Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

wz.93 zwykły czy ripstop


Recommended Posts

Zdecydowanie RS z tych dwóch :icon_smile:

Bawełniak nie nadaje się do niczego.

Chociaż bluza RS krojem jest tragiczna, spodnie nie są najgorsze chociaż też im sporo brakuje.

Wersja ekonomiczna:

Spodnie RS + jakaś dobra bluza/combat shirt.

 

Helikon szybko traci kolor z tego co zauważyłem w sztukach z którymi miałem kontakt.

Kontrakt jakoś mi nie wyblakł, ale ważne jest dbanie o niego. Nie pranie go gdy nie ma potrzeby a jak już pranie to w białym jeleniu a nie w proszku.

Edited by Piotro
Link to post
Share on other sites

To ciekawe, patrząc na to, że materiał mają identyczny :D

 

 

 

Helikon szybko traci kolor z tego co zauważyłem w sztukach z którymi miałem kontakt.

Kontrakt jakoś mi nie wyblakł, ale ważne jest dbanie o niego. Nie pranie go gdy nie ma potrzeby a jak już pranie to w białym jeleniu a nie w proszku.

 

Moje doświadczenie tutaj jest inne, ale od znajomych używających różnych wyrobów Helikona nadal słyszę, że faktycznie szybko się spierają.

Link to post
Share on other sites

Mam spodnie z Currahee i są świetne. Jak najbardziej polecam :icon_wink: Jak weźmiesz bluzę CS to zapłacisz mniej niż za zwykłą bluzę. Temat o Currahee już masz, zajrzyj tam.

 

Edit: Chcesz coś porządnego to trzeba czasem wydać większą kasę :P Na początek możesz kupić same spodnie, a na górę jakiś polar jeszcze, a później dozbierasz do bluzy CS.

Link to post
Share on other sites

Od 3 lat użytkuję spodnie SF ripstop WZ93 (helikon) + combatshirt WZ93 - faktycznie szybko tracą kolory, rzepy się sypią, a combat się zadziera i mechaci od szelek i porządzenia, ale wygodne to to i dosyć wytrzymałe, latem nie leje się jak ze szczura a zimą termoaktywki pod spód i jest ok. Pół roku temu chłopaki w ekipie zakupili mundury Texara, również ripstop - wydają się wytrzymalsze i mają ciemniejsze kolory niż nowe helikony. Po pół roku cieżko powiedzieć coś więcej o wytrzymałości, ale szukam właśnie texara na siebie.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...