Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Zębatki i łożyska SHS [oficjalny]


Recommended Posts

  • Replies 314
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Po awarii zębatek 32:1 na m150,zastanawiam się czy te 18:1 nie będą lepsze do tej sprężyny i silnika Elementa ultra torque up??

 

Zdajesz sobie sprawe ze rof będziesz miał powyżej 20 rps i potrzebny będzie dobry tłok do auto . Koledze zamontowałem tłok shs z 14 metal zębami na sp130 guardera zębatki shs 16;1 przy rofie 21 jak na razie działa bez problemów przy przebiegu około 20 tyś.BBs a strzela czasem serie 3-4 sekundowe .

 

A jak długo to wytrzyma na 150 to może niech sie wypowie ktoś co ma ewentualnie takie zestawienie.Myślę ze ten tlok z 14 metal zębami jest dość wytrzymały do auto i na pewno ze 2 kupie jak będą dostępne.

 

 

Sprawdź w jakim stanie masz łożyska czy to nie czasem ich wina ze poszły Ci zębatki i dwa tłoki JBU.

Link to post
Share on other sites
  • 5 weeks later...

Odpowiedź na post użytkownika Jacek GROT:

Witam. Jako ze przymierzam się do kupna kilku rzeczy z taiwana, a dokładniej części od SHS, mam pare pytań:

[...]

Chcę nieco stuningować (M130), moją niskobudżetową, nic nie przypominającą broń wsparcia tak na 450 fps... Nie mam kasy na części typu guarder, prometheus... Wydałem już za wiele na GB w Berylu i nie wiadomo jak bardzo szałowej różnicy pomiędzy częściami "firmowymi", a ich nieco tańszymi odpowiednikami nie zauważyłem... :P

 

Jeszcze jedno. Jak bardzo na obciążenie silnika i kabli wpłyną zębatki 16:1.

 

Chcę ich używać na M120, mosfet, silnik o zw. momencie obrotowym, kable niskooporowe, bateria firefox 8.4.

Chodzi mi głównie, żeby nic się nie grzało, nieco zwiększyć ROFa (boję się że na 13:1 nie będzie nadążać z pobieraniem kulek :D)

 

Pytam doświadczonych maniaków, którzy już testowali takie opcje... Sugestie typu "Mój kumpel..." to wiecie... ;)

 

Na 13:1 będzie nadążać z pobieraniem kulek (u mnie na M110, lipo 11,1 i shs'ach 13:1 podaje wszystko i nawet popychacza nie musiałem piłować). Ja bym się bardziej bał czy na 8,4 batce Ci to wszystko będzie pięknie chodzić :icon_smile:

Przemyśl czy na pewno chcesz płaską i metalową głowicę tłoka do M130 ja osobiście poszedłbym w wyciszone głowice.

Link to post
Share on other sites
Na 13:1 będzie nadążać z pobieraniem kulek (u mnie na M110, lipo 11,1 i shs'ach 13:1 podaje wszystko i nawet popychacza nie musiałem piłować). Ja bym się bardziej bał czy na 8,4 batce Ci to wszystko będzie pięknie chodzić :)

Przemyśl czy na pewno chcesz płaską i metalową głowicę tłoka do M130 ja osobiście poszedłbym w wyciszone głowice.

 

Jeśli chodzi o zębatki, to mają być do mojego mega dopieszczonego kałaszka... Gdzie właśnie póki co wszystko pięknie chodzi. Chcę nieco poprawić ROFa i wyciszyć zębatki (ponoć te SHS pracują ciut ciszej) bez wymiany batki.

 

Co do głowicy tłoka- to ma być głośno :D Broń wsparcia ma wywierać jak największą panikę wśród przeciwnika :happy: Bardziej boję się że szkielet padnie, od napieprzania metalowej głowicy tłoka, w metalową głowicę cylindra, przy M130...

Edited by Jacek GROT
Link to post
Share on other sites

Przy zębatkach 18:1 jest napisane, że są przeznaczone do sprężyn nie mocniejszych niż M130. Ja mam właśnie guarderowską M130 i tu pojawia się pytanie, czy te zębatki wytrzymają, gdy dołoży się do tego szybki ROF, czy może lepiej zainwestować w 32:1, które trochę zmniejszą szybkostrzelność i są dedykowane do sprężyn nie mocniejszych niż M150?

Edited by SlayerASG
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...