Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Rozterki nowego.


Recommended Posts

Czeczecześć forumowicze.

Przeglądam to forum od jakiegoś czasu, ASG kręciło mnie już wcześniej, ale w końcu uzbierałem potrzebne fundusze na dokończenie postanowienia - kupno pierwszej repliki i podstawowego osprzętu. Chciałbym spróbować czy taka 'zabawa' mnie wkręci, tak więc ustawiłem sobie limit pieniężny, którego za wszelką cenę nie chce przekraczać. Prosiłbym o ocenienie tego zestawu, czy jest to najlepszy możliwy wybór w tej cenie.

Przeznaczenie- drobne strzelanki, leśne biegi z bronią, ćwiczenie celności, nauka podstawowych manewrów (to już z kumplami).

 

Oto zestaw:

Broń: http://www.taiwangun...ng-003-agm.html - sądzę, że to akurat jest pewniak.

 

Ochrona oczu: http://zbrojownia.li...&products_id=91 lub IVO z tego samego sklepu, podobno 'Xsy' sprawdzają się dobrze, ale wolę wydać 20zł więcej i mieć sprawne oboje oczu :icon_wink:

 

Ochrona twarzy: słyszałem, że na zęby i szyję wystarczy zwykła arafatka. to prawda? Jak tak to jestem trochę do przodu z kasą.

 

Amunicja: http://www.taiwangun...remium-p-j.html - PJ

lub http://zbrojownia.li...roducts_id=2065 G&G + szybkoładowarka.

 

Hm... chyba tyle, możecie doradzić co ważnego pominąłem oraz w co można by było zainwestować, gdyby ASG mnie wciągnęło? Prócz oczywiście lepszej repliki :icon_razz:

 

No i na koniec takie pytanie: wiecie gdzie w Świętokrzyskim odbywają się średniej wielkości imprezy? Jakieś cotygodniowe strzelanki czy coś, pewnie zostanę odesłany do regionowego forum- spokojnie, już sprawdzałem :icon_biggrin:

Edited by Idate
Link to post
Share on other sites

Chyba wszystko ok.

Od siebie mogę Ci jeszcze polecić (jeśli jeszcze nie masz camo) używane mundury z Niemiec w kamuflażu flecktarn. Za 30-40 PLN możesz na allegro dorwać bluzę, spodnie i kurtkę np:

Oprócz tego, ze są używane wszystko ok. Kamuflaż pasuje do naszych lasów, a cena raczej zadowalająca.

Edited by MrStone
Link to post
Share on other sites

Więc tak, jedyne co mam do zarzucenia zestawowi to przyciemniane szybki w okularach. Jak jest słonecznie to będzie ok, gorzej jak wejdziesz w nich do jakiegoś ciemnego pomieszczenia w budynku lub dzień będzie mocno pochmurny. Ja wolałbym jednak zwykłe, przezroczyste.

Jeśli chodzi o kulki to lepsze będą G&G ale P&J też dadzą radę w shocie (ale gorszych od P&J nie kupuj).

Razem z shotgunem dostaniesz szybkoładowarkę więc jeżeli będziesz ją szanował to możesz już drugiej nie kupować (a jeśli dobrze rozumiem to chcesz kupić (wnioskuję po "G&G + szybkoładowarka")). Wybór należy do Ciebie - możesz troszkę zaoszczędzić albo kupić drugą "strzykawkę" (szybkoładowarkę) już teraz (bo lubią czasem zaginąć czy się uszkodzić).

Mundur jeśli chcesz to najtańsze to flecki i dpmy - tanie i dobre.

Link to post
Share on other sites

Uwierz mi, też bym wolał przezroczyste - dobre w dzień jak i w nocy, ale nie ma ich dostępnych w Zbrojowni, no ale dzięki za wtrącenie, przynajmniej widzę, że ktoś się interesuje zdrowiem i nerwami nowych^^. Ten model ma wymienne szybka? Odnośnie kulek - wiadomo, że G&G lepsze, jednak nie ma wersji '1k' - w sumie to nie wiem ile kulek zje ten shotgun, podczas dziennej walki.

 

 

 

Edit: Mam coś w stylu bluzy, no wiecie (nie chce powiedzieć moro, bo zostanę zjedzony) - wojskowej :D

No i spodnie podobnego koloru, więc mundur jako taki jest, do tego plecak i lecim na Szczecin.

Edited by Idate
Link to post
Share on other sites

Jeśli chodzi o mundur to na początek można go sobie odpuścić.

