Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

"SL-8" (JG1438, JG2038, JG2238) [JG]


Recommended Posts

  • 4 weeks later...
  • 1 month later...
  • 6 months later...

Wybaczcie, byłem na telefonie i średnio mi się pisało. No więc tak - Pudełko to zwykły karton, podwójna warstwa. Bez żadnych wielkich napisów czy innych ozdobników, jest tylko jedna naklejka z nazwą, firma itd. Replika zabezpieczona jest szarą pianką, taką samą pianką grubości około 1cm, jest przykryta. W piance są też wcięcia na kolimator nad lunetą i na dwa duże magazynki (część tego wcięcia zajmuje magazynek z zestawu). Tworzywo z jakiego jest wykonana replika jest inne niż w podstawowej wersji (G36) chyba że to po prostu różnica generacji. Kolba ma nastawną długość ale jeśli chodzi o miejsce oparcia policzka już nie jest tak kolorowo :D. Po1 sama główna część jest za szeroka żeby wcisnąć ją na kolbę więc trzeba ją piłować. Po2 gwint, w który wkręca się śruby od "poduszki" nie jest przelotowy tylko ma coś w rodzaju zatyczek (widać po wyjęciu stopki kolby) i nawet po usunięciu tych blokad trzeba by kombinować przy tej stopce żeby śruby mogły też w nią wejść (ewentualnie użyć krótszych śrub). Jeśli chodzi o gniazdo magazynka magazynki nie zatrzaskują się w nim poprawnie i trzeba je dociskać (nie masz też tego kliknięcia) (sprawdzałem na magazynku z zestawu i na hi-capie JG). Rączka lekko trzeszczy ale po dociśnięciu siedzi dobrze. Bateria z zestawu nie działała (po rozwaleniu okazało się ze jedno z ogniw wylało).

Bebechy:

Szkielet gb ma kolor czarny. Cylinder jest typu 1. Nie wiem jaka sprężyna jest wewnątrz i nie miałem też okazji sprawdzić na chrono ile ma fpsów. Dysza cylindra jest krzywa, w sensie krzywo siedzi w cylindrze i strasznie luźno w nim chodzi (już została doszczelniona teflonem).

Jeśli będziecie zainteresowani to postaram się wrzucić zdjęcia. Jakieś pytania - pytajcie :)

Link to post
Share on other sites
  • 4 weeks later...

I jak Urban47 - chodzi Ci ta replika, wyczytałem na taiwanie, że ma to to łożyska z tworzywa. Nadaje sie to do zabawy, czy najpierw trzeba mocno doinwestować. A tak pytanie poza konkursem: magi od normalnej wersji G36 wchodzą bez problemu?

Opiszcie proszę jak te repliki działają, z góry dzięki.

Link to post
Share on other sites

Replika chodzi normalnie, wszystko z nią okey, ale aktualnie gb mam przelożone do G36C. Wg mnie nadaje się to od razu na strzelanke i z czasem trzeba doinwestowywać, jak z każda gieta (to ta sama rodzina) od JG. U mnie juz jest wymieniona gumka na zielona G&G i zakupiony lipol 7,4. Nie brała w takiej konfiguracji jeszcze w strzelance. W najbliższym czasie będę kupował preclufe i mocniejszą sprężyne. Hi-cap JG wchodzi normalnie, magi od SRC gibią się na boki.

Link to post
Share on other sites
  • 2 years later...

Ja kupiłem replikę JG1438 kilka miesięcy temu, i oto moje odczucia:

Wygląd: wszystko wygląda ładnie, replika jest matowa, nie błyszczy, co prawda jest z polimeru ale oryginał też więc to mi nie przeszkadza. Nieco zdziwił mnie selektor ognia: zamiast pocisków symbolizujących safe, semi i auto mamy litery: S-safe, E-semi, F-auto.

 

Osiągi: Replika celnie strzela na 35-40m na kulkach 0,20 i 0,23. Ma przyzwoity ROF. Po zwiększeniu hop-up kulki znosi w prawo.

 

Dodatki: Karabin ma wbudowaną w chwyt transportowy lunetę z przybliżeniem 4x. Czasami się przydaje, ale używam tego karabinu jako szturmiaka, a nie snajperki ( wszak ma 360 fps ) Wielkim minusem broni jest magazynek z zestawu- ma on pojemność 20 kulek, co przy moim stosunku strzały/trafienia ( jakieś 50 do 1 ) jest pomyłką. Ale całe szczęście za punkty lojalnościowe otrzymane za zakup repliki kupiłem sobie magazynek hi-cap na 500 kulek.

Przyczepić musze się też do baterii, która wystarcza na jedną strzelankę, i to ledwo.

 

Podsumowanie: dobry szturmiak, po tuningu dobra parasnajperka. Jednak ja kupiłem go za 570, a nie 800 ( normalna cena ) złotych więc miejcie to na uwadze.

 

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...