Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

UAR firmy APS


Recommended Posts

U mnie problemy z selektorem, a właściwie tylko z pojedynczym. Po przestawieniu na pojedynczy. Po pierwszym naciśnięciu spustu, strzela ciągłym. Po kolejnym, już tylko pojedynczo.

 

Pewnie coś się skiełbasiło na przeniesieniu selektora.

 

Jbc to wystrzeliłem około 5000 kulek.

Edited by Bardosos
Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...
  • Replies 163
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Tak jak pisałem, zamontowałem w wolnym czasie, przy odrobinie pomocy, r-hopa. Stokowa lufa i komora wymaga delikatnego przerabiania ale efekt jest przyzwoity. Jakby się ktoś kiedyś wahał to polecam, koszt niewielki a efekt bardziej niż zadowalający. Przy okazji poprawiłem jescze trochę gniazdo, tak jak pokazywał ktoś na zdjęciu, maga tak że już wszystkie marki magów podchodzą.

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Nabiję sobie posta, bo chcę monitorować temat.

 

Poszukuję repliki stricte do lasu (limit do 500 FPS, więc chcę się do tego zbliżyć, dla odmiany :icon_biggrin:), na której łatwo pracować (przez co rozumiem możliwość dobrania się do gearboxa v2/v3, z szybką wymianą sprężyny), do której nie będę musiał kupować nowych magazynków (znaczy, STANAGi) i która będzie na tyle krótka, że nie będę musiał z nią walczyć dobywając granatnika GL-06 na pasie, jeśli kiedykolwiek będzie okazja użyć go w czasie gier :icon_lol:

 

Generalnie obie moje główne repliki spełniają część tych wymogów, ale chyba tylko UAR spełniałby wszystkie na raz, poza tym jestem leniuszkiem-kolekcjonerem. No i dolna szyna wygląda na taką, na której spokojnie zmieszczę któryś z tych nieszczęsnych, krótszych granatników.

 

Pytanie - cena UARa jest nader atrakcyjna, jednak czy nie lepiej polować na używkę/wydmuszkę i od zera zbudować gearboxa, r-hopa, preckę (koszerną preckę, też dla odmiany :icon_biggrin:), mosfet i w ogóle? Przeboje Marka raczej napawają optymizmem, ale i tak zapytam.

No i czy montował ktoś na UARku jakiegoś ACOGa/Rhino i czy da się z tego wygodnie strzelać? Rhino ma na tyle paskudny eye relief, że musiałem sobie ściągnąć od ARESa szynę G36 bez celowników i montować na pierwszym możliwym szczebelku.

Edited by Mixon
Link to post
Share on other sites

Z tymi przebojami to piszesz o mnie? U mnie żadna replika nie ma lekko. Od samego początku mój UAR dostaje po tyłku. Leci na lipolu 11.1V i dopiero auto na sprężynie 150 go pokonało.

Mam Rhino z Thety w domu to go wieczorem przymierzę i dam znać. Tam faktycznie eye relief jest malutki.

Link to post
Share on other sites
  • 4 weeks later...

Cześć, Jak Wam się spisuje UAR? Zastanawiam się nad jego zakupem i jestem ciekaw, czy może to być karabinek na lata? Polecacie jego zakup? Jest warty ceny oscylującej w okolicach 600 zł?

Mam parę pytań i bardzo byście mi pomogli udzielając odpowiedzi.

1. Czy przy normalnym użytkowaniu, karabinek jest narażony na poważniejsze usterki? Jeżeli tak, to na które elementy nalezy zwracać uwagę?

2. Jak wygląda kwestia GB, macie z nim problemy, trzeba na starcie coś przerabiać?

3. Ogólne wykonanie, czy karabinek pęka, skrzypi lub cierpi na coś innego? Słyszałem o rozchodzącym się plastiku na łączeniu przy kolbie, co akurat da się łatwo zlikwidować, bardziej niepokoją mnie doniesienia odnośnie wyrabiających się gwintów mocowania lufy?

4. Czy wymiana gumki hop-up wystarczy, czy należy wymienić całą komorę? Pytam, gdyż czytałem, że są problemy z komorą hop-up?

5. Jak oceniacie lufę seryjnie zamontowaną w karabinku? Jest w porządku, czy lepiej na starcie inwestować w precyzyjną?

6. Jak w końcu wygląda sprawa z magazynkami (mid cap)? Czy są jakieś, które pasują bez konieczności przeróbek, czy jednak trzeba się na to przygotować?

