (nawet z wyjętymi uszczelkami) że masakra, o tym jak ciasno siedzi stożkowa głowica tłoka nie wspomnę. Niestety tańszy bore up okazał się totoalnie do kitu. Napisałem e-mail do azteko z prośbą o zwrot produktu lub dopłatę do guardera, oto co odpisali:

''Proszę jeszcze spróbować wyjąć uszczelki z dyszy zaś na prowadnicę dyszy dać odrobinę smaru- powinno rozwiązać problem.''

Niezła rada, lecz nie po to kupowałem doszczelniony zestaw ażeby teraz wyciągać uszczelki :/

Będę próbował odzyskać pieniądze a na temat jakości, lub jej braku z chęcią poznał bym opinię właściciela Pro Tech

 

Nie polecam..

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Dobra czas na moje przemyślenia. Pomacałem, po montowałem, po testowałem.

Dysze 3 na 20 mają DEFEKT i trzeba bawić się papierem :(

Jakby nie patrzeć nie można zbyt wiele wymagać za 11-12zł!!! Dysze oceniam na 10/10 w stosunku jakość cena.

Cylindry hm no znów jakośc cena w tym wypadku akurat mogło być lepiej cylinder jest porysowany, chropowaty wymaga polerowania, ocena 7/10 (stosunek jakość cena!!! )

Głowice cylindra, akurat tutaj głowicą nie mam nic do zarzucenia, dobrze wykonane trzymają rozmiar, otwory(uszka) są wywiercone w dobrych miejscach i nie są zbyt szerokie, lecz czasem może być wymaganie ich lekkie sfazowanie. Ocena 10/10

Głowice tłoka płaska wykonana bardzo dobrze, dobrze rozmieszczone otwory wentylacyjne, jakość na poziomie deepfire++ Ocena 10/10

Prowadnice sprężyny świetnie wykonane 10/10

 

Wzmocnienia GB no tutaj akurat w 3 egzemplarzach miałem źle wywiercone dziury pod śruby lecz były zbyt blisko co wyszło na + przy drobnej zabawie pilniczkiem wszystko siedziało ciasno, Wykonane są z blachy 0,50mm co jest troszkę mało przydało by się 1mm, ale ocena 8/10

 

Reszta została już dobrze podsumowana więc nie będę pisał, jeśli znajdę czas zrobię testy(takie z kartką i ołówkiem, w ręku z zapisywaniem wyników), i napisze artykuł, gdyż firma jak i same części są warte uwagi

Edited by blackblut
Link to post
Share on other sites
  • 4 weeks later...

Witam wszystkich

Na początek, niestety jak się okazuje zbyt rzadko przeglądam fora i wątki związane z produktami ProTech.

Dziękuje wszystkim za opinie, zarówno te negatywne jak i pozytywne.

Do rzeczy.

1. Zestawy BUMAX - jak to jeden z użytkowników wyżej opisał, był(jest) to projek, który był pewnego typu eksperymentem. Co go wyróżnia od innych dostępnych na rynku. Innowacyjna głowica tłoka z uszczelką pneumatyczną UN (opisywana przez Was jako stożkowa), takie rozwiązanie zapewnia maksymalną szczelność cylindra. Jak widać po opiniach użytkowników nie zawsze spełnia swoje funkcje, ma ona mieć specjalne zastosowanie, w szczególnych przypadkach. Chcieliśmy wycofać ją z zestawów, ale na prośbę sklepów, które jak najbardziej widziały miejsce na ich zastosowanie, pozostały w zestawach. Dlatego też dołączona jest również druga, płaska głowica tłoka, do zastosowań standardowych. Dlaczego płaska, a nie stożkowa z oringiem? Tylko dlatego, że nie opracowaliśmy jeszcze technologii na wykonanie stożkowego zderzaka czołowego głowicy (trwają nad tym prace, nie chcemy importować tych zderzaków z Chin). Drugim innowacyjnym rozwiązaniem jest zastosowanie cylindra o możliwie jak największej średnicy wewnętrznej (głowice tłoka i cylindra mają oczywiście również odpowiednio większe wymiary). Co jak widać po opiniach użytkowników, skutkuje w niektórych przypadkach problemami z osadzeniem cylindra w GB, wymaga niekiedy drobnego podszlifowania GB.

Podsumowując.

