Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

PODRÓBKI sprężyn Guardera?


Recommended Posts

  • Replies 256
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Czyli chyba wychodzi na to, że:

- stare SP130 (opakowanie bez płomieni, zdjęcie 1) miało mocno ciaśniejsze zwoje na środku

- nowe SP130 (opakowanie z płomieniami, zdjęcie 2) ma minimalnie ciaśniejsze zwoje na środku

 

I oczywiście obie wersje miały ciaśniejszy zwój na jednym z końców.

 

Zdjęcie 1 jest z neta, a zdjęcie 2 to sprężyna kupiona w listopadzie 2014 w 4Airsoft.pl.

 

Jak poskładam M4 to dam znać ile fps da u mnie ta z płomieniami.

 

DSCN7703.JPG

 

DSCN4322.JPG

Link to post
Share on other sites

Słuchajcie, Ameryki nikt na nowo nie odkryje. Kiedyś był problem z podróbkami Guardera, obecnie po tym problemie praktycznie nie ma śladu (w zeszłym roku trafiłem jeszcze podróbkę w nieistniejącym już sklepie).

 

Obecne, oryginalne Guardery dają +/-( w szczelnych replikach):

Sp100: 350-400fps

sp110: 400-445fps

sp120: 430-480fps

sp130: 460-510fps

 

Konkretny wynik wynik zależy od dokładnej konfiguracji, czyli między innymi od długości i średnicy lufy i zastosowanego zespołu cylindra. Nie biorę tu pod uwagę przypadków z lufami widebore o średnicy rzędu 6,20.

Edited by Bociano
Link to post
Share on other sites

Dziwnie się świeci jak na Guardera, bo one są raczej matowe(czernione), ale to może byś kwestia zdjęcia po prostu.

Jeśli chcesz mieć większą penośc co to za spring, to ją po prostu zważ na możliwie pewnej i dokładnej wadze.

 

Sp120 powinno mieć +/-9,5kg na prowadnicy i tłoku bez łożysk.

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...
  • 2 weeks later...
  • 4 months later...

Co jaki przebieg wymieniacie sprężynę? Strzelam 2 lata, przebieg jakieś 30-40k kulek na SP120. Przez te 2 lata uciekło mi 20fpsów, będę wymieniał teraz kilka części przy tłoku i tak w sumie myślę, czy nie dać nowej sprężyny takiej samej.

Link to post
Share on other sites

Przyszła mi paczka, nr1 to stara SP 120, z przebiegiem 30k+ kulek, nr 2 to nieużywana stockowa z EA EH01AR, nr 3 nowa sp120.

Już wiadomo gdzie się podziały fpsy, ubiła się jakieś 1,5 cm, to już jakiś czas, będę teraz sprawdzał sprężynę co 20k kulek.

Po upgradzie będzie zamiatać :icon_smile:

 

fLVM1zp.jpg

Edited by Ayyon
Link to post
Share on other sites
  • 2 months later...
  • 4 months later...

Odświeżę temat.

Ostatnio problem chyba powrócił, sp120 daje mi w 2 replikach ok 370-380 fps. Nie są super poskładane, krótkie lufy ale bez przesady.

Sp130 nieco ponad 400-410. Myślałem, że coś źle składam ale wrzuciłem SHS M130 i było ok. 430 (też bez szału ale jednak nieco więcej). Dopiero shs M140 dał mi ok 460 fps w g36c od jg (stok dysza bo inne nie pasują, nawet dedykowane, lufa systemy nie do końca pasuje do komory, bo zaczep nieco odsunięty względem stoka).

Waga SP 130 ok 10,5 kg (z prowadnicą i tłokiem z głowicą, mierzone na elektronicznej wadze łazienkowej, dlatego podaje około)

SP 120 koło 9 kg.

M130 SHS pod 11 kg.

M140 11,5-12 kg.

Guardery zakupione w Azteko i Taiwanie.

Shsy gdzieś na allegro w promocji, więc szału się nie spodziewałem.

Jeszcze z ciekawostek: znajomemu zakładałem shsa M120 (z Gunfire), i miał osiągi jak mój 130, dał ok. 420 fps w SCARze Boyi na nieszczelnej dyszy (pierwszy strzał 440 jak jeszcze na smarach trzymało szczelność :D). Także te SHSy to też loteria co w pudełko wpadnie :D

Link to post
Share on other sites

Odświeżę temat.

Ostatnio problem chyba powrócił, sp120 daje mi w 2 replikach ok 370-380 fps. Nie są super poskładane, krótkie lufy ale bez przesady.

