Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Parę pytań dotyczących "Strzelca"


Recommended Posts

Witam, spotkałem się że dużo osób na forum poleca zapisać się ZS "Strzelec", trochę poczytałem, popatrzyłem i chciałbym się spytać o parę rzeczy i mam nadzieję że rozwiejecie moje wątpliwości. A więc:

1) Przeczytałem że aby wstąpić do "Strzelca" trzeba mieć 16 lat, z kolei na innym forum że 18 a na jeszcze innym że nie ma ograniczenia wieku. Tak więc jak z tym jest?

2) Ktoś wie w jaki sposób prowadzona jest rekrutacja? Co trzeba umieć/wiedzieć aby nas przyjeli?

3) Spotkałem się z stwierdzeniem że w "Strzelcu" ćwiczy się głównie na replikach Airsoftowych i na strzelnicy z bronią ostrą. Czy to prawda?

4) Jeśli tak to jaką średnią fps mają te repliki?

5) Są to u każdego te same repliki czy każdy ma swoją? Jeśli te same to jaki model?

6) Replike każdy tam dostaje czy musi sam załatwić?

7) Czy oprócz samej składki miesięcznej, ponosi się jakieś dodatkowe koszta?

8) Jak ktoś był to jakie ma wrażenia ogólnie? Opłaca się iść?

 

Z góry dziękuje za wszelkie odpowiedzi, jeśli zły dział to przepraszam i proszę o przeniesienie.

Pozdrawiam

 

 

Link to post
Share on other sites

należę do ZS Strzelec OSW i:

1. Co do wieku to każda jednostka preferuje coś innego np.: jedni przed 16 rokiem życia tworzą drużyny orląt, drudzy biorą od 16 roku życia i to spotyka się najczęściej

2. Rekrutacja jest prowadzona w danych odstępach czasowych (przynajmniej w tych jednostkach, z którymi miałem styczność). Wystarczy być ! :) Nic nie jest od Ciebie wymagane, wszystkeigo nauczysz się w trakcie.

3.Ćwiczenia z replikami... Wchodzi w grę, ale jednak rzadko używane. W Strzelcu uczysz się szyków bojowych, postaw strzeleckich itp. Żadna replika raczej nie jest potrzebna. W mojej jednostce używamy konturowych kałaszków wyciętych ze sklejki :P Sprawdza się.

Co do składek miesięcznych, to ja płacę 5 zł na miesiąc nie jest dużo, ale za jakieś szkolenia, kilkudniowe manewry płaci się dodatkowo, ale nie są to jakieś wysokie ceny.

OPŁACA SIĘ !

Link to post
Share on other sites

To sprecyzuję że chodzi mi o Wrocławskiego Strzelca. A jak jest z mundurem? co trzeba kupić samemu, co się dostaje? Czytając dalej, zrozumiałem że jak się przysięge złoży to już do końca życia chyba że stan zdrowia nie będzie pozwalał, będzie się karanym, wstąpi do wojsk itd. Czyli nie można "wystąpić" po jakimś czasie?

Link to post
Share on other sites

Witam, spotkałem się że dużo osób na forum poleca zapisać się ZS "Strzelec", trochę poczytałem, popatrzyłem i chciałbym się spytać o parę rzeczy i mam nadzieję że rozwiejecie moje wątpliwości. A więc:

1) Przeczytałem że aby wstąpić do "Strzelca" trzeba mieć 16 lat, z kolei na innym forum że 18 a na jeszcze innym że nie ma ograniczenia wieku. Tak więc jak z tym jest?

2) Ktoś wie w jaki sposób prowadzona jest rekrutacja? Co trzeba umieć/wiedzieć aby nas przyjeli?

3) Spotkałem się z stwierdzeniem że w "Strzelcu" ćwiczy się głównie na replikach Airsoftowych i na strzelnicy z bronią ostrą. Czy to prawda?

4) Jeśli tak to jaką średnią fps mają te repliki?

5) Są to u każdego te same repliki czy każdy ma swoją? Jeśli te same to jaki model?

6) Replike każdy tam dostaje czy musi sam załatwić?

7) Czy oprócz samej składki miesięcznej, ponosi się jakieś dodatkowe koszta?

:icon_cool: Jak ktoś był to jakie ma wrażenia ogólnie? Opłaca się iść?

Z góry dziękuje za wszelkie odpowiedzi, jeśli zły dział to przepraszam i proszę o przeniesienie.

Pozdrawiam

 

 

1) skończone 16 i zgoda rodziców, bądź od 18 w górę.

2) są ogłaszane spotkania naborowe (np. wiosenny i jesienny). Nie musisz nic umieć, ale zapał i motywacja do przetrwania rekrutacji się przydaje ;)

3) na sucho na gumikałachach, replikach jak komu nie szkoda (sypią się patrząc na moją cymę), jak ktoś nie ma to i kija w rękę weźmie. Wyjazdy na strzelanie są.

4) 500fps. Żartuję, to nie ASG. Nie strzelasz kompozytem.

5) Patrz punkt 3

6) Jeśli coś dostaje z JS to dostaje gumikałacha. Jak nie patrz punkt 3.

7) Jeśli nie jest wydawany mundur i oporządzenie z przydziału to oprócz składek wejdą ci w koszta.

Przy czym jeśli coś dostaje to nie na własność, a "na stan". Czyli jeśli ci się nie spodoba to musisz zwrócić.

Nie żałuję żadnego dnia, godziny i minuty spędzonej w tym gronie.