Trwają prace nad zmianami:

- cylinder - dopasowanie wymiarów do ogólnie przyjętych standardów BU

- głowica cylindra - dopasowanie wymiarów do ogólnie przyjętych standardów BU

- głowica tłoka - dopasowanie wymiarów do ogólnie przyjętych standardów BU oraz wprowadzenie stożkowej głowicy cylindra z uszczelnieniem typu Oring

 

2. Jakość - mottem działania firmy ProTech było i jest "jakość za rozsądną cenę", a nie cena kosztem jakości. Firma była budowana od ZERA, a wejście na rynek i utrzymanie się na nim z tak dużą konkurencjom nie jest łatwe i wymaga stałej pracy. Jak widać pojawiło się ostatnio kilka nieprzychylnych opinii odnośnie jakości wykonania dysz. Faktycznie pojawił się tu mały problem, który oczywiście zostanie rozwiązany i jakość dysz zostanie przywrócona na odpowiedni poziom. Trwają również ciągłe prace na poprawieniem jakości wszystkich produktów z oferty protech oraz wprowadzenia całkowitej zgodności ze standardem TM. Niektóre produkty były kompatybilne tylko z produktami ProTech, ale pracujemy na tym aby standaryzować wymiary i wprowadzić kompatybilność z innymi markami jak CA, Systema, Guarder czy inne.

Dodatkowo przypomnę i zaznaczę, że absolutnie wszystkie produkty firmy ProTech, są polskim produktem! :)

Podsumowując.

Wszelkie problemy jakościowe jakie pojawiły się z dyszami, zostaną usunięte i jakość zostanie przywrócona na odpowiednio wysoki poziom.

Jednocześnie proszę nie ogólnikować i nie wrzucać od razu wszystkiego do "jednego wora". Oczywiście problemy z dyszami się pojawiły, ale gwarantuje że zostaną usunięte!

 

Nie brak również pozytywnych opinii o naszych produktach. Bardzo fajnie opisał je na przykład w poście wyżej blackblut, dziękuje :)

Liczę na wasze wsparcie i dalsze duże zainteresowanie produktami ProTech.

 

Witam wszystkich

Na początek, niestety jak się okazuje zbyt rzadko przeglądam fora i wątki związane z produktami ProTech.

Dziękuje wszystkim za opinie, zarówno te negatywne jak i pozytywne.

Do rzeczy.

 

Jakość - mottem działania firmy ProTech było i jest "jakość za rozsądną cenę", a nie cena kosztem jakości. Firma była budowana od ZERA, a wejście na rynek i utrzymanie się na nim z tak dużą konkurencjom nie jest łatwe i wymaga stałej pracy. Jak widać pojawiło się ostatnio kilka nieprzychylnych opinii odnośnie jakości wykonania dysz. Faktycznie pojawił się tu mały problem, który oczywiście zostanie rozwiązany i jakość dysz zostanie przywrócona na odpowiedni poziom. Trwają również ciągłe prace na poprawieniem jakości wszystkich produktów z oferty protech oraz wprowadzenia całkowitej zgodności ze standardem TM. Niektóre produkty były kompatybilne tylko z produktami ProTech, ale pracujemy na tym aby standaryzować wymiary i wprowadzić kompatybilność z innymi markami jak CA, Systema, Guarder czy inne.

Dodatkowo przypomnę i zaznaczę, że absolutnie wszystkie produkty firmy ProTech, są polskim produktem!

Podsumowując.

Wszelkie problemy jakościowe jakie pojawiły się z dyszami, zostaną usunięte i jakość zostanie przywrócona na odpowiednio wysoki poziom.

Jednocześnie proszę nie ogólnikować i nie wrzucać od razu wszystkiego do "jednego wora". Oczywiście problemy z dyszami się pojawiły, ale gwarantuje że zostaną usunięte!

 

Liczę na wasze wsparcie i dalsze duże zainteresowanie produktami ProTech.

Link to post
Share on other sites

Przepraszam za orty (wstyd) ale świadczy to o tym, że jestem techniczny, a nie poliglota :-)

 

Proszę zwrócić uwagę, że nie prowadzimy żadnego marketingu, nie posiadamy nawet strony internetowej. Od samego początku staramy się poprostu reklamować naszymi produktami.

Preferuje szczerość i kontakt z klientem, a nie tak jak Pan napisał "marketingowe brednie".

 

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Widzę że temat się troszkę zakurzył ale chciałbym napisać coś od siebie gdyż właśnie nabyłem taki zestaw.

 

Nie wiem czy ten który dostałem jest już z poprawionej serii ale ani dysza nie miała podawanych wcześniej w temacie defektów ani też cylinder (swoją drogą dostałem chromowany a nie malowany na czerwono tak jak na zdjęciu ale jak dla mnie to nawet lepiej). Wszystko pasowało i dało się zamknąć w GB v2 od WE SCAR-SSR AEG (dla ciekawych zaznacze że do tej repliki wchodzi dysza 21,2 w orgnianle ale ta długości 21,4 też nie przeszkadza).

 

Co do osiągów to na stockowej sprężynie karabinek miał około 440FPS a po wymianie na ten zestaw oraz wstawieniu sprężyny M130 (guarder) osiąga wyniki 486-489 fps. Co jest wynikiem zadowalającym w mojej opini. Oczywiście dysza metalowa gdyż ta z amortyzatorem wydawała mi się zbyt dopasowana.

