Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

M4A1 [ASG]


Recommended Posts

W Polsce pojawiły się już pierwsze eMki ActionSportGames, określane w ich nomenklaturze

Next Generation Proline AEG's

 

Można snuć przypuszczenia że te gadziny zajmują lukę po Defenderach która ASG dostarczało KWA. Wszyscy wiedzą, bla bla bla, pokłócili się, bla bla bla, koniec współpracy, ciao.

 

Teraz to co tygrysy i onaniści lubią najbardziej: parametry techniczne.

 

Odkąd Classic Army oddało się pod skrzydła ASG DK, większość części wydaje się pochodzić właśnie od nich.

 

-Metalowe body z działającym bolt-catchem zgadzałoby się z modelami CA oznaczanymi jako M120 czy też 2010

-Czyli pewnie reszta też

-Gearbox, tu jest fajnie, mianowicie szkielet Gearboxa to ni mniej ni więcej tylko Ultimate. To zarówno dobra jak i zła wiadomość, bo wielu uważa ten szkielet za bardzo mocny i właśnie jego wstawia przy mocnych tuningach, jednakże bywają niepokojące sygnały, że do szkieletu Ultimate pasują jedynie części Ultimate...

-Od Ultimate'a (który notabene jest jedną z marek ASG DK) pochodzi też silnik (oznaczony jako Basic Series, czyli pewnie nic turbomegapotężnego, zgaduję że to to:http://www.wgcshop.com/wgc2008/main/product_detail1.php?search_From=category&item=LONEX-GB-05-18&search=special&rs=Motor%20and%20Related%20Parts&catid=&cat=752) i, uwaga uwaga, Antireversal! Tak, to nie pomyłka, zostaliśmy pobłogosławieni stalowym przerywaczem Ultimate'a. No bajka.

-Zęby o przełożeniu Original Torque, żegnajcie M150 na standardowych zębatkach by KWA.

 

--- tu kończą się pewniaki a zaczynają domysły ---

 

I teraz mam parę niemałych zonków:

 

-Zacznę od komory - jest plastikowa i czarna, i kurde nie pasuje mi tu żadna inna tylko.... Guarder. Tak, wiem jak to dziwnie brzmi, ale ASG chwali się nią strasznie, nie jest to Ultimate, bo oni robią inne, ani G&G, a dlaczego w ogóle o nich wspominam to zaraz. Zdjęcia z ASGShopy przedstawiają ja jednak z granatowymi pokrętłami, nie wiem co to jest.

-Lufa - i tu jakby koncepcja z komorą Guardera by pasowała, bo lufa jest złota, precyzyjna 6,04 i złota. Classic Army nie, bo one są srebrne. Ultimate nie, bo czarne a poza tym 6,03. G&G też nie bo srebrne. Co ja tak z tym G&G?

-Ano spójrzcie no na głowicę tłoka. NIKT inny nie robi głowic w takim kształcie. To jest kształt G&G, chyba że po prostu wzięli i bardzo chamsko skopiowali. Tłok na moje oko też wygląda jak G&G, ale nie jestem pewien. Ma 4 metalowe zęby i jest czarny. Jak to oni określają - z wzmocnionego nylonu.

 

 

I to chyba zasadniczo wszystko, mam nadzieję że ten temat stanie się oficjalnym tematem poświęconym tej replice.

 

Aha, byłbym zapomniał o czoko magazynku typu hicap, podkręcanym nie jak do tej pory po Bożemu kółkiem (ach to trrt trrt trrt na każdym postoju), tylko sznureczkiem który pociągamy uprzednio otworzywszy dolną ściankę maga. W teorii 2-3 takie pociągnięcia i mamy maga w pełni podkręconego. W praktyce czekam na info o zerwanych sznureczkach i odpadniętych klapkach.

 

Skąd ja wziąłem te wszystkie bzdury? ;)

Stąd: http://www.actionsportgames.com/Files/ASG/News/Jan2013/17480_Digital.pdf

Podpowiem, oficjalna broszurka z newsem odnośnie tych replik. + odrobina mojego powierzchownego i delikatnego oblatania w temacie części.

 

 

Mam nadzieję że co nieco rozjaśniłem i pomogłem tym, którzy się zastanawiają nad tą repliką, ale zaznaczam, mogę się mylić, i to mogę się bardzo mylić w pewnych kwestiach (tych oddzielonych ---)

 

Pozdrawiam, Foxtrot

Link to post
Share on other sites
  • Replies 76
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • 2 weeks later...