Ciężko jest określić ile kulek zje shotgun w trakcie jednej strzelanki. Zależy ile osób się strzela, jak walczysz i jaki masz dzień. Bywa tak, że przez pare godzin w lesie wystrzela się tylko ze 2 czy 3 magazynki a czasem w czasie jednej kilkudziesięcio minutowej rundy wystrzelasz ich 3 i będziesz wyciągał strzykawkę i doładowywał. Ciężko to precyzyjnie określić. W każdym razie jeśli nie będziesz strzelał na lewo i prawo to 1000 kulek powinno starczyć na przynajmniej kilkanaście strzelań ale zaznaczam, że to takie pi razy drzwi i razy oko - nic precyzyjnego.

Link to post
Share on other sites

Co do okularów i-vo od x one różni się tym, że xone to jeden kawałek "plastiku", a ivo ma regulacje nachylenia szybki, regulacje długości zauszników no i są ogumowane co zwiększa tarcie - trudniej o to by spadły :icon_wink: Co za problem zamówić z innego sklepu? W gunfire są dostępne o ile mnie pamięć nie myli.

 

Edit : są dostępne. Wybierz sobie : http://gunfire.pl/search.php?text=uvex+i+vo&cat=

Edited by Turas
Link to post
Share on other sites

A to mi nie pasuje w innym sklepie, że do Zbrojowni mam dosłownie rzut beretem, 20 minut jazdy samochodem, a gdyby zamawiać z innego serwisu, to dochodzi jeszcze te 7-10zł za przesyłkę i robi się niepotrzebny wydatek. Niby mało, ale wolę spożytkować to w inny sposób ^^ Hmm, szukam jakiś fajnych butków, w miarę wytrzymałych. Mam swoje noname, starczą na pewno na dużo akcji (chodziłem w nich po górach, genialna sprawa) no ale w końcu trzeba będzie wymienić, co polecacie w rozsądnej cenie?

 

Odnośnie tych Ivo, ciemne szybki są strasznie tragiczne? Jeżeli tak, to chyba poczekam na dostawę do Zbrojo.

Link to post
Share on other sites

Okej, rozumiem. Jeszcze jedno pytanie, warto tej 'strzelbie' zakładać nową gumkę HU, albo inwestować w nią pieniądze, czy może zostawić fundusze na zakup pierwszego elektryka.

 

Edit: Warto dołożyć 10zł do dłuższej wersji 003? Widzę wyższą prędkość wylotową, no i jakoś tak lepiej wygląda :D

Oczywiście czekam na wasze zdanie.

(http://www.taiwangun.com/shotguny/shotgun-long-003-agm.html)

 

Znalazłem jeszcze takie miłe magazynki na taiwanie, raczej się opłaca, nie?

Edited by Idate
Link to post
Share on other sites

Więc tak, jedyne co mam do zarzucenia zestawowi to przyciemniane szybki w okularach. Jak jest słonecznie to będzie ok, gorzej jak wejdziesz w nich do jakiegoś ciemnego pomieszczenia w budynku lub dzień będzie mocno pochmurny. Ja wolałbym jednak zwykłe, przezroczyste.

 

Śmiem się nie zgodzić. Mam przyciemniane Ultrasonici i brałem z nimi udział w LARPie, odbywającym się w podziemiach fortu (dużo ciemnych miejsc, zmiany natężenia światła). Nie mogę powiedzieć żebym było źle, wręcz przeciwnie. Powiem więcej - wzrok szybciej adaptuje się do zmian poziomu oświetlenia, więc IMO tym bardziej warto.

Link to post
Share on other sites
Śmiem się nie zgodzić. Mam przyciemniane Ultrasonici i brałem z nimi udział w LARPie, odbywającym się w podziemiach fortu (dużo ciemnych miejsc, zmiany natężenia światła). Nie mogę powiedzieć żebym było źle, wręcz przeciwnie. Powiem więcej - wzrok szybciej adaptuje się do zmian poziomu oświetlenia, więc IMO tym bardziej warto.

Ja śmiem się nie zgodzić z Tobą. Przyciemniane szybki, zawsze "zabierają" część światła, więc zgadzam się z Markiem:

(...)Jak jest słonecznie to będzie ok, gorzej jak wejdziesz w nich do jakiegoś ciemnego pomieszczenia w budynku lub dzień będzie mocno pochmurny. Ja wolałbym jednak zwykłe, przezroczyste.(...)
Edited by Powała
Link to post
Share on other sites

Okej, rozumiem. Jeszcze jedno pytanie, warto tej 'strzelbie' zakładać nową gumkę HU, albo inwestować w nią pieniądze, czy może zostawić fundusze na zakup pierwszego elektryka.