Link to post
Share on other sites

Pro-tech waszym mottem nie jest "jakość za rozsądną cenę", tylko brak jakości za koszmarną cenę. Kupiłem dyszę od was bo klient się uparł co dostałem za 10zł, dyszę która nie chce wejść na prowadnicę, dyszę o nierównej końcówce jest chamsko krzywa, a i został ślad po toczeniu więc jak przejadę palcem po końcówce dyszy od strony komory hop-up to potnę palucha brak porządnego fazowania, ciekawe jak szybko bym tym zniszczył kołnierz gumki. To co na swój koszt wymienicie mi tą dyszę, bo szkoda tracić kasę na odesłanie jej do sklepu?

Link to post
Share on other sites

Pro-tech waszym mottem nie jest "jakość za rozsądną cenę", tylko brak jakości za koszmarną cenę. Kupiłem dyszę od was bo klient się uparł co dostałem za 10zł, dyszę która nie chce wejść na prowadnicę, dyszę o nierównej końcówce jest chamsko krzywa, a i został ślad po toczeniu więc jak przejadę palcem po końcówce dyszy od strony komory hop-up to potnę palucha brak porządnego fazowania, ciekawe jak szybko bym tym zniszczył kołnierz gumki. To co na swój koszt wymienicie mi tą dyszę, bo szkoda tracić kasę na odesłanie jej do sklepu?

Witam

"Koszmarna cena" - bardzo ciekawe. Jak Panu cena nie odpowiadała (10zł???) to dlaczego Pan kupił? Nie będę z Panem dyskutował w tej kwestii.

Ciekaw jestem tylko czy przeczytał Pan wszystkie posty w tym temacie?

Bo wydaje mi się, że nie, a jeśli się mylę to proszę przeczytać ze zrozumieniem.

Proszę wybaczyć, ale nieco mnie Pan zdenerwował. Absolutnie przyjmuje krytykę, ale wszystko musi mieć jakiś sens.

Myślę, że bardzo dokładnie opisałem problem w poprzednich postach.

Odgrzebuje Pan temat po kilku miesiącach i czego oczekuje? Że jeszcze raz będę odpowiadał na to samo?

Proszę mi wierzyć, że nie chcę się teraz z Panem kłócić na forum, tylko frustrujące jest odpowiadanie na to samo, jak tylko ktoś odgrzebie temat po kilku miesiącach. Tym bardziej, że temat jest o zestawach bore up max, a nie o dyszach, więc trochę nie na temat.

KOŃCZĄC: temat problemu dysz jaki pojawił się kilka miesięcy temu, został rozwiązany.

Proszę przesłać na maila slawomir.szwargot@gmail.com zdjęcie dyszy wraz z paragonem, podać typ dyszy oraz adres do wysyłki. Wyśle nową dyszę na swój koszt.

Pozdrawiam

 

Widzę że temat się troszkę zakurzył ale chciałbym napisać coś od siebie gdyż właśnie nabyłem taki zestaw.

 

Nie wiem czy ten który dostałem jest już z poprawionej serii ale ani dysza nie miała podawanych wcześniej w temacie defektów ani też cylinder (swoją drogą dostałem chromowany a nie malowany na czerwono tak jak na zdjęciu ale jak dla mnie to nawet lepiej). Wszystko pasowało i dało się zamknąć w GB v2 od WE SCAR-SSR AEG (dla ciekawych zaznacze że do tej repliki wchodzi dysza 21,2 w orgnianle ale ta długości 21,4 też nie przeszkadza).

 

Co do osiągów to na stockowej sprężynie karabinek miał około 440FPS a po wymianie na ten zestaw oraz wstawieniu sprężyny M130 (guarder) osiąga wyniki 486-489 fps. Co jest wynikiem zadowalającym w mojej opini. Oczywiście dysza metalowa gdyż ta z amortyzatorem wydawała mi się zbyt dopasowana.

Witam

Miło słyszeć kolejną pozytywną opinię :)

Zestaw jest już z nowej serii. Cylinder, który Pan otrzymał, to cylinder wykonany ze stali nierdzewnej. Najnowsza seria wykonywana jest obecnie ze specjalnego mosiądzu. Powoli zaczynają się już pojawiać w sprzedaży.

Pozdrawiam

Edited by ProTech
Link to post
Share on other sites

Nie cena a jakość mi nie odpowiada. Zajmuję się serwisem, więc kupiłem bo klient się uparł. Dysze kupiłem kilka miesięcy po rozwiązaniu problemu z nimi.

Gwarantuje mi pan, że nowa dysza będzie pasować do stockowej repliki g36c marki jg i będzie wolna od wad jak aktualna? Zdjęcia polecą jutro wraz z odpowiednimi danymi.

Link to post
Share on other sites
  • 1 year later...
  • 2 months later...
  • 1 month later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...