Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Bezśnieżna Zima IX ? BATTLEFIELD 23-02-2013


Recommended Posts

  • Replies 116
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Byłem na BZ 2 i 3 lata temu. Moim skromnym zdaniem 40 zł to o ponad dychę za dużo, jak na warunki które spotkałem dotychczas na BZ. Termosy, niezbalansowanie stron, lub kijowe rozmieszczenie respa ( przytoczna ) skłania mnie ( i parę innych osób ), żeby jednak nie przyjeżdżać. Tym bardziej, iż wiele wskazuje, że się nie zmieniło.

Szkoda, że w tej sumie pieniędzy nie znalazło się nawet miejsce dla kupna czerwonej szmaty : (.

Link to post
Share on other sites

Byłem na BZ 2 i 3 lata temu. Moim skromnym zdaniem 40 zł to o ponad dychę za dużo, jak na warunki które spotkałem dotychczas na BZ.

 

hmm 40 a 30 zł, zawsze znajdą sie tacy narzekający na to, że za dużo, nie bardzo wiem nawet jak to skomentować, bo co to jest te 10zł? 3 browary? LOL taki argument to może i dobry dla licealistów, ale dla ludzi mających pracę?

 

Termosy, niezbalansowanie stron, lub kijowe rozmieszczenie respa ( przytoczna ) skłania mnie ( i parę innych osób ), żeby jednak nie przyjeżdżać.

 

Myśle, że herbatka jest miłym urozmaiceniem gdy zimno na dworze. Niezbalansowanie stron, no cóz w zeszłym roku była możliwość zapisu przed rozgrywką, co w znacznym stopniu się do tego przyczyniło, także myśle, że tu pretensje do uczestników, a nie orga. Respy, ano na tamtym terenie kiepsko to wyszło, w Skwierzynie dużego wyboru nie ma.

 

Tym bardziej, iż wiele wskazuje, że się nie zmieniło.

 

Dla części to plus.

 

Szkoda, że w tej sumie pieniędzy nie znalazło się nawet miejsce dla kupna czerwonej szmaty : (.

 

Ile kosztuje czerwone płótno? 14 zł/m (1m x 1,5m)? Zresztą czerwona szmata jest uznawana za podstawę wyposażenia zaraz po okularach.

 

 

Mogę się mylić ale nikt nikogo nie zmusza do przyjazdu.Nie podoba się dziękujemy damy rade bez was

 

Zdecydowanie lepiej zacząć rozgrywkę z mniejszą ilością osób i nie widzieć "odwrotu" gorzowiaków po 1.5h rozgrywki którzy się na fragi nastawili (do Sulechowa piję).

Edited by Manis
Link to post
Share on other sites

Mogę się mylić ale nikt nikogo nie zmusza do przyjazdu.Nie podoba się dziękujemy damy rade bez was,ciekawi mnie tylko po co ten post?

To będzie można podpiąć też pod post Manisa:

Zacznijmy od tego, iż forum służy do wyrażania opinii - niekoniecznie tylko pozytywnych. Post ten ma na celu uświadomić organizatorowi ( a przy okazji także i niektórym z Was jak widzę ) co w poprzedniej edycji BZ było nie tak ( jeszcze raz: wg. mojej skromnej opinii, która zgadza się z resztą ze zdaniem grupy innych osób ) i co należało by poprawić. Moja opinia wysuwa się z doświadczenia, a nie gdybania, więc oczekuję na taki sam szacunek, co opinie pochlebne dla BZ.

Ja doskonale o tym wiem, że poradzicie sobie beze mnie: znam relacje z tego, co się działo rok temu :).

hmm 40 a 30 zł, zawsze znajdą sie tacy narzekający na to, że za dużo, nie bardzo wiem nawet jak to skomentować, bo co to jest te 10zł? 3 browary? LOL taki argument to może i dobry dla licealistów, ale dla ludzi mających pracę?

10 zł to róznica od dania się sfrajerować, albo nie. Skoro 3 lata temu wszystko dało się zamknąć w 30 zł, to skąd pomysł na dychę w górę, tym bardziej, że nic wiecej nie dostaliśmy.

Pragnę przypomnieć, iż więcej lat wstecz BZ w ogóle kosztowała mniej.

LOL to z kolei argument na poziomie gimbazy.

 

Ale racja: mam przecież prawo nie wiedzieć, na co idą zgromadzone pieniądze. To też z miejsca uprzejmie proszę Husarza, aby wyjawił Nam, albo jak nie chce to tylko Mi ( prywatna wiadomość ) dokładne rozplanowanie dotyczące tego, jaka kwota pokryje daną część imprezy.

