Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

OPS-CORE FAST - repliki/kopie - wszystko na ich temat


Recommended Posts

To mnie trochę zmartwiliście bo mam w planach zakup FAST'a od FMA do kompletu z Sordinami (neckband). Baniak na szybkiego 60cm. Więc w piątek zrobię odbiór osobisty i jak zadziała to podeślę swoje uwagi. A mam pytanko najbardziej do Ari'ego - jak wielka jest różnica w rozmiarówce między FMA a Emersonem?

 

(edit:literówka)

Edited by CerberBP
Link to post
Share on other sites
  • Replies 405
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Poprawka wywaliłem tylna, potyliczną i dwie boczne nad uszami. Nosi się o wiele lepiej. Generalnie każdy ma inny łeb i dopasowanie to sprawa indywidualna. Wywaliłem potyliczną bo z przednią nic nie można zrobić a najbardziej uwierał mnie na długość.33659e385a7442fd.jpg

Edited by PRESTON
Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Przyszedł do mnie ten hełmik: http://redberet.pl/p...taktyczne-.html

 

Jeśli chodzi o wrażenie to narastało do pozytywnego w trakcie poprawek, ale po kolei...

Hełm nie świeci się. Ma odpowiednią teksturę. Plastik wydaje się być gruby w porównaniu np z produktami typu Mich 2000 (ten w cenach 100-110 zł). Na początku czapkę sprawdzałem bez gogli i słuchawek.

Z wewnętrznymi poduszkami nie ma problemu, mogą wydawać się za twarde ale nie noszę rurek więc nie narzekam na to. FMA daje ich dwa komplety o grubościach różniących się ok 1 cm między sobą. Więc jeśli chcemy mieć go wyżej pod gogle możemy dać grubsze a jeśli mamy np okulary montujemy cieńsze co daje nam ładny efekt obniżenia czołowej linii hełmu. Również musiałem wywalić tylną poduszkę na pokrętle do regulacji fasunku bo mi wypychała jabłko Adama przez kark.

Rzepy itd dobrej jakości. Niestety najdłuższy rzep łączący prawą stronę z lewą po kilkukrotnej próbie równego przylepienia potrafi z czasem podejść jeśli nie uda nam się go zaaplikować bez zagięć. Nic przeszkadzającego ale dla niektórych zauważalne.

Szyny boczne - średnie wykonanie, widać lekkie nadlewki, niestety odstają wykonaniem od reszty. Idzie to bez problemu nadrobić nożykiem tapicerskim (do wykładzin?). Same gniazdo nad czołem w mojej sztuce było dobrze wykonane, bez nadlewek, ale trzeba było dokręcić śrubki bo latało. Adapter do ramienia pod NVG siedzi dobrze ale i ciężko się wyjmuje, można pokusić się o przeszlifowanie dźwigni / klina który go trzyma w gnieździe.

Fasunek - spora regulacja, na opakowaniu była informacja o regulacji 59-61 (rozmiar L/XL) ale myślę, że jest to spokojnie 4 do 6 cm. Dalej jeśli chodzi o fasunek to na moim ryju jego dopasowanie nie rozłożyło się równo. Miejsce podszyte mięciutkim materiałem idące pod brodę przez klamrę zatrzasku nie jest wycentrowane. Przez co też paski z lewej musza być bardziej ściągnięte niż z prawej. Drażni mnie to ale cóż następny powód do picia.

 

Hełm docelowo ma działać z kopią Z-Tactical Liberator II z neckband'em. I tu zaczęły się schody, Poduszki nad uszami poszły out. Największy problem miałem z umiejscowieniem sztywnego neckband'a bo zachodził na "puszkę" z pokrętłem do regulacji fasunku i nie szło wsadzić makówki. W końcu końców zespoliłem słuchawki z hełmem na stałe. Odkręciłem kompletnie fasunek i podłożyłem pod niego neckband od słuchawek. Przykręciłem fasunek, a jako że ma on regulację na tylnych śrubach to dostał położenie najbardziej odpychające hełm od głowy w górę. Obecnie kolejność jest następująca. puszka z pokrętłem regulowania fasunku > neckband > poduszka potyliczna. Dodatkowo słuchafony zostały lapnięte na cztery trytytki do fasunku (po dwie nad prawą i lewą słuchawką). po takim zabiegu nocnik jest zintegrowany z zestawem na stałe i trzeba by niezłej siły żeby oderwać. Po tym wszystkim bardzo dobrze siedzi na głowie. Śmiało można iść w pogo bez zapinania obejmy pod brodą.

