Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Baofeng UV-5R - problem z obsługą


Recommended Posts

  • Replies 196
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • 1 month later...

Hej.

Nie chciałem zakładać nowego tematu ale ostatnio przytrafiła mi się usterka w moim radiu boaufen uv-5r..

Nie działa dzwięk, zupełnie nic nie słyszę czy to poprze wbudowany głośnik radia czy przez zestaw słuchawkowy.

Resetowałem radio do ustawień fabrycznych i nic nie pomaga zero dzwięków.

Czy ktoś z was miał takie uszkodzenie, łatwo i tanio można to naprawić?

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Mam taki kłopot z baofengiem.

Ustawiam częstotliwość A i B

Nadaję na A. Dodatkowo słucham B.

 

A czasem jest tak ze np mówiąc komunikat na A, końcówka komunikatu idzie na B.

Trójkąt oznaczający aktywny kanał jest na A, klawiatura zablokowana.

 

Odległość między mną a odbiorcą z A ~2km, nadawca B - 50-100m.

Link to post
Share on other sites

Ale jaki program? Fabryczny, czyli tzw. VIP jest banalny w obsłudze, ale ogółem gówniany i odradzam korzystanie z niego. W CHIRPie jest to kilka kliknięć więcej, ale też absolutnie żadnej filozofii tam nie ma. Ofkorz z mojego punktu widzenia, bo np. niektórych może przerastać sama instalacja sterowników do kabla :icon_rolleyes:

Dla bezpieczeństwa ustawiasz częstotliwość na której nic nie nadaje + maksymalny squelch, podpinasz kabel, instalujesz sterowniki odpowiednie do swojego kabla, włączasz radio i ustawiasz głośność na full, odpalasz CHIRPa, zczytujesz dane, przechodzisz na zakładkę settings->other settings i masz tam limity częstotliwości. Zmieniasz, zapisujesz, zapisujesz dane do radia, wyłączasz radio, odłączasz kabel i ma działać.

Polecam też lekturę miklor.com, gdzie wszystko jest bardziej szczegółówo opisane.

Link to post
Share on other sites

Mistrzu, nie chodzi o fizyczną odległość między urządzeniami, tylko odległość w MHz między jedną, a drugą częstotliwością. Jeśli dajmy na to jedna częstotliwość to PMR3, a druga PMR4, to radio może zamiast nadawać wyłącznie na PMR3 siać jeszcze na boki i być słyszalne również na PMR4 i PMR2.

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Mistrzu, nie chodzi o fizyczną odległość między urządzeniami, tylko odległość w MHz między jedną, a drugą częstotliwością. Jeśli dajmy na to jedna częstotliwość to PMR3, a druga PMR4, to radio może zamiast nadawać wyłącznie na PMR3 siać jeszcze na boki i być słyszalne również na PMR4 i PMR2.

 

 

Częstotliwości były daleko od siebie.

 

Wiem, że można to jakoś w menu ustawić, ale np w tej instrukcji http://sq9jdo.com.pl/Baofeng_UV-5R/Instrukcja/Instrukcja_PL_4.html

 

w menu 34 brakuje mi 0

Edited by Marcin_Modzel
Link to post
Share on other sites
  • 5 weeks later...
  • 1 month later...
Ale jaki program? Fabryczny, czyli tzw. VIP jest banalny w obsłudze, ale ogółem gówniany i odradzam korzystanie z niego. W CHIRPie jest to kilka kliknięć więcej, ale też absolutnie żadnej filozofii tam nie ma. Ofkorz z mojego punktu widzenia, bo np. niektórych może przerastać sama instalacja sterowników do kabla :icon_rolleyes: Dla bezpieczeństwa ustawiasz częstotliwość na której nic nie nadaje + maksymalny squelch, podpinasz kabel, instalujesz sterowniki odpowiednie do swojego kabla, włączasz radio i ustawiasz głośność na full, odpalasz CHIRPa, zczytujesz dane, przechodzisz na zakładkę settings->other settings i masz tam limity częstotliwości. Zmieniasz, zapisujesz, zapisujesz dane do radia, wyłączasz radio, odłączasz kabel i ma działać. Polecam też lekturę miklor.com, gdzie wszystko jest bardziej szczegółówo opisane.

 

Radio did not respond

 

Kabel oryginalny, sterowniki aktualne, squelch na 9 , głośność max, co teraz? ^^

Link to post
Share on other sites
  • 3 months later...
  • 2 months later...

Panowie! Potrzebuję pomocy. Jeden z naszych kolegów polecał na forum UV-5r jako babysitter. Pytanie moje brzmi - jaka jest czułość VOX, czy w cichym pokoju z odległości ok 0,5 m kaszel, cicha mowa uruchomi VOXa?. Czy wyświadczycie mi tą przysługę i ktoś to sprawdzi? Dla Was to chwila, dla mnie ważna rzecz.

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...
  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...