Sp130 nieco ponad 400-410. Myślałem, że coś źle składam ale wrzuciłem SHS M130 i było ok. 430 (też bez szału ale jednak nieco więcej). Dopiero shs M140 dał mi ok 460 fps w g36c od jg (stok dysza bo inne nie pasują, nawet dedykowane, lufa systemy nie do końca pasuje do komory, bo zaczep nieco odsunięty względem stoka).

Waga SP 130 ok 10,5 kg (z prowadnicą i tłokiem z głowicą, mierzone na elektronicznej wadze łazienkowej, dlatego podaje około)

SP 120 koło 9 kg.

M130 SHS pod 11 kg.

M140 11,5-12 kg.

Guardery zakupione w Azteko i Taiwanie.

Shsy gdzieś na allegro w promocji, więc szału się nie spodziewałem.

Jeszcze z ciekawostek: znajomemu zakładałem shsa M120 (z Gunfire), i miał osiągi jak mój 130, dał ok. 420 fps w SCARze Boyi na nieszczelnej dyszy (pierwszy strzał 440 jak jeszcze na smarach trzymało szczelność :icon_biggrin:). Także te SHSy to też loteria co w pudełko wpadnie :icon_biggrin:

 

To poskładaj lepiej :)

 

Na SP120 - ~8,5kg - 9kg (ważone bez łożyskowania na prowadnicy i łożyskowania w tłoku, wiadomo z łożyskowaniem pokazało by więcej) - 450fps w każdej z replik a montowałem w 3.

 

a na M120 SHS - 10,5kg (ważone bez łożyskowania na prowadnicy i łożyskowania w tłoku) Po złożeniu w replice 480fps.

 

Pzdr.

Link to post
Share on other sites

To poskładaj lepiej :icon_smile:

 

Na SP120 - ~8,5kg - 9kg (ważone bez łożyskowania na prowadnicy i łożyskowania w tłoku, wiadomo z łożyskowaniem pokazało by więcej) - 450fps w każdej z replik a montowałem w 3.

 

a na M120 SHS - 10,5kg (ważone bez łożyskowania na prowadnicy i łożyskowania w tłoku) Po złożeniu w replice 480fps.

 

Pzdr.

 

Nadal mój Shs 130 ma tyle 'wagi' co Twój 120 :icon_biggrin:

 

Mogę spytać o resztę podzespołów w tych replikach, i co to za repliki?

I kiedy zakładane te sprężyny?

Nie wiem co mogę robić nie tak, może moje chrono szwankuje :icon_biggrin:

Edited by Ciapciak
Link to post
Share on other sites

Na SP120 (3 sztuki z tego samego źródła - składane w okolicach lipiec-sierpień)

 

M4 P&J - Lufa Guarder 363mm - Dysza ProTech, Głowica cylindra ACM + sorbo, Cylinder SHS typ 2, Alu. głowica tłoka SHS, tłok SHS = ~440~445fps

 

G36 JG - Lufa Guarder 363mm - Dysza stock, Głowica cylindra ACM + sorbo, Cylinder SHS typ 2, Alu. cicha głowica tłoka SHS, tłok SHS = ~~450fps

 

M4 G&P Lufa KM Head 363mm - Dysza mosiężna DF, zestaw Bore Up Systema cyl. typ 2, tłok Ultimate = ~~455fps

 

 

M120 SHS - nie znam źródła - tyle co zważyłem

 

G36 JG - Lufa stock ~~500mm - Dysza stock, Głowica cylindra stock + sorbo, Cylinder SHS typ 1, głowica tłoka biała POM SHS , tłok SHS = ~~480fps

 

Czy Ty ważysz sprężyny z łożyskowaniem na prowadnicy lub w tłoku O_O ??

 

Wyniki podane tuż po złożeniu replik - nie wiem jak długo utrzyma się taki wynik, sprawdzę to za jakiś czas podczas najbliższej okazji. Sprawdane na Virtecu - porównywany do Xcortecha(czy jakoś tak) różnica ok 5-10fps.

 

Nie wiem co mogę robić nie tak, może moje chrono szwankuje :icon_biggrin:

 

Osiowość, połączenie gumka-lufa, gumka-dysza, luźna praca głowicy tłoka w cylindrze, odpowiednia gumka.

 

Pzdr.

Link to post
Share on other sites

Czy Ty ważysz sprężyny z łożyskowaniem na prowadnicy lub w tłoku O_O ??

 

 

Bez łożyskowania ale do ważenia nie wyjmowałem głowicy tłoka bo mi się nie chciało tego odkręcać (kilka gramów więcej).