Niezbalansowanie stron, no cóz w zeszłym roku była możliwość zapisu przed rozgrywką, co w znacznym stopniu się do tego przyczyniło, także myśle, że tu pretensje do uczestników, a nie orga. Respy, ano na tamtym terenie kiepsko to wyszło, w Skwierzynie dużego wyboru nie ma.

To organizator odpowiada za przygotowanie stron, scenariusza, terenu, oraz paru innych przedmiotów dodatkowych. Jeżeli organizator widzi, iż jedna ze stron posiada znaczną przewagę liczebną, to w jego gestii lezy przywrócenie balansu drużyn.

Dla części to plus.

Chciałbym widzieć na jakim etapie byłaby armia, gdyby w nowo powstałych czołgach nie wyeliminowywano wad poprzedników ;).

Ile kosztuje czerwone płótno? 14 zł/m (1m x 1,5m)? Zresztą czerwona szmata jest uznawana za podstawę wyposażenia zaraz po okularach.

Nie chodzi o to, ile kosztuje, ale o to, że jest wymagane, a wiem, iż spora część osób takiego płótna ze sobą nie nosi. Napiszę to jeszcze raz: w kwocie 40 zł zabrakło miejsca na czerwoną szmatkę za 2 zł.

Czemu na PanzerFauście dawali czerwoną rzecz ( która z logiem PZIV była bardziej ciekawą pamiątką ), a tu jej nie dadzą ?

 

Zdecydowanie lepiej zacząć rozgrywkę z mniejszą ilością osób i nie widzieć "odwrotu" gorzowiaków po 1.5h rozgrywki którzy się na fragi nastawili (do Sulechowa piję).

A tu z kolei widzę zaburzenia czasu, przestrzeni, pamięci i ogólne zapotrzebowanie na Arktyczny Korzeń, albo BodyMax Żeń-szeń.

Po pierwsze primo: z gorzowiaków na Sulechowie byłem tylko Ja i z tego co Ja pamietam, to nikt nie narzekał na moje towarzystwo, gdyż strzelanka była przednia.

Po drugie primo: odwrót gorzowiaków miał miejsce na Wysokiej 2k11 i był przeprowadzony nie tylko przez USMC gorzów, ale także przez sporo innych ludzi z poza GW.

Pragnę także przypomnieć, iż z tamtej drużyny na posterunku do końca scenariusza zostały 4 osoby + osoba questowa. Dwiema z tych osób byli właście gorzowiacy x).

Po trzecie primo, ultimo: nie sprowadzaj wszystkiego do jednej myśli: "gorzowiacy". Gorzów to piękne miasto położone nad Wartą, skad pochodzą nie tylko słynni Marines_GW, ale także masa innych ciekawych, miłych, uczciwych i przede wszystkim: kulturalnych osób. Proszę, nie wprowadzaj ogólnego pojęcia, gdyż może być to źle odebrane.

Na takiej samej zasadzie mogę powiedzieć, iż w Zielonej Górze strzelają się same termosy tylko i wyłącznie mając na uwagę jednego, słynnego już Pana, którego nikz0r przypomina pewien stary już granatnik NATO ;).

( Prawda jest taka, że w ZG jest masa wielu pozytywnych osób, do których nie mam najmniejszych wątów, bo są bardzo w porządku ).

Link to post
Share on other sites

Prawda jest taka , że rosną koszty wszystkiego. A oszczędzając na siłę 10 PLN powodujemy jako środowisko masowe znikanie imprez ASG . Zobaczcie ile dużych zlotów w 2012 zniknęło . Podobnie z cyklicznymi imprezami średniego formatu .Może ma to miejsce z ogólną sytuacją w kraju , starzeniem się środowiska czy też plamami na słońcu- nie wiem ale we wcześniejszych latach 3 - 4 wyjazdy na miesiąc na jakieś imprezy był standardem zaś obecnie jak coś się wydarzy raz na 2 czy 3 miesiące to już sukces.

Link to post
Share on other sites

Nie jestem orgiem, ale dam Ci namiar z gugli, a jak jedziesz od poznania to jest prosto, wpadasz do Skwierzyny, i zaraz za tablicą, a przed stacją Shella, czy tam innym cpenem co będziesz widział po lewej stronie, skręcasz w drogę w prawo i trafisz na miejsce:

LINK DO MAPY

 

Ano fajnie by było gdyby orgowie dali listę wcześniej z podziałem na strony, bo wiadomo by było czy się dobrze przygotować, czy nie.

 

EDYTA: Się Manis pokryliśmy ;-), jakkolwiek by to nie zabrzmiało ;-). Strony mi nie odświeżyło jak posta pisałem ;-).

