Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

WEEKEND ZWIADOWCÓW IV 16-18.08.2013.


Recommended Posts

Cześć, czołem.

Z początkiem roku rozpocząłem planowanie tegorocznej edycji Weekendu Zwiadowców, czyli skrótowo pisząc WZ IV. Postanowiłem zamieścić informację tak szybko przede wszystkim ze względu na prośby potencjalnych uczestników którzy chcieliby dostosować swój kalendarz pod tę właśnie imprezę. Jednocześnie wszystko, co obecnie podaję do wiadomości (z wyjątkiem terminu) jest jedynie powierzchownym planem mojego autorstwa który zapewne będzie ewoluował stosownie do tego co uda się, a czego nie załatwić i zorganizować.

Jak zapowiedziałem na zakończenie WZ III tegoroczna edycja prawdopodobnie odbędzie się na przykoszarowym poligonie 17 WBZ oraz terenach wokół Międzyrzecza, prawdopodobnie również brygada zapewni część zabezpieczenia logistycznego oraz wesprze szkolenie sprzętowo. Za organizację całości przedsięwzięcia odpowiada oddział SGO REC. którym dowodzę. Tematyka całości dotyczyć będzie działania grup rozpoznawczych w terenie leśno-jeziornym z uwzględnieniem działań patrolowych na odcinku rzecznym. Tak więc znowu będzie mokro :) Czas szkoleniowy podzielony zostanie jak zwykle na bloki których tematyka będzie następująca:

- szkolenie medyczne1. udzielanie pomocy przedmedycznej po wejściu w kontakt ogniowy, ewakuacja rannego ze strefy ognia, 2. weryfikacja poszkodowanych, przygotowanie do ewakuacji, wezwanie MEDEVAC, podjęcie śmigłowca”.

- szkolenie taktyczne „zespołowe pokonywanie Toru Francuskiego z wzajemnym ubezpieczeniem”

- szkolenie rozpoznawcze „działanie zwiadowcy w środowisku przybrzeżnym i wodnym”

- szkolenie strzeleckie „strzelanie sytuacyjne na skróconych odległościach - replika (opcjonalnie jeżeli będzie zgoda jednostki – strzelanie nr 1 z kbs Beryl)”

Jak co roku obowiązywać będzie ograniczenie ilości uczestników do 60 osób oraz konieczność pełnoletniości, wyjątek stanowić będą osoby wchodzące w skład grup zorganizowanych w których przeważa ilość osób pełnoletnich i posiadających swego dowodzącego.

Na razie nie podaję wysokości składki za uczestnictwo, bo zależy to od kilku czynników zewnętrznych nie mniej jednak chciałbym aby utrzymała się na poziomie ubiegłorocznym, jeżeli jednak zajdzie konieczność jej podwyższenia, to postaram się zrobić wszystko aby było to jak najmniej odczuwalne.

Na koniec termin. W tym roku szkolimy się w dniach 16 – 18 sierpień i jest to termin nieodwołalny.

Przybycie i rejestracja uczestników do godz.09.30 dnia 16.08.2013, szczegółowa rozpiska przebiegu szkolenia dostępna będzie w terminie późniejszym.

 

Pozdrawiam.

Recon

Link to post
Share on other sites
  • Replies 76
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Aaah, wreszcie. Jak co roku - będziemy. Nie możemy się już doczekać. Cieszę się niesamowicie z powrotu zajęć niebieskich :). Mam jedno pytanie :

 

 

szkolenie medyczne1. udzielanie pomocy przedmedycznej po wejściu w kontakt ogniowy, ewakuacja rannego ze strefy ognia, 2. weryfikacja poszkodowanych, przygotowanie do ewakuacji, wezwanie MEDEVAC, podjęcie śmigłowca”.

 

Czy zajęcia te będą prowadzone przez ratownika medycznego, bądź paramedyka?

Link to post
Share on other sites

Ciesze się, że będziecie :) Pierwsza część medycznych na pewno będzie prowadzona przez osobę z doświadczeniem (czyli ratownika bądź paramedyka) z ramienia jednostki.

Jeżeli jesteś zainteresowany tą tematyką, to pod koniec marca organizuję małe szkolenie z czerwonej taktyki "Red Fight" do którego chcę wykorzystać Grupę Zabezpieczenia Medycznego 17 WBZ wraz z ich sprzętem oraz paramedyków z kompanii bojowych (jak się da), szkolenie adresowane będzie dla grup proobronnych.

 

Recon.

Link to post
Share on other sites

Modlę się żeby samica nie wymyśliła w tym terminie żadnej wycieczki, żeby nie wezwano mnie przed oblicze MON-u (jakieś ćwiczenia), żebym miał urlop/ dostał wolne i żeby mnie nic do tego czasu nie "rozjechało". W skrócie- zrobię wszystko żeby być i tym razem zaciągnąć więcej niż 4 osoby ze swojego stada... :)

Link to post
Share on other sites

Dzisiaj miałem okazję powołać się na wszystkie Wasze wpisy dotyczące WZ w trakcie mojego krótkiego wystąpienia po zakończeniu dwudniowego szkolenia w jednej z jednostek wojskowych... po prostu nie mogłem tego nie zrobić wiedząc, że impreza na stałe zagościła w Waszych kalendarzach. Cieszy mnie, że zaskarbiłem sobie tą inicjatywą miejsce pośród Was.

