Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Dziwny rozrzut po serwisie.


Recommended Posts

Witam. Chodzi o replikę CM040 z precką KM-head i zieloną G&G. Oddałem ją kumplowi na serwis GB. Czyszczenie i smarowanie + teflon fix. Napisał do mnie czy mi kulki znosiło wcześniej (napisał juz jak złożył). Napisałem że nie. Odpowiedział mi że "podobno" przy większej mocy rośnie rozrzut. Czy faktycznie jest to możliwe? Lufa to http://www.specshop.pl/product_info.php?cPath=22_161_308&products_id=2571&name=KM_-_Head_-_Lufa_Precyzyjna_VSR-10 także lufka do snajperek. Czy możliwy jest zwiększony rozrzut po teflon-fixie ( około 40-50 FPS wiecej?)

Może on coś źle zrobił?

Link to post
Share on other sites

Przy teflonfixie raz taśma znalazła mi się na gumce-tym elemencie który podkręca. Inny powód to niedobrana długość lufy względem cylindra, nie pamiętam ile tam jest w stocku, ale jak lufa za krótka może tak być. Istnieje tez możliwość ,że kolega coś spaprał.

Link to post
Share on other sites

Masz dobrego serwisanta, skoro założył Ci do ak lufę dedykowaną do vsr...

Przy większej mocy rośnie rozrzut- mit. Idąc tym tokiem myślenia ze snajperki nie trafiłbyś w stodołę.

Jedynym elementem wpływającym w pewnym stopniu na rozrzut jest zastosowanie niewłaściwego typu cylindra, do niewłaściwej długości lufy, ale w tym przypadku wątpię w to.

Mógł krzywo założyć lufę, mógł źle wykonać teflon-fixa. Tak czy inaczej sądzę że to błąd serwisanta, którego naprawa nie powinna przysporzyć wielu problemów.

Edited by Wojtasasg
Link to post
Share on other sites

Znaczy lufe sam montowałem i było ok. Skupienie bardzo poprawione i zasięg. Kupel jutro mi replike odda to sam sprawdze o co chodzi z tym "rozrzutem". Jedynie to lufa taka jest + zielona G&G a wszystko w GB stockowe.

Edited by Fifer
Link to post
Share on other sites

A ja powiem inaczej że też mi się to często zdarza. Po serwisie jak nasmaruję replikę trochę smaru wyskakuje przez dysze na gumkę przez co kulki nie sa podkręcane i latają jak chcą. Ale jest to kwestia wyczyszczenia gumki ewentualnie wystrzelania pewniej liczby kulek i będzie Ok.

Link to post
Share on other sites

No i właśnie tu mnie dziwi że pomimo tego celność trochę spadła. Może to wina tego że może w gumce jest trochę smaru i trzeba przestrzelać. Ponadto tak czy siak wymiana cylindra wskazana do długości obecnej lufy bo stockowa ma 490mm a obecna 429,5 i pewno cylinder jest dostosowany to tej stockowej.

Sądzę tak wg tego schematu http://www.asgshop.pl/cylindry.php . Jeszcze + jakieś 40-50FPS

Edited by Fifer
Link to post
Share on other sites

Co za rozwiązanie wsadzić lufę która nie jest przeznaczona do aeg a potem wymieniać cylinder i kombinować.

Po pierwsze lufa nie pasuje.

Po drugie to po serwisie replika ma strzelać a nie że musisz wystrzelić 1k kulek to on powinien się tym zająć.

Jak dla mnie to takie rady i serwis może sobie w buty wsadzić. Niech kombinuje i to naprawia albo oddaj komuś kto to zrobi na JEGO koszt. Wnioskuje że nie ma pojęcia o tym co robi, więc może tylko pogorszyć sprawę.

Link to post
Share on other sites

Znaczy się lufa została "osadzona" w swoim miejscu wraz z gumką i było wszystko ok. Zasięg wzrósł wraz z celnością i FPS...Jak już mówiłem na samym początku oddałem ja kumplowi który zajmuję się serwisem. Kilkanaście replik już się przez jego ręce przewinęło.

Link to post
Share on other sites

Ale lufa jest niezakliknięta w komorze klipsem bo ta lufa nie ma nawet takich nacięć na klipsa. Czyli siedzi na miejscu siłą śliny i modlitwy.

 

Nawet jeżeli to nie jest wina tego, że się poluzowała/przekręciła/wysunęła to prędzej czy później to zrobi. Sprzedaj ta lufę za dobry piniondz (bo to dobra i poszukiwana lufa przez wielu) i kup coś co pasuje do elektryka.

Link to post
Share on other sites

Może to jednak wina cylindra, jak replika była uszczelniana na serwisie to serwisant zrobił dobrze, a gdy sam montowałeś może nie zrobiłeś tego tak szczelnie. Trochę powietrza uciekało i przez to była celność lepsza? Po serwisie wzrosła ilość fps lub zasięg?

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...