Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Skrócenie drogi spustu - hair trigger / speed trigger


Recommended Posts

  • Replies 79
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Tylko zastanów się ,czy to będzie bezpieczne? Gdzieś na respie lekko zahaczysz o spust czymś,lub ktoś inny Tobie (a zapomnisz zablokować spust) i nieszczęście gotowe. Tak samo w akcji możesz przypadkowo komuś ze swoich strzelić po twarzy itd. jak niechcący o coś zahaczysz.

Edited by OFF
Link to post
Share on other sites

Raczej nie chodzi o zmniejszenie siły potrzebnej do wciśnięcia spustu. Raczej o zmniejszenie drogi. A RK01 eksperymentowałem z długością styków kostki gera i z ich popychaczem. Skróciłem drogę spustu o jakieś 6mm, ale dalej zostało dużo do pomyślenia żeby działał na tzw dotyk.

Link to post
Share on other sites

Mam zrobiony hair trigger w swoich replikach i jeszcze w jednej od znajomego. Sprawa nie jest trudna, ale wymaga poświęcenia trochę czasu. Należy odpowiednio odgiąć styki, lub wydłużyć element, który je zwiera. Zmodyfikować go również w ten sposób, by wcześniej odskakiwał. Ponadto zmodyfikować dźwignię przerywacza.

 

P1110718.JPG

P1110720.JPG

Link to post
Share on other sites

Kombinujecie ze stykami zamiast spust podeprzeć aby w pozycji wyjściowej był już lekko wciśnięty np do 2/3 swojej drogi. Z resztą, łatwiej wsadzić mosfet i zamiast obsługiwać go stykami- robić to mikrostykiem. Wtedy se spust ustawisz na pierdnięcie muchy nawet jak chcesz.

 

Pitolenie o "bezpieczeństwie" pominę milczeniem.

Link to post
Share on other sites

dexterkrak, gdybyś grzebał w aeg'ach nie pisałbyś takich głupot, o jakie to proste. Jeżeli podeprzemy spust, to na "pojedynczym" replika strzeli tylko raz, bo język spustowy wracając nie złapie ponownie elementu odpowiedzialnego za zwieranie styków. Można by temu oczywiście zapobiec, modyfikując odpowiednio ten element. Po za tym niezbędna jest modyfikacja przerywacza, jak na zdjęciu. Wstawiając mikro styk mamy więcej pracy, bo trzeba się bawić z odpowiednim jego umocowaniem w kostce stykowej. A dogięcie styków zajmuje 30 sekund...

Link to post
Share on other sites

Zrób takie coś co dexter mówi.

Tylko ja ci to wytłumaczę łopatologicznie.

 

1. Rozbierasz GB.

2. Wyciągasz kostkę stykową

3. Wyciągasz tą cześć ruchomą - ruchaną:P przez spust

4. Wyciągasz ten miedziany/stalowy/aluminiowy bolec (nie wiem co tam masz, a co było już nie pamiętam)

5. Wsadzasz w dziurę np. kawałek plastyku, czegokolwiek

6. Wkładasz bolec

7. Sprawdzasz czy nie za dużo

8. Jak jest ok. składasz GB

9. Cieszysz się z czułego spustu

10. Efekt polepszysz lepszym Woltażem baterii i wsadzeniem mosfet-u.

 

 

Najszybszy, najtańszy i najłatwiejszy pomysł.

Mam, działa...

Edited by zajaszcze
Link to post
Share on other sites
  • 7 months later...

Zainspirowany tym filmem:

Postanowiłem skrócić drogę spustu w moim G36. Jest pieruńsko długa seryjnie.

Na temat gearboxów V2 jest od cholery poradników, ale do V3 już nie ma nic.

Internet milczy.

Poprzednie moje próby kończyły się zacięciem spustu w tylnej pozycji, albo przerywacz nie działał jak należy.

 

Robił to ktoś w gearboxie V3?

Link to post
Share on other sites

Trzeba by było w stykach wsadzić dłuższy bloczek metalu który zwiera styki i do tego opowiednio wygiąć blaszki styków żeby ten bloczek się nie klinował, ogólnie do zrobienia i powinno działać :icon_smile:

 

cuś takiego..

beztytuutzg.pngw uproszczeniu

Edited by Katto777
Link to post
Share on other sites

Również udało mi się coś takiego wykonać, w sumie też przypadkiem :icon_wink: reperując starą kostkę.

 

Może warto wstawić coś pomiędzy blaszki? wtedy mamy pewność, że nie złapią "bloczka" gdyż element wstawiony między nie po prostu go zablokuje zaraz na początku cyklu - tak myślę ;)

Edited by senkuPH
Link to post
Share on other sites
http://www.airsofttutorials.com/tutorials/short-pull-trigger.html Tu jest tutorial dotyczący tej modyfikacji w oryginale (Mi np. na Airsoftmechanics wywala blokada antyspamowa i nie moge wejść tam bez proxy) W v3 modyfikacja jest na tej samej zasadzie, dogięcie blaszek do siebie i skrócenie drogi spustu (ew popdiłowanie przerywacza może byc konieczne)
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...