 

Osiowość, połączenie gumka-lufa, gumka-dysza, luźna praca głowicy tłoka w cylindrze, odpowiednia gumka.

 

 

Gumki, które sprawdzałem to G&G zielona, Systema czarna, Guarder przeźroczysty, stok jg. Niewielkie różnice. Tłok shs ciasno chodził, wyszlifowałem, nic to nie dało. Sporo się namęczyłem żeby dopasować dyszę do gumki (szlifowanie zaczepów komory g36c jg itp). efekt znikomy. Wahania fps mieszczą się w Scarze w 5 fps. W G36C max. 3 fps. Coś widać robię źle. Co prawda mam krótszą lufę (250mm Systema) ale raczej aż tak by to nie wpłynęło na wynik.

Jeszcze ciekawostka, że ustawienie hopa 'reguluje' wynik na chrono do 15 fps na korzyść ustawionego na max :D, wychodzi na to, że otwór w lufie nieco za duży.

 

Aczkolwiek nie o tym temat. Tak czy owak, wątpliwe sprężyny SHS dają mi więcej fps niż Guarder co mnie dziwi, zupełnie abstrahując od tego, że słabo składam repliki. :icon_biggrin:

 

Coś jeszcze spróbuję z tego wycisnąć. Dzięki za opis swoich replik i sugestie.

Edited by Ciapciak
Link to post
Share on other sites

Bez łożyskowania ale do ważenia nie wyjmowałem głowicy tłoka bo mi się nie chciało tego odkręcać (kilka gramów więcej).

 

 

 

Jeszcze ciekawostka, że ustawienie hopa 'reguluje' wynik na chrono do 15 fps na korzyść ustawionego na max :icon_biggrin:, wychodzi na to, że otwór w lufie nieco za duży.

 

Aczkolwiek nie o tym temat. Tak czy owak, wątpliwe sprężyny SHS dają mi więcej fps niż Guarder co mnie dziwi, zupełnie abstrahując od tego, że słabo składam repliki. :icon_biggrin:

 

 

 

Jeśli w tłoku masz łożyskowanie - to nie jest kilka gram, tyle ma samo łożyskowanie, ale spręzyna jest bardziej ściskana i na wadze już jest większy wynik w kg. Zwłaszcza przy łozyskowaniu z obu stron.

 

Tłok musi chodzić luźno ! Wsadź tłok w prowadnice, bez zębatek i zestawu cylindra, skręć mocno GB i dając przód GB do góry tłok ma się sam cofać - i odwrotnie . Tłok ma mieć luźno prace ! To samo głowica ma pracować luźno w cylindrze, a gdy zatkasz dysze, ma być " pompka"

 

Sprężyny SHS - swoją drogą, podobno shit, ja nie używam :P - to nie ten temat

 

Dugość lufy ma bardzo duży wpływ, zwłaszcza im krótsza ! Musi być odpowiednio dobrana objętość cylindra. No i na krótszej jest ciężej wytargać więcej fps. Dlaczego ? Odsyłam do poszukiwania odpowiednich tematów :)

 

Miłej pracy.

 

Pzdr.

Link to post
Share on other sites
  • 4 weeks later...

Odkopię temacik. Co do sprężyn i fps. Wiadomo są różne w zależności od tego jak ktoś poskłada replikę etc. ale sp150 to porażka na całej linii.

Sp120 około 9kg

Sp130 około 11kg

sp150 około 14kg

Springi waży się bez łożyskowania.

 

Idąc dalej. Kiedyś miałem sp150 i dawała mi w SR25 550-555fps. Szału nie było.

Odkupiłem ją od kolegi który mówił że na normalnym GB dawała do 510fps.

Było to rok temu gdzie na sp140 wyciskałem podobne wartości lub większe.

 

2 miesiące temu kupiłem sp150 dla klienta i ku mojemu zdziwieniu dawała 20fps więcej niż sp130. Testy i testy myśląc że mam nieszczelności. Po miesiącu batalii jeszcze mniej fps niż na sp130 :D

Myślę no kurde ale nakombinowałem ... ale patrzę spring coś wygięty.

Ważę go a on ma 10-10,5kg. Przebieg znikomy springa bo możne z tysiąc lub dwa kulek.

 

Dla mnie sp150 to porażka i już nigdy ich nie kupię.

Sp130 dalej trzyma wartości a ma przebieg z 10 klocków. Wersja która nie chowa się przy podwójnym łożyskowaniu.

Ostatnio również sp120 podpadły mi dając za mało fps. Pożyjemy zobaczymy.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...