Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Walther P99 PAK


Recommended Posts

Przeszukałem całe forum więc zakładam temat, nie wiem czy to właściwy dział, no ale trudno.

 

http://www.bron.pl/shopbron/product/ARTYKULY-OBRONNE/Bron-alarmowa-6-mm/Pistolet-alarmowy-WALTHER-P99-kal.6mm-9mm-PAK/69888

 

Ktoś miał do czynienia? Jest to warte swojej ceny? Opinie które czytam są skrajne, podobno zamek jest z nędznego stopu i ogólnie trochę niedoróbek a z drugiej strony ludzie się rozpływają nad tym jakie to cudne. Poważnie zastanawiam się nad zakupem, ale nie dam tysiąca złotych za bubla. Proszę o opinie. :v

Link to post
Share on other sites
  • Replies 102
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Z tego co mi wiadomo to wszystkie zamki w PAKach są robione ze znalu.Mam w domu 10 letniego browninga PAK 8mm,który właśnie z tego materiału jest zrobiony.Nie powiem zabawka fajna(zwłaszcza z nabojami cs w zamkniętym pomieszczeniu ^^),blowback fajny,acz nie powalający.Jeżeli to ma służyć do zabawy polecam,do samoobrony zdecydowanie odradzam.

 

Tej P99 nie miałem w rękach,ale wybiorę się na dniach do militarii,żeby obmacać.

Edited by Nitro
Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Ja osobiście odstąpiłem od zakupu na jakiś czas, ponieważ z tego co wyczytałem i dowiedziałem się od osób z branży, kwestia legalności tego rozwiązania jest jeszcze daleka od wyjaśnienia. Więc póki co wolę nie pakować się w jakieś problemy i nie ryzykować konfiskaty klamki za gruby hajs.

Edited by Frontal
Link to post
Share on other sites

Jestem posiadaczem takiej broni i zdecydowanie polecam naprawde fajnie wykonana do treningow sie nadaje co do legalnosci to tez mnie zastanawia jak to naprawde jest bo uzywajac amo 9mm pak nie łamie sie prawa ale wkladajac pociski gazowe juz tak :)

ale strzelanie z tego robi naprawde bardzo dobre wrazenie co do obrony hmmm sam niewiem mysle ze daje rady 2 luski lecące na chodnik napewno kazdego odstraszy :) osobiscie wykorzystuje to w treningach na przemian z repliką gazową

Link to post
Share on other sites

Konfiskata jak konfiskata.

Swego czasu można było kupić rewolwery ZORAKI, KESERU, które wystrzliwały gumowe kule lub śrut normalnie w sklepie z militariami etc.

Ostatnio ktoś stwierdził, że to jest jednak nielegalne - na forach "branżowych" są informacje na ten temat.

Jak na razie nikomu nie zabrali bo niby prawo nie działa wstecz.

 

Przy 9 mm P.A.K. jest ten problem, że Policja oraz o ile mnie pamięć nie myli CLK, na opinii którego opiera się Policja jest to legalne.

Według UoBiA zgodnie z art. 10, ust. 4: pozwolenie na broń, o którym mowa w ust. 2 uprawnia do posiadania broni i amunicji do niej.

Następnie podpunkt szósty stanowi:

6) do celów rekonstrukcji historycznych – broni alarmowej albo innej broni

palnej, konstrukcyjnie przeznaczonej do strzelania wyłącznie amunicją ślepą,

w tym samoczynnej;

 

Jak dla mnie to dopiero na takie pozwolenie można by zakupić takową "broń" i amunicję do niej.

Oczywiście są gdzieś obejścia przepisów i inne kruczki, które pozwoliły na taki stan rzeczy.

 

Krótko mówiąc sprawa jest ślizga i to mocno.

Link to post
Share on other sites

Yep. Tym bardziej tak jak ktoś wyżej pisał, jak najbardziej można ją załadować 9 mm PAK z gazem CS. Nie jest to legalne, ale hej, kto sprawdzi? W końcu gnat "legalny".

