Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Kulki metalizowane / działko magnetyczne


Recommended Posts

Zakładam ten temat bo chciałbym uzyskać odpowiedz na jedno proste pytanie dlatego proszę o wypowiedz tylko osoby które są w stanie na nie odpowiedzieć ! (teoretyzowania nie potrzebuję )

 

Chciałbym prosić osobę która posiada kulki metalizowane Straight 0.36 lub 0,43 g (takie jak te dostępne w MG ) żeby mnie upewniła czy poddają się one działaniu magnesu podobnie jak kulki metalowe.

Wiem że jest to kulka metalizowana a nie metalowa i w tym przypadku warstwa metalu może się okazać bardzo cieńka (nawet rzędu 0.005mm) ale chyba dla kogoś kto posiada te kulki nie będzie problemem sprawdzić.

Z góry dziękuję

żylet

Link to post
Share on other sites

One sa pokryte mieszanina grafitu z cynkiem, wiec moze to da ci odpowiedz na to, czy poddadza sie dzialaniu magnesu jesli by nie znalazl sie zaden posiadacz mogacy sprawdzic to empirycznie.

Link to post
Share on other sites

Coś mi sie zdaje że Żylet myśli o tym o czym ja myślałem(a teraz juz tylko marze :cry: ), jednak zarówno znajomi jak i profesorka od fizy stwierdzili że wykonanie karabinku magnetycznego, pomimo że jest to przepiękna wizja, było by bardzo trudne.

No coż, pozostaje mi życzyć Ci szczęścia i masy pomysłów jak rozwiazać wiele problemów. Byłbym wdzieczny gdybyś przedstawił swój plan(jak nei chcesz upubliczniać to mozę chociaż na priva :wink: ).

 

A co do kulek to gdyby metalizowane nie magnesowały sie to zostają stalowe :D gdyby tylko nie ta waga...

Link to post
Share on other sites

oj chopaki oj oj ... taka wyrzutnia ma bardzo małą sprawność i potrzeba by dużych cewek i niezłego zaśilania jeśli byście chcieli uzywac tego do miotania kulek - metalizowane by się nie nadały za mała masa metalu . Ale jakby co daje linka może ktoś się pobawi i coś takiego upichci, jeśli bedzię to bardziej mobilne niż RPG-7 to niech napisze i zdjęcia pokaże ;) http://www.myzlab.pl/eim/coilgun/

Link to post
Share on other sites

No zgadliście :) Szukałem długo nowego wyzwania po przerobieniu wiatrówki na ASG potem tuningu mojego Rugera ...ale teraz zapragnąłem czegoś innego . Chcę mieć snajperkę jakiej na pewno dłuugo u nikogo innego nie ujrzę (jeżeli wcale). Jest to dla mnie swoiste wyzwanie ale mam już wiele danych i sądzę że jest to jak najbardziej wykonalne a przy tym niepowtarzalne :wink: Od kilku tygodni gromadziłem materiały przeliczałem wzory od których włosy stają dęba. Trzymajcie kciuki :)

 

Jeżeli jednak jest ktoś kto może sprawdzić z tymi kulkami to będę wdzieczny W ostateczności pozostaną metalowe. Widziałem bodajrze na Begadi czy jakoś tak lżejsze od tych na MG (coś koło 0,6) 8)

 

 

Edit : ort :roll:

Link to post
Share on other sites

heh nawet sie nie wysilaj z użyciem metalizowanych nie ma sensu musiałbys magnesy z CERN'u porzyczyc ;) metalowe sie tylko nadają i nie moga być z aluminium bo bys musiał użyć prądu przemiennego - stworzyłbyś sobie dodatkową robotę nie wiem jak długą hehe

Link to post
Share on other sites

Ja napiszę coś jako ciekawostkę. Mam nadzieję, że moderator nie będzie się na mnie mścił :wink:

 

Mianowicie podczas 2WŚ pewna niemiecka firma na zlecenie Luftwaffe postanowiła skonstruować elektryczne działo przeciwlotnicze kalibru 40mm o prędkości wylotowej pocisku 1980m/s i szybkostrzelności 6000 pocisków na minutę. Każdy pocisk miał zawierać 450g materiału wybuchowego. Do jednego źródła zasilania miało być podłączone 6 luf.