Do kompletu dorzuciłem gogle Arena Flakjak które z powyższymi ustawieniami i wywaloną gąbką w strefie nosa dają niezłe. Spasowanie bardzo dobre i +5 do efektu całościowego baniaka zamiast głowy.

Suma sumarum mając porównanie do lżejszych, chińskich kopii hełmów typu Mich jestem w pełni zadowolony z zakupu. W przyszłości dorzucę klamry boczne pod stałe zaczepienie gogli, może dodatkowo jakaś mini latarka, light mark i naszywka.

 

Ze swojej strony dorzucę że wybrałem nocnik bez dziur bo z nimi kojarzy mi się z GOPR'em (nie wiem dlaczego po prostu). Nie mniej jednak śmiem twierdzić że da to znaczną różnicę latem przy upalnych dniach. Ale zawsze jest plus przy nalewaniu zupy do takiej michy.

 

Jak dotrę do domu to podeślę zdjęcia mocowania słuchawek.

 

Jak dotrę do domu to podeślę zdjęcia mocowania słuchawek.

 

DSC_0328.JPG

 

DSC_0329.JPG

 

DSC_0344.JPG

 

DSC_0351.JPG

 

DSC_0360.JPG

lepsza rozdzielczość:

https://plus.google....745276182077505

 

Będzie Edyta to sklei w jeden post :icon_smile:

 

Edit: Sklejone ;)

OFF

Link to post
Share on other sites

Witam,

 

Zwracam się z prośbą do uzytkowników tego helmu o sposoby konfiguracji:

 

Leci do mnie taki hełm (zamówiony w DragonRed airsoft):

http://dragonredairs...products_id=213

 

Chcialbym wykorzystać hełm (konkretnie szyny ARC) do zamontowania dodatkowych akcesoriów:

 

- goggle ESS - myslalem o takim rozwiązaniu (ESS rail adapter pivot):

w przypadku nieużywania goggli tylko oklulary chciałbym aby były nie zdejmowane z hełmu.

http://www.specshop....130&language=en

- zestaw słuchawkowy comtac II z odpowiednim mocowaniem do hełmu:

http://www.softscope...6de-p-3345.html

- oprócz tego kamerka contour mocowana również to bocznej szyny:

 

 

Na rzepach naszywki velcro po bokach i z tyłu i najlepiej dedykowany do

hełmów: fast helmet cover - niestety nie mam źródła gdzie taki kupić :(

 

 

Problem mam taki, że wykorzystanie jednego mocowania praktycznie wyklucza drugie

(chodzi mi o montaże) o chcialbym wszystko umiejętnie połączyć we wspólną całość.

 

Proszę o pomoc: jakieś praktyczne przyklady, zdjęcia.porady jak to zrobiliście u siebie.

Edited by DJanos
Link to post
Share on other sites

Witam

 

Przychodzę do was z pewnym pytaniem odnośnie doboru hełmu/kasku. Do dyspozycji około 300 zł.

Troszkę poszukałem i w natłoku wielu modeli zdecydowanie pod mój gust celuje fason FAST'a.

 

Ewentualny wybór padł na te modele:

 

http://asg.warszawa....oyote,3277.html

 

http://gunfire.pl/pr...c-multicam.html

 

O Emersonie forum przeszukałem. Jedynie temat "OPS-CORE FAST" coś niecoś dodał do mej zagwozdki. Reszta to frywolnie rzucone własne odczucia w przeróżnych tematach. O produktach z ręki FMA jest jeszcze mnie nie licząc tematu niedawnego który się nie rozwija, a na pewno rozwiązał by parę pytań mych bądź innych zainteresowanych tym tematem.

 

Ku czci zasady "Kto pyta nie błądzi" kieruje do was pytanie odnośnie tych modeli hełmów i ich konfrontacji.

 

Pozdrawiam

Edited by Sneakazz
Link to post
Share on other sites
Guest Mati13k

Miałem FMA kawał czasu temu. Sprzedałem jak najszybciej. Tak paskudnie wykonanej repliki czegokolwiek nigdy nie miałem. Nadlewki dosłownie wszędzie, nawet montaż i ŚRUBY były z plastiku. Emerson za to baardzo przyjemnie wykonany i cięższy (chociaż wiadomo, że o wiele za lekki) niż FMA.

