Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Który AK-74 kupić ?


Recommended Posts

Witam

 

rozważam zakup repliki AK-74 lub AKS-74, dokładnie chodzi o tą odmianę kałasznikowa

i na oku mam kilka modeli :

 

- Cyma CM 40 - wersja ze składaną kolbą

 

http://www.taiwangun.../cm-040-cm.html

 

- Cyma CM 48

 

http://www.taiwangun.../cm-048-cm.html

 

- Boyi RK-06

 

http://www.taiwangun...-wood-boyi.html

 

- Boyi RK-02

 

http://www.taiwangun...metal-boyi.html

 

moim celem jest zrobienie sobie niezawodnej (jak na realia asg) repliki szturmowej, oczywiscie full metal, o dobrej precyzji strzału i zasięgu - kupię preckę, zmienie gumkę HU, może z czasem tuning mocowy

 

z tego co wyczytałem na forum to :

- cyma ma lepsze gearboxy

- boyi za to jest lepiej wykonane zewnętrznie, i nie chwieje sie w nich nic, nie ma luzów, jak w przechodzonych cymach

 

 

jak macie jakieś inne propozycje, chętnie zobaczę

co się bardziej opłaci - nówka i tuning, czy używka po tuningi ?

Edited by youngmarine
Link to post
Share on other sites

Jeśli będziesz miał szczęście to będziesz mógł kupić używkę w dobrym stanie bardzo bardzo tanio.

Wykonanie boyi jest o wiele lepsze od Cymy. Poszukaj najlepiej replikę Boya w wersji full steel+wood, sa na gunfire i taiwangun.

Dob kolby składanej możesz wsadzić bardzo pojemne LiPo.

Edited by Ryzbor
Link to post
Share on other sites

Przecież nigdzie nie znajdziesz RK-03 w wersji SW. Kiedyś był chyba w gunfure. Po kiego **** Ci tuning mocowy, będziesz mordował.

Wpierw wstaw preclufkę, gumkę hopup silikonową, teflon fix tam gdzie trzeba i potem dopiero się zastanawiaj nad tuningiem mocowym. Celny zasięg to w tym przedziale mocowym głównie dobra gumka, dobra szczelność a nie pierdyliard fpsów. 360 pfs do lasu spokojnie starczy i jest bardziej przyjazne dla pozostałych graczy.

Zastanów się czy koniecznie chcesz uszkadzać pozostałych graczy, bo przy 430fps z bliska sobie nie postrzelasz.

Dostałem raz z 430 z 10m w udo, bolało, ale następnie taki wuja strzelił mi 10 razy z 350 fps z 10m w twarz, i dało radę, różnica ogromna. Wuja miał replikę 350 fps która strzelała o wiele dalej niż cymowskie 430fps.

Przeraża mnie przekonanie, że szturmówka musi mieć minimalnie 460 fps i 25rps...

 

Słownictwo!

OFF

Edited by OFF
Link to post
Share on other sites

Jak chcesz taką uber realistyczną replikę sobie budować to bierz rk w wersji SW, cyma ze swoim ZnAlem sie nie nadaje, a bebechy w nowych rk spokojnie dorównują cymowskim, stoją na bardzo wysokim poziomie. Co do eotecha na jaskółczym ogonie to nie mów o tym głośnio, bo Cie zaraz ukrzyżują za niszczenie radzieckiej broni hamerykanskym sprzętem :D

Link to post
Share on other sites
bo Cie zaraz ukrzyżują za niszczenie radzieckiej broni hamerykanskym sprzętem :icon_biggrin:

 

Prosto z Rosji, jak widać ruski żołnierz nie przejmuje się gadaniną polskich airsoftowców:

http://content.foto.mail.ru/mail/photoshooter/8527/i-8528.jpg

 

A w temacie - ja brałbym Boja. Lepszy gearbox, lepsze wykonanie. Cyma ma lepszy silnik, ale para idzie na boki, bo się gibie na obsadzie rujnując szczelność.

