Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Kilka pytań o Maruzena APS SR2


Recommended Posts

Witam! Zdecydowałem iż moim powołaniem w ASG jest snajperstwo. Chcę kupić replikę i myślałem o wymienionej w temacie, czyli MAruzen APS SR2. Chcę postawić głównie na celność i skupienie oddawanych przeze mnie strzałów. Chciałbym aby replika miała także zasięg do powiedzmy 40 metrów. Maruzen bez żadnego podkręcania ma 300 fps co nie robi wrażenia. Otóż chciałbym wymienić w nim po zakupie kilka części- na początek komorę hop up na uszczelnioną PDI oraz prec lufę Prometheus 455mm a także gumkę. Chciałbym zapytać jak to wpłynie na osiągi repliki? Czy będzie możliwe oddawanie celnych strzałów na odległość 30-40 metrów? Moje drugie pytanie dotyczy samej wymiany akcesoriów. Czy dałbym radę zrobić to sam po wcześniejszym przestudiowaniu tematu? Prosiłbym o wypowiedź doświadczonych snajperów. Chciałbym także prosić o konkretne wypowiedzi na moje pytania. Pozdrawiam!

Link to post
Share on other sites

Celne 30-40 m można mieć w boczniaku a nie w snajperce .

 

Przeczytaj lepiej uważnie co napisał. Czy on się pyta z czego może mieć zasięg 30-40 metrów?

 

Możesz sobie mieć nawet 50 metrów w boczniaku, ale kogo to interesuje? Nie wiem może wyjdź do parku i zaczepiaj ludzi, mówiąc jaki masz zasięg, to możliwe, że kogoś zainteresujesz.

Link to post
Share on other sites

Świetnie cywilek, świetnie.

 

Ja rozumiem że niektórzy ludzie na tym forum przejawiają chęć odpowiedzi na pytanie zawarte w temacie (i chwała im za to), w tym na przykład ja, ale jestem zdania że jeżeli ktoś jest miły i kulturalny, a zadaje głupie pytanie ewidentnie z niewiedzy i nieznajomości tematu to nie zaszkodzi go delikatnie pchnąć we właściwą stronę.

 

Co do tematu:

 

Już stockowy Maruzen będzie spokojnie uderzał celnie na taką odległość. Tylko że absolutnie nie jest to dystans snajperski. Dystanse snajperskie zaczynają się od 70-80 metrów. Chodzi tu o przewagę zasięgu, większość dobrze podkręconych karabinów szturmowych strzela w miarę celnie na te 40m a ze 60 donośności będą miały. Chcąc być snajperem musisz mieć przewagę zasięgu, bo ty masz bolta a oni hi-capa.

Tak jak powiedzieli, 40-50m to dobry zasięg dla snajpera, ale w broni bocznej, ponieważ z racji potwornych mocy snajperek, wymuszonych wymaganiem dużego zasięgu i szybkości kulki, nie strzela się z tego z bliska.

 

Pewnie zaraz zostaniesz odesłany w diabły, do szukajki i innch tematów, i powiem Ci że będą mieli rację, weź poczytaj sobie, na forum jest wiele tematów o snajperach, strzelcach wyborowych itp., poczytaj, bo ewidentnie brakuje Ci wiedzy na ten temat. Ale ponieważ zadałeś pytanie w sposób miły, kulturalny i nieodrzucający roszczeniowością to postanowiłem walnąć taki mały elaboracik :)

 

Bo pierwszym pytaniem po odpowiedzeniu sobie na poprzednie, brzmiące: "Kim chcę być w ASG", "Snajperem", powinno być" "Czy mam do wydania 3,5 tysiąca złotych?"

 

Pozdrawiam, Foxtrot

Link to post
Share on other sites

Przepraszam, źle mnie zrozumieliście bo źle skonstruowałem swoją wypowiedź. Otóż wiem że snajper powinien mieć przewagę w odległości jednak nie mam teraz pieniędzy na całkowite stworzenie swojej upragnionej snajperki. Na początek chce zmienić tylko te części które wymieniłem a dopiero gdy odłożę potrzebne fundusze kontynuować ulepszanie. Kolejną sprawą jest to że chciałbym osiągnąć dobre skupienie kulek i świetną celność na tym dystansie (może przesadziłem z tym podanym przez siebie- chyba jest za mały). Sytuacja jest taka że będę miał swojego spotera i nie będzie mi potrzebna aż taka różnica w zasięgu, będzie można się obronić (nie będziemy atakować przecież całych kolumn, tylko mniejsze cele). Poza tym pierwszy raz będę miał do czynienia z odgrywaniem roli snajpera, także jeżeli dostałbym od razu replikę 570 fps mogłoby być niebezpiecznie. Kolejnym argumentem jest to iż w moim środowisku ASG nie ma ludzi z ogromnymi ilościami FPS-ów. Jeszcze raz przepraszam za nieład w mojej wypowiedzi i pozdrawiam!

Link to post
Share on other sites

Celuj w co najmniej 15m przewagi zasięgu celnego nad skutecznym ogniem z replik szturmowych w twoim środowisku.

Koledzy mają cymy po 300fps ? - Dobijasz do ok. 450 fps by jako -tako stawiać im opór.

(ofc. w Twoim karabinie siedzi lufa promyk lub lepsza i dobra komora/ gumka).

 

Części powinieneś sam wymienić. Karabiny snajperskie wymagają więcej pracy na smarowanie/ dopieszczanie. Nikt normalny nie rozbiera AEG'a co 2-3 tygodnie a sprężynową flintę to co chwilę się rozbiera:). Zaopatrz się też w odpowiedni/e smar/y.

Link to post
Share on other sites

Zamiast pitolić od rzeczy odpowiem:

 

Tak, komora PDI i lufa promyka znacznie poprawią skupienie. Zapomniałes jeszcze o gumce HU, władujesz systemkę i będzie git.

 

Ponadto wymiana tych elementów zwiększy tez ilość fps, może się okazać, że dość znacznie tak więc 40m nie będzie zadnym wyzwaniem. Zwróć jeszcze uwagę na zespół cylindra. Maruzeny lubią być nierozbieralne a czasami są w środku nieszczelne i bez kropli smaru. Jedyna opcja to nasmarować przez szczelinę bądź przez dyszę. Potrafi to urwać (a po nasmaroawniu- dodać) nawet 80fps.

 

 

A akurat Cywilek świetnie podsumował zjawisko. Odpowiadajcie ludzie na zadane pytania a nie wciskajcie komuś coś czego nie chce. Ja nie wiem, to się chyba powinno "Powalizm" nazywać, od Powały który swego czasu był w tym miszczem.

Link to post
Share on other sites
  • 1 year later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...