Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Malowanie/maskowanie repliki wyborowej


Recommended Posts

Tak koło 25/ 30 cm i raczej delikatnym strumieniem, na zasadzie prószenia. Przesuwając puszkę nad malowanym obiektem ruchem wahadłowym.

Nie wiem jak to inaczej napisać bez elaboratu... :/

 

Zatem może filmik:

 

1.40s gość ładnie ciągnie farbę, choć jego spray ma bardzo silny strumień i w takim przypadku "przeleje" pod siatkę, wtedy należy zwiększyć dystans do malowanego obiektu.

 

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...
  • Replies 115
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Mam kilka technik:

 

1. Malujesz replikę na jeden kolor a następnie bierzesz wacik albo szczoteczkę np. do zębów i maczasz w Acetonie albo zmywaczu do paznokci jak mieszka z tobą jakaś kobieta :) I ścierasz farbę w niektórych miejscach.

 

I w tedy masz pustynny kolorek z prześwitami ciemnymi bardzo fajny efekt.

 

2. Malujesz najpierw kolorem którym chcesz mieć plamki czekasz najlepiej z dzień dwa w zależności od farby aby była sucha następnie malujesz pustynnym i zaraz jak farba lekko wyschnie ścierasz jak wyżej tylko delikatnie tak aby nie uszkodzić podkładu chociaż jak uszkodzisz to będziesz mieć fajne prześwity :)

 

3. Malujesz replikę na pustynny a następnie bierzesz i wycinasz w czymś kształt odpowiadający wzorkowi a potem przykładasz do repliki i malujesz ;)

 

4. Ewentualnie jak kolega wyżej napisał malujesz na pustynny następnie na jakąś pokrywkę np. od słoika psikasz brązowego aby była tego gruba warstwa i w miarę płynna a potem bierzesz kawałek gąbki i robisz pieczątki..

maczasz w farbie i na replikę i tak aż uzyskasz zadowalający efekt :)

 

 

Tak po zdjęciach sądząc to na pierwszym chyba psikali sprejem przez siatkę a na drugim sposobem nr. 3

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Witam.

Kiedyś okleiłem mojego VSR-a taśmą woodland firmy ASG, tą bez kleju. Efekt końcowy był niezły

20120724193033.jpg

Sciągnąłem ją po paru miesiącach, bo musiałem w niej pogrzebać i nie było żadnego problemu z jakimiś pozostałościami.

Niestety zdjęcie nie jest zbyt piękne, bo robione telefonem i przekłamane są kolory.

Edited by bizon96
Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Zapewne jako broń snajperską (czy tam wyborową bo może się ktoś przyczepić) żaden rosyjski snajper jej nie maskował i zapewne nikt nie uczynił tego przy użyciu taśmy maskującej...

(Oczywiście sarkazm..)

 

Trochę szukałem i niestety łatwo nie było..

 

Niestety same zimowe ..

NDM-SnowRight.JPG

NDM-Snowleft.JPG

stock-photo-sniper-girl-in-white-camouflage-aiming-with-rifle-at-winter-forest-95299615.jpg

stock-photo-sniper-girl-in-white-camouflage-aiming-with-rifle-on-a-blue-sky-background-95299612.jpg

Link to post
Share on other sites
  • 3 months later...

Witam.

 

Chciałbym pomalować łoże repliki L115 Well'a w kolory takie jak na tym zdjęciu:

http://www.wired.com..._Ghillie_lg.jpg

z racji że replika póki co będzie wykorzystywana na pokazach/zlotach gdzie występuję w rynsztunku pustynnym (DDPM, Grupa rekonstrukcyjna RMC).

 

Moje pytania:

1. Z tego co się zorientowałem spray tej firmy jest powszechnie używany ale nie doczytałem, bądź pominąłem tego czy łatwo się go zmywa (np. zmywaczem tej samej firmy:http://www.military....ych-400ml_3792t) i czy zostają po farbie jakieś trwałe ślady na replice? Ciężko potem byłoby sprzedać pomazany karabin, nie mówiąc o malowaniu na inny kamuflarż, np. leśny.

 

2. Czy ten spray "Sand khaki" pozwoli mi na uzyskanie koloru łoża jak na zdjęciu?

 

 

PS. Nie znam się na malowaniu replik, więc proszę o wyrozumiałość :icon_smile:

Edited by Mendi
Link to post
Share on other sites

Z tego co mi wiadomo, NFMki się dość łatwo zmywają, nawet ta sama firma robi do nich zmywacz :) A propos 2, są na tym forum już co najmniej 2 tematy w których opisane są problemy i próby dobierania kolorów z palet różnych producentów :)

Link to post
Share on other sites

Tematów o farbach jest faktycznie kilka, ale żaden w tym podforum, więc póki co może zostać.

