Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Strzelnica w Poznaniu


Recommended Posts

Witam, ja proponuję Ci inną drogę poszukaj tel. do siedziby LOK na województwo ( Dom Żołnierza ), tam dostaniesz namiary do najbliższego klubu strzeleckiego i jak Cię zaakceptują i będziesz płacił składki to strzelasz, również na zawodach.

Ja płacę u siebie 20zł miesięcznie, ceny amunicji to za 50 szt. 6 mm. 15 zł, 9 mm. za sztukę 1 zł, od kałacha też zeta za sztukę.

Jeżeli to chcesz to robić regularnie to moim zdaniem to jest najtańsza opcja bez porównania z jakąkolwiek prywatną strzelnicą.

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...
  • 3 weeks later...

Witam Wszystkich!

Parę słów o strzelnicach i możliwościach w Poznaniu...

Strzelanie z długiej broni to fakt "Magnum" ma tam duży wybór ale jest tylko jedna oś na 50 m tylko, niestety ta strzelnica zdziera. Miałem przykład 10 lat temu jak strzelałem z karabinu SAKO TRG gdzie zapłaciłem wtedy 8 zł za jeden nabój 308 winchester czyli 7.62X51 NATO, idąc dalej za strzał z 9X19 PARA zapłacisz 2-3 zł gdzie na strzelnicy "Tarcza 96" na Ceglanej 4 zapłacisz 1,20 zł. Zapomniałbym wspomnieć o opłatach za wynajęcie osi i instruktora. Pan Ozorowski czyli właściciel Magnum mając duży wybór broni ma w pewnym sensie monopol w Poznaniu na strzelania m.in. z broni długiej dlatego świadomie z ludzi zdziera podkręcając ceny...Przykre ale prawdziwe, no chyba że masz dobre ukłądy. Reasumując. Strzelanie z długiej broni w Poznaniu jest utrudnione. Nie ma do końca dobrej strzelnicy. Na strzelnicy myśliwskiej czyli na Lizawce jest oś 100 m ale głównie tam trzeba mieć swój sprzęt. W moim przypadku będąc już wieloletnim strzelcem sportowym i znając środowisko strzeleckie w Poznaniu mogę te podstawowe informacje stwierdzić. Jedną z dróg do dostępu do długiej broni to m.in. członkostwo w odpowiednich klubach strzeleckich, gdzie trzeba zapłacić wpisowe a potem miesięczne składki członkowskie. Nie będę podpowiadał do jakiego klubu dlatego że jeśli ktoś z Was myśli o tym poważnie a nie tylko dla zabawy... Sport ten generalnie jest drogi. Po zmianach w ustawie, dziś trzeba mieć patent strzelecki, licencje zawodnika, podkreślam o poważnym traktowaniu tematu. Sama zabawa jak was stać i chcecie iść na skróty i chcecie stracić dużo kasy to strzelnica "Magnum" jest odpowiednim miejscem. Jeśli Macie jakieś pytania to chętnie na innej płaszczyźnie Wam odpowiem bo chce uniknąć nieprzyjemnych komentarzy na forum, bo zawsze się ktoś znajdzie. Pozdrawiam!

Edited by daisho1973
Link to post
Share on other sites

Faktycznie do najtańszych Magnum nie należy, ale jeśli chcemy postrzelać dla rozrywki, tak jak to robimy w Dzikusach raz w miesiącu to jest do przełknięcia. Z drugiej strony jak się podliczy to załatwianie formalności, opłacanie wpisowego i składek miesięcznych w klubie to chyba na jedno wychodzi...

 

Dla zachęty dam filmik z jedną z zabawek z której można postrzelać w Magnum:

 

Edited by Zalmen
Link to post
Share on other sites

Sytuacja prezentuje się prosto:

 

Raz na kwartał, albo raz na pół roku masz ochotę popruć z AK dla zabawy? Pojedź na strzelnicę, opłać giwerę, opłać instruktora, opłać amunicję, wynajęcie osi i tarczę. Zamkniesz się w 200 PLN. Przy takiej częstotliwości opłaca się to bardziej niż kupowanie własnego sprzętu.

 

Chcesz czegoś się nauczyć i złapałeś wkrętę? Zapisz się do klubu, opłać składki, wyrób licencję, zapłać za giwerę i amunicję. 3-4 koła powinny na początek wystarczyć. Trzeba się tylko jeszcze pogodzić z brakiem ognia ciągłego.