Replika się pojawiła. Pojawiają się nowi nabywcy. Pytanie do tych co już mają replikę. Jakie ucho/mocowanie do zawieszenia mocowane przy prowadnicy kolby można dopasować do tych replik? Wstępne oględziny mi mówią że standardowe od AEG nie będą pasowały, bardziej za to te od replik GBB np. takie >> http://www.taiwangun.com/product/show/17293.html Czy ktoś może potwierdzić moje przypuszczenia? Z góry dziękuję za ewentualną pomoc.

Link to post
Share on other sites

Ja się troche zagłebiłem w temat ich pochodzenia.

Wydaje się, że producentem replik jest ta sama firma, która robi AEGi dla AirsoftGI. Oni sprzedają swoją serią replik pod nazwą FMG4 Next Generation. Podają też, że producentem tych karabinków jest firma LONEX. Po porównaniu kilku elementów jak:szkielet GB, plastikowa zaślepka selektora ognia, dust cover, podstawa muszki,mechanizm zwalniacza zamka, komora HU, tłumik płomienia z wycięciami pod klucz obróconymi o 90st (UWAGA, na zdjęciach szczegółowych na stronie GI jest prawidłowy tłumik, na ogólnych jest taki jak w replikach, które otrzymaliśmy do testów od ASG DK) oraz magazynka , na 99% jestem przekonany, że są od tego samego producenta, czyli LONEXa.

Aha, jesli się nie mylę to Lonex to to samo co Ultimate.

 

Źródła: http://www.airsoftgi...=0&inc_subcat=1

Link to post
Share on other sites

Poważnie się zastanawiam nad zakupem repliki z nowej serii proline. Macałem M15a4 w specshopie i front jest faktycznie nieco luźny. Nie jest to problem. Najchętniej kupiłbym Defendera. Nie wiadomo jednak kiedy będą dostępne. Jak myślicie do upgrade'u mocowego wystarczy spring i zębatki torqe up?

Link to post
Share on other sites

450 fps? Tyle bym sobie właśnie winszował. Napisz jak to zrobić. M150 ultimate'a da ponad 500. M130 to "tylko" 430. M140 ultimate nie robi. Moja koncepcja jest naspepująca: SP140 Guarder, metalowa prowadnica sprężyny ultimate i zębatki helical ultra torqe ultimate. Niestety same części to ponad 300 pln.

Rozsądniej byłoby zrobic cos na M130 bez wymiany zębatek i "jakoś" te 20fps. Na to "jakoś" nie mam pomysłu-może teflon fix?

Proszę o sugestie.

Link to post
Share on other sites

I jak Panowie, czy któryś z Was nabył już to cacko i miał okazję by solidnie z niego postrzelać? Cena za wer. bez risów wydaje się być bardzo OK (999zł). Czy możecie napisać coś więcej na temat tych replik? Na czym dokładnie polega problemu delikatnego kołysania frontu?

 

Nie jestem mocny jeśli chodzi o stronę tech. replik (mówiąc wprost: nie znam się na tym), więc będę zobowiązany jeśli ktoś zestawi wnętrzności nowych M-ek z Defenderami od ASG (które z tego co pamiętam było chwalone). Pytając wprost: czy seria Proline jest faktycznie "pro"?

Edited by Reka
Link to post
Share on other sites

Nie miałem jeszcze okazji postrzelać bojowo, ale w testach wypadła obiecująco. Bujanie frontu to właściwie tylko minimalny luz okładzin/ RISów, lufa jest stabilnie osadzona w korpusie.

 

Pisząć "z Defenderami" masz zapewne na myśli KWA? Jak chcesz porównanie GB, to zestaw sobie ULTIMATE z KWA. Ta druga firma już zasłynęła z pancernych szkieletów, ale Ultimate też prezentuje wysoki poziom. Recenzje KWA i nowych emek ASG/Ultimtate znajdziesz na głównej stronie.

Link to post
Share on other sites

Wiem, wiem. Czytam Wasze recki gdy tylko się pojawiają tym bardziej, że ich jakość (i jakość zdjęć) jest naprawdę zacna. Zdaje się że tych Mek od KWA nie można już kupić, więc w tym przedziale cenowym sztuki od ASG będą chyba dobrym wyborem.

