Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

[Oficjalny] MSR 338 [Ares]


Recommended Posts

Czołem,

jednak załatwiam sobie MSR338 :) i teraz ważne pytanie, jaki jest typ lufy ? Kompatybilne z Vsr czy z aeg-mi czy jeszcze coś innego ? Tłumik to dla mnie nie problem, mam tokarza w sąsiedctwie i nie takie rzeczy już mi wytaczał ( oczywiście mam na myśli przejściówki itd ) :)

Link to post
Share on other sites
  • Replies 83
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Hm, ja za tlumik nic nie placilem bo dostalem go w prezenicie od kumpli ktorym pomagam przy otworzeniu sklepu asg. Ale wydaje mi sie ze koszt to okolo 150zl. Jesli chcesz moge Ci dac na nich namiar, niedlugo wysylaja kolejne zamowienie.

 

Czy sie poprawilo ciezko powiedziec bo przez prace ostatnio na nic nie mam czasu. Jak tylko go znajde to dam znac jaki jest wynik! :)

 

Pozdrawiam!

Link to post
Share on other sites

Już mam swój egzemplarz tego cudeńka :icon_biggrin: Jeśli chodzi o wykonanie to pierwsza klasa, wszystko idealnie spasowane, nic nie lata. Jeśli jednak mówimy o strzelaniu to gorzej... 30 metrów - 20 kulek - rozrzut promień około 6,5cm. Na stocku nie jest idealna, jednak spust chodzi leciutko, a sama replika podczas strzału jest cichutka, z około 10 m na świerzym powietrzu już nic nie słychać. Teraz tylko nowa lufa potem HPA i ideał będzie osiągnięty :icon_smile:

Link to post
Share on other sites

Ja wreszcie znalazłem czas na przemalowanie tłumika. Całość wygląda teraz tak (przepraszam za kiepskie zdjęcie, kumpel pożyczył mój aparat):

 

f7anso6p.jpg

 

Ostatnio walczyłem z myślą czy repliki nie sprzedać, brak czasu i fakt iż przydała by się gotówka jakoś mnie do tego skłaniały, ale z drugiej strony było by szkoda sprzedać replikę w którą się zainwestowało tyle pieniędzy i czasu bez użycia jej nawet raz na strzelancę. :icon_biggrin:

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

Mam pytanie, ponieważ jestem zainteresowany kupnem repliki MCM700 a w tym replikach zastosowano te same rozwiązanie co w msr, a dokładnie chodzi mi o prowadzenie kulek z magazynku do komory. Jak mi wiadomo są one prowadzone "kanałem". Czy są jakieś problemy z tym rozwiązaniem?

Link to post
Share on other sites

To jest bliźniaczy karabin. Są pewne różnice w budowie zewnętrznej ale od środka to to samo. Problemów to rozwiązanie nie stwarza. No chyba że jeden. Zawsze w tym "dosyłaczu" kulek pozostaje ich kilkanaście czy więcej. Więc siła rzeczy nie oddasz tyle strzałów ile załadujesz kulek w magazynku. Chyba że skierujesz karabin do dołu i wtedy przeładujesz :D kulki są wtedy podawane normalnie.

Link to post
Share on other sites

Przepraszam że dopiero teraz odpowiadam. Ale sprawa wygląda tak: to co napisał Stricker się zgadza. Ale można ten problem rozwiązać inaczej. Najpierw wkładamy do repliki pełen magazynek, część kulek oczywiście od razu wieżdża do owego dosyłacza, wtedy wyciągamy magazynek, doładowujemy go znów do pełna i problemu nie ma. Sam nie wiem, dlaczego ten rodzaj podawania nie został zmieniony, ale nie jest to naprawdę tragiczne.

 

A jako dodatkowa informacja to dziś wieczorem, lub jutro wstawię moją MS338 do komisu, niestety ostatnio przydało by się trochę gotówki.

Link to post
Share on other sites
  • 4 weeks later...
  • 2 months later...

Czyli rozwalić komorę i pozbawić ją stabilizację lufy to raz, dwa będą mega nieszczelności jak da się gumkę aeg bo pewnie dysza nie dochodził nawet do kołnierza (przecie odstęp od początku lufy do początku kołnierza w gumce AEG i VSR różni się z 3mm), a jeśli da się gumkę vsr to lufę od aeg trzeba przerobić i przetoczyć na niej rowek na gumkę.

Link to post
Share on other sites

Samael ma rację, piłowanie kołnierza w komorze to nie najlepszy pomysł.

Gumki typu vsr są o niebo lepsze niż aegowe - bo są grubsze, ciaśniejsze, masywniejsze i lepiej kręcą. A dowolną lufę aegową można nafrezować pod gumkę i komorę vsr - wykonuje to między innymi firma Mancraft.

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Witam,

Od pewnego czasu poszukuję dobrego karabinu snajperskiego pod tuning. Wybór padł właśnie na MS700, lecz przez zakupem repliki mam wiele pytań które głowie kieruję do posiadaczy repliki oraz osób które naprawdę ogarniają temat snajperstwa w ASG. Po przeczytaniu wielu recenzji (głownie na kilku zagranicznych forach) mogę z własnych spostrzeżeń stwierdzić że karabin jest dobrze zbudowany zewnętrznie lecz jeśli chodzi o wnętrze jest już nieco gorzej. Chce aby replika osiągnęła pułap około 650fps i stabilnego zasięgu w granicach 80+ metrów. Prosił bym o porady jak najłatwiej i najbezpieczniej osiągnąć ten pułap mocy. Czytając fora natknąłem się na uwagi że trigger box jest niestandardowy dlatego mam wątpliwości co do tuningu mocowego gdyż nie wiem czy stockowy trigger box wytrzyma obciążenie mocniejszych sprężyn, jeśli chodzi o tłok to jest on plastikowy i wymaga szybkiej wymiany na inny, jest też możliwość zakupienia specjalnego zestawu tuningowego od ARES do właśnie tych replik w systemie FX ale na jego temat jest pusto w internecie. Chcę wspomnieć że nie interesuję mnie konwersja zewnętrzna.