Link to post
Share on other sites

Wcześniej opisałem że wszystko zależy od podejścia, czy chcesz się tylko bawić czy traktować to jako sport, czyli na poważnie. W moim przypadku traktuje to poważnie. Pisałem że ten sport jest drogi, ale umiejętność, rozmowy i kontakty w środowisku strzeleckim czasem powoduje że te tzw. "koszty" są znikome. Dla różnych grup np. o zainteresowaniu strzelectwem długo-dystansowym nie ma żadnych szans w Poznaniu. Jedynie co ostatnio jest możliwe za pośrednictwem DEFENDU które organizuje kurs. Oczywiście że nie uraczysz strzelania ogniem ciągłym ze względu na ustawę o broni i amunicji. Lecz będąc w klubach i stowarzyszeniach masz większe horyzonty nawet postrzelania ogniem ciągłym. Jest klub z którego np. raz lub dwa razy w roku ekipy jadą na organizowane zawody przez Bundeswehre gdzie na poligonie oprócz strzelania z G36 czy innych jednostek długiej broni w tym wyborowej trzeba się wykazać orientacją w terenie (noszenie przez 1 km 90 kg manekina we czterech) itd., ale jak to wcześniej wspominałem wszystko zależy od podejścia w tym chęci.

Edited by daisho1973
Link to post
Share on other sites

W klubach strzeleckich nie ma wymogu posiadania własnej broni ... a koszt na miesiąc to 20 zł tak jak w moim przypadku. Nie jest

wymogiem patent strzelecki ale lepiej go mieć. Ceny amunicji na prywatnej strzelnicy to jest jakaś masakra.

Link to post
Share on other sites

Oczywiście że patent nie jest do końca wymagany. Jak wcześniej wspominałem wszystko zależy od tego co chcemy od strzelectwa. Dziś to wyglada tak. Niemal każdy aktywny strzelec czy posiada swoją broń czy nie, powinien posiadać patent strzelecki bez którego nie otrzyma licencji na uczestnictwo w zawodach strzeleckich pod egidą Polskiego Związku Strzelectwa Sportowego. Puki co PZSS jest w Polsce monopolistą na strzelectwo i to oni dyktują warunki w dziedzinie strzelectwa, ustaw, przepisaów o broni i amunicji z policją łącznie (ma wejść ustawa że to starostwa powiatowe mają nadawać takie pozwolenia). Posiadam patent i oczywiście licencję na karabin i pistolet. W tym roku muszę odbyć cztery osobostary na pisolet i dwa na karabin (osobostary z odpoweidnimi wynikami które są zatweirdzone w przepisach PZSS). Chcąc otrzymać licencję na przyszły rok musze na koniec tego, do swojego klubu przekazać w formie papierowej sprawozdanie z wyszczególnieniem tych zawodów czyli obostartów. Klub wysyła do PZSS w W-wie wszystkich członków zbiorczą listę na podstwaie której dostaną w tym ja, licencję na rok 2014 z uiszczeniem stałej opłaty licencyjnej 50 zł. Dzisiaj bez takiej licencji policja nie wyda pozwolenia na broń sportową (pojęcie broń sportowa odwołuję do ustway oraz przepisaów PZSS w kwesti wyjaśnienia, żeby ktoś nie pomyślał że b.sp. to tylko wiatrówki czy karabinki 5.6mm ). To tak w skrócie jak to wygląda od tej poważniejszej strony. Poweim też że dużo osób straciło pozwolenie na broń bo nie uczestniczyli w zawodach i nie dostosowali się do norm obecnie panujących przepisaów. Jeśli ktoś chce się bawić to tak jak wyżej moje wypowiedzi oraz przedmówców a jeśli ma ktoś jednak większe aspiracje to zapraszam do zapoznania się ustawami, przepisami odwiedzeniem stron inetrnetowych obecnych stowarzyszeń, klubów, nawiązywaniem kontaktów ze srodowiskiem strzeleckim itd. Mam nadzieję że w jakiś sposób w skrócie wyjaśniłem osobom które mogły nie wiedzieć jak to dziś wygląda od tej strony mniej rozrywkowej. Ze swojej strony to tyle. Zapraszam do uprawiania sportu strzeleckiego i pozdrawiam!

Edited by daisho1973
Link to post
Share on other sites
  • 6 months later...
  • 4 weeks later...

Dzięki chłopaki! Cały czas aktualne - chcemy z chłopakami w Nowym roku się wybrać.

 

@Kerth - myślałem głównie o pistolecie, dla tego dla mnie tarcza też jak na razie jest najlepszym wyborem.

@Corey - dzięki, widziałem stronkę tej strzelnicy i mi się spodobała - ale sądziłem, że to zamknięty klub strzelecki. Można normalnie z ulicy się umówić i postrzelać (grupowo)?

Edited by eliasz
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...