Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Repliki M4 wybór ostateczny


Recommended Posts

Więc nadal nie jest to dobry wybór? Nie ukrywam, że tym jak wyglądają przebijają Specny, które na zdjęciach wyglądają plastikowo. Fajnie, jakby ktoś opisał swoje wrażenia z jej posiadania, bo informacje na forum o tych replikach są stare, no ale przecież ktoś to kupuje, skoro to istnieje i nadal wprowadza nowości.

Link to post
Share on other sites
  • Replies 130
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • 2 months later...

Nie zmieniło się nic.

Daruj sobie drogiego chinola i lepiej kup coś markowego.

 

Wysłane z mojego C6603 przy użyciu Tapatalka

Tylko, co markowego jest teraz dobre? W każdym wątku założonym w działach "jak zacząć" okazuje się, że np. G&P straciło poziom, KWA już nic ciekawego nie oferuje, E&L miał dobrą tylko pierwszą serię, a teraz to jakiś chłam. Wybór repliki aktualnie jest bardzo trudny. Szczerze to dużo łatwiej kupić coś w kwocie 600-800, niż w budżecie 1000+
Link to post
Share on other sites

Tylko, co markowego jest teraz dobre? W każdym wątku założonym w działach "jak zacząć" okazuje się, że np. G&P straciło poziom, KWA już nic ciekawego nie oferuje, E&L miał dobrą tylko pierwszą serię, a teraz to jakiś chłam. Wybór repliki aktualnie jest bardzo trudny. Szczerze to dużo łatwiej kupić coś w kwocie 600-800, niż w budżecie 1000+

 

I dlatego właśnie. Żeby się nie stresować i spać spokojnie. Odpuściłem sobie na jakiś czas "markowe" repliki. I kupiłem Specnę :icon_lol:

Edited by Rych33
Link to post
Share on other sites

Zaraz zostaniesz zjedzony za tą Specnę :icon_smile: Sam mam 2 Specny i jedno G&G i najwięcej problemów miałem z tą drugą marką :icon_razz: Z drugiej jednak strony, ceny za Specny poszły bardzo do góry.

 

Bo podobno i jakość bardzo poszła do góry. Tak przynajmniej twierdzą sprzedawcy i serwisanci również. Obadamy.

Link to post
Share on other sites

Zaraz zostaniesz zjedzony za tą Specnę :icon_smile: Sam mam 2 Specny i jedno G&G i najwięcej problemów miałem z tą drugą marką :icon_razz: Z drugiej jednak strony, ceny za Specny poszły bardzo do góry.

Zazwyczaj nie wierzę w teorie spiskowe, ale jak z jednej strony widzę dziesiątki bluzgających na Specny w internecie, o których wiem iż wielu Specny nie używało,a z drugiej strony już 20+ egzemplarzy Specny, które w mojej grupie działają i działają dobrze (ani jednego przypadku wtopy), to te teorie same się tworzą:)

Link to post
Share on other sites

Zazwyczaj nie wierzę w teorie spiskowe, ale jak z jednej strony widzę dziesiątki bluzgających na Specny w internecie, o których wiem iż wielu Specny nie używało,a z drugiej strony już 20+ egzemplarzy Specny, które w mojej grupie działają i działają dobrze (ani jednego przypadku wtopy), to te teorie same się tworzą :icon_smile:

 

Tak jest. Postuluję przedawnienie i ułaskawienie dla Specna. :icon_lol:

No ciekaw jestem czy będę się zaliczał do tych bluzgających czy zadowolonych.

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...
  • 3 months later...

Witam,

Poczytałem trochę na forum odnośnie m4 ale nadal mam dylemat może ktoś się wypowiedzieć jaką najlepiej wybrać w budżecie koło 1500zł?
Rozważałem głównie dwie firmy G&P i KWA.. Ale słyszałem, że G&P to już nie to co kiedyś, a KWA ma swoją legendę ale jak wygląda sprawa z tymi nowymi GB?

Na rynku weszły też tańsze egzemplarze od Specny czy E&L albo G&G ale jakoś mnie nie przekonują te firmy..może dlatego że jestem przyzwyczajony do tych starych marek.

Od repliki oczekuje dość dobre GB(coś jak KWA 2GX) będę chciał tuningować pod koło 480-460fps na 0,2g kulkach. Oczekuje też że za tą kwotę replika będzie dobrze spasowana.

Pytanie czy lepiej dopłacić do G&P czy KWA czy lepiej kupić replikę specny bo ma dość fajne spasowanie i za tą kwotę co bym by została wykorzystał bym ją na dodatki lub tuning :) 

Czekam na jakieś wypowiedzi pomocne :) 
Pozdro, Oti!

Link to post
Share on other sites

Specna i dobre spasowanie? Nie... nie jest dobrze spasowana.

