Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

  • 1 month later...
  • Replies 76
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Tłumik tłumiący też jest :icon_wink:

 

W końcu dysza od Action poddała .

Nie pękła typowo dla tego modelu dyszy , tzn z odpadnięciem frontu, ale jest szczelina w tamtej okolicy.

 

Przebieg spory.

Warunki - dużo piachu i pyłu. temp około 17st.

Wydaje mi się że piach i pył mogły zaważyć - po rozebraniu dysza miał bardzo ograniczony ruch przez tarcie.

 

Teraz przetestuję dysze ready fighter. :icon_smile:

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...
  • 2 months later...

Magazynki są na chociażby na airsoftglobal.

 

Póki co dysza ready fighter ma za sobą solidną ilość kulek i nadal żyje ;)

Dziś będę testował mp7 w terenie mieszanym ( zdewastowany leśny ośrodek hotelowy ), czy może się równać z replikami typowo leśnymi mając jednocześnie poniżej 300 fps - mierzone na gazie protech.

Link to post
Share on other sites
  • 4 months later...

Update.

 

Dotarł mi tłumik typu power up do mp7 z oznaczeniami HK

10921794_10204331256775350_1126951900_n.jpg?oh=d5cb8b6c645ad0a36bca4a9d534656d0&oe=54B72F9A&__gda__=1421301751_d146a29574310fd5010957ce8fa11b61

 

W tłumiku jest przedłużka lufy, aby całość działała trzeba podmienić kilka elementów :

Lufa wewnętrzna mp7, sprężyna lufy ( stabilizuje i dopycha ), tłumik płomienia.

 

Procedura wymiany jest dość prosta :

-Wyjmujemy piny kolby i wysuwamy cały bolt carrier wraz z rączką przeładowania.

-Następnie odkręcamy a później usuwamy piny selektora ( koniecznie na SAFE) i zwalniacza zamka. Najpierw śruby a później wypychamy.

-Wypychamy pin spustu i wyjmujemy spust

- Zwalniamy blokade przedniej zaślepki, tuż przed chwytem pionowym i wysuwamy go do przodu. Następnie wysuwamy cały zespuł spustu i lufy z komorą hopup

-na lufie jest blokada z ruszającą się zapadnią, ktora blokuje sprężyne. Odkrecamy śruby i zdejmujemy elementy blokady a nastepnie sprezyne.

- wypychamy lufe w stronę kolby i wyjmujemy lufe z komorą.

- odkręcamy śrubę na komorze a następnie rozwieramy komorę delikatnie tak by nie uszkodzić blokady.

 

Zamieniamy lufę na dostarczoną, składamy, podmieniamy sprężynę na dostarczoną i składamy do końca

 

Rozkładamy przednią zaślepkę i podmieniamy oba elementy tłumika płomienia.

 

Voila.

 

Narazie wykonanie przyzwoite: tłumik jest cieżki ( nie sprawdzałem jeszcze z czego wykonany ). Sam tłumik płomienia jest ze stali.

Na lufie wewnątrz tłumika jak i nowopodnienionej lufie mp7 znajdują się uszczelki.

Jak będę miał chwilkę wykonam fotografie prawdziwym aparatem .

 

PS Łzy słońca zamierzone ;)

Link to post
Share on other sites
  • 2 months later...

Ciekawostka,

Wii tech wypuściło aluminiowy zespół dyszy do mp7 marui gbb, wycinany na cnc.

wg opisu :

lepsze, 'gładsze', podawanie kulek

+15% mocy w Joule

mocniejsza konstrukcja

+25% odrzutu

działa tylko na GG lub odpowiednikach, hfc jest za słabe.

 

Jak będzie nadmiar kasy to wezmę na testy :icon_smile:

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Sklep impulse 101 oferuje części zamienne do mp7 gbb marui,

zamawiałem u nich magazine follower , gdyż poprzedni poddał się po upadku na beton :F

I tu ciekawostka, część którą zamówiłem różni się konstrukcyjnie od tego co mi przysłali

rAD4btC.jpg

 

z powodu zmiany konstrukcji, ramię followera wymaga drobnej modyfikacji. trzeba ściąć fragment plastiku który stabilizował sprężynę w poprzedniej wersji.

