Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

PODRÓBKI sprężyn Guardera?


Recommended Posts

  • Replies 256
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Na początku zeszłego roku (okolice marca, kwietnia) były właśnie takie słabsze sprężyny Guarder'a. Montowałem różne od M85 do M150 i były wyraźnie słabsze niż normalnie. Spadki wynosiły od 30 do 60f/s. Miałem je bezpośrednio z intruder'a. Latem odwiedzałem znajomego w Sztokholmie i miał świeżą dostawę kilkudziesięciu sztuk ale te już wyglądały normalnie. Po wakacjach już się te słabsze nie pojawiały... aż do teraz. Dziwnie wygląda ta sprawa ale nie mam więcej informacji.

Link to post
Share on other sites

A skąd mam wiedzieć? Nie wiem jaką masz wagę, jak masz złożoną replikę, jakie części itp. W sumie nie chcę wiedzieć. Nie temu ten temat ma służyć.

 

Jutro zwracam moje sprężyny do sklepu i spróbuję ustalić ze sklepem jak się ma porównanie nacisku na przykład 130 czy 140 systemy.

 

Póki co proszę, nie histeryzujce. Nie ma sensu wyjmować z replik sprężyn sprzed pół roku czy coś w ten deseń. Jesli macie prawidłowe fpsy to macie prawidłowe i koniec.

 

Pomnóżcie sobie nazwę sprężyny przez 3,3 i jesli macie tyle fps to nie ma co nawet pisać. Problemem są sprężyny znacznie słabsze od deklarowanych i to próbujemy wyjaśnić.

Link to post
Share on other sites

Specshop też już ma słabsze Guarderki. Miałem nadzieję, niestety płonną.

Na tę chwilę ja całkowicie rezygnuję z guarderów a Wy mi drodzy róbcie co chcecie :-P .

 

Możliwe, że Guarder po prostu zaczął robić sprężyny zgodne z oznaczeniami... Niemniej do wyjaśnienia sprawy w ten czy inny sposób, ja ich nie używam.

Link to post
Share on other sites

Z ciekawości zważyłem kilka swoich sprężyn.

Nieregularne M130 - 9kg.

Nieregularne M140 - 11kg.

Regularne M125 - 12kg.

 

Wszystkie stare i zjechane ale najbardziej te dwie pierwsze, z Mad Oniona, kiepskie wyniki ale tanie (to ich zaleta). Regularna jest ze stoka, zawsze dawała 420fps+

Szkoda, że Guardery nagle stały się tak niepewne. Nie są tanie, tak jak np MO, więc tym bardziej boli kiedy Guarder okaże się być dużo słabszy niż się zakładało.

Link to post
Share on other sites

Wiesz... Problemem nie jest to, ze jest słabszy niż oznaczenia wskazują bo na upartego idzie do tych oznaczeń dociagnąć. Problemem jest to, że nagle jest słabszy niż był od zawsze. Każde dziecko wiedziało, ze jak chce mieć 445-455 to brało sp130 Guardera. 425 sie robiło na sp120 bez cudowania. Problemem jest nagły przeskok. Przecież ja nic innego od bodaj dwu lat nie używałem. Teraz trzeba nowe znaleźć.

Link to post
Share on other sites

http://www.wgcshop.c...h_From=category

Na WGCu dziesięć i pół dolana...

 

No ale przecież sklepy chyba nagle nie zmieniają dostawcy. Chyba, ze dostawca zmienia dostawcę...

 

hmm, problem jest bardzo prosty, dotyczy zysków i podzleceń. Kiedyś , na innym forum, ktoś zadał pytanie:

 

"z czego składa się chińska wiatrówka?". Wiecie jaka padła odpowiedź? W dodatku zgodna z prawdą:

 

Chińska wiatrówka, składa się "głównie z marży" ...

Edited by ravkill
Link to post
Share on other sites

Może DF? Z tego co pamiętam robiły dobrą robotę.

Teraz mam na Systemę m140, JG niby m140 i czarnego elementa m135. Sprawdzę, porównam, dam znać.

W przyszłym tygodniu bedę mieć kilka innych.

Edited by poldeck
Link to post
Share on other sites

To w takim razie jaka będzie sensowna alternatywa dla sprężyn guardera? Nie dawno kupiłem nową 130 a wyniki jak na 120.

\\Skoro guarder to China, trze kupować Chinę, ale płacąc jak za chinę. Ja wstawiłem elementa 135 i po 10 000 mam nadal parametry 130 :). Koszt 13 zł :)
Link to post
Share on other sites

Przepraszam ale czemu mam takie bardzo śmierdzące wrażenie, że ktoś usunął mój post?

 

Napisałem przedtem, że zważyłem m135 czarnego elementa i pokazał mi 12,1 kilograma czyli niemal dokładnie tyle co stare sp130 guardera i na tę chwilę to się staje dla mnie zamiennikiem. I ten post odparował.

Edited by poldeck
Link to post
Share on other sites

M135 czarnego elementa z borkiem zrobiło mi 495 fps, czyli z grubsza tyle ile robił sp130 guarder. "Waga" obu sprężyn jest identyczna, wyniki też. Zobaczymy jak będzie z "ubijalnością" i chyba póki co mamy najbardziej adekwatną jeśli o wynik chodzi sprężynę.

Edited by poldeck
Link to post
Share on other sites

Przepraszam ale czemu mam takie bardzo śmierdzące wrażenie, że ktoś usunął mój post?

 

Napisałem przedtem, że zważyłem m135 czarnego elementa i pokazał mi 12,1 kilograma czyli niemal dokładnie tyle co stare sp130 guardera i na tę chwilę to się staje dla mnie zamiennikiem. I ten post odparował.

 

Zapewniam, że nie usuwałem żadnego posta z tego tematu.

 

W śmietniku również nic nie ma, tak więc również nie zrobił tego nikt inny.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...