 

No ale cóż, tak to jest, dopóki mamy takie chore przepisy o broni i pozwoleniach dopóty ludzie i firmy będą kombinować. Co osobiście popieram, ale dystrybutor P99 mógłby trochę rzetelniej ostrzegać o problemach z legalnością. Ale wtedy hajs by się nie zgadzał, więc no.

Edited by Frontal
Link to post
Share on other sites

Dystrybutor akurat z tego co pamiętam pokazuju papierki o legalności tego "urządzenia".

 

Co do legalności takowego "urządzenia" i określaniem go mianem "gnat" w połączeniu z możliwością załadowania nabojów z gazem CS jestem za tym, aby było to niedostępne.

 

Z drugiej strony naboje gazowe CS chyba nie wejdą do komory 9 mm P.A.K ponieważ ten nabój był projektowany od podstaw i ma inne wymiary niż standardowe naboje gazowe.

 

W sklepie z bronią (nie żadne militaria itd.) amunicji nawet ślepej nie kupisz bez "papierka" czyli pozwolenia na broń uprawniającą do zakupu danego rodzaju amunicji, którą to broń posiada się w pozwoleniu.

 

Jak ktoś potrzebuje treningu z "hałasem" to niech się zapisze do klubu strzeleckiego i tam trenuje, strzela i w końcu wystąpi z wnioskiem o przyznanie pozwolenia na broń.

 

EDIT: oczywiście na broń do celów sportowych.

Edited by wojtekk8
Link to post
Share on other sites

Cóż, papiereki dystrybutora to opinia Instytutu Mechaniki Precyzyjnej i dosyć mętne pismo z MSWiA. Jak łatwo się domyślić Policja ma na ten temat własne zdanie. Oczywiście, z punktu widzenia kupującego na stronie firmy K. wszystko jest legit. Ale wystarczy minimalnie zgłębić temat w internecie, żeby zobaczyć, że jednak nie jest tak pięknie. Kupujący ma chyba prawo do pełni wiedzy na temat tego co kupuje i jakie może ponieść konsekwencje, prawda? Tak czy owak, robienie z pistoletu, z którego poza decybelami nic nie wylatuje, potencjalnej maszynki do zabijania to lekka paranoja. Jeszcze troche i na wiatrówkę będzie trzeba pozwolenia.

Link to post
Share on other sites

Są na rynku naboje cs przeznaczone do tego straszaka,i co gorsze są łatwo dostępne(Umarexowe np w Niemczech bez żadnych zezwoleń).Drugą sprawą jest to że trzeba mieć poprzewracane w głowie,żeby takie naboje do tych klamek ładować.Efekt jest odwrotny od zamierzonego,i zamiast zaszkodzić przeciwnikowi,szkodzimy sobie(sprawdzone organoleptycznie).

Link to post
Share on other sites

Cóż, papiereki dystrybutora to opinia Instytutu Mechaniki Precyzyjnej i dosyć mętne pismo z MSWiA. Jak łatwo się domyślić Policja ma na ten temat własne zdanie. Oczywiście, z punktu widzenia kupującego na stronie firmy K. wszystko jest legit. Ale wystarczy minimalnie zgłębić temat w internecie, żeby zobaczyć, że jednak nie jest tak pięknie. Kupujący ma chyba prawo do pełni wiedzy na temat tego co kupuje i jakie może ponieść konsekwencje, prawda? Tak czy owak, robienie z pistoletu, z którego poza decybelami nic nie wylatuje, potencjalnej maszynki do zabijania to lekka paranoja. Jeszcze troche i na wiatrówkę będzie trzeba pozwolenia.

 

Dokładnie, interpretacja Policji jest zupełnie inna, od tej wydanej przez MSWiA i całkowicie przypadkiem (zgłoszenie sąsiada, przypadkowe zauważenie przez kogokolwiek) można narobić sobie niepotrzebnych kłopotów.

Mogę podesłać linka na PW, gdzie ten temat jest szeroko omawiany.

Natomiast pomysł wykorzystania tej zabawki do samoobrony, to już w ogóle poroniony pomysł, co najwyżej napastnika możemy narazić na atak śmiechu.

