Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Problem z tłokiem w G36C JG


Recommended Posts

Witam, poskładałem giete do kupy, wypodkładkowałem sam ( oglądając w międzyczasie godziny filmików o podkładkowaniu na YT, wg mnie zrobiłem to dobrze, kiedy są założone same zębatki, tłokowa jak ją smyrgnę palcem robi pełen obrót spokojnie, jednocześnie zębatki nie latają - więc chyba wszystko jest dobrze) jednocześnie zmieniałem łożyska, prowadnice,okablowanie ze stykami i tłok na o taki - http://gunfire.pl/product-pol-1152194223-Tlok-ze-stalowymi-zebami.html . Po wypodkładkowaniu złożyłem wszystko razem i strzelało normalnie. Jednak styki nie chciały odpuszczać po strzale więc odkręciłem i widzę o coś takiego - http://img39.imageshack.us/img39/698/20130125172802218.jpg

Jak na mój gust to wygląda jakby się zębatki cofnęły i pukneły go od tyłu, ale anti-reversal sprawdzałem i nie puszcza. Jakieś sugestie ? Może ktoś miał podobnie? Proszę pomóżcie :)

Link to post
Share on other sites

Płaskie głowice, właściwie wszystko w stocku. Udało mi się wyciągnąć zęby, spróbuje je naprostować a później spiłować 1, bo nie wiem jak ale wydaje mi się że zębatka go wbija w dół jakoś. Będę kombinował, w każdym razie stockowe zębatki od JG uważam za pancerne - nie ma na nich ani śladu :icon_biggrin:

@edit dodam że z poprzednim tłokiem stało się to samo - tylko że nie miał full metal teeth, więc 1 ząb się po prostu urwał, ale wtedy GB był zupełnie bez podkładek i właśnie brak podkładek winiłem za taki stan rzeczy.

Edited by maciowalczak
Link to post
Share on other sites

Okej, dzieki za podpowiedz - ale czym może być spowodowany zły aoe ? Tzn. jaką zmianą w GB ? Bo w stocku wszystko latało do czasu kiedy jeszcze będąc mega zielonym otworzyłem gb a potem podkładki pogubiłem :). Jedyna zmiana jaka mi przychodzi do głowy i mogła mieć znaczenie to zmiana prowadnicy na łożyskowaną. Myślisz że wycięcie jeszcze jednego ząbka pomoże ? (Bo jeden jest wyciety w stocku - ma 14) Tylko skąd wziąć takie gumki, na głowicę cylindra ? Myślisz że taka z dętki od roweru styknie ? Bo trochę ostatnio wydatków mam za dużo ;(

Edited by maciowalczak
Link to post
Share on other sites

Zmianą tłoka, nie wszystkie mają identyczne wymiary ;)

A że pękła metalowa listwa no to musi być złe "AoE"...

Tak dziwnie go ułamało, najczęściej je urywa ;)

 

Jak kupisz nowy tłok, to wybierz się do hydraulicznego, dobierz taką uszczelke, dobry klej i walcz z "AoE" :D

 

Pzdr.

Link to post
Share on other sites

Niby ni jak się ma, ale udało mi się to naprostować i jeszcze raz włożyć do gb i takie samo uszkodzenie. Antyrewers sprawdzałem, na moje oko i palca nie przepuszcza... Chociaż apropo AoE jak przyjrzałem się dokładnie 2 i 3 ząbkowi to widać na ich czubkach wgłębienia po ząbkach zębatki - czyli jednak coś z AoE jest na rzeczy.

Link to post
Share on other sites

A srr. teraz się przyjrzałem do tej fotki, i w sumie to wydawało mi się, że ząb pękł i wgniótł się, ale tutaj chyba poprostu jest odgięty... Tak ??

 

No jeśli tak, to mój błąd, Tred ma racje.... Troche inaczej sobie to wyobraziłem... Błędna ocena... Srr...

 

Jaką masz tam sprężyne ??? Jaki silnik ??(Przy neodymowym silnik nie jest tak łatwo wrócić zębatkom w drugą stronę z taką energią żeby to uszkodzić...)

 

Pzdr.

Link to post
Share on other sites

Sprężyna w stocku, silnik tak samo. Jak napisałem wcześniej, wyprostowałem ząbki i włożyłem i znów to samo, następnie spiłowałem tak pierwszy ząb, że zębatka nawet przy rozwalonym anty-rewersie nie ma szansy jej w ten sposób wygiąć ( raczej podniosła by tłok do góry - zrobiłem coś w stylu równi pochyłej :icon_biggrin: ) i kolejny raz to samo dodatkowo, zauważyłem ślady na ząbkach tłoka jak przy złym AoE, no i widać to jak GB rozłożony że te ząbki niezbyt elegancko się schodzą. W poniedziałek myknę do sklepu po takie uszczelki :icon_wink:, mam w piwnicy ojca warsztat z mnóstwem dziwnych rzeczy ale nie mogłem znaleźć takiej uszczelki. Ciekawa sprawa że tłok nadal się trzyma :icon_biggrin: Tak czy inaczej postaram się wyeliminować chociaż AoE z wyliczanki tego co mogło paść. A anty-rewers kolejny raz testowany i nie rusza się, nie omyka :(

@edit Nie odniosłem się do końca do poprzedniego postu

Tak ząb jest odgięty i już wyprostowany :)

Edited by maciowalczak
Link to post
Share on other sites

Sprawa załatwiona :D Na tym samym tłoku, tylko nie jestem pewien co to było bo zrobiłem 2 rzeczy - umyłem i wyczyściłem anti-reversal bo okazało się, że jest zasyfiony i sprężynka jest jakaś poklejona. Ustawiłem też AoE - okazało się, że jednak w warsztacie na dole znalazła się IDEALNA uszczelka :D. Broń wystrzeliła 3 razy z dużymi oporami, mniemam, że albo cały silnik, albo szczotki do wymiany - lub 3 opcja bateria jest rozładowana - dawno jej nie ładowałem. Teraz czekam aż się naładuje i sprawdzę raz jeszcze. Dochodzi jeszcze inna sprawa. 2 czy 3 dni temu bateria spokojnie naciągała sprężynę i strzelała, więc albo bateria jest nie tylko rozładowana, ale też rozwalona i nie trzyma napięcia, albo coś źle poskładałem Pod wieczór którąś z tych opcji wyeliminuję na pewno. Jeszcze jedno pytanie - czy silnik od AK cm.028 da się włożyć do GB Giety JG ? Bo mój brat niedługo będzie kupował więc będę mógł też sprawdzić jak coś silnik. Z góry dzięki za odpowiedź.

Aaa. I jeszcze raz dzięki bamper12 i verb007 za zapoznanie z tematem AoE :)

Link to post
Share on other sites

Dzieki :icon_razz: Sprawidziłem, szczotki słabo dociskają - wygląda mi na winę sprężynek bo szczotki nie wyglądają na specjalnie zużyte :icon_smile: stąd pytanie czy dostanę szczotki do takiego silnika w sklepie elektrycznym? Jeszcze z tatą będę kombinował jak je docisnąć bez wymieniania. Jeszcze raz wielkie dzięki dla kolegów, którzy podpowiedzieli sprawę AoE :icon_smile: Wiszę wam piwo :icon_biggrin: Jak z Mławy będziemy jechać na jakiś zlot to was odnajdę i postawię :icon_smile: I Jeszcze raz wielkie propsy :icon_smile:

@edit poprawki kosmetyczne

Edited by maciowalczak
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...