Proszę o porady.

Link to post
Share on other sites

Jak nie chcesz mancrafta to masz przewalone. A wiec tak tuning wewnętrzny jest taki sam jak w replice vsr, niestandardowy jest zespół spustu (gorsza wersja bo hak jest pod kątem) i komora (akceptuje tylko gumki i lufy vsr, jak chcesz takie osiągi szykuj się na lufę promyka/pdi) więc sobie poczytaj najpierw o tuningu vsr a potem dopiero pytaj dalej. Fx nie ma cudów, ot dodali możliwość strzelania gazem ma typowe wady każdej konstrukcji bez reduktora i stabilizacji ciśnienia na wyjściu fpsy będą spadać po każdym strzale.

Link to post
Share on other sites

Czyli wszystkie części poza zespołem spustowym o którym już wcześniej pisałem są w standardzie VSR który w polskich sklepach jest ogólnie dostępny? Co do lufy to oczywiście wiem mam zamiar zakupić własnie lufę PDI. Jedynie martwię się o ten zespól spustowy ,jego awaria oznaczała by wywalenie repliki do kosza. Mam jeszcze pytanie czy istnieje możliwość przeniesienia wnętrza zespołu spustowego (chodzi mi o cały mechanizm spustowy oprócz spustu i obudowy) z innego zespołu spustowego w standzie VSR?

Edited by BackLogers
Link to post
Share on other sites

Obejrzyj i wyciągnij wnioski http://www.airsoftsociety.com/forums/f7/ares-ms-700-msr-review-68804/ spust być może jest dostępny ale to należy zagadać do aresa i się dowiedzieć. Tylko pamiętaj potrzebna ci lufa pdi w w standardzie vsr. A jakie części vsr pasują zależy do którego rodzaju mechanizmu spustowego są przeznaczone. Więc miłego czytania tematu dotyczącego tuningu vsr.

Link to post
Share on other sites
  • 5 months later...
  • 1 month later...

Jakiś czas temu czyli około lutego stałem się posiadaczem repliki od Zojdiego dopiero teraz miałem czas ją w końcu ogarnąć.

 

A więc co się nie zgadza z tym co pojawiło się w tym temacie:

 

- replika ma luzy na kolbie i to dosyć duże w moim egzemplarzu i nowym kolegi, ale podkładka z tworzywa odpowiednio wyszlifowana załatwiła kłopot częściowo, bo gdy kolba jest złożona to niestety ale jednak jest jakiś luz, ale za to w pozycji rozłożonej jest idealnie i ani drgnie.

 

- lufy pasują tylko i wyłącznie z systemu vsr o długości 460mm tak samo jak gumki z systemu vsr. Niestety ale zanim kupiłem replikę Zojdi musiał zakupić nową komorę hop-up bo jego ćwierć inteligenty serwisant dopasował komorę hop up do systemu aeg w najprostszy sposób (wyszlifował punkty stabilizujące lufę) co też wyjaśnia dlaczego jak jeszcze miał replikę narzekał na skupienie, bo nie wiem czy siedziała tam gumka od aeg czy vsr ale lufa bez stabilizacji musiała się gibać nie ma szans lub też układ się nie doszczelniał bo różnica długości na kołnierzu między gumką vsr a aeg to jakieś 3mm.

 

A wiec tak moja ocena bebechów repliki:

 

- spust jest średni z 2 przyczyn bo to nie zaero trigger, a zaczep tłoka jest w gorszej wersji czyli 45 stopni, gdy tylko laylax wypuści spusty do tej repliki to od razu go wymienię

 

- cylinder w wersji vsr, do tuningu wymieniłbym go ale w przypadku mancrafta może być

 

- mancraft pasuje w systemie vsr

 

- lufa PDI dedykowana z gumką km-heada daje świetne skupienie i zasięg na kulkach ,43 oraz ,68

 

- zasilanie według mnie najwygodniejsze to adapter na 2 kapsuły od s-thunder wraz z reduktorem przymocowany na łożu repliki dzięki czemu mamy zadowalającą ilość strzałów plus nie musimy przejmować się wężem, który ciągnąłby się za nami

 

- magazynek jest dobrze wykonany, trochę ciężko wchodzi do repliki ale za to siedzi w niej stabilnie

 

Cóż replika jest ładna, fajnie się z niej strzela jednak wymagała trochę czasu zanim została dopieszczona i doprowadzona do odpowiedniego stanu.

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...
zasilanie według mnie najwygodniejsze to adapter na 2 kapsuły od s-thunder wraz z reduktorem przymocowany na łożu repliki dzięki czemu mamy zadowalającą ilość strzałów plus nie musimy przejmować się wężem, który ciągnąłby się za nami

 

Czy mółbyś pokazać jak ci to wyszło i gdzie to można dostać?

 

Dzięki

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...