Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Skrócenie drogi spustu - hair trigger / speed trigger


Recommended Posts

  • Replies 79
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Czyli jednak średnio to działa...

Występowanie burst jest - tzn że przerywacz nie poprawnie zrzuca kostke.

 

Na jakiej batce to testowałeś, spróbuj na jakiejś mocniejszej, wątpie żeby wtedy wogóle zadziałał pojedyńczy ;P

 

Szczerze... SKRÓCENIE drogi tego spustu, bo takie było zadanie jest słabe... I tak możesz cofnąć ten spust do końca, tutaj trzeba by podłożyć pod spód kawałek blaszki itp. aby spust nie mógł cofać się standardowo do końca...

 

Czekam na film pozostałych majstrów ;)

 

Może w wolnym czasie sam się pobawie z takim czymś w mojej eMce bo nawet mi sie spodobało xD

 

Pzdr.

Link to post
Share on other sites

Mogę do końca wcisnąć (co wymaga użycia większej siły, i przy normalnym strzelaniu nie zdarza się często) na pojedynczym ogniu, ale go praktycznie nie używam, a droga do załączenia spustu zmalała o jakieś 60-70%

Zadanie zostało spełnione.

 

Bateria 9,6V, zębatki super high speed, sprężyna M120 CA, Silnik neodymowy cymy.

 

W emkach nie ma takich problemów, można ustawić na grubość włosa.

 

Temat dotyczy GEARBOXÓW V3.

Edited by Winiacz
Link to post
Share on other sites

Wcześniej pisałeś o wielu poradnikach do V2 mógłbyś mi jakiś podrzucic? najlepiej kilka żebym mógł porównać i wybrać lepsze rozwiązanie.

 

Edit: według mnie na pierwszym filmie wygladalo to lepiej. U cb tak jakby nie za każdym razem lapalo, ale jeszcze trochę i może ci się uda:)

Edited by maly46
Link to post
Share on other sites

Dajcie mi do zrobienia taki patent w jakimś V3. Wykombinuję i opiszę tak by działało. Zrobiłbym w swoim chętnie tylko... Nie mam repliki z V3.

 

...

 

A... Zapomniałem... Ja w ogóle nie mam swojej repliki :-D .

 

A do V2 wcale specjalnego spustu nie trzeba. :maniak_luzik:

Edited by poldeck
Link to post
Share on other sites

Dajcie mi do zrobienia taki patent w jakimś V3. Wykombinuję i opiszę tak by działało. Zrobiłbym w swoim chętnie tylko... Nie mam repliki z V3.

 

...

 

A... Zapomniałem... Ja w ogóle nie mam swojej repliki :-D .

 

A do V2 wcale specjalnego spustu nie trzeba. :maniak_luzik:

 

 

 

Też już mam na to kilka patentów, ale póki co pozbyłem się AK.

Będę pracował w tym kierunku :icon_smile:

 

 

 

Jeślibyśmy się kiedykolwiek spotkali, to masz browara jak w banku.

 

Trzymam za słowo;p

Edited by senkuPH
Link to post
Share on other sites
  • 2 years later...

Średnio na jeża. Może i udać od razu dać efekt , albo się nie udać i będzie wymagać przeróbek .Jak dla mnie to w tych RA brakuje śrubki dociskowej na tym dynksie z tyłu ,pozwalającej łatwo doregulować taki spust do różnych gearbox-ów. Bo nawet albo w szczególności eMka eMce nierówna- i drogi spustu również...

Link to post
Share on other sites

Wiem,że sa takie ze śrubami do regulacji, ale chyba pytałeś o RA... Ja sobie i tak wstawię do RA taka śrubkę bo to nie problem, ale dla niektórych wykracza to poza zwykły montaż... Niestety chyba nikt nie odpowie Ci na Twoje zapytanie, bo nawet nie wiadomo czy od razu nie wejdzie ten trigger do gear'a w Twojej replice i nie będzie trzeba nic poprawiać, albo na odwrót. Kup trigger, przymierz/załóż , a spostrzeżenia/ wskazówki opisz w tym temacie.

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Borykam się z takim problemem, że spust nie łapie dobrze kostki stykowej. Tzn spada po każdym strzale. Replika na stole to specna arms. Wiem tyle, że jest to wina przerywacza. On podbija ją jakoś tak, że zaczyna spadać.

A czy twój szkielet ma taki bolec który blokuje wyrzut kostki stykowej w tył? Bo to częsta awaria że ten polec po prostu się wyłamuje.

Link to post
Share on other sites
  • 5 weeks later...

He, właśnie tak to moze wygladać, bo po poprzednim wpisie I bliższych oględzin samego triggera okazało się ,że sam tigger w tym miejscu jest za wąski I trzeba tęregulacje przenieść na szkielet. A to z kolei jest chyba mega wygodniejsze, bo do podregulowania nawet nie trzeba otwierać gearboxa :-)

Jakich jeszcze zmian dokonywałeś w elementach spustu> czy może kostka podeszła z biegu?

Edited by karol_alasz
Link to post
Share on other sites

Dokładnie. Regulacja na złożonej replice to absolutnie najlepsze rozwiązanie ;)

 

Bardzo precyzyjnych modyfikacji wymaga łącznik kostki oraz dźwigienka safe'a, samo wiercenie i gwintowanie takiego delikatnego kawałeczka znalu trzeba przeprowadzać z najwyższą ostrożnością :D

 

Zrobiłem już 6 takich ST i jak narazie nie udało mi się nic zepsuć ;)

Link to post
Share on other sites

Jakieś wytyczne co do tych modyfikacji? Ja prawie się poddałem przy pewnym G&P bo bez springa I tłoka było przepięknie a po włożeniu dmuchawki zostało tylko AUTO....ale właściciel mnie oświecił po fakcie ,że od początku tylko AUTO w tej jego gitarze było... To pewnie przerywacz robi psikusy I trzeba podmienić... Ale co z tym SAFE I łącznikiem kostki? I o któej dźwigience mowa, o tej listwie na zewnątrz geara czy o przerywaczu ognia raczej?

Edited by karol_alasz
Link to post
Share on other sites

Oczywiście istnieje ryzyko odkręcenia się śrubki przez wibracje, dlatego najlepszym rozwiązaniem jest wg. mnie ustawienie spustu i zabezpieczenie kropelką kleju/lakieru do paznokci. W razie potrzeby nie ma problemy z zerwaniem kleju i ponownym ustawieniem.

 

Nie jest to przecież coś co ustawia się często ;)

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...