Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

AKM / AIMS [LCT]


Recommended Posts

Masz rację, ale za dużo zachodu- ściągał mi to Amadem przez WGC, więc musiałbym jego w to ubierać- dla detalu, który i tak miał zostać wykręcony i zastąpiony tłumikiem. Jak będę ściągał dodatkowe magazynki to go po prostu dokupię, bo to grosze kosztuje.

Kumpel coś pokręcił w gearboxie, z jego zeznań- a zna się na rzeczy- środek miód&orzeszki, tylko dysza tragiczna. Została wymieniona na Core, plus gumka na systemkę, lufa podobno jest si; może w czerwcu się skuszę na preckę. Docelowo chciałbym nie więcej jak 350 fps bo to moja jedyna replika, jak już będzie poskładane to po świętach zdam relację ze strzelania.

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...
  • Replies 148
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • 2 weeks later...
  • 1 month later...
  • 3 months later...

Właśnie ostatnio przerobiłem ostry magazynek pod ASG. Co ciekawe, mocno siedzi, i ani jednego zacięcia. Chyba więcej takich zrobię. :icon_biggrin:

Bałem się, że wybredne wejście LCT'ka nie ugości ostrego maga, a tutaj miła niespodzianka. :icon_smile:

 

Pochwalisz się jakich wkładów użyłeś?

Cymowski mid jest niestety za długi i tym razem wolę dopytać zanim kupię i rozbiorę maga kolejnego producenta.

Edited by gratek
Link to post
Share on other sites
  • 3 months later...
  • 1 month later...

TAK, PRZECZYTAŁEM CAŁY TEN TEMAT, jednak niewiele mi to dało, stąd poniższe pytania.

 

Jeśli założymy, że stockowe 415 fps (o ile jest zgodne z prawdą) mi odpowiada, to co trzeba w nich wymienić od nowości? Chcę ponadto uzyskać dobrą (niekoniecznie rewelacyjną, ale wyraźnie lepszą od stockowego chinola) celność, skupienie i zasięg.

 

Z zewnątrz chcę mieć solidną, pancerną replikę z jak największą liczbą części ze stali. Natomiast nie brandzluję się nad realizmem, bułgarskimi oznaczeniami ani grafitowymi odcieniami oksydy.

 

Czy ogólnie uważacie, że kałachy LCT są dobrym wyborem? Wartym swojej ceny? Najlepsze kałachy na rynku?

 

Jakie są WADY kałachów LCT? Co się najczęściej psuje i co wkurza? Jak temu zaradzić?

 

Jeśli to istotne, interesuje mnie konkretnie wersja G04 NV, czyli ta: pol_pl_Replika-karabinu-szturmowego-G04-NV-2247_1.jpg

Bo mi się po prostu zajebiście podoba z wyglądu. Ewentualnie AK105 czy coś w tym rodzaju.

Link to post
Share on other sites

Lufę w stocku masz dobrą, więc jak fps pasują, to w zasadzie gumkę... Co wkurza? jak masz ciężki palec, to lubi się rozkręcić w boju. Wymienić śruby pod szczerbinką, lub pilnować dokręcenia /lub wywierić dziurę w korpusie pod szczerbinką, co by szło to normalnie dokręcać. Poza tym rozpękł mi się chwyt pistoletowy, raz złamał pin od spustu. Innych wad, przy zastosowaniu stockowych fps, nie widzę. Mój przemielił już 25 K kulek.

 

Czy są warte? Nie wiem, ja za swojego dałem, tyle ile był dla mnie warty, resztę $ dorzuciłem w tuning. Teraz mam replikę stalową kałacha, o parametrcah KWA w cenie dobrej KWA.

Edited by ravkill
Link to post
Share on other sites
Jeśli założymy, że stockowe 415 fps (o ile jest zgodne z prawdą) mi odpowiada, to co trzeba w nich wymienić od nowości? Chcę ponadto uzyskać dobrą (niekoniecznie rewelacyjną, ale wyraźnie lepszą od stockowego chinola) celność, skupienie i zasięg.

Dysza. U mnie w RPK nie do końca uszczelniała się z głowicą cylindra. Być może wystarczyło by wymienić sam o-ring w dyszy, ale miałem akurat pod ręką dyszę SHS ty wymieniłem całość.