7. co po zakupie UAR warto w nim zmienić, aby dawał frajdę ze strzelania i był bezawaryjny?

Link to post
Share on other sites
  • 4 weeks later...

Cześć, jestem posiadaczem Uara wersji II od 3mcy. Czy jest wart swojej ceny w stoku? Ciężko powiedzieć trochę trzeba w niego wpadkować aby mieć maksymalna frajdę z użytkowania.

 

1. Replika zewnętrznie jest wykonana dość solidnie.

2. GB szału nie ma, posiada sporo mankamentów bynajmniej w moim egzemplarzu, jeśli nie zależy Ci na systemie szybkiej wymiany sprężyny polecam zakup gearboxa Cymy. Jeśli chcesz zostać przy GB APS:

- problem z selektorem, trzeba było podpiłować płytkę selektora

- zębatka tłokowa zmieliła się wraz z tłokiem po pierwszej serii na lipo 11.1v na stoku

Tłok wymieniony na Shs z metalowa szczęką i wyciszona głowica tłoka.

- dysza metalowa bardzo ciężka o niestandardowym czole, wymieniona na Shs AK długa minimalnie spiłowana.

- kosz silnika nie posiada bocznych ścianek, miałem problem z wiecznie odkręcającą śruba silnika

Pomogło wymiana kosza silnika.

- standardowo jak przy każdej chyba replice do wymiany okablowanie na modelarskie + Mosfet

- silnik stokowy bez szału, wymieniony na tornado

- spust ponoć lubi się ułamać, pustą przestrzeń w języku spustowym wypełniłem płynnym metalem.

3. Wykonanie zewnętrznie bdb. Nic nie skrzypi, nie ugina się. Nic się nie rozchodzi.

4. Pod stokowa komorę i dyszę wymiana gumki na jaką kolwiek inna niż stok wiąże się z zacinakami. Z racji ze całe czoło GB opiera się o komorę zostaje zakup komory airsoftpro która w moim przypadku z gumką G&G i długa dyszą AK sprawuje się świetnie.

5. Lufa stokowa wyglada ok nie wiem jak strzela miałem w zapasie Guardera 401mm pasuje idealnie do końca oryginalnego tłumika przy okazji wymieniłem cylinder na typ 0.

6. Magazynki high-Cup nie spotkałem się jeszcze z takim żeby nie pasował

Z midami już większy problem ale np. Midy specny sprawują się idealnie.

7. Jak widać powyżej trochę trzeba wymienić. W takim secie jak mam obecnie daje naprawdę mega frajdę.

Obecnie replika na m110 Tornado generuje 420fps.

Edited by skylark81
Link to post
Share on other sites
  • 2 months later...

U mnie nastąpił problem może nie koniecznie tylko UARowy, bo w innych replikach też mógł wystąpić, mianowicie: długi kołnierz gumki zielonej g&g dość mocno przysłania kanał wlotu kulek, efektem czego słaba sprężyna w mid capach nie zawsze ma siłę przepchać kulki, które zatrzymują się na wystającym kołnierzu. Na hi capach problemu nie ma, żal mi zrezygnować z zielonej g&g, bo szczelność z dyszą typu ak shs jest wzorowa. Miniszlifierką z okrągłym kamieniem wyborowałem troszkę materiału w stronę gearboxa, w kanale dosyłającym kulki. Problem ustąpił, midy z słabą sprężyną podają ładnie. Ciekaw jestem tylko czy to gumka g&g ma za długi kołnierz, czy komora hopup źle odlana i za głęboko wpuszcza lufę z gumką. Mid capy to jakiś szarozielony plastik, nierozbieralne, w miejscu na zatrzask cyfra "140", zapewne pojemność magazynka.

Link to post
Share on other sites

Ja w UARze aktualnie mam zieloną G&G i działa dobrze. Z tego co pamiętam to przy zakałdaniu trzeba delikatnie wsywać lufę do mamentu aż klips się zatrzaśnie na lufie. Jak po prostu wsuniesz lufę do końca, to fragment kołnierza gumki przesłania częściowo okno. Ja mam zwyczaj, że zawsze jak mam już założoną komorę to wpuszczam kulkę do niej i jak nie wpadnie do środka to kombinuję dalej. Nie lubię jak coś wyjdzie już po złożeniu repliki.

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Mierzył ktoś FPSy na słabszej sprężynie, czy faktycznie jest to 360 FPS? Chciałbym zmieścić się w limitach CQB (350FPS) i nie wiem czy od razu kupić sprężynę SP100, czy może wstrzymać się do pierwszego chronowania.