Nabór uczestników ruszy 15-go czerwca i potrwa miesiąc do tego czasu postaram się zamieszczać tutaj wszelkie informacje dotyczące tegorocznej edycji.

 

Pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites

O, a ja mam takie pytanie. Czy niezapomnianych pobudek, wybuchów, pościgów i emocji dostarczają jak co roku Scott&spółka? :icon_biggrin:

A cóż byłby to za WZ gdyby zabrakło Scotta? Decyzja należy do Niego, a propozycje dostanie na pewno :)

Link to post
Share on other sites

Tośmy se pospali... :hahaha: A tak na poważnie. Kojarzę z ostatniej edycji, że padł pomysł, żeby symulacje realizować (w miarę możliwości rzecz jasna) w niemieszanych składach. Jak to widzicie w tym roku?

Edited by Azur
Link to post
Share on other sites

Nadal jestem skłonny zmierzyć się z tym tematem, ale konieczne będzie ustanowienie dolnego limitu liczebności zespołu. Korzystać będziemy w miarę możliwości z terenu wojskowego, a wspomagać się wybranymi rejonami cywilnymi nie mniej jednak nie jest to aż tak duży areał aby postawić np. dziesięć różnych zadań dla dziesięciu zespołów. Nie chcę po prostu aby uczestnicy "wchodzili sobie na plecy". Poza tym muszę wziąć pod uwagę, że przyjeżdżają również uczestnicy indywidualni więc tych muszę w zespoły połączyć. Myślę, że pięć lub sześć osób to dolna granica liczebności zespołu.

 

W tym roku też restrykcyjne będzie podejście do naboru uczestników. Z uwagi, że nadal mam zamiar system łączności opierać na sieciach gsm zebranej składki planuję zakupić pewną ilość telefonów komórkowych (niskie modele z wtórnego obiegu, bez blokad sim) które służyć będą do zapewnienia łączności z zespołami. Zatem bezwzględnie będę opierał się podczas rejestracji na terminowym dokonaniu wpłaty składki. Oczywiście jak zawsze dysponował będę wszelkimi rachunkami na towary i usługi.

Edited by recon01
Link to post
Share on other sites
  • 3 months later...

Cześć, czołem.

Do godziny "zero" zostały dokładnie trzy miesiące mam nadzieję, że większość potencjalnych uczestników poczyniła już starania o wolne lub urlopy :) przypominam szkolimy się w terminie 16 - 18.08.2013.

15-go czerwca rusza lista, czas na zgłoszenie to miesiąc i ani dnia dłużej, w tym roku nie naruszamy limitu miejsc. Jak zwykle będzie kilka niespodzianek szkoleniowych i organizacyjnych.

 

Pozdrawiam.

Recon

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

W dniu dzisiejszym rozpocząłem instalację oprogramowania wspomagającego dowodzenie i wizualizację terenu w trakcie Weekendu Zwiadowców, kolejnym etapem będzie nauka jego użytkowania. Tegoroczny WZ prawdopodobnie wkroczy na wyższy poziom organizacyjny za sprawą aplikacji udostępnionych przez pewną firmę światowego kalibru.

Link to post
Share on other sites

Mam istotne pytanie:

 

Czy w tym roku w cenie będą również racje żywnościowe ? Przyznam szczerze, że te ubiegłoroczne, były dla mnie kulinarnym koszmarem... (Nie wiem jak dla innych). Widocznie moje flaki nie trawią żarcia robionego dla żabojadów : )

Wolałbym polskie SRG, albo pento kiełbachy i bułę... :P

 

Jeśli tylko ja mam taki problem, to trudno, przeboleję jakoś, ale jeśli znajdą się inni, to warto nad problemem nieco pomóżdżyć.

Link to post
Share on other sites

eee, nie było źle, dla mnie w sam raz ... co prawda moi koledzy narzekali, całość wchłonęli pierwszego dnia :icon_biggrin:

ale tylko dlatego że mieli też własny prowiant w zapasie, więc generalnie nie było tragicznie,

 

osobiście już od 3 - 4 lat karmię się MER, amerykańskie (cienkie) angielskie (wg. mnie najlepsze, ale słabo dostępne

w kraju) i ostatnie 2 lata francuskie, też są OK, ... trzeba tylko się przyzwyczaić brzuszek ... zamiast kopca ziemniaków,

woreczek ... torebka mała :icon_biggrin: lżej się biega, fakt, potem w domu trzeba uzupełnić brakujące kalorie, ale przez 3-4 dni

można spokojnie na Mre biegać po lesie i nie tylko

Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...