Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

PODRÓBKI sprężyn Guardera?


Recommended Posts

\\Skoro guarder to China, trze kupować Chinę, ale płacąc jak za chinę. Ja wstawiłem elementa 135 i po 10 000 mam nadal parametry 130 :icon_smile:. Koszt 13 zł :icon_smile:

 

Jak china to może SHS? Szukałem tematu o produktach SHS ale chyba go usunęli.

Link to post
Share on other sites
  • Replies 256
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Cierpliwości, póki co piszemy o konkretnych wynikach konkretnych pomiarów, które pomogłyby nam znaleźć konkretnego następcę. Ja na tę chwilę dwoję się i troję w poszukiwaniach i pomiarach wszystkiego co mi w ręce wpadnie ale budżet mam jednak wyrażony liczbą skończoną a i części nikt mi za darmo nie daje, więc dajcie parę dni.

 

Jak chcesz to mogę sprawdzić i SHSy tylko wyślij mi jakąś nową, najlepiej m130. Mi kasa na drzewie nie rośnie ;-) .

 

Do czegoś już doszliśmy.

-znaleźliśmy Guardery "made in china"

-ustaliliśmy klka sklepów, które mają słabsze sprężyny niż zazwyczaj Guardery bywały (Asgshop, Taiwangun, Specshop, RSOV, EhobbyAsia)

-znaleźliśmy jednego potencjalnego następcę sp130, czyli m135 Elementa CZARNEGO

-z oferty Asgshopu znikneły sprężyny sp130 Guardera, co bardzo się załodze chwali w sytuacji gdy towar jest niepewny.

 

Jeszcze kilka sprężyn różnych firm przetestuję ja i paru innych ludków i będziemy mieli znów jasną sytuację na rynku, tylko już bez niestety Guardera.

 

Bardzo muszę pochwalić tutaj Asgshop, który podjął bez jakichkolwiek oporów merytoryczną dyskusję i był bardzo pomocny i rzeczowy. Tak się załatwia interesy, to jest podejście do klienta!

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Poldeck a czy sprężyny G&G nie będą godnym następcą ? Cena podobna, no i jeśli chodzi o ubijalność też dają rade.

 

Co do Elementa, ja nie polecam. Kupiłem M165 i M175, sprężyny obie wyglądają tak samo, dł. też mają taką samą, dawały mi po 550fps..

A ten sam zestaw dawał mi na M130G&G - 450fps(tak dla porównania)

 

Tak wiem troche odświeżyłem xD.

 

Pzdr.

Edited by wiciok
Link to post
Share on other sites

Mi natomiast spręzyna element m135 daje na szczelnym układzie na początku do max 510fps, m155 do 550fps a m165 na początku dawał 610 fps (ostatni przypadek borek i lufa 590mm promyka) - potem m165 ubija się tak do powiedzmy 950 z hakiem i tak dłuższy czas zostaje.

Więc na oko te spręzyny są coś pomiędzy dawnymi spręzynami guardera (sp130 do 490fps, sp150 do 550 fps, sp160 do 580-590fps sp170 - 600+)

 

Na gb v2 longu m165 dawało jakieś 630fps (borek, lufa pdi 6,01 650mm)

Edited by kermit
Link to post
Share on other sites

Mój błąd rzeczywiście - literówka miało byc 590 :icon_wink:

Oczywiście mówię tu o w miarę nowych typach sprężyn elementa - stare miały zamiast mxxx oznaczenia procentowe - pewno coś jak sprężyny pdi - np 210%, 140% i inne - z tymi bardzo rzadko się spotykałem i nie wiem jak się zachowują.

Edited by kermit
Link to post
Share on other sites

Kilogramów nie podam, mogę podać wyniki jeśli pomoże(moja waga cyfrowa psuje pomiar, a analogowej nie mam).

 

Baza testowa - plastikowa M4 JG, tłok wersja extreme(moja inwencja twórcza), brak łozyskowań(ani prowadnica nic nie ma, w tłoku pusto)

 

Element M125, zakatowany w augu JG z rofem 22 rps, przebieg 12 tysięcy/ 430 fps

Guarder SP130(jeszcze ten stary)/465 fps

G&G M150 z tłokiem w wersji pancernej/500 fps/520fps wersja extreme

Stock JG bez dzyngla/ 400 fps

 

Baza testowa 2 - SCAR L Boyi

 

Element M115 srebrny/400 fps

Guarder SP 85/ 320 fps

Stock JG z dzynglem/390 fps

Stock Boyi/405 fps

 

Dla mnie dobrym zamiennikiem była by G&G, czarne elementy akceptowalne patrząc na to co robiłem z M125. Z tym, że G&G trzyma się oznaczeń. Stare sprężyny guardera nie są czarne, pojawił się o barwie wątek zauważyłem. Nie potrafię określić koloru, kolor przypomina mi zabezpieczenie sworznia tłokowego w silniku dwusuwowym.

