Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

OPS-CORE FAST - repliki/kopie - wszystko na ich temat


Recommended Posts

  • 3 months later...
  • Replies 405
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Witam, mógłby może ktoś podzielić się opinią na temat tego kasku http://www.taiwangun.com/helmy-maski/replika-kasku-fast-pj-z-szybka-regulacja-foliage-em i czy jest warto się nad nim zastanawiać czy dołożyć do czegoś innego (powiedzmy z 50zł).

Zależy mi głównie na wygodnej regulacji oraz na tym żeby czerep mi się jak najmniej pocił. Co do ochrony to wystarczy że będzie chronił przed kulkami/gałęziami.

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...

dotarła dzisiaj do mnie replika FASTa od Emersona. Wcześniej miałem wersję czarną, teraz zamówiłem wersję w multicamie. Co do jakości, to tak jak poprzednio jestem w pełni zadowolony. Hełm jest dobrze wykonany i wygodny, aczkolwiek ten jest luźniejszy na starcie. Czarny musiał trochę polatać po dworze by przestał irytująco uwierać po dłuższym czasie noszenia. Regulacja w pełni działa. Jeżeli chodzi o sam kamuflaż to ładnie pasuje do munduru DWSu odcieniem, chociaż jest delikatnie jaśniejszy. Na samym wzorze umieszczone "Multicam™". Do tego zestaw dodatkowych gąbek, akcesoriów i plakat z gościem z Zielonych Beretów przed skokiem spadochronowym.

 

Polecam.

Link to post
Share on other sites

Witam posiadam fasta maritime od FMA w rozmiarze L/XL i zamierzam kupić pokrowiec Red rivera w mc z jarmixa ale mają rozmiary S/M i M/L zastanawiam się nad kupnem M/L ale boje sie,że może być za mały i kiczowato będzie to wyglądało.Ktoś z was może przerabiał ten temat?

 

Wysłane z mojego HAMMER_ENERGY przy użyciu Tapatalka

Edited by Rumun1988
Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Dobra jestem zielony w tym temacie, więc pytanie czy opłaca się to brać https://www.ebay.co.uk/itm/Tactical-helmet-airsoft-HELMET-Maritime-HELMET-OPSCORE-MULTICAM-Crye-Precision/292424756829?_trkparms=aid%3D222007%26algo%3DSIM.MBE%26ao%3D2%26asc%3D49919%26meid%3D04b9b89f0b1c42bf8adc4116816e1463%26pid%3D100005%26rk%3D5%26rkt%3D6%26sd%3D292301830427%26itm%3D292424756829&_trksid=p2047675.c100005.m1851 ? Pisałem do typa jakiej marki jest replika, napisał że FMA i że używa oryginalnego materiału Multicam. Wygląda to dobrze, ale tak jak wspomniałem nie znam się. Co do przesyłki mam kogoś w UK i mógłby mi to przywieźć, więc cena za shipping nie ma znaczenia. Czy lepiej dać więcej za FASTa od DragonRed i cover OPSCORE lub First Spear?

Link to post
Share on other sites
  • 3 months later...
Guest Mati13k

Pytanie tyczy się wprawdzie oryginału, a nie kopii, ale może ktoś wie - czy istnieje jakiś sprej (NFM, FOSCO, Krylon) o kolorze identycznym lub BARDZO podobnym do Ops-Core'owego piaskowego? 

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...
  • 3 weeks later...

Z racji iż w sklepach nie było interesującej mnie wersji kupiłem tak jak Yahalom hełm FMA i Emersona.

Mając te dwa przy sobie mogę je porównać. Dla moich potrzeb lepszy jest fasunek z regulacją niż X-nape.

Możliwe że porównuje 2 różne modele hełmów a nie Maritime. Wynik mojego dochodzenia jest taki:

1. Skorupa 

FMA: Grubsza i cięższa, wygląda na solidniejszą. Powierzchnia jest bardziej chropowata. W wersji z poduszkami skorupa jest ta sama co z OCC-dial, ma zaznaczone miejsca na rzepy.

EMERSON: Cienka i elastyczna. Powierzchnia bardziej gładka.

2. Szyny ARC

FMA: Wydają się być solidne, są szersze niż EMERSON

EMERSON: Gładkie i błyszczące.

3. Fasunek

Większych różnic nie ma.

4. Montaż NVG

FMA: Plastikowy, przykręcony na wkręty.

EMERSON: Aluminiowy ale nie magnetyzuje się.

5. Wyposażenie dodatkowe:

FMA: Montaż do NVG, 1 szyna RIS na prowadnicy , 1 prowadnica do szyn, dodatkowe piankowe wkłady, rzepy jako osobny element, trzeba samemu sobie nakleić.

EMERSON: przyklejone, niezbyt dobrze rzepy, 4x montaże gogli, 1 szyna ris na prowadnicy, 1 prowadnica, montaż do NVG (gorzej wykonany niż FMA), plakat z listą modeli hełmów, instrukcja jak zamontować słuchawki, instrukcja jak przystosować hełm do użytku.

Ostatecznie przerzuciłem fasunek i montaż EMERSONA do skorupy FMA, z niewielkim problemem aby wpasować czoło do skorupy (nie stykało do końca tylko wisiało na śrubach).

Zdjęcia do porównania sobie:

https://www.dropbox.com/sh/9zsz3nwf4khvblm/AAAIK1El0aBxQOnKu-NhYMiBa?dl=0

 

 

1.jpg

2.jpg

3.jpg

4.jpg

5.jpg

6.jpg

7.jpg

8.JPG

9.JPG

10.jpg

11.jpg

Link to post
Share on other sites
  • 1 year later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...