 

Edit: Warto dołożyć 10zł do dłuższej wersji 003? Widzę wyższą prędkość wylotową, no i jakoś tak lepiej wygląda :icon_biggrin:

Oczywiście czekam na wasze zdanie.

(http://www.taiwangun...ng-003-agm.html)

 

Znalazłem jeszcze takie miłe magazynki na taiwanie, raczej się opłaca, nie?

1. Gumki wymieniać nie trzeba bo działa dobrze. Co więcej, wymienić jej się w tym modelu nie da. Jest ona na stałe wstawiona w komorę Hop Up więc musiałbyś znaleźć inną komorę HU (która pasowałaby do wnętrza repliki). A jak inna komora HU to i nowa lufa (bo oryginalna także siedzi na stałe w komorze). Ja używam stockowego zestawu i jest git - na HU nie ma co narzekać w AGMie.

2. Wersja długa i krótka są takie same w środku. Różnica w prędkości wynika tylko z różnic między konkretnymi egzemplarzami. Jeden egzemplarz strzeli z prędkością 300fps a inny z 305fps. Dlatego traktuj te fpsy jako takie "około". Bierz tego, który bardziej Ci się podoba albo tego o którym myślisz, że będzie Ci wygodniejszy. Ja np. wolę strzelać z kolbą niż bez.

3. Magazynki w cenie promocyjnej (9,90zł) są jak najbardziej opłacalne. W cenie "oryginalnej" (24,96zł) są jak najbardziej nieopłacalne. Gdy kosztują prawie 25zł to lepiej za 60zł kupić drugiego AGMa i mieć i 3 dodatkowe magi i zapasową replikę niż mieć tylko 3 magi za prawie 75zł.

 

Śmiem się nie zgodzić. Mam przyciemniane Ultrasonici i brałem z nimi udział w LARPie, odbywającym się w podziemiach fortu (dużo ciemnych miejsc, zmiany natężenia światła). Nie mogę powiedzieć żebym było źle, wręcz przeciwnie. Powiem więcej - wzrok szybciej adaptuje się do zmian poziomu oświetlenia, więc IMO tym bardziej warto.

Ja wyraziłem tylko swoje zdanie. Pewnie, jak większość spraw, jest to sprawa indywidualna. Dlatego najlepiej by było jakby autor tematu miał możliwość wypróbowania przed zakupem i zwykłych, bezbarwnych okularów i przyciemnianych.

Link to post
Share on other sites

Kulki do pompki wystarczą od P&J. G&G kosztują prawie tyle, co sama pompka. Nie zgadza się natomiast ciężar - do Mośka od AGMu najlepsze powinny być 0,25g.

 

Okulary wolałbym zdecydowanie z bezbarwną szybką. Ciemna szybka w mniejszym bądź większym stopniu, ale zawsze utrudnia dostrzeganie obiektów w zacienionych miejscach.

 

Jeśli będziesz się strzelał w terenie leśnym, bądź z podobnymi do Twojej replikami - arafatka powinna wystarczyć do ochrony dolnej części twarzy. Jeśli natomiast masz zamiar strzelać się również z mocniejszymi, i co ważniejsze, bardziej szybkostrzelnymi replikami, to rozsądne może być zaopatrzenie się w maskę siatkową (na dolną część twarzy). Do CQB natomiast uważam to za mus, zbyt wiele wypadających zębów już widziałem, żeby ryzykować. Choć przyznać trzeba, że duża część osób nie widzi tutaj zagrożenia i też jakoś żyją.

Link to post
Share on other sites

Nie zawsze, z tego co pamiętam, kolega stracił pół zęba przez wargę i to w terenie leśnym. Dostał z kilku metrów z repliki mającej ~400 FPS. Jasne, miał po prostu pecha, ale fakt faktem - stało się.

 

Jednemu ze znajomych wybiłem pół zęba w lesie, z ponad 20-25 metrów, a bawi się w to na tyle długo, że doskonale wie, by nie suszyć zębów w trakcie wymiany ognia. Czasami przypadki chodzą po ludziach, warto się na taki wypadek zabezpieczyć.

Link to post
Share on other sites
a P&J jakościowo chyba nie odbiega strasznie od G&G, czy odbiega? :icon_biggrin:

Odbiega, ale różnica jest najbardziej widoczna w magazynkach typu mid-cap i lufach precyzyjnych. A MP003 nie używa ani mid-capów, ani lufy precyzyjnej.

 

Różnica w celności na stockowej lufie będzie, ale według mnie do tej pompki zdecydowanie wystarczą P&J.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...