Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

PIKNIK snajperski


Recommended Posts

piknikmatryca2kopia.jpg

 

Chciałbym Wam zaproponować spotkanie w formie małego zlotu, np. weekendowych dwóch dni.

Spotkanie, na którym poza zabawą i wspólnie spędzonym czasem, możnaby zrealizować kilka celów takich jak:

1. Omówić w żywej rozmowie problemy nurtujące wszystko co wiąże się ze "snajpieniem" i wizerunkiem snajpera, a zwłaszcza:

- problemy z akceptowaniem "mocy" naszych replik przez pozostałych graczy

- zasady bezpiecznej gry na "ogólnych"

- zasady użycia snajpy w terenie "zielonym" a także zurbanizowanym, w tym CQB

- problemy techniczne: rodzaje snajp, upgrade, optyka ( na takim spotkanie możnaby przywlec sporo sprzetu i gadając nie buyć gołosłownym )

- maskowanie: jego rodzaje, używanie lub brak ( jak wyżej )

 

2. Pokazanie nie-snajperom rozgrywki z nami:

- jak to wygląda naprawdę ( nie w wyobraźni lub w opowieściach respowych pt. snajper = zło )

- jakie jest "zagrożenie" z naszej strony

- z jakimi ograniczeniami borykają się snajperzy już z samego tytułu używania snajpy

- jak wzrasta dynamika gry i jej "realność" gdy gracze muszą liczyć się z udziałem snajperwów ( presja zgrożenia )

 

3. Być może, drugiego dnia możnaby powtórzyć gre tylko dla sanjperów lub z innymi graczami ale już fabularyzowaną

 

4. Być może warto byłoby również zakończyć zlot jakimś artykułem podsumowującym całe zdarzenie i rozwiewającym wszystki narosłe mity wokół nas. Artykuł taki mógłby zostać "przypięty" w naszym dziale jako małe kompedium wiedzy dla nowych.

 

Podsumowując sensem zlotu "oswajanie" graczy AS z nami.

Co o tym myślicie?

 

Pytam, bo bez Waszego udziału cała akcja jest bezcelowa.

To nie ma być zlot jak inne, których nie brakuje i niemal zawsze nie uwzględniają roli snajpera w rozgrywce, zasadami sprowadzając na nas jedynie ograniczenie fps.

 

Nie chcę też, żeby był to stricte snajperski piknik.

Taki już się odbywa i ma zupełnie inne cele.

 

Pozdrawiam,

Lambert

Edited by Mendi
Link to post
Share on other sites
  • Replies 239
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Pomysł fajny, bardzo chętnie bym przyjechał na taki zlot.

 

To nie ma być zlot jak inne, których nie brakuje i niemal zawsze nie uwzględniają roli snajpera w rozgrywce, zasadami sprowadzając na nas jedynie ograniczenie fps.

Odnośnie limitów to rozbroił mnie regulamin imprezy CombatAlert2013

Snajperki max 550FPS

SAWy max 500FPS

Snajperom imprezy nie polecam :D

Link to post
Share on other sites

Fajny pomysł, osobiście uważam, że wizerunek snajpera kreuje każdy w swoim środowisku, osoby, które psioczą na moc albo nie miały nigdy do czynienia ze snajperem, albo miało i nie wiedzieli ile on ma mocy, gdy parę razy szturmowałem, to jak padł okrzyk "snajper!", to jakoś nikt nie rzucał hasłem "ile on musi mieć mocy", bo po prostu trudno było bo namierzyć, a efekt psychologiczny był właśnie z tego powodu, a nie z powodu mocy.

 

Ważne kwestie:

-miejsce

-organizacja

-termin

 

No i liczba maksymalna graczy, bo jak zjedzie się z 60-80 snajperów z Polski i przyjedzie na to 80-100 innych graczy to może być dziwnie na scenariuszu ;)

Link to post
Share on other sites

Tylu snajperów to nie ma w całej.. galaktyce! :)

 

Termin to pierwsza połowa kwietnia.

Miejsce.. Myślałem, żeby całą akcje przeprowadzić gdzieś w łódzkim ( bo cenralnie w kraju ).

Ale nie znam tamtejszych miejscówek. Jeśli zatem, do wlkp nie byłoby dla Was, lebiegi za daleko -mam pomysł. To jak..? ;)

 

Pozdrawiam,

Lambert

Edited by Lambert
Link to post
Share on other sites

Tak, ma być strzelanie, Wojdatuz. A "atrakcją" będziemy tam my! :icon_wink:

Chodzi o to, żeby przyciągnąć ludzi chcących przyjrzeć się snajperom z bliska, poznać nasze "tajne gildii" i żeby potem mogli snóć wieczorne opowieści wnukom jak nas wszystkich.. pozabijali. :icon_smile:

 

A dla nas ma być zachętą to, że ta impreza bedzie przygotowana pod nas.

Tylko Panowie, nie nastawiajmy się proszę, że ten piknik zaspokoi nawet najbardziej wyszukane oczekiwania wszystkich z nas - ma być w moim zamyśle bardziej "sympozjum naukowo-rozrywkowym" z którego zrodzi się coś więcej lub poprostu się uchlejemy i do chaty. :icon_wink:

 

Na dniach postaram się opisać bardziej szczegółowo.

A potem zawiesimy temat, być może również na lokalnych subforach, żeby wiara mogła się kapnąć ale nie chciałbym aby wyglądało to na natarczywą reklamę pt "hej, przyjedźcie do nas, będzie fajowo.." Bo wyjdzie tandetnie. A wiecie; My i tandeta.?! To neee.. :)

 

@Skejter: W kontakcie!

 

Pozdrawiam,

Lambert

Link to post
Share on other sites

Zaskoczyłeś mnie tym pytanie, troche.

Z jednej strony impreza jest organizowana dla snajperów i strzelców wyborowych, czyli czyli jak to nazwałeś "selekcja" działą sama z siebie ale z drugiej strony, zależy mnie na otwartym jej charaterze. Otwartym, czyli dla każdego zainteresowanego poznaniem snajperów, zagraniem z nimi w sposób pozwalający wynieść własne doświadczenie. To nie ma być zamknięty kamp snajperski gdzie doskonalimy się w doskonałości..

 

Przez zabawę poznawać. :)

 

Pozdrawiam,

Lambert

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...