E&L tak samo, kiepsko spasowane, krzywe i rozpadające się body, złe wyważenie. W środku też szału nie ma.

 

G&P ma dobre body, ale gearbox do śmieci. KWA jest jakimś rozwiązaniem, złe nie jest ale tu z kolei masz trochę niestandardowych części.

 

Tak czy siak co byś nie kupił, każda replika ma w sobie coś słabego, nawet te repliki za 2k jak np Krytac. Jednak 460-480fps wytrzyma praktycznie każdy szkielet, więc dużo robić nie trzeba. Kwestia też tego co Ci się podoba - i to właśnie tym się kierował, ale wybierał tylko markowe repliki pierwszej klasy, a nie specnę...

Link to post
Share on other sites

Wiem wiem ale raczej interesowały mnie tylko te firmy. Vfc niby jest dość fajne ale modele zbytnio mi się ich nie podobają bardziej w mój gust uderza GP i Kwa jak i reszta tych co wcześniej pisałem.

A słyszałeś może albo coś wiesz o połączeniu ASG i GP Defender 2000 całkiem całkiem wyglada a jak bebechy w środku? 

Link to post
Share on other sites

Jak można nie grzebać w replice? Ano jak widać można... ICS wpadł na to jakiś czas temu i jedyne co służy tym replikom to wymiana całych oryginalnych elementów GB. Nie znam żadnego przypadku M4 ICSa od roku 2006/7 w którym coś w GB by padło bez wcześniejszego dłubania w bebechach. Za to sam osobiście w swoim wymieniałem górną część GB na mocniejszą i przez bodaj dwa lata miałem na totalnie stockowym "dole" górę ze sprężyną M120/130 nie pamiętam którą, ten zestaw dawał jakieś 400 fpsów. Po dwóch latach go wyjąłem i wsadziłem z powrotem standard z M100 - 330 fpsów. Od 2006 roku do dziś replika działa bez zarzutu. W zeszłym tygodniu rozebrałem cały dolny GB po raz pierwszy żeby po 12 latach go przesmarować po raz pierwszy. 

Jaki jest sens grzebania w replice która bez zastrzeżeń działa jak powinna? Jest szczelna, trzyma parametry, komora HU działa bez zarzutu? jedyne co w tej replice było wymienione to lufa na preckę. 

Jeszcze w tym roku będę kupował ful metal repliki swoim synom (teraz mają plastikowe Spartaki i Umarexa) i jedynym dla mnie słusznym wyborem nadal jest ICS. Miałem niedawno w rękach CXP MARS Carbine i na podstawie tego co widziałem wiem, że kolejne 3 metalowe repliki w domu jakie wylądują to będą ICSy a dokładniej M4A1 RIS. Dlaczego znowu ICS? Bo ma strzelać kiedy przyjdzie na to ochota a jedyne grzebanie jakie mam ochotę uskuteczniać przy nich to montaż tłumika, optyki, wymiana lufy wewn. na precki, być moze granatnik... Nie mam ochoty grzebać w GB żeby potem zastanawiać się co pierdyknie? kiedy pierdyknie? co pierdyknęło? dlaczego? 

 

370 fpsów w zupełności wystarczy do skutecznej zabawy. A jak ktoś chce budować karabinek wyborowy na eMce to nie ma znaczenia co kupi byle miało solidne "body" cała reszta i tak idzie do śmieci...

Edited by thor_
Link to post
Share on other sites
  • 9 months later...
2 godziny temu, BzyQuu napisał:

Witam, ja w sprawie modelu Krytac bo nie jest opisany ani nie ma o nim opinii, więc co myślicie o eMkach z krytac? 

Pod hasłem "krytac" na forum wmasg znajdziesz mnóstwo komentarzy oraz opinii na temat tej firmy.
Osobiście posiadałem krytac trident mk2 crb i byłem z niej bardzo zadowolony.

Link to post
Share on other sites
W dniu 25.03.2019 o 09:16, Herbatkin napisał:


Osobiście posiadałem krytac trident mk2 crb i byłem z niej bardzo zadowolony.

Właśnie zakupiłem też ta replikę, masz stocka czy tuningowales? Jeśli tuningowales to może ma Pan jakiś post z tuningiem? Właśnie po wpisaniu krytac Mk 2 crb nic mi nie wyskakuje 

Link to post
Share on other sites
11 godzin temu, BzyQuu napisał:

Właśnie zakupiłem też ta replikę, masz stocka czy tuningowales? Jeśli tuningowales to może ma Pan jakiś post z tuningiem? Właśnie po wpisaniu krytac Mk 2 crb nic mi nie wyskakuje 

Nie posiadam już tej repliki. Sprzedałem ją jakieś 4 miesiące temu. Była w pełnym stocku, 320fps (z UK więc mniejsze FPS niż w PL). Nie miