Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Jak zostać oficerem WP


Recommended Posts

Guest Dawid4009

Ale w sumie tacy nie zostana kimś więcej niż szeregowy zawodowy.

 

Możesz rozwinąć? Przepraszam za OT, zaciekawiło mnie to bardzo.

Mam nadzieję że nie chodziło Ci o to, że oficerowie w naszej armii to jakaś klasa wyższa, a reszta- w szczególności szweje- to motłoch z łapanki?

Link to post
Share on other sites
  • Replies 64
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Na stronie Wrocławia jest podane że w tym roku otworzone są kierunki Zarządzanie i Inżynieria. W uchwale Senatu jest mowa natomiast również o kierunkach innych jak np. Bezpieczeństwo Narodow które mnie interesuje ze względu na wymagane przedmioty (historia, polski). Jak to jest z tymi kierunkami? To zależy od danego roku? Czy może te kierunki są tylko wypisane? Nigdzie nie mogę doczytać na czym to polega. A jest to dla mnie ważne bo jestem teraz w klasie humanistycznej.

Link to post
Share on other sites

Możesz rozwinąć? Przepraszam za OT, zaciekawiło mnie to bardzo.

Mam nadzieję że nie chodziło Ci o to, że oficerowie w naszej armii to jakaś klasa wyższa, a reszta- w szczególności szweje- to motłoch z łapanki?

Są za głupi aby zajść wyżej skoro "interaktywnie szukają informacji na wmasgu".

Ale to świadczy tylko o upadku ludzkości i o tym, że łatwiej bedzie mi przejąć władzę nad światem. :)

Link to post
Share on other sites

Mam nadzieję że nie chodziło Ci o to, że oficerowie w naszej armii to jakaś klasa wyższa, a reszta- w szczególności szweje- to motłoch z łapanki?

 

Patrząc na niektórych ludzi i ich sposób myślenia mam tylko nadzieje że kiedyś nie będzie odwrotnie... Nie chodzi mi o to, że szeregowi zawodowi to motłoch tylko o to, że oficer powinien być wzorem, i odróżniać się pewnymi czynnikami od podwładnych a nie być od nich (ładnie mówiąc) mniej inteligentny.

Link to post
Share on other sites

Na stronie Wrocławia jest podane że w tym roku otworzone są kierunki Zarządzanie i Inżynieria. W uchwale Senatu jest mowa natomiast również o kierunkach innych jak np. Bezpieczeństwo Narodow które mnie interesuje ze względu na wymagane przedmioty (historia, polski). Jak to jest z tymi kierunkami? To zależy od danego roku? Czy może te kierunki są tylko wypisane? Nigdzie nie mogę doczytać na czym to polega. A jest to dla mnie ważne bo jestem teraz w klasie humanistycznej.

 

Nie idź na Bezpieczeństwo Narodowe ani żade B. Wewnętrzne. Będziesz bezrobotny i tyle.

Link to post
Share on other sites

Są za głupi aby zajść wyżej skoro "interaktywnie szukają informacji na wmasgu".

Ale to świadczy tylko o upadku ludzkości i o tym, że łatwiej bedzie mi przejąć władzę nad światem. :icon_smile:

 

 

Nie pomyślałeś, że ktoś może po prostu chce być szeregowym/podoficerem?

Link to post
Share on other sites

Witam.

 

Więc mam taką sprawę, jak w temacie. Ostatnio zastanawiałem się co chciał bym robić w przyszłości, to jest jedna z opcji, jako że od dzieciaka interesowałem się wojskiem(proszę się nie śmiać :]). Co muszę skończyć(szkoły), ewentualnie jakieś kursy, takie rzeczy. Ile +/- zarabia taki oficer, chyba nie muszę mówić czemu pytam. Chyba najważniejsze pytanie, jakie są realia takiego oficera w Polsce. Mam nadzieję, że mnie nie wyśmiejecie, jestem kompletnym laikiem w tym temacie i liczę na to że dostanę od Was parę dobrych rad. I proszę nie wypisujcie rzeczy w stylu, że się akurat podnieciłem bo mam takie widzi mi się.

 

Realia są takie:

http://www.sadistic.pl/cala-prawda-o-karierze-szeregowego-w-monie-vt154162,15.htm

lub coś koło tego :icon_cool:

Link to post
Share on other sites

Tak jak i na podoficerke tak tym bardziej na oficerke znajomości dają wiele. To samo policyjne czy strażackie szkółki. Ale uczyć się należy i to przede wszystkim dla samego siebie. A oficerem wybaczcie po dzisiejszych rocznych szkółkach to wy nie zostaniecie. Kiedyś to były pięciolatki które kształtowały oficera od podstaw. A obecnie są to żarty. Przychodzą ludzie po geografiach i innych dziwnych kierunkach jedynie z wiedzą teoretyczną. Są to ludzie z roczników od 86r którzy nie spotkali się nigdy z tzw zetką. Tyle wiedzą o armii. Przychodzą i tylko szkodzą sobie i swoim podwładnym. Bo po roku ładowania teorii nie można nagle zacząć dowodzić plutonem zmechanizowanym czy plutonem czołgów. A więc oficerem zostać przez ukończenie szkoły się nie da. Bo oficer to coś więcej niż stopień.

