Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

MP5, czy AUG dla początkującego


Recommended Posts

Witajcie.

Jestem nowy na forum. Miałem już styczność z tańszymi elektrykami, ale z biegania po podwórku już dawno wyrosłem, a chciałbym zagłębić się w bardziej "profesjonalny" świat asg. A co za tym idzie chciałbym wybrać porządną replikę.

Na oku mam MP5 SD6 Umarex oraz MP5 SD6 Top Tech- ceną różnią się trochę, ale zapewne wybrałbym tą Top Tech, chyba nie muszę wyjaśniać dlaczego. :icon_smile:

I tutaj pojawia się dylemat.

Słyszałem wiele opinii, że mp5 sprawdzają się dobrze w pomieszczeniach i głównie na krótkich dystansach (20-35 metrów). Stąd skierowałem uwagę na Steyr AUG A1 od CA. Wyczytałem dużo dobrych opinii na temat modelu i podobno radzi sobie przy 50-60 metrach.

Mam już broń boczną i zastanawiam się czy warto brać MP5, czy może lepiej AUG- grać zamierzam głównie na terenach lesistych- nie stać mnie na drugie camo do pomieszczeń.

Z drugiej strony urzekło mnie EBB i metalowe body w przypadku MP5-tek. Steyr jest podobno poręczny, ale jakoś odstrasza mnie nieco plastik i brak EBB- a z tego co się orientuję nie ma na rynku AUG z EBB od jakiegoś renomowanego producenta.

 

Stąd proszę o radę doświadczonych graczy- nie jestem pewien, czy potrzebuję na początek replikę o dalekim zasięgu, a szczerze mówiąc jakoś tak bardziej spodobał mi się MP5. Zależy mi również, aby "broń" posłużyła 2-3 lata bez poważniejszych awarii.

 

Pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites

mp5 sprawdza się tak samo jak i kazda inna replika z lufa podobnej długości. To, że w ASG mp5 jest lepsze do pomieszczeń niz do lasu to mit, i tak zależy co drzemie w środku repliki. Przeznaczenie oryginału nie ma żadnego znaczenia.

 

Z AUGiem to nie kupuj tak z rozpedu, dla mnie to bydle jest kosmicznie niewygodne, obyś się nie naciął (wyważenie beznadziejne całkowicie).

Link to post
Share on other sites

A zamierzasz tuningowac go potem?

Osobiście raczej nie, prędzej oddam do serwisu. Sam jestem młody (16 lat) i o mechanice nie mam wystarczająco dużego pojęcia aby eksperymentować z repliką i zestawem tuningowym wartym kilkaset PLN- wolałbym niczego nie zepsuć. :)

Może kiedy bardziej się wczuję, poznam budowę, trafię do bardziej doświadczonego teamu, zacznę się zastanawiać nad drobnym tuningiem. Na najbliższy rok, dwa nic nie planuję.

Jeszcze co do EBB, to wolałbym wybrać replikę, w której po kilku seriach nie będę musiał go naprawiać jak w przypadku CM- dlatego m.in. wolę dopłacić drugie tyle i mieć od Top Tech.

Link to post
Share on other sites

Z AUGiem to nie kupuj tak z rozpedu, dla mnie to bydle jest kosmicznie niewygodne, obyś się nie naciął (wyważenie beznadziejne całkowicie).

 

Cóż to jest tylko twoja opinia. Ja mam AUGa od 3 lat i jak dla mnie replika jest bardzo wygodna chodź ciężka (w końcu to moje bydle waży prawie 4 kilo). Opinii będzie tyle co płatków śniegu pełno i każda inna. Najlepiej jeśli chodzi o ergonomie to przejechać się po jakiś ekipach, i poprosić o pomacanie tego co tam jest, w twoim wypadku AUG'a i MP5.

Link to post
Share on other sites

Szczerze mówiąc, jak bym miał 1300zł do wydania to bym kupił MP5 Cymy, wstawił preckę guardera, gumkę g&g, porządnie nasmarował, uszczelnił, wypodkładkował, wymienił w środku części wg uznania, dokupił porządny akumulator a resztę wydał na zapasowe magazynki. :icon_smile:

Edited by Kantek
Link to post
Share on other sites

Dziękuję za tak liczne rady.

Jeszcze dwa pytania do użytkowników AUG:

Czy nie przeszkadza wam plastikowe body- wyważenie może ok, ale chodzi mi o to czy nie wygląda to jakoś "badziewnie"?

Wersja A1 z lunetą 1.5x daje efekt, czy to po prostu taki bajer jak "kolimator" w elektrykach za 100 PLN?

W przypadku MP5 o kolimatorze nawet nie myślę- dodatkowy wydatek, a i tak lepiej będzie jak wyćwiczę oko na muszce ze szczerbinką, ale jeśli luneta może przyspieszyć namierzenie celu z 50m. wydaje się pożytecznym rozwiązaniem.

P.S. Jeszcze jedno. Czy istnieje jakiś zestaw tuningowy, który umożliwiłby zamontowanie EBB w AUG A1- nie mam na myśli odrzutu, jedynie ruch zamka?

Edited by MrStone
Link to post
Share on other sites

Czołem!

A więc tak:

 

- Luneta jest "lunetą" żadnym kolimatorem

 

Wybacz, może źle sformułowałem pytanie. Miałem na myśli, czy luneta w wersji od CA jest bardziej na pokaz (tylko dlatego, że w oryginale jest połączona z body), czy spełnia również jakieś walory optyczne?