Link to post
Share on other sites
  • 7 months later...
  • 4 months later...

Odkopuję temat. Rozważam zakup TM MP7, jest w fajnej cenie w (o dziwo!) militaria.pl.

Tylko mam teraz mały problem - tych dysz o których pisałes Axel akurat nie ma na ehobbyasia.

Są za to takie dwie poliwęglanowe GunsModify - i tutaj moje pytanie, która pasuje, bo jedna jest dla "Japan version", zaś druga dla "Ver. 2"?

A oprócz tego, czy coś jeszcze trzeba wymieniać na starcie, żeby bez problemu używać mocnego gazu?

I ostatnie pytanie, w jakiej mniej wiecej najniższej temperaturze (według waszego doświadczenia) replika zaczyna odmawiać działania (szczególnie chodzi o tryb semi), gdyż słyszałem, że TM generalnie daje radę nawet jak jest w miare zimno, czyli w okolicach 8-10 stopni.

Z góry dziękuję za ewentualne odpowiedzi - poniżej linki, kolejno replika i obie dysze. Pozdrawiam.

https://www.militaria.pl/tokyo_marui/pistolet_maszynowy_gbb_tokyo_marui_np7a1_12678_sp_p62627.xml

http://shop.ehobbyasia.com/gunsmodify-reinforced-loading-nozzle-for-marui-mp7a1-japan-version-gbb.html

http://shop.ehobbyasia.com/gunsmodify-reinforced-nozzle-set-for-marui-mp7a1-gbb-ver2-1.html

Link to post
Share on other sites
  • 4 weeks later...

Zakup sprężyny był w planach ale musiałem wydać pieniądze na inne pierdoły.

 

Ad luf - nie wiem. Ja kupiłem tłumik typu power up, w zestawie jest lufa wewnętrzna wymagana do działania zestawu.

Link to post
Share on other sites

Ja lufę też odpuszczam, chyba nie ma sensu pieniędzy wydawać. Tylko te dysze ogarniam. Replika zdziwiła mnie mocą jak na japończyka - na gazie 144a ma 310-315 fps przy dwudziestu kilku stopniach. Ale i pierwsza awaria. Po około 1000-1200 kulek (1 strzelanka + warunki domowe) zaczął delikatnie przeciekać magazynek przy zaworze do nabijania. Zostawiłem dziś na noc z minimalną ilością gazu, zobaczymy czy się może nie uszczelni jakoś. Inaczej będę musiał gdzieś oddać do serwisu, a to na tą chwilę niestety jedyny magazynek.

Edited by wredny_bo_trzeźwy
Link to post
Share on other sites

Dzięki za info, póki co magazynek doszczelnił się sam po zostawieniu na noc z odrobiną gazu w środku. Nabiłem potem i nic nie było słychać. Pewnie i tak się zepsuje do końca, ale skoro to prosta rzecz, to nie ma co się martwić.

A tak przy okazji, bo widzę Axel, że z Warszawy jesteś, polecisz może tu na miejscu jakiś serwis do gazówek, gdzie by mi się zajęli tą MP-tką - zaworem w magazynku i ewentualnie jak już będę miał założyli dyszę wzmocnioną? Zazwyczaj do tej pory korzystałem z usług Cytadeli, ale może kto inny?

Z góry dziękuję. Pozdrawiam.

Edited by wredny_bo_trzeźwy
Link to post
Share on other sites
  • 9 months later...
  • 1 month later...

Dziwna sprawa - może ktoś pomoże. Oddałem replikę do zamontowania dyszy Ready Fighter (serwis BB Max, a więc znają się na rzeczy) i kupa - replika nie działa, a serwisant się poddaje i chce montować z powrotem starą dyszę, bo na dyszy Ready Fighter są syfony po 1 strzale. Jadę jeszcze podrzucić mu drugi egzemplarz Ready Fighter - może ten pierwszy był jakiś felerny. Czy ktoś miał może podobnie?

 

Link to post
Share on other sites

Przy syfonie gaz leci lufą? Jeśli nie to sprawdziłbym, czy tłok uszczelnia się w cylinderku. Jeśli leci lufą to zaworek nie uszczelnia się w cylinderku. Może jest jakaś nadlewka albo sprężynka jest za mocna lub się gdzieś klinuje.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...