 

Porównując Sp 130, ta jst bardzo charakterystyczna - Sp130 ma drobniejsze zwoje.

 

Ja w innych replikach używałem elementów, dla mnie interwencja w GB to tylko przyjemna chwilka z narzędziami w łapach, jednak dla typowego użyszkodnika replik raczej lepiej by dobrać coś co się wolniej zbija.

 

Niestety bez chrono i kartonu spręzyn różnej maści niewiele mogę zrobić. Tak więc tutaj ukłon w stronę Poldeckiego.

Link to post
Share on other sites

Padło już kilka różnych propozycji zamienników dla Guardera. Który będzie najlepszy? Systema? G&G? Element? Czy może coś innego?

Jak się cofniesz stronę wcześniej Poldeck podał producenta sprężyn adekwatnego wartościami kg do guardera....
Link to post
Share on other sites

Przeczytałem cały ten temat...tylko sprawa z elementem jest taka, że w sklepach go nie ma...chyba tylko na blacksword są dostępne przynajmniej M135. Generalnie, jakoś nie mam zaufania do części elementa, ale kupię jedną sprężynę na próbę od nich.

Link to post
Share on other sites

spoko, spoko :icon_wink: zamówienie już zrobione, także ten, jak przyjdzie sprężyna "zważę" i podam wynik.

Co nie zmienia faktu, że na airsoftarmory nie ma sprężyn Elementa, a z uwagi na cenę przetestuje ją...

Co do testu Modify, sprawdzona została prawdopodobnie nowa sprężyna, nie wiadomo jak z ubijalnością.

Przykładowo moja M130 Ultimate ubiła się do 9kg.

Btw. kolejna zważona: ubita SP120 Guardera ma jakieś 10kg.

Edited by Watson2195
Link to post
Share on other sites

Dobrze by było też jednak podawać oprócz samej nominalnej wartości sprężyny i jej wagi w kilogramach - ilość fpsów jaką dają i na jakim zestawie. Na dniach będzie u mnie M155 elementa. Niestety nie posiadam chrono.Zastanawia mnie tylko czy jest duża różnica między M120 z nieregularnym a M120 z regularnym zwojem drutu. Jak to się przekłada na fpsy, rof, zasięg i np. kilogramy na wadze. A tak dokładniej to czy podobne wyniki kilogramowe (pomijając opis sprężyny) przełożą się na podobną prędkość wylotową.

 

Powiedźmy, że mamy tani, chiński spring m120 i guardera sp120, obie o wadze 12kg. Jeśli guarder jednak da więcej fpsów na takim samym zestawie wtedy można wierzyć w jego magię. Tylko z czego wynika? Chyba tylko z jakości drutu i ewentualnie rodzaju zwoju. Siła sprężyny jest taka sama. 120m/s w przeliczeniu na fpsy to 120 * 3,27 = 392,4 tyle powinno być co najmniej. Wiadomo, że jeśli jest więcej należy się cieszyć, jeśli jest mniej - mamy nieszczelność.

Tylko jak tu się mają do tego wyniki osiągane przez niektórych airsoftowców, typu 450fpsów na sp120 a nawet więcej.

Przyjmijmy, że wynik końcowy będzie o 10% większy niż nominalny dzięki sprawnej pneumatyce. Czyli zamiast przelicznika 3,3 mamy 3,6. Teraz sp120 * 3,6 = 432 co już bardziej przypomina powszechnie osiągane wyniki.

Wnioskując z powyższego Guardery muszą mieć o mniej więcej 10m/s zaniżone oznaczenia. Nagłe pogorszenie się ich jakości może być równie dobrze celowym działaniem, w celu znormalizowania osiągów zgodnie z opisami sprężyn.

Link to post
Share on other sites

A skąd mam wiedzieć? Nie mam w oczach mikroskopu elektronowego ani spektrofotometru ani innych sprzętów do analizy. Kilka zamontowałem, jak się ludzie zaczną pluć to będziemy wiedzieć jak z ubijaniem ;-) . Kostek z airsoftarmory zapewnia, zę są okej to mu ufam bo w razie czego joby i tak pójdą dalej ;-) .

Link to post
Share on other sites

A skąd mam wiedzieć? Nie mam w oczach mikroskopu elektronowego ani spektrofotometru ani innych sprzętów do analizy. Kilka zamontowałem, jak się ludzie zaczną pluć to będziemy wiedzieć jak z ubijaniem ;-) . Kostek z airsoftarmory zapewnia, zę są okej to mu ufam bo w razie czego joby i tak pójdą dalej ;-) .

Taka odpowiedź mnie zadowala :P
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...