Link to post
Share on other sites

Tak i mieć słabą replikę, z dziadową celnością. Genialny wybór. :icon_biggrin:

 

Mam MP5 ICSa, kumpel ma MP5 Cymy. Obydwie rozkładaliśmy, porównywaliśmy, składaliśmy. Cyma się szybciej ściera z zewnątrz, jest masywniejsza, ma lepsze części w środku (około roczna cyma porównywana z trzy-czteroletnim ICSem). Poza tym ICS wymagał więcej kombinowania aby zaczął działać (np. dysza ICS do MP5 nie działa poprawnie w MP5 ICS). Jak dla mnie ICS za blisko 1000zł jest zdecydowanie przepłacony.

Link to post
Share on other sites

Do MP5 łatwiej o magazynki.

Chętnie pobawiłbym się kiedyś w jakieś UMP, krissy i w ogóle, ale jak patrzę na ceny low-capów, i się zastanawiam czy nie są przypadkiem do gazówek, to nawet takie mrzonki są skutecznie likwidowane :icon_biggrin:

Edited by Mixon
Link to post
Share on other sites

Mam MP5 ICSa, kumpel ma MP5 Cymy. Obydwie rozkładaliśmy, porównywaliśmy, składaliśmy. Cyma się szybciej ściera z zewnątrz, jest masywniejsza, ma lepsze części w środku (około roczna cyma porównywana z trzy-czteroletnim ICSem). Poza tym ICS wymagał więcej kombinowania aby zaczął działać (np. dysza ICS do MP5 nie działa poprawnie w MP5 ICS). Jak dla mnie ICS za blisko 1000zł jest zdecydowanie przepłacony.

 

No właśnie, miałeś ICS. Na rynku nie ma fajnych replik MP5, no chyba, że systema. :P Taką lepszą (wybierając z tych gorszych) jest MP5 CA. Dziadostwo nie nadaje się do strzelania po wyjęciu z pudełka, ale jak się wie co trzeba wymienić, replika jest nie do poznania. I to nie wielkim wkładem finansowym.

Cymka, JG, Galaxy itp. też jest ok, ale jakbym miał wybierać jakąś MP5, wziąłbym CA.

Link to post
Share on other sites

mp5 sprawdza się tak samo jak i kazda inna replika z lufa podobnej długości. To, że w ASG mp5 jest lepsze do pomieszczeń niz do lasu to mit, i tak zależy co drzemie w środku repliki. Przeznaczenie oryginału nie ma żadnego znaczenia.

 

Z AUGiem to nie kupuj tak z rozpedu, dla mnie to bydle jest kosmicznie niewygodne, obyś się nie naciął (wyważenie beznadziejne całkowicie).

 

W pełni zgadzam się z Dexterem...

 

 

Szczerze mówiąc, jak bym miał 1300zł do wydania to bym kupił MP5 Cymy, wstawił preckę guardera, gumkę g&g, porządnie nasmarował, uszczelnił, wypodkładkował, wymienił w środku części wg uznania, dokupił porządny akumulator a resztę wydał na zapasowe magazynki. :icon_smile:

 

... i z Kantkiem też. :icon_biggrin:

Edited by Powała
Link to post
Share on other sites

Widzę jeszcze sporo opinii, więc może jeszcze się wypowiem.

Czyli uważacie, że nie warto brać MP5 od Top Tech w tej cenie? Lepiej sprawdzi się CA?

Gdybym wybrał MP5 od CA zostało by trochę "kapitału" na tuning- tak ok. 200-350 PLN. Co polecilibyście w tej cenie wymienić, aby replika dawała "przyzwoite" wyniki?

Jedynym dla mnie minusem w modelu CA byłby brak tego EBB, ale np. jeśli w modelu od Top Tech ma paść tak samo szybko jak w wersji od CM to nawet już o nim nie myślę (z tego co słyszałem naprawa do najtańszych nie należy).

Link to post
Share on other sites

Blow-back jest potrzebny jak pryszcz na części ciała gdzie plecy tracą swoją szlachetną nazwę.

 

Co wymienić, napisał Ci Kantek.

Ciekawe porównanie- mówię jako humanista. :)

A co do odpowiedzi Kantek'a- słyszałem wiele złego o Cymie, czy więc nie lepszym rozwiązaniem byłoby wstawienie tych elementów do modelu CA?

Link to post
Share on other sites

Znalazłem jeszcze SD6 od TM o firmie słyszałem dużo dobrego. Co prawda ma niską prędkość wylotową, ale z tego co wyczytałem, odpowiednio dobrane części dadzą lepszy efekt przy 300 fps, niż "chińczyk" przy 450. :icon_smile:

Chciałbym jeszcze poruszyć kwestię wagi. Czy może ona określać jakość produktu? Spotykam się z rozbieżnością rzędu 300-400g, przy tym samym modelu różnych marek.

 

P.S. Wiem, że rozmawiamy o elektrykach, ale znalazłem "gaziaka" od Umarex w ciekawej cenie. Zimą zapewne strzelać się nie będę więc o syfonowanie się nie martwię. Mam już M92F na greengas, więc i tak będę gaz kupował, choć wiem, że eksploatacja droższa. GBB podobno jest mniej zawodne, a i jest ten lekki odrzut.

Myślicie, że sprawdziłby się lepiej od Top Tech i tuningowanego CA?

Edited by MrStone
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...