Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Zlot miłośników fortyfikacji "BORYSZYN" 2013. (woj. Lubuskie)


Recommended Posts

  • Replies 96
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Dlatego chciałbym wiedzieć ile "zgranych" ekip będzie. Wtedy zgłosiłbym jako takie "zapotrzebowanie" i powalczę o gifty.

 

Póki co mniej lub bardziej oficjalnie wiem o przybyciu (lecz nie wiem w jakiej sile):

 

- USMC

- ATBW

- SZOPy

- Airsoft Zakon Jedi

Link to post
Share on other sites

Co do strzelnicy, myślę, że jak "org" odezwie się do Gunfire o karton kulek na strzelnicę w zamian za wywieszenie na strzelnicy baneru sklepu i wzmiankę w relacji na WMASGu, i uda się w końcu podprowadzić cholerny prąd na wiochę to strzelnica nie będzie dużym problemem.

 

Przy okazji jak wspólnymi siłami uda się skołować głośnik zewnętrzny "szczekaczkę" i CB radio + trochę kabla to możemy sklecić z tego z Sebą całkiem fajne nagłośnienie na obóz :) Sprawdzone na Malechowie.

Link to post
Share on other sites

Jak chodzi o sile Piechoty Morskiej to na pewno bedziemy mieli M2HB i 2 mortary, kolo 200 workow na piasek i kilka chetnych lopat. Liczebnosci glow ciezko podac bo mamy miec jakies wsparcie z Glogowa ale jeszcze nic pewnego i o ilosciach niz powiedziec nie moge.

Link to post
Share on other sites

Siemanko,

 

Do zorganizowanych możecie dopisać 1st Ghost Recon Squad z Krosna Odrzańskiego, postaramy się przyjechać w czwartek i podziałać , żeby to wyglądało. Oczywiście jesteśmy US'y... prawdopodobnie będziemy mieć worki na piach, mamy też samochód pomalowany w desert camo.

 

Oprócz tego weźmiemy ze sobą nasz najnowszy gadżet inspirowany sprzętem chłopów z Zielonej Góry:

 

2012-11-13%2015.14.31.jpg

 

2012-11-13%2015.14.24.jpg

 

2012-11-13%2015.16.28.jpg

 

2012-11-13%2015.04.39.jpg

 

2012-11-13%2015.06.27.jpg

Link to post
Share on other sites

Przez dwa lata jako konstruktorzy różnych rzeczy namachaliśmy się piłami motorowymi itp. W zeszłym roku daliśmy dzieciakom i nie tylko postrzelać z replik.Ten rok odpuszczamy .Może przyjedziemy popatrzeć.

Edited by MariushK
Link to post
Share on other sites

Dobra, czyli prąd, worki na piasek, piły, żerdzie, szpadle... Coś jeszcze ze spraw logistycznych ? Może ktoś ma specjalne życzenia, to mówić teraz, żebym nie latał na ostatnią chwilę...

 

Potrzebni będą ersoftowcy w polskich pustynnych mundurach- niekoniecznie reko, ale chociaż jakaś luźna stylizacja, jeśli takowy będą proszę pilnie o kontakt.

Link to post
Share on other sites

Jeszcze gwozdzie mi przychodza na mysl :P

 

A tak na powaznie - z tym pradem na serio da sie zalatwic?

 

I moze jakis toitoi tylko na uzytek obozowiczow rekonstruujacych... zawsze lepiej jak bedziemy mieli jakis mniej oblegany niz przez calosc zlotowiczow. Ale to tylko koncepcja

Link to post
Share on other sites

Czy prąd da się załatwić- nie wiem. Ale się postaram. Jeśli nie, to trzeba będzie załatwić agregat/y. Być może trzeba będzie załatwić przedłużacze.

 

Toy Toyie, dobry pomysł i dobrze że wspomniałeś. Pytanie czy chcemy mieć je u siebie na obozie i wdychać opary :icon_biggrin:. Dodatkowo być za nie odpowiedzialnymi, jeśli będą stały na "naszym" terenie.

 

Ogrodzenie- było co roku, będzie i w tym. Nasz sprzęt jest za dużo warty- a dla lokalnych łowców artefaktów jesteśmy idealnym celem.

Edited by Jacek GROT
Link to post
Share on other sites

Toy Toyi- da radę podciągnąć jakiegoś pod obóz- czy postawimy go na bramie wejściowej, czy u kogoś w namiocie, to już nasza sprawa. Kibel będzie miał dodatkowy serwis w sobotę rano.

 

Prąd- jest możliwość podpięcia się, tylko potrzebny będzie przedłużacz... Aż pod scenę... Chyba że dogadamy się z jakimś stoiskiem, np. z piwem i podciągniemy się do nich- tylko że oni za prąd płacą, więc za friko to im się nie opłaca...

 

Sprawa ogrodzenia- wszystko jak w poprzednim roku. O to kto będzie wchodził na obóz, musimy zadbać sami. Gdyby działo się coś niepokojącego, dajemy znać organizatorom i przylatują "sharki" z ochrony.

 

Jeśli o materiały chodzi, potrzebna jest dokładna ilość- wtedy dostanę odpowiedź. Mogę napisać "200 worków, kilo gwoździ, kilometr żerdżi, cztery szpadle, dwie siekiery, ewentualnie jedna koparka i jedna piła motorowa"... Tylko pytanie czy to nie będzie za mało... :icon_razz:

 

Co do strzelnicy- przydała by się jakaś plastikowa/ materiałowa siatka ochronna z małymi oczkami... Tego załatwić się nie da, wiec tutaj pojawia się pytanie, czy ktoś posiada to coś na stanie...