Link to post
Share on other sites

Na broń.iweb.pl jest obszerna dyskusja na temat tej zabawki. Ogólnie problem polega na tym, że: lufa lub urządzenie, które ją zastępuje w tej zabawce ma przeswit poniżej 6 mm i to jest oki bo na takie coś nie potrzeba pozwolenia, ale już ammo jest kalibru 9mm, o ile łuska posiada kaliber;) bo przecież pocisku tam nie ma więc jest problem gdzie ten kaliber. Przepisy mówią, że jak mamy broń na która nie potrzeba pozwolenia to ammo do tej broni też możemy nabyć bez stosownego pozwolenia, ale akurat na zakup ślepaków 9mm PAK potrzeba w Polsce pozwolenia. Ogólnie wychodzi masło maslane, ale to tylko dlatego, że nasza ustawa o broni i amunicji wymaga natychmiastowej poprawki. Policja nie zakazała sprzedaży, ale chciałbym być w skórze tego, kto będzie miał tego straszaka przy sobie jak go wylegitymuja. Poza tym cena jest u nas z kosmosu bo w czechach i w niemczech kosztuje to połowę tego co u nas.

Link to post
Share on other sites

Wątek legalności bardzo ciekawy, ale mnie inetersuje co innego - zastosowanie tej zabawki w grach/treningach. Ponieważ nie jest to broń palna sensu stricte, może być używana poza strzelnicą, a to zdecydownie poszerza możliwośći.

Na razie tylko wilkosz się wypowiedział w tej kwestii, czyli można wnioskować, że jednak środowisko nie jest zainteresowane wykorzystaniem 9mm PAK do treningów? A jeśli tak, to co hamuje, tylko kwestia legalności?

 

Mogę podesłać linka na PW, gdzie ten temat jest szeroko omawiany.

 

To ja poproszę, chętnie się zapoznam.

Link to post
Share on other sites

Nie rozumiem.Chcesz wykorzystać to w rozgrywkach asg?Po co?

Masz klamki GBB,które poza hukiem są równie realistyczne co ten p99. Odrzutu to on naprawdę mocnego nie ma jak na tym filmie koltera.

 

Ja nie widzę zastosowania dla PAKów w airsofcie. Chcesz sobie postrzelać dla huku?Idź na strzelnicę.Koszty takie same,a nawet mniejsze.

 

Chcesz trening?Zapisz się do klubu i jedź na zawody strzeleckie.

Edited by Nitro
Link to post
Share on other sites

Fakt, do samoobrony to średnio się nadaje, nawet jakby ktoś zaladowal gazową amunicję to może się tym co najwyżej popsikać pod pachami. Nie mówię, że trzeba napastnika zaraz zabijać, ale jak coś to już lepiej mu kopa na jajka sprzedać, poza tym wszystko zależy od sytuacji. Do celów szkoleniowych to chyba się nadaje najlepiej. Po pierwsze oswojenie z bronią, nauka obchodzenia się z bronią, czyszczenia itd. Do celów treningowych to jedynie w miejscach, gdzie wystrzaly nikogo by nie zaniepokoiły, jakąś arena asg, czy inne ogrodzony, czy wydzielone miejsce do asg.

Edited by mg79
Link to post
Share on other sites

Ja nie widzę zastosowania dla PAKów w airsofcie. Chcesz sobie postrzelać dla huku?Idź na strzelnicę.Koszty takie same,a nawet mniejsze.

 

Absolutnie nie chodzi mi o zastosowanie tego w airsofcie, myślałem raczej o podpięciu do tego systemu w stylu MILES/LaserTag. Od dawna o tym myślę i teraz nabiera to sensu - realistyczny a jednocześnie i w miarę bezpieczny strzaszak który można użyć właśnie poza strzelnicą, chociażby tak jak pisze mg79 - w zamkniętej, wydzielonej strefie/arenie.

 

Chcesz trening?Zapisz się do klubu i jedź na zawody strzeleckie.

 

Ależ od lat tak robię, ale to inna bajka ;-)

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...