Druga w kolejności, ale to już opcjonalnie, jest prowadnica sprężyny. Jest to zwykła, niełożyskowana prowadnica z czarnego plastiku. Ja preferuję jedno łożyskowanie na prowadnicy, a nie w tłoku(redukcja masy), dlatego wymieniłem, ale nie sądzę aby ten element mógł paść przy stockowej sprężynie, dlatego piszę że opcjonalnie.

Z resztą bebechy mam dokładnie takie jak tu http://forum.wmasg.p...ox-fotorelacja/

Na stockowej spręzynie udało mi się uzyskać 460 fps (chrono Radecek), a jedyne co zmieniłem to prowadnica, dysza i teflonfix w komorze HU.

 

Z zewnątrz chcę mieć solidną, pancerną replikę z jak największą liczbą części ze stali. [...]

W skrócie - będziesz zadowolony.

 

Czy ogólnie uważacie, że kałachy LCT są dobrym wyborem? Wartym swojej ceny? Najlepsze kałachy na rynku?

Zdecydowanie są warte swojej ceny. W szczególności jak się widzi, że niektóre odmiany CM.040 podchodzą cenowo pod 1000 PLN http://www.taiwangun...&campaign-id=19 (955 bez promocji :icon_eek2: , a obecną cenę RPKS-74 cymy pozwolę sobie nie komentować).

Pamiętam jak w 2005 roku kupiłem full plastik fantastik AK-47 Tokyo Marui za około 1250 zł... a 5 miesięcy temu kupiłem za stówkę więcej stalowe RPK LCT w gunfire(promocja -15%) :icon_razz:

 

IMHO dla kogoś, kto chce mieć jedną, wypasioną replikę i ma to być coś z rodziny AK, to wybór czegoś z "kałaszowej" 1-klasy (VFC LCT E&L) jest jak najbardziej słuszny.

 

Jakie są WADY kałachów LCT? Co się najczęściej psuje i co wkurza? Jak temu zaradzić?

Wady... szkoda, że lufa jest osadzona w na 2 imbusach, a nie na kołku, choć absolutnie nic nie stoi na przeszkodzie aby LCT robiło to na kołkach. Ale z drugiej strony "imbusy" LCT są lepsze od "kołków" w wykonaniu cymy i boyi. Dobrze złożone i poskręcane LCT nie będzie tak rozklekotane jak boyi i cyma. Abstrahując od lufy to LCT w wersjach NV cała reszta rozkłada się tak jak powinna i moim zdaniem tylko sposobem montażu lufy ustępuje VFC.

Link to post
Share on other sites

Z minusów zewnętrznych:

Zwalniacz magazynka-słaba sprężyna powoduje bezpłciowe wpinanie magazynków i kołek który lubi sobie wyjść w lewo lub w prawo.

Jeszcze można dołożyć do tego zbyt płytko zrobione bruzdy oznaczeń ognia na korpusie przez co selektor nie zatrzymuje się wyraźnie na ogniu automatycznym.

Magwell spacer to rzecz w którą trzeba zainwestować. Wpinanie magazynków jest irytujące a szybka wymiana jest uciążliwa.

Chwyty pistoletowe są miękkie i mogą łatwo pęknąć.

Ogólnie to replika warta polecenia, szkoda, że obecnie taka droga.

Edited by 0wn
Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

-Drewna

-Suwadło jak je przerobisz

-Skrzydełko bezpiecznika jak je przerobisz

- Podstawa muszki, podstawa szczerbinki, kolanko gazowe, rura gazowa, obsada łoża, wycior, zwalniacz magazynka z sprężyną. Rzeczy te będą i tak wymagały dopasowania. Pamiętaj, że np nowe podstawy muszki i szczerbinki oraz kolanko gazowe nie ma otworów przelotowych na kołki. Trzeba te otwory wywiercić samemu. Nie wiem jaką grubość lufy ma lct ale jeśli ma za cienką lufę to będzie trzeba ją dotoczyć.

Ogólnie życzę powodzenia :)

Zakładałem kiedyś cały ostry front do cymy :D i kosztowało mnie to z częściami + dorobienie lufy jakieś 300zł ale to było z 5 lat temu gdzie za podstawę szczerbiny płaciłem 35zł a nie jak teraz po 100! Rury gazowe kupowałem po 7zł a teraz kosztują 60zł. Bez znajdywania okazji będzie to obecnie droga inwestycja .

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...