Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

PODRÓBKI sprężyn Guardera?


Recommended Posts

Szczerze powiem że powyżej SP160 od Guardera nie miałem do czynienia. Sprężynówkami się nigdy nie bawiłem i nie mam zamiaru.

Natomiast ważenie sprężyn nie jest żadnym wyznacznikiem mocy. Sam miałem kilka SP130 ważących po około 12kg i dawały blisko 490-500FPS oraz trafiłem na SP130 które ważyłem na wadze i wyszło w okolicach 10,8kg, w tej samej replice już dawała 480-490FPS. Różnica niewielka.

 

Możliwe że grubość drutu i twardość miała ogromny wpływ na późniejsze wyniki przy SP170.

Link to post
Share on other sites
  • Replies 256
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Szczerze powiem że powyżej SP160 od Guardera nie miałem do czynienia. Sprężynówkami się nigdy nie bawiłem i nie mam zamiaru.

Natomiast ważenie sprężyn nie jest żadnym wyznacznikiem mocy. Sam miałem kilka SP130 ważących po około 12kg i dawały blisko 490-500FPS oraz trafiłem na SP130 które ważyłem na wadze i wyszło w okolicach 10,8kg, w tej samej replice już dawała 480-490FPS. Różnica nie wielka.

 

Możliwe że grubość drutu i twardość miała ogromny wpływ na późniejsze wyniki przy SP170.

 

niewielka* :)

Link to post
Share on other sites

Podwójne łożyskowania czasem ograniczają rozprężanie sprężyn i nie ma wtedy większego znaczenia czy się m130 wstawi czy m150, fps będą podobne.

Verb nie ma znaczenia czy aeg czy spring, choć temat, jak Poldeck pisał, jest w zasadzie o aegach. Ale są wariaci którzy te sp170, nota bene dedykowane do aeg, montowali w aegach. A te właśnie sp170 się zmieniły, na minus niestety.

Link to post
Share on other sites
  • 2 months later...

Ale jazda, kupiłem w znanym sklepie SP120 Guardera i na dwóch replikach dała 30-40 fps mniej niż stockowa sprężyna D: Szkoda, że to było rok temu. Chciałem ją włożyć do cm028 kumpla, a kiedy dawała mniej niż stock myślałem, że po prostu to moje małe umiejętności, albo magia CYMY. Dzisiaj wkładam ją do mojego AUG, które stockowo ma 383fps i nagle wyskakuje mi 345fps. Odchylenia 3-4 fps (poskładane chyba dobrze), ale jednak dużo mniejsza prędkość wylotowa. Szkoda, że dopiero teraz do mnie dotarło, że to nie moja wina, a sprężyny... Troche za późno na reklamowanie...

Link to post
Share on other sites

Ale jazda, kupiłem w znanym sklepie SP120 Guardera i na dwóch replikach dała 30-40 fps mniej niż stockowa sprężyna D: Szkoda, że to było rok temu. Chciałem ją włożyć do cm028 kumpla, a kiedy dawała mniej niż stock myślałem, że po prostu to moje małe umiejętności, albo magia CYMY. Dzisiaj wkładam ją do mojego AUG, które stockowo ma 383fps i nagle wyskakuje mi 345fps. Odchylenia 3-4 fps (poskładane chyba dobrze), ale jednak dużo mniejsza prędkość wylotowa. Szkoda, że dopiero teraz do mnie dotarło, że to nie moja wina, a sprężyny... Troche za późno na reklamowanie...

Akurat az takich wałków z tym to nie było, na prawidłowym sp120 osiągi są ponad 420fps, a na obecnym m120 w okolicach 400fps. Coś jednak skopałeś. Zapewne podwójne łożyskowanie (klocek w tłoku tez ściska sprężynę) nie pozwala sprężynie na pełne rozprężenie.

 

Panowie, mam nowiutkie sp170 z deltashop. Na wadze pokazało 21,7kg, a swd na tym springu daje sympatyczne 633-636fps. Czyżby powrót starej jakości?

Link to post
Share on other sites

Ale złe łożyskowanie w trzech replikach? Była jeszcze próbowana w G36c BOYI z systemem szybkiej wymiany sprężyny. Tam z tego co pamiętam nie ma łożyska na prowadnicy, a tym bardziej na głowicy tłoka ( tego do końca nie wiem). Nie mówię, że to podrobiona SP120, ale bardziej, ze nastąpiła jakaś pomyłka w fabryce, czy coś...

Edited by Lafayette
Link to post
Share on other sites

Zważone:

 

Stockowa sprężyna JG, trzyletnia, 20-30k przebiegu (albo lepiej) - 7.3kg

 

Domniemana SP120 - 6,5kg

 

Stockowa sprężyna z M4 EA ( kilka tys przebiegu) - 6,4kg

 

Poza tym, wszystkie sprężyny mieszczą się w całości w tłoku bez jakichkolwiek problemów, prowadnica może zetknąć się z tłokiem. Łożysko na prowadnicy jest szerokie na tyle, że ani nie spada z niego sprężyna, ani tłok nie klinuje się na nim.

 

Stockowa sprężyna - 383 fps

Pozostałe - ~345fps

 

Jednak ktoś się rypnął ;)

Link to post
Share on other sites
  • 4 weeks later...

Wynik jak na SP130 raczej. Zmierz średnicę drutu.

 

W grę wchodzi tylko pomyłka sklepowa, bo sprężynę rozpakowałem wczoraj. Zaraz poszukam opakowania - są na nim jakieś znaki szczególne dotyczące serii?

 

Co do samej sprężyny - jaką średnicę powinien mieć drut dla sp120 a jaką dla sp130?

 

 

EDIT: Sprężyna na 99% kupiona w Azteko. Ktoś jest w stanie podrzucić fotkę sp120 lub sp130 luzem?

Najlepiej na PW.

Edited by senkuPH
Link to post
Share on other sites

Na niektórych zdjęciach w necie SP130 Guadrera ma nieregularny skok (mniejszy skok na jednym końcu i na środku). Za to moja SP130 kupiona z rok temu ma regularny skok (tylko na jednym końcu jest mniejszy skok, a reszta regularna).

 

To wtedy jakieś różne serie SP130 były czy to powielany błąd na stronach sklepów? Tylko, że nie tylko na zdjęciach sklepowych tak jest, bo jest też kilka zdjęć m.in. z komisu wmasg i forum kwausa i tam SP130 też ma nieregularny skok...

Link to post
Share on other sites

Co do samej sprężyny - jaką średnicę powinien mieć drut dla sp120 a jaką dla sp130?

Równo 1,5mm dla mojego kilkuletniego SP130. Skok nieregularny - zwoje ciaśniej z jednej strony, jak również (chyba) minimalnie w środku, ale ciężko to stwierdzić na 100%. 470fps na luźnej rurce TMa 6,12mm 455mm z borapem.

Dla SP120 1,4mm, ale zaznaczam, że w tej chwili nie mam 100% pewności, czy to jest aby na pewno SP120. Okolice 400fps z promykiem 407, 420 na podwójnym łożyskowaniu. Oczywiście inna replika niż wyżej i niewykluczone że mogło by być więcej.

Link to post
Share on other sites

Sprężyna ma na pewno nieregularne uzwojenie, pamiętam bo oglądałem ją przy montażu. W ostatnim czasie montowałem sp120 do Cyma i fpsy były o wiele niższe, ale i samo opakowanie było inne. Ta sprężyna, która dała niższe fpsy miała chyba białe płomienie na opakowaniu. Ta,która dała mi te 458fps ich nie ma.

 

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...