 

Polecane są farby Montana, NFM czy Fosco (http://www.specshop....1_-_Marsh_Grass) - paleta barw jest szeroka, cena przystępna, a ścieralność jak na tę cenę - zadowalająca. Używałem i nadal używam farb tych 3 firm, maluję nimi tłumiki, repliki i elementy oporządzenia. Nie są oczywiście idealne, malowane powierzchnie szybko łapią rysy i odpryski, niemniej jednak sam efekt malowania jest niezły.

 

Najprostszy sposób malowania to położenie na replice farby podkładowej - najczęściej w odcieniu zieleni lub brązu. Na to kładzie się listki, gałązki, wiechcie trawy, oplata sznurkiem itp., następnie pryska farbą (ciemniejszą lub jaśniejszą od podkładu, zależnie od potrzeb - do lasu ciemny kontur, a na łąki jaśniejszy). Daje to niezły efekt, a metoda jest banalna.

 

Oto replika malowana dla mojego spotera, model a'la "paprotka": podkład NFM olive, cień czarny mat ( jakaś pierwsza lepsza farba samochodowa. Chwyt pistoletowy niemalowany, bo to sensu przecież nie ma (tak jak malowanie zacisków w aucie razem z klockiem hamulcowym).

Fotki robione przed sprzedażą, po półrocznym użytkowaniu w kamuflażu, widać pewne naturalne otarcia, ale ogólnie farba bardzo dobrze się trzyma:

https://plus.google....1249?banner=pwa

Wygląda to może tak sobie, ale w lesie dawało radę, poza tym czarna farba tworzyła szorstką fakturę i poprawiała chwyt.

Link to post
Share on other sites

Jeśli chodzi o Fosco czy NFM, to bardzo łatwo się je ściąga z repliki. Ja używałem wacików i zmywacza do paznokci i obie farby schodziły bez problemu. Troszkę się trzeba przy zakamarkach namęczyć, ale wyczyszczenie calutkiej eMki jest wykonalne.

Link to post
Share on other sites

Montany (Montana Gold, Montana Black, Montana 94 - to prawie to samo) są tanie (15 zł za puszkę 400 ml) i schodzą łatwo pod wpływem zmywacza/rozpuszczalnika. Problem z nimi jest taki, że ciężko dobrać odpowiedni odcień, bo kolor w rzeczywistości jest bardziej jasny i jaskrawy niż na ekranie komputera i na puszce.

 

Na podanym przez ciebie zdjęciu jest coś w rodzaju Dark Earth/Coyote Brown. Jakbym miał wybierać odpowiednik z palety Montany, celowałbym w Montana 94 - RV139 Sequoia brown. Ale od razu mówię, że nie miałem osobiście do czynienia z tym odcieniem.

Link to post
Share on other sites

492778_orig.jpg

 

 

Doradzicie najlepsze kolory do zrobienia czegoś podobnego? Myślałem o farbach z palety Montana Black - Arabian i Syrian. Mam tylko problem z brązem. Chocolade 8060, Jawa 8070?

 

Technika oczywiście to gąbka.

Edited by QbasH
Link to post
Share on other sites

Według mnie warto by było dodać trochę ciemnego zielonego (TOAD 1160) i coś ciemniejszego od Syriana

Jawa 8070 <- według mnie słaby kolor..

Chocolade 8060 <- Będzie ok..

 

Nie testowałem techniki gąbki ale może dało by się zmieszać np. Syriana z odrobiną czarnego i trochę go przyciemnić.. :)

Link to post
Share on other sites

Niestety czarny dobry i tani mat jest ciężki do znalezienia

 

DenBraven czarny mat.

Trzyma się wszystkiego niesamowicie, idealnie matowy, bardzo wytrzymały, i tani.

Moja ukochana farba.

Dokładnie taka:

DEN_BRAVEN_SPRAY_CZARNY_POLYSK_0_4L7866.jpg

 

 

 

Swoją drogą poleci ktoś dobry TAN?