Edited by Jantas
Link to post
Share on other sites

Skoro już bawimy się w mapy i tym podobne - czy dysponuje ktokolwiek jakąkolwiek mapą tego terenu z oznaczonymi granicami, ewentualnie z respami? Oczywiście linki do google maps są bardzo przydatne, jednak warto by wiedzieć jak mniej więcej ograniczone jest pole gry.

 

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Skoro już bawimy się w mapy i tym podobne - czy dysponuje ktokolwiek jakąkolwiek mapą tego terenu z oznaczonymi granicami, ewentualnie z respami? Oczywiście linki do google maps są bardzo przydatne, jednak warto by wiedzieć jak mniej więcej ograniczone jest pole gry.

 

Pozdrawiam

 

Na odprawie, na miejscu.

Link to post
Share on other sites

Skoro już bawimy się w mapy i tym podobne - czy dysponuje ktokolwiek jakąkolwiek mapą tego terenu z oznaczonymi granicami, ewentualnie z respami? Oczywiście linki do google maps są bardzo przydatne, jednak warto by wiedzieć jak mniej więcej ograniczone jest pole gry.

 

Pozdrawiam

 

mniej więcej coś takiego:

nowyobrazmapybitowejz.jpg

 

respy prawy dolny róg i lewy górny

Edited by Manis
Link to post
Share on other sites

Panowie nie siejcie błędnych informacji! Rozmieszczenie respawnów będzie nietypowe ze względu na nietypową mechanikę rozgrywki. Respawny poznacie na odprawie na miejscu. Granice rozgrywki, przedstawione przez Manis'a są ok.

Edited by Muryn
Link to post
Share on other sites

Wiem, że wszyscy czekają na listę i właśnie jest. Informuję, że strony konfliktu wg Waszych zgłoszeń na razie są bardzo nierówne (większość chce być w koalicji) więc Orgi będą zmuszeni do korekty stron działania.

 

Maciej

USMC Gorzów Wlkp.

marek

USMC Gorzów

Shihan

ZOS

Sebastian

ZOS

Rayan

1st GRS Krosno Odrzańskie

Adek

1st GRS Krosno Odrzańskie

kapek

1st GRS Krosno Odrzańskie

ziku

GEAR(Szczecin)

MARMEL

S8GW

MŁODY MARMEL

S8GW

MANIEK

S8GW

bijacz

 

iwan

 

Krystian

S8 GW

Ajgor

 

rade32

W.K.N.

Dawidson

Ś.O.D

Pablo

Ś.O.D

Kulawiec

Couch Cammando

48

Couch Commando

Yasioo

Couch Commando

Luk

Couch Commando

Wnuczek

1W

Dziadek

1W

Afrati

Pingwiny

Karolo

GDW

K272

GDW

Kuczy

GDW

Ravkill

GDW

Kamp

GDW

DeXu

GHOST-RECON

Matrix

GHOST-RECON

GRYF

GHOST-RECON

Tornado

GHOST-RECON

Robertas3

GHOST-RECON

Crasher

GHOST-RECON

OLLI

GHOST-RECON

CZARNA

GHOST-RECON

JORDAN

GHOST-RECON

Malvin

Pingwiny Poznań

Marlenka

Pingwiny Poznań

Piórko

Pingwiny Poznań

Tomu

Pingwiny Poznań

Julian

Pingwiny Poznań

Rysiu

Pingwiny Poznań

WIESIEK

SEKCJA 8

WOJCIECH

SEKCJA 8

Soldier93

USMC Gorzów Wlkp

Ticzer

Green Team

Ernesto

Green Team

Ciennki

Green Team

Paweł

Green Team

Michał J

Green Team

Marcin J

Green Team

Alan12

JS4046

Norek

Pingwiny Poznań

Sgt. Paul Jackson

Pingiwiny Poznań

Mativonjuning

Gang Dzikich Wieprzy

Mc'Owiec

Pingwiny Poznań

Bongo

 

IKARI6

LEGION VII

Chudy

Green Team

Manis

Żbiki Świebodzin

Szopen

Niezrzeszony

Staruch

Niezrzeszony

Radzio

Special Forces Airsoft Team

muller

i.Ch

Szczepan

I.Ch.

Kotvitza

niezrzeszony

SeBa

LRRP SZOP

Metalfrog

Belfast Brigade Zielona Góra

karkoteka

brak/Szczecin

Radzio

Special Forces Airsoft Tem

Rudy

LRRP SZOP

Tuksiak

i.Ch

Sig

SFAT

Apostoł

Żbiki

Kaczy

Żbiki

Struna

N7Team

Papuaz

brak

Kosiarka

Special Forces Airsoft Team,

wolf

team delta

hans

team delta

kosta

team delta

yodi

team delta

Sztyft

Żbiki

Wiktor

 

Tango

 

Sierra

 

Sant

 

Agent

Edited by Husarz
Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...