Link to post
Share on other sites

Prosto z Rosji, jak widać ruski żołnierz nie przejmuje się gadaniną polskich airsoftowców:

http://content.foto....8527/i-8528.jpg

 

Wiem że ruscy się nie przejmują tym, sam gustuję w takich połączeniach, po prostu ostrzegam przed falą fanatyków "czystego" kałacha :)

 

Żeby nie cisnąć offtopa -> Bierz rk jaki Ci się podoba, do tego gumcia na start do wyboru jedna z trzech : biała/przezroczysta guardera, zielona g&g, czarna systema energy. Co do lufy precyzyjnej to celuj w co najmniej guardera 6.02, no chyba że chcesz większym piniondzem zarzucić na lufę to coś z wyższej półki :D

Link to post
Share on other sites
Cyma ma lepszy silnik i metalową prowadnicę sprężyny, boyi ma plastikową (łożyskowaną).

 

Jesteś pewien z tą prowadnicą? Boyi zrobił ostatnio skok techniczny, a wygląda dużo lepiej. Moim zdaniem AK-74S jest najgorzej wyważony ze wszystkich AK, bo kolba waży o wiele mniej niż front.

Link to post
Share on other sites

Wiem że ruscy się nie przejmują tym, sam gustuję w takich połączeniach, po prostu ostrzegam przed falą fanatyków "czystego" kałacha :icon_smile:

 

Żeby nie cisnąć offtopa -> Bierz rk jaki Ci się podoba, do tego gumcia na start do wyboru jedna z trzech : biała/przezroczysta guardera, zielona g&g, czarna systema energy. Co do lufy precyzyjnej to celuj w co najmniej guardera 6.02, no chyba że chcesz większym piniondzem zarzucić na lufę to coś z wyższej półki :icon_biggrin:

 

Tyle mnie ci maniacy obchodzą, co Ci którzy zabraniają z M14 strzelać na ciągłym :icon_biggrin: :icon_razz:

Z Eotechem niech to powiedzą naszym żołnierzom w Afganistanie którzy mają Eotechy na Berylach :D

fundusze mam na zestaw : kałach + precka + HU + granatnik GP-30 + Eotech 552 i jaskółka :icon_smile:

Edited by youngmarine
Link to post
Share on other sites

No to bierz Pan ten zestaw, tylko pamiętaj o granatach do granatnika :D Niestety do gp od boya nie ma chyba granatów na CO2, które mają lepsze osiągi niż te na greengas.

 

Tyle mnie ci maniacy obchodzą, co Ci którzy zabraniają z M14 strzelać na ciągłym :icon_biggrin: :icon_razz:

 

Ale M14 ma ciągły i można z niego strzelać :icon_lol:

Link to post
Share on other sites

AK-74S jest baaardzo niewygodny, ciężko się nim manewruje, ale ja mam siłę w nogach a nie w ramionach :(

AKSU jest za to dość wygodne, lepiej wyważone i bardziej kompaktowe, ale co kto lubi.

Youngmarine: szukajki byś użył bo tematów niemal identycznych jak ten jest multum.

Link to post
Share on other sites

mi raczej chodzi o długość lufy, dłuższa to lepsze skupienie, za jakiś czas do CQB zaopatrzę się w AKS-74U, tylko teraz tak, nie widze nigdzie dostępnych RK w wersji S/SW, czyli ta full stal. Za to mam w zbrojowni CM 40 i CM48. Będę zadowolony z nich ?

Edited by youngmarine
Link to post
Share on other sites

mi raczej chodzi o długość lufy, dłuższa to lepsze skupienie,

BEZDURAAAAAAAAAAAA! Mit, który nie ma ŻADNEGO pokrycia w rzeczywistości. Sprawdzone i obalone sto lat temu (nawet na forum jest temat o tym). Na skupienie wpływ ma jakość wykonania lufy precyzyjnej.

Edited by Nath
Link to post
Share on other sites

Ja na Twoim miejscu stawałbym na Bojca, właśnie z tych powodów które wymienili maniacy powyżej. Poza tym Rk Boyi po lekkim tningu (Gumka HU, lufa, może silnik) jest cudowną repliką. Znjomy ma AKMS z tej firmy, (po tuningu) i na prawde świetnie sie sprawuje..

Cymy jak dla mnie mają strasznie tandetne body, wiem bo mam do czynienia z rpk od nich i mp5 (W obu body rozsypuje się w rękach, gerbox też nie robi furory)

Edited by Ombre
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...