Taiwangun rzekomo bezpłatnie downgrade'uje, ale sprężynę i tak chyba będę musiał u nich wrzucić do kosza, nie :D?

Edited by Mixon
Link to post
Share on other sites

Ostatnio pokusiłem się w swoim UARze o Jefftrona V3 montowanego w GB:

 

https://gunfire.pl/e...152209472_1.jpg

 

Musiałem lekko policzek GB podpiłować w jednym miejscu, żeby dobrze pasowało.

Dodatkowo wywaliłem całe cięgno idące od spustu do GB oraz zespół spustu w GB. Pod spustem (tym w replice) przykleiłem micro switcha, którego równolegle przylutowałem do przełącznika na płytce układu. Żeby łatwiej było wyciągać GB, przewody od spustu podłączyłem złączką typu JST.

I powiem, że tego do szczęścia mi brakowało, reakcja na spust natychmiastowa, brak problemu z selektorem, do tego burst i wszystkie inne dobrodziejstwa jakie oferuje Jefftron.

A tak z ciekawości jakie są wasze doświadczenia z gumkami? Bo u mnie bezproblemowo działa tylko zielony KM Head, w innych (G&G zielona i promyk fioletowy) wywijał mi się kołnierz gumki do wewnątrz komory (tylko przy auto) i robił zacinkę.

Edited by AdrSer
Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Witajcie,

Mam takie pytanko do posiadaczy UARów. Mianowicie, chciałbym się dowiedzieć, czy z tej repliki da się zrobić sensowny karabinek "wyborowy". Widziałem na necie trochę zdjęć w tej konfiguracji i spodobały mi się. Dużo nie wymagam, (450 fps max, dobry zasięg i celność), bardziej ma wyglądać niż faktycznie być karabinem wyborowym ( po prostu taka wzmocniona szturmówka).

Link to post
Share on other sites
  • 4 weeks later...

Zaopatrzyłem się we własnego UARa. Nie przestrzelałem jeszcze, bo prawdopodobnie nie wcisnę do kolby żadnego posiadanego akumulatora. Przejrzę temat i kupię jakiś inny.

Bardzo fajnie wygląda z tracerem Tokyo Marui, ale lufa wewnętrzna prawdopodobnie zaburzy funkcjonowanie, więc kupię przedłużkę, na przykład taką. "Wduś kropek" wygląda solidnie, także nie będę kombinował z zawieszeniem i zaczepię o niego.

Ergonomia, muszę przyznać, lepsza niż w moim ukochanym F2000. Selektor ognia i tylny zwalniacz magazynka preferuję w efce, za to UAR ma jeszcze zwalniacze z przodu, znacznie węższą dupkę i zawieszenie ciut lepiej rozwiązane. Ogólnie fajna replika do CQB. Przeboleję gigantyczną drogę spustu i mankamenty o których słyszałem póki jest na gwarancji, jak się skończy to leci pod tuning na ROF/reakcję spustu.

Nie mam jeszcze możliwości sprawdzenia jak podają magazynki, ale postaram się opisać niebawem.

Edited by Mixon
Link to post
Share on other sites

Dzięki za namiar, jak będę kupował nowe to wezmę pod uwagę, choć prawdopodobnie kolejne magi jakie kupię to przedłużone do F2000 (nie lubi rozstawać się z magazynkami BOYI i czasami wyciągam z gniazda samą skorupę :icon_biggrin:). Na sucho przymierzałem te co mam i spodziewam się, że:

>Low-capy metalowe Boyi powinny podawać, wypadają po zwolnieniu i ogólnie chyba to tych będę używał do UARa - mam ich najwięcej, a gdzie jak nie w CQB przyda się dużo magów i nerwowe przeładowywanie :icon_biggrin:

>Tak samo mid-cap czarny, metlaowy Cyma, wydaje się, że będzie okej

>EXP Mag, wydaje mi się, że nie będą w ogóle podawać - siedzą pod dziwnym kątem i pewnie trzeba by je dopychać, żeby w ogóle coś się ruszyło

>Krótkie P-magi (takie z pokrywką) - w ogóle nie wchodzą do magwella. Nie chcę nawet próbować sprawdzać czy podają, bo nie wyjdą. A szkoda, bo to w sumie moje ulubione magi i UAR fajnie wygląda z krótkim (jak dołączony Hi-Cap APS)

Posiadanych high-capów nie przymierzałem, bo high-cap to dla mnie zło konieczne i dwa dołączone to aż nadto :icon_razz:

Edited by Mixon
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...