 

To i ja dodam pytanie czy w Pomorskim można się zapisać? W googlach nic nie znalazłem :/

Da się :icon_wink:

Edited by wegorz
Link to post
Share on other sites

A co powinno być w takim wyposażeniu? Apteczka, radio czy co?

Pójdź na nabór w zwykłych ciuchach na zniszczenie, najtańszym dpmie czy fleku - wszystko ci wyłożą co potrzebujesz byś nie obwiesił się jak na niedzielną strzelankę. Moje składa się z pasoszelek, 6 magów do AK (muszę w końcu się zmotywować do pomontowania z łusek i pocisków deko jako dociążenia), apteczki, motorolki, camela, nadupnika i paru pomniejszych rzeczy. Zamów sobie najtańsze Bundeswehry, jak zrezygnujesz to komuś oddasz bez problemu za grosze, jak się spodoba to sam będziesz wiedział co ci potrzebne, a BW i tak oddasz/sprzedasz.

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Pamietajmy że mamy ZS(do tego należę:D), ZSR, ZSS oraz ZSS OSW. I każdy kieruje się innymi zasadami i tradycjami a nawet musztrą, regulaminem mundurowym lub systemem szkoleniowym.

Mam pytanko: czym się dokładniej różnią ZSR, ZSS, ZSS OSW ?

Chodzi mi głównie o sprawy z mundurami, o ten system szkoleniowy i czy używa się replik asg.

Jeśli chodzi o ZS to mam kumpla w tym to wiem od niego co i jak ale ZSR itp. to przyznam się pierwszy raz słyszę.

 

Link to post
Share on other sites

OSW jako jedyny ma podpisane porozumienia z MON'em i pozwolenie na noszenie mundurów WP oraz flag RP na nich. Co do systemu szkoleniowego to również wiele udogodnień ze strony MON'u, np.: Kurs CLS pod Łodzią. Repliki asg to już sprawa każdej indywidualnej jednostki. Jedni się z nimi szkolą, a nam tj. JS 2044 starczą formy broni używanej w WP wycinane ze sklejki ( jestem głównym producentem-"WOW" :) )

Link to post
Share on other sites

O Strzelcu dużo by gadać :icon_biggrin: Ogólnie różnych organizacji pt "Strzelec" jest w Polsce od groma. 3 największe i które najbardziej polecam to ZS "Strzelec" (sam należę) ZS"Strzelec" OSW, ZS. Nie polecam ZSR i wiem co mówię :icon_wink: Nie bd tutaj publicznie oczerniał tej organizacji więc zapraszam albo na priv albo na Portal Strzelecki.

Dalej "Strzelec" to jedna wielka loteria. Możesz trafić do JS która Ci będzie odpowiadać a możesz trafić na bandę debiles (z hiszp.). Następne pytanie jest kim chcesz być w "Strzelcu"? Ładnie wyglądać w mundurku, dostawać stopnie , mieć zajefajną książeczkę która upoważnia Cię do noszenia munduru? Świetnie ! Idziesz do najbliższej JS i załatwione nie ważne już którego Strzelca. Jeżeli chcesz naprawdę ćwiczyć coś fajnego oprócz taktyki kościelnej musisz dobrze przyjrzeć się jednostką a najlepiej obwodowi- inaczej loteria.

Wszystko co piszą ,że 16+ się mylą. Jak dobrze porozmawiasz z dowódcą JS to do ukończenia 16 lat zostaniesz przyjęty albo na poczet orląt albo na rekruta. Co do wyższej wypowiedzi ZSS ZSSOSW ZS maja podpisane umowy z MONem i mogą nosić mundury kontraktowe ale ale muszą one mieć oznaczenia strzeleckie.

Kolejne pytanie które padło: Czym się różni ZSS od ZSSOSW od ZS.... Hmmm zasadniczo to różnic jest niewiele :icon_biggrin: Jakieś drobne regulaminowe/statutowe oraz system szkoleń. Prawdę mówiąc te 3 organizacje już dawno miały się połączyć na poziomie JS nie byłoby z tym problemu ale ludzie "na górze" tego nie chcą. Czemu? Bo by potracili stołki. Co nie zmienia faktu ,że te 3 organizacje ze sobą wspólpracują podczas np. Wielkich Manewrów Strzeleckich.

Sam w strzelcu jestem 1,5 roku i byłem już w 3 JS i spotkałem się z ok 20 innymi także z poza swojego więc jakiś wgląd w sytuację mam :icon_wink:

Jak są jakieś pytanie to pisać :icon_wink:

 

 

PS

Nie warto rozwodzić się nad wyższości ZSS czy ZSSOSW czy ZS bo takowych wyraźnych nie ma - one juz dawno powinny być całością

 

Jednak KATEGORYCZNIE nie polecam ZSR- swojego czasu istniał kawał o tym ,że członek ZSR przychodzi do hafciarza po naszywkę i upiera się ,że musi być na rzep, na pytanie hafciarza "Czemu?" odpowiada: Bo za 0,5 roku może powstać nowy Związek.... Każdy obserwujący dobrze ruch strzelecki w Polsce wie czemu powstał ten kawał... :icon_biggrin:

 

PS2

Aha co do przyrzeczeń i awansów to teoretycznie (i to baaaardzo) moga się odbywać cały rok. Jednak przyjęło się żeby składać przyrzeczenia i awanse 3 razy w roku w dniach : 3 maja, Imieniny Marszałków (w marcu) i 11 listopada

Edited by MVISJ
Link to post
Share on other sites
  • 6 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...