Edited by Wittmann
Link to post
Share on other sites

Chodziło mi o tych którzy przychodzą od pewnego czasu do wojska. Od chyba 4 lat jest tak,ż e jak masz skończone studia to na oficerce jesteś rok. Całe mnóstwo takich przyszło. I tylko traci się na takich ludziach. A kobiety to już wogóle porażka. W armii z regóły jest tak,że kiedy te stare komuchy zobaczą kobietę to by ją najlepiej natychmiast ruch.....! A facetów jadą bez zachamowań. Możesz mieć nie wiadomo jaką wiedzę z laską i tak nie wygrasz. Wystarczy ,że się uśmiechnie i już. W armii kobietą wiedza nie jest poptrzebna...

Link to post
Share on other sites

Chodziło mi o tych którzy przychodzą od pewnego czasu do wojska. Od chyba 4 lat jest tak,ż e jak masz skończone studia to na oficerce jesteś rok. Całe mnóstwo takich przyszło. I tylko traci się na takich ludziach. A kobiety to już wogóle porażka. W armii z regóły jest tak,że kiedy te stare komuchy zobaczą kobietę to by ją najlepiej natychmiast ruch.....! A facetów jadą bez zachamowań. Możesz mieć nie wiadomo jaką wiedzę z laską i tak nie wygrasz. Wystarczy ,że się uśmiechnie i już. W armii kobietą wiedza nie jest poptrzebna...

 

KobieTOM, a nie kobietĄ. Liczba mnoga.

 

Jak już coś krytykujesz, nawet jeżeli to kompletnie nie trzyma się kupy i nijak ma się do rzeczywistości, to jednak pisz poprawnie.

 

Pozdrawiam.

Edited by Clare
Link to post
Share on other sites

Ciekawe macie mniemanie o szeregowych.

Są tacy którzy mają dziesięciokrotnie wyższe kwalifikacje na stanowiska obejmowane przez starych dzbanów, a z racji tego że są tylko wymiennymi cyferkami i tak nie będzie im dane być podoficerem, to wymyślili 12lat i na bruk coby nie dawać możliwości wypracowania emerytury. Z dnia na dzień nie da się przeszkolić wszystkich tych, którym zegar wystukał 12stkę, nawet nie wprowadzono okresu buforowego by zapewnić taką możliwość. Widać armie stać na cykliczne przeprowadzanie bardzo drogich szkoleń.

Nie generalizujmy, to nic nie da.

Nasz kraj nie dorósł do zmian jakim jest profesjonalizacja. Założona koncepcja jest po prostu błędna i nikt nie ma jaj by się do tego przyznać, przez co zapadamy się coraz bardziej w niebyt.

Przestarzałe systemy szkolenia.

Pseudo oficerowie uczą się życia dopiero na pododdziałach.

Bardzo utrudnione możliwości rozwoju dla szeregowych i podoficerów.

 

Co do kobiet to smutna to prawda, ale prawda. Choćby tępa jak młot to i tak będzie miała lepiej od gościa, który nie dość że się stara to jeszcze będzie musiał robić robotę za nią.

 

Najlepsi są i tak mędrcy, którzy potrafią tylko dopierdzielać wszystkim naokoło próbując zaspokoić swoje ego. Macie problem z gościem, który zadał pytanie ? W armii mamy dzbanów którzy choćby się udusili to się nie zapytają i dalej będą popełniać błędy, często narażające życie.

 

Temat rzeka, nie wart poruszania - my i tak nic nie zmienimy; ani w wojsku, ani w wychowaniu dzisiejszej młodzieży.

Link to post
Share on other sites

A może ta nasza garstka żołnierzy nie potrzebuje aby 80% stanu osobowego było oficerami bądź podoficerami? ZWYCZAJNIE ich tylu nie trzeba? Możesz być pierdyliard razy lepszy niż norma. W biedronkach na kasach w Polsce też ograniczona ilość osób się pomieści.

 

Dokładnie tak.

W Polsce na tle innych krajów jest niezwykle dużo oficerów. Po przejściu na armię zawodową taka liczba jest zupełnie niepotrzebna.

Teraz zapotrzebowanie jest właśnie na zwykłych szeregowców.

Według niepisanych standardów NATO jeden generał powinien przypadać na tysiąc żołnierzy. W Polsce jest ponad 120.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...