 

 

 

Prosiłbym w najbliższym czasie o PW z informacją ile osób z zgranych ekip które budują stanowiska przyjedzie. Dość istotne, bo jest postęp z darmowymi wejściówkami... Wątpię żebyśmy dostali dla każdego, ale może chociaż po połowie, to zawsze będzie taniej...

Edited by Jacek GROT
Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Większość newsów będę również starał się zamieszczać pod fakbukowym linkiem do wydarzenia:

 

https://www.facebook.com/events/510056695698259/

 

Obecnie wiadomo mi o nast ekipach (zorganizowanych):

 

- USMC Gorzów

- SZOP

- GRH

- B3 FREE (Łódź)

- Airsoft Zakon Jedi (Łódź)

- ATBW

- 1. GD

- 1st Ghost Recon Squad

 

Proszę o PW z szacunkową liczbą osób z tych ekip. To dość istotne!

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Wstępny plan imprezy:

 

Piątek 17 maja:

 

18.00 Otwarcie miasteczka zlotowego

Pokazy sprawności jazdy pojazdów wojskowych

18.30 Koncert TransPlantacja

20.00 Koncert Pora Rocku

21.15 Prezentacje grup ASG

21.30 Koncert DAAB

22.30 Muzyka przy bunkrze- Białe Kruki

2.00 Zakończenie pierwszego dnia imprezy

 

Sobota 18 maja:

 

13.00 Parada pojazdów wojskowych

14.00 Konkursy dla publiczności oraz pokazy sprawności jazdy pojazdów wojskowych

15.00 Koncert Orkiestry Reprezentacyjnej Wojsk Lądowych

16.00 Prezentacje grup ASG

Prezentacja 17 Wielkopolskiej Brygady Zmechanizowanej z Międzyrzecza

Prezentacja sprzętu wojskowego ANHOL Skwierzyna

17.00 Oficjalne otwarcie imprezy

17.15 Inscenizacja batalistyczna

18.00 Koncert 5. Rano

19.30 Koncert Good Morning Blues

21.00 Koncert ODDZIAŁ ZAMKNIĘTY

23.00 Muzyka przy bunkrze- DJ

3.00 Zakończenie imprezy

Link to post
Share on other sites

"Ponoć..."

Też o tym słyszałem, lecz nie wiem czy to najlepszy pomysł.

 

Miałem trochę styczności z AHS Dana... I nawet przy zmniejszonym, ślepym ładunku miotającym, Danka robi taki huk, że musiały by stać one kilkadziesiąt metrów za górką gdzie zawsze robiona jest inscenizacja... Raczej nie było by ich tam widać.

 

Na poligonie "czerwona" strefa bezpieczeństwa wynosiła 150m- nikt nie miał prawa tam wejść w czasie strzelania. I jak stałem na check- poincie około 200m od AHS-ów, to potrafiło w uszach dzwonić. Więc wydaje mi się że nikt z MONu nie wpadnie na ten pomysł i nie będą z tego strzelać w Boryszynie, z racji tego, że będzie tam pełno cywilów.

Edited by Jacek GROT
Link to post
Share on other sites

Jestem po spotkaniu z przedstawicielami świata betonu...

 

AHS-y będą : ) Jednak będą strzelać w stronę północną (na północ od dan jest strefa bezpieczeństwa 200m, na południe chyba kilkadziesiąt). Mimo tego, huk będzie spory.

 

 

W obozie ASG, zostaną wyznaczone strefy/ miejsce, w którym będą mogły rozbijać się grupy, które wysłały do mnie zgłoszenia. Zostanie też wyznaczona strefa "militarna" i "cywilna". Cywilna będzie przebiegać mniej więcej od połowy obozu, dalej w stronę lasu- tam będzie miejsce na samochody, toj toja i nasze cywilne namioty. Jeśli ktoś chce mieć samochód przy namiocie w strefie militarnej (bo np. boi się zostawiać replikę samą na noc), to chociaż niech te auto przykryją jakąś militarną (zieloną) plandeką, albo zrobią mu specjalny okop.

 

Strzelnicą zajmuje się ekipa ATBW, więc teren w okolicy strzelnicy (była tam rok temu) należy do nich.

 

Jeśli jest jakaś ekipa, która chciała by zająć się bramą wejściową i zrobić tam coś a'la check point, proszę o wiadomość PW.

Link to post
Share on other sites

Słuchajcie, a co myślicie o wystawieniu własnych wart na noc? Można by ustawić harmonogram z piątku na sobotę (najważniejszy dzień). Wyznaczyć jedną osobę od pilnowania (organizacji warty), żeby miała numery telefonu do wszystkich osób, które uczestniczą w Warcie.. i zrobić np. co godzinę zmiana (2 osoby w parach).

 

Dlaczego o tym piszę? Na Borneo podobno znignęła masa sprzętu itd. Wiadomo, warto na noc włożyć to do aut czy coś... no ale zawsze lepiej, mieć własne warty.

 

Druga sprawa, jest to:

1. Fajne, ciekawe.

2. Stwarza otoczkę "wojskowości", czyli to co jest celem Boryszyna,

 

Kolejna sprawa, to co z organizacją obozu? Ręce do pracy będą, my przyjeżdżamy w czwartek po pracy.. mamy urlopy na piątek itd. Kwestią jest czy:

1. Inni też będą?

2. Będą jakieś materiały typu drewno itd?

3. Mamy przywieźć ze sobą coś? Siekiery, maczety, łopaty coś?

 

Trochę mało dzieje się w temacie, a przydałoby się mieć wszystko już podopinane :)

Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...