Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

Spróbuj podłączyć baterię o większym napięciu np. 9.6V i na siłę "przeciągnąć" tłok. Prawdopodobnie tłok zaciął się na ostatnim zębie gdyż wskutek kiepskiej baterii i żużyciu szczotek silnika nie ma tyle momentu obrotowego by móc przeciągnąć tłok. Jeżeli nic nie chrupnie w GB po podłączeniu batki o wyższym woltażu to nie musisz go rozbierać.

Mam to samo w HK416, winą u mnie jest kiepski silnik (Classic Army High Torque) który nie potrafi pociągnąć Springa M120-M130 podczas gdy stockowy silnik na tej samej baterii w GB v.3 radzi sobie z nią wyśmienicie.

Link to post
Share on other sites

Najlepszym sposobem, żeby sprawdzić czy tłok lub zębatki się zablokowały to podważyć zapadkę przecipowrotną. Po odkręceniu chwytu i koszyka z silnikiem to taki mały element od razu przy pierwszej zębatce. Jak nie jesteś pewien swoich umiejętności, daj komuś kto już dłubał w replikach.

Link to post
Share on other sites

To pykanie to głownie spinający się silnik. Podłącz uczciwą, naładowaną batkę i spróbuj strzelić, a dopiero później baw się w rozbieranie.

Wynika to z kilku czynników, ale najprościej mówiąc: kałaszki lubią batki mocniejsze niż emki o tej samej mocy, a stockowe batki bywają baaardzo różne.

Pożycz, podłącz (najlepiej chyba lipo 11v), strzel - a jak nie ruszy, to wtedy trzeba będzie zacząć kombinować.

Link to post
Share on other sites

@lemposz

radze ci dobrze, zanim naskrobiesz cokolwiek jeszcze, odwiedź dział dla zielonych i poczytaj trochę, użyj googla i zobacz co to nimh a co to lipo. Naładowanie batki czy dobranie batki do repliki są najczęściej oczywiste, a jak nie są to można o tym poczytać sporo, looknij

http://forum.wmasg.pl/topic/130177-jaki-akumulator-pasuje-do-mojej-repliki/page__st__100

jest tam kilka wpisów o batkach do ak.

Link to post
Share on other sites

Ja jeszcze dodam, że miałem identyczny problem z rk-01. Po przerzuceniu na lipo 7.4V batka dawała radę zmusić silnik do ruszenia jeżeli tłok był w tylnim położeniu, lecz gdy batka traciła moc problem się powtarzał. Kupiłem silnik hi-tq i teraz nie mam najmniejszego problemu :) . Stockowe silniki boyi są strasznie słabe

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...