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Ładnie, a przed wymianą ile było FPS? Może nie będę sie pchał we wzmacnianie GB, jeśli można to samo osiągnąć w subtelniejszy sposób.

 

 

EDIT:

 

Przełożyłem lufę z innej repliki, czyli Systemę, nieco juz zjechaną. Do tego silikonowa gumkę Guardera. Z 375 fps wskoczyło na 405 fps. Ta lufa ma już najlepsze czasy za sobą, więc podejżewam, że nowa mogłaby jeszcze poprawić osiągi.

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Czy gearbox podejdzie do każdego body czy też trzeba coś piłować jak w przypadku gb KWA?

Komora firmy KIng Arms będzie pasować?

 

Hej. Gearbox Ultimate , jak wszystkie części tej firmy to porządny staf .

Gearboxa bez problemu wrzucisz do każdej repliki z V2-ką.W G&P siedzi jak stockowy. Zewnętrznie nie ma różnic , zasadnicza różnicą jest tylko nietypowa listwa dosyłacza/popychacza dyszy, standardu TM nie założysz (zwężenie listwy w newralgicznym miejscu konstrukcji gearboxa - na korzyść wytrzymałości gearboxa) . Ale to mały problem.

Kupując pustego gearboxa Ultimate otrzymujemy w zestawie kilka części (łożyska kulkowe 8mm, ową listwę popychacza, płytkę selektora, komplet śrubek) .

 

Coś więcej o M15A4 będę mógł powiedzieć , za kilka wypadów do lasu, jutro powinna dojść paczuszka, zatem zobaczymy.

 

Śledzę ten temat z wielką ciekawością i po tym co przeczytałem mam problem z wyborem czy wybrać KWA czy właśnie emkę od ASG.

Czy ten gearbox wytrzyma sprężynę 130 guardera?

 

KWA MOD to już troszkę Kaszana , hmm Taki naprawdę Eko stafik - wnioski wysnute z organoleptyki. Stok ma do 40 metrów zasięgu , dolne body plastikowe i ciasne jak cholera, tanie blaszane magi Low i hi-cap ledwo wlazły , Porażka troszkę.

U mnie na chwile obecną gearbox Ultimate Śmiga Na SP160 Guardera (only semi) . Kwestia jest konfiguracji, jedyne co to tłok wygląda średnio...

Tu można co nieco podejrzeć:

 

http://www.actionspo...id=17391@@SHOP1

 

http://www.actionspo...ne _nextgen.pdf

 

http://www.youtube.com/watch?v=LycnvToRecg

 

Ps. Zwróćcie uwagę w jaki sposób rozwiązane jest "podkładkowanie" zębatki środkowej.

Edited by kombat69
Link to post
Share on other sites

A jak się ma kompatybilność z innymi częściami z poza stajni Ultimate (tuning), moje wątpliwości biorą się z tego topiku http://forum.wmasg.p...bor-ostateczny/ i wypowiedzi na temat firmy ASG. Myślę nad zakupem tej repliki np z bore up od guardera + precka guardera, będzie to hulać ?

 

U mnie siedzi w GB Ultimat-a Bore UP Guardera. Nie pasowała Tylko listwa G&P (Standardu TM) (przez wzmocnienie wewnętrzne).

 

Zastosowanie Gearboxa Ultimate mnie osobiście ucieszyło i zmotywowało do zakupu.

Tak nawiasem...

Edited by kombat69
Link to post
Share on other sites

To w razie problemu z popychaczem zostaje piłowanie ? Bo z tego co widzę dostępne popychacze Ultimate są standardowe, a ten w dodawany do gb ma wcięcie na wysokości głowicy cylindra. To i tak dobra wiadomość, że to jedyny niestandardowy element tego GB, bo własnie w niedługim czasie chcę zakupić tą replikę z BU guardera , wymienić standardową prowadnicę na coś od deep fire łożyskowanego + m130 guardera, preckę guardera no i gumkę .

Link to post
Share on other sites

Paczucha dotarła.

Dzisiaj padam już na r... , jutro jak znajdę chwilkę i siły , coś tam skrobnę, o magach , o froncie , o kolbie ...

Na dzisiaj powiem tyle, kultura pracy na poziomie dobrze spodkładkowanego G&P...

Zasięg podany w testach na portalu jak najbardziej realny...

 

Pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...