Link to post
Share on other sites

Za hełm zapłaciłem 105 USD więc na pewno za pokrowiec siatkowy nie dorzuce 70 paru dolców + przesyłka przynajmniej z 30 $ :icon_smile: nic, trza poczekac jak małe żółte raczki coś wymyslą w najbliższym czasie. Kopia emersona już widać po zdjęciach, że słabej jakości wykonania i jeszcze ten kamuflaż ;/

Edited by DJanos
Link to post
Share on other sites

Właśnie doszła do mnie replika hełmu FAST - Emerson, ten z Taiwanguna. Napiszę co nieco na jego temat i moje odczucia:

http://www.taiwangun...ck_emerson.html

Ogólne:

Hełm wykonany bardzo solidnie, żadnych nadlewek, żadnych rysek nic co by się rzucało w oczy. Szyny bardzo fajne, farba naprawdę dobra, a montaż z przodu solidnie się trzyma.

Skorupa i szyny:

Miła w dotyku :teeth: A tak na serio: Hełm lekki, wcale nie czuję go na głowie. Uderzyłem się sam kilka razy i nic nie czuć. Tak jak wcześniej: żadnych nadlewek zbędnego materiału. Całość się dobrze trzyma, a wszystkie dodatkowe rzeczy siedzą tak stabilnie jak to tylko możliwe. Rzepy na hełmie również dobrze się trzymają, aczkolwiek górna przednia leciutko się odkleiła.

Wielkość i wygoda:

Bardziej niż o wielkości napiszę o dopasowaniu na głowę. Hełm trzyma się WSPANIALE miałem na głowie kilka hełmów i ten jest naprawdę dobry, poduszki czuć, można je wyrzucić (jeśli komuś ściska głowę) ale na moją głowę pasuje idealnie. Testowałem również hełm na 4 innych osobnikach i również wszystkim pasował. Nawet nie trzeba zapinać pasków, sama tylna regulacja hełmu to wielki + dla tego hełmu.

Parowanie:

Hełm nosiłem już z 2 godziny i zostałem bardzo zaskoczony, teoretycznie każdy pisze, że jeśli nosi się szalokominiarkę aż do nosa, na to gogle i jeszcze hełm to parowanie wzrośnie do maksimum, ale tutaj tak nie jest :icon_mrgreen: Przez 2 godziny noszenie NIC nie zaparowały mi gogle (ESS NVG), nawet specjalnie biegałem po schodach, żeby jak najbardziej było to realistyczne ale nic. Zero pary (dla mnie to wielkie zdziwienie i oczywiście duży +).

 

Jeśli macie jakieś pytania to pytajcie śmiało, wiem, że mało się rozpisałem ale więcej powiem po strzelance w niedziele (Nie ma to jak wypróbować sprzęt w boju)

Edited by Kemonator
Link to post
Share on other sites

Jeśli macie jakieś pytania to pytajcie śmiało, wiem, że mało się rozpisałem ale więcej powiem po strzelance w niedziele (Nie ma to jak wypróbować sprzęt w boju)

Podeślij jakieś foty, głównie z jakością szyn i z odbiciem światła od skorupy. Tak pod kątem oceny tekstury i odbijania świtła przez skorupę.

Link to post
Share on other sites

Dzięki za foty.

Porównując FMA do Emersona i bazując na nich własnie wydaje mi się, że wykonanie szyn jest bardzo zbliżone. Możliwe, że na piaskowym kolorze tak jak u mnie nadlewki widać bardziej. Plus za metalowe śruby, ja szczerze nie zwróciłem u siebie na nie uwagi póki nie otrzymałem paczki, co mnie trochę martwi i z czasem pokuszę się o ich wymianę.

Śmiem twierdzić że czapka Emersona jednak się trochę bardziej błyszczy, Drobniejsza tekstura niż FMA. Ale czarny to i pasta do butów zakryje xD

 

A od siebie dodam że ani montaż ani sama skorupa hełmu jak szyny montażowe nie mają na sobie kropli farby. To jest odcień plastiku z jakiego są zrobione.

Link to post
Share on other sites

Co do świecenia :icon_wink: Wina leży po stronie aparatu (a dokładnie kamerki internetowej [b.dobrej]) która nie wiem czemu ma opcję "Right light" i wszystko jest o wiele jaśniejsze niż naprawdę :icon_biggrin: Zwłaszcza rzeczy jasne, to w kamerce wydaje się, jakby to było jasne jak słońce...

 

A co do świecenia hełmu - Ma ktoś jakieś patenty, aby nie świeciło tak mocno :icon_smile: ? Oprócz pasty do butów [bo już ktoś podał], wypróbuję kiedyś i powiem co i jak i porobię wtedy fotki.

Edited by Kemonator
Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...