Coś takiego jak tu:

g36c-tan-hk.jpg

Edited by Winiacz
Link to post
Share on other sites

Według mnie warto by było dodać trochę ciemnego zielonego (TOAD 1160) i coś ciemniejszego od Syriana

Jawa 8070 <- według mnie słaby kolor..

Chocolade 8060 <- Będzie ok..

 

Nie testowałem techniki gąbki ale może dało by się zmieszać np. Syriana z odrobiną czarnego i trochę go przyciemnić.. :icon_smile:

 

 

Mam w zapasie puchę Krylonu w OD powinno być ok :)

Link to post
Share on other sites
  • 2 months later...
  • 1 month later...

A ja myślę nad pomalowaniem magazynków w mojej G36C nacoś takiego jak tutaj. :icon_wink:

lmt-ggg-digital-desert.jpg

 

 

Mi się to baardzo podoba i to zrobię :icon_wink: tylko pytanie.. czy malowac pobobnie resztę repliki.. czy tylko jakieś szczegóły?

Edited by MEP^^
Link to post
Share on other sites
  • 3 months later...

Wg mnie to niezły patent. A że dedykowany do konkretnej repliki - fakt, tylko czy to źle?

Albo coś jest dobre albo.. do wszystkiego. :) Wiesz to przecież.

I nie zgodzę się z Tobą Sprinter; malowanie giwery nigdy nie dorówna takiemu maskowaniu pod względem skuteczności - wszak nie pozbawia repliki kształtu a jedynie zmniejsza kontrast wobec otoczenia.

 

Pozdrawiam,

Lambert

Link to post
Share on other sites

Rozwiązanie całkiem ciekawe, bo podstawa maskowania jest sztywna, a sam farsz przyczepiany na klej, więc unikamy tutaj przypadkowego plątania się elementów maskowania, a samo maskowanie jest trwałe.

 

Ma to swoje minusy oczywiście, bo nic nie jest czarne, ani białe - może być wykonane tylko pod daną jednostkę broni, kłopotliwy montaż oraz waga i ergonomia posługiwania się bronią. Opowiadam się zdecydowanie za dobrym malowaniem karabinu :icon_smile:.

 

pozdrawiam,

 

Sprinter

 

Generalnie bardziej mi chodziło o samą technikę, więc dobór kolorów jest bardziej kwestią gustu i "widzimisie". ;)

Co do malowania replik. Tu jest problem :D

Jeżeli ktoś odtwarza konflikt w rejonie pustyni (patrz ja) i sprzętu z tego setu używa do budynków, a do zielonej taktyki, ma sprzęt, który się do niej nadaje...To leży tu konflikt w malowaniu repliki. Lans nakazuje pomalować na kolory pustynne, natomiast takie świecą żarówiasto w lesie. A tym bardziej doskwiera to człowiekowi, który lubi stać się niewidocznym, a czasami wręcz podeptanym. Więc albo lepiej nie malować w ogóle. Albo pomalować na kolor pustynny i nosić ghillie wrapy, które malowanie zasłonią :D

Link to post
Share on other sites

Nie prawda ;)

Wiele razy było pisane coś takiego jak psychologia pola walki w ASG...

Chyba nawet jest to opisane w podręczniku ASG..

A mianowicie chodzi o to czego potencjalny ASGej szuka w lesie, a szuka on osoby wyprostowanej lub takiej która jest lekko zgarbiona bardzo rzadko szuka się osoby leżącej lub czołgającej się ponieważ takie pozycje najczęściej ustawiane są podczas wymiany ognia z resztą osoby doświadczone potwierdzą, że często pomimo braku jakiegoś specjalnego kamuflarzu jeśli się przytuli ziemię to nawet cały oddział przejdzie i nie zobaczy nas ponieważ linia horyzontu jest wyższa za czym idzie to, że patrzymy dalej ale pomijamy to co jest blisko nas..

 

I wracając do replik to szukamy repliki ciemnej ponieważ takich jest najwięcej i na takich szczegółach się skupiamy pomijając kolory jasne ponieważ jest ich proporcjonalnie mało..

Ja obie główne repliki mam w kolorze Montana BLK 8130 a jest to dość jasny kolor i nie nażekam na ściąganie wzroku przeciwników a wręcz przeciwnie nadal udaje mi się podejśc na bardzo bliskie odległości pomimo tego, że mam jasną replike kamizelkę w Khaki i CS DPM Desert, który teoretycznie nienadaje się do lasu a jednak do tego nazywane przez wszystkich ignorantów żarówiastymi spodnie w MC ;)

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...