Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

UAR firmy APS


Recommended Posts

  • Replies 162
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Dołączyłem do grona posiadaczy UARa. Zakup z TG. W komplecie mi trafiły się 2 highcapy: jeden krótki i jeden długi. Dodatkowo 2 sprężyny: 110 i 130. Powtarzalność FPS poprawna (360-365). Komora hopka ma dystanser typu H i kulki 0,25 ładnie kręci z suwakiem w połowie. Lufa stalowa 410mm. Czy jeszcze jakaś inna firma daje w budżetowych replikach stalowe lufy? Skupienie nawet lepsze niż daje Guarder 6.02. Albo ja dobrze trafiłem albo jest to dobra replika na początek, bez potrzeby tuningu zaraz po zakupie. Ta lufa jest napędzana z cylindra typu 2 i może też to wpływa na skupienie.

Może zewnętrznie wieje tym plastikiem ale wystarczy ją wziąć do ręki i trochę postrzelać a banan na mordzie gwarantowany. Chyba zastąpi moją etatową MP5.

Link to post
Share on other sites

Hi-capy są do każdej na starcie i jak i sprężyny. Tylko przy ujemnych stopniach gumka sobie słabo radzi, zalecałbym wymianę. Lufa akurat to bardzo udany produkt ich marki. U mnie plastiki trzymają się wzorowo jak na razie. U mnie jescze kable są poprowadzone na przód, tam gdzie wyjmuje się atrapę regulatora gazowego. I delikatnie poszerzyłem tam kanał, poprzycinałem wypustki wystające do wewnątrz. Nie osłabia to konstrukcji a mieści mi się akurat lipo 11 1400mah.

Link to post
Share on other sites

Opłaca się Pany, kupić taką repliriflejszyn ?

Mam słabość do układu bullpup, więc poszukuję mojego ideału (który nie ma jeszcze airsoftowego odpowednika - MSBS-B i MDR).

Przerobiłem kilka AUG'ów i F2000. Oba były PRAWIE IDEALNE. Jednak AUG od środka był problematyczny (celność, magazynki, ****owy selektor i te luźne kulki w replice oraz słaby rozwój na rynku ASG), a F2000 odwrotność AUG, który był bardzo wygodny (czyli był za szeroki, czy tam za grubą repliką była eFka)...

 

UAR ma ostry odpowiednik w ogóle ? :D

Replika wyglądem nie powala, taki prostu bullpup z tymi wyżłobieniami czy rowkami w body... Komu to potrzebne? A dlaczego ? :v

Chwyt też paskudny, oraz kolba też taka gruba widać mocno od reszty, jak by but to był :D

 

Tutaj coś ciekawego znalazłem dla majsterkowiczów -> http://imgur.com/gallery/HLL9z

 

Oraz pytanie, czy nie ma za dużo rzeczy do poprawek ręcznych ?

Link to post
Share on other sites

Obniżanie górnej szyny nie ma sensu. Z kolimatrem to jeszcze zagra. Jeśli założysz optykę to przy fabrycznej wysokości frontu idealnie się składa bez maski.

 

Sprawiłem sobie midy 70 kulkowe specny w metalowych obudowach. Pasują z delikatnym wciskiem. Siedzą sztywno jak skała i poprawnie podają kulki.

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

Gumka nie jest tragiczna ale ją sprawdziłem kilka gumek i ostatecznie został przezroczysty Guarder. Spisuje się świetnie z fabrycznym dystanserem H. Koszyk silnika ma luz ale nie zauważyłem aby w czymś to przeszkadzało. GB otwarłem, żeby spodkładkować ale okazało się, że nie ma co poprawiać. Wymieniłem uszczelkę głowicy, bo oryginalna nie najlepiej uszczelniała. Tłok dobrze sobie radzi na sprężynach do 130. Podczas testów że 150 poszły wszystkie plastikowe zęby.

Link to post
Share on other sites
  • 4 weeks later...

Jak narazie wsadziłem tłok SHS z metalową szczęką i silnik tornado f1. Na takim zestawie 550 FPS nie robi wrażenia. Obecnie waham się nad lufą. Teraz bardziej się skłaniam do zakupu precki 407mm. Dzięki temu po samej wymianie sprężyny będzie możliwa szybka konwersja do kompaktowej szturmówki. Po założeniu optyki po prostu zakładał bym tylko długi tłumik, żeby całość nie wyglądała komicznie. Korci mnie przetestować promyka delta strike i akurat przy długości lufy 407mm pewnie dobrze byłoby dać cylinder typu 0.

Nikt o tym jeszcze nie wspominał ale przy zastosowaniu drogich i ciężko dostępnych kulek UAR ma pewną wadę. Komin podatnika kulek jest bardzo długi. Przy wymianie magazynka tracimy 7-8 kulek. Trzeba pomyśleć nad ograniczeniem strat.

Natomiast pozbycie się trybu auto będzie banalne. Wystarczy selektor zablokować w pozycji semi, bo w trybie safe mamy mechaniczną blokadę spustu.

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

Odkopując temat baterii czy do stopki kolby wejdzie bateria 98x31x20mm? Martwi mnie to 20mm czy koszyk silnika nie będzie przeszkadzał bo reszta wymiarów to nie problem. Ewentualnie jakieś inne opcje na 11.1v? Widziałem po Waszych zdjęciach ze niektórzy wciskali tam i baterie po 34mm szerokości co sam nie brałem tego pod uwagę bo myślałem że nie wejdzie

Link to post
Share on other sites
  • 5 months later...

Na razie odpuściłem temat DMR. Powodem jest górna część body. Tego nie czuć w łapach ale ma ono minimalną możliwość ruchu na lewo i prawo. W związku z tym nie da się poprawnie ustawić lunety. Przy odległościach rzędu 50-60m to kiwanie jest niezauważalne ale jak celujemy na 80m to różnica już jest spora. Trzeba pomyśleć nad stabilizacją body względem lufy.

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...