Projekt nie został zrealizowany, gdyż wyszło na jaw, że należy użyć prądu o natężeniu 1590kA i napięciu 1345 V. Wymagało by to całej elektrowni do zasilania, a dodatkowo niezwykle trudno zbudować coś, co wyrzymuje prąd o takiej mocy.

Dodam jeszcze, że projekt był kontynuacją prac francuza Fauchon-Villeplee'a, który chciał to skonstruować w czasie 1WŚ.

 

Napisałem to na podstawie książki: "Niemiecka tajna broń podczas Drugiej Wojny Światowej" Ian V.Hogg

 

PS. Jako, że nabazgranie tego zajeło mi conajmniej 10min., mam nadzieję, że nie trafi to do kosza. :)

Link to post
Share on other sites
Ja napiszę coś jako ciekawostkę. Mam nadzieję, że moderator nie będzie się na mnie mścił :wink:

 

Mianowicie podczas 2WŚ pewna niemiecka firma na zlecenie Luftwaffe postanowiła skonstruować elektryczne działo przeciwlotnicze kalibru 40mm o prędkości wylotowej pocisku 1980m/s i szybkostrzelności 6000 pocisków na minutę........

Projekt nie został zrealizowany, gdyż wyszło na jaw, że należy użyć prądu o natężeniu 1590kA i napięciu 1345 V. Wymagało by to całej elektrowni do zasilania, a dodatkowo niezwykle trudno zbudować coś, co wyrzymuje prąd o takiej mocy.

 

Tak też o tym czytałem tylko widzisz moje wymagania są odrobinę mniejsze :lol: Napięcie jakieś 12-16 V Kaliber 6mm,szybkostrzelność maks 40 strzałów na minutę (to ma być snajperka :) ) , masa 0,6 a z tych 1980m/s systarczy mi jakieś skromne 90 :D

Sądzę że do tego starczy akumulator ale jakby co mam znajomości i mieszkam koło elektrowni :lol:

Link to post
Share on other sites

Heh Generic do tego że nie ma rzeczy niemożliwych już się przekonałem, a na stronę Myzlaba zaglądam regularnie od kilku lat (kiedyś była jeszcze pod innym adresem 8) ) I uwierz mi nie jest to niemożliwe aczkolwiek trudne; niemniej tym większa satysfakcja kiedy się uda. Problem polega na tym że np żeby zwiększyć ok 3,5 razy prędkość jaką uzyskało się pociskiem działka 3 - cewkowego potrzeba wybudować działko 36 cewkowe :| ( oczywiście chodzi o zwiększenie prędkości przy zachowaniu wszelkich pozostałych parametrów jak charakterystyka cewek kondensatorów, napięcia itp )

 

Ps: Jako że temat rozwinął się pozwoliłem sobie na jego poszerzenie . Teraz spokojnie możemy pisać również o działkach magnetycznych . Zapraszam do dalszej dyskusji :D

Link to post
Share on other sites
Dzięki . Z pewnością nie będzie to łatwe i potrwa najmniej kilka miesięcy (jeżeli wogóle się uda) jednak jeżeli coś z tego wyjdzie to chętnie podzielę sie  tym z wami  :)

 

A ja bym wolał żebyś zachował to dla siebie :D , a najlepiej to jakbyś sprzedał to od razu i to najlepiej jak najdalej od Rybnika :)

 

EDIT:Literówki

Link to post
Share on other sites

Żylet... nie żebym stawiał Cię na przegranej pozycji ale jeśli niemcom nie udało się zbudować broni tego typu ew. środki włożone w konstrukcję tego są niewspółmierne do efektów to.... jak Ci się uda masz u mnie skrzynkę browarów, przysięgam !

Link to post
Share on other sites

Wiecie podobno miecz świetlny tez da się zrobic zamykając strumień plazmy w polu magnetycznym:D a co do Gnata to musi być niewątpliwie ciekawe i z chęcią zobaczyłbym to w akcji, tylko ciekawe czy nie będzie toto niebezpieczne dla zdrowia, pole magnetyczne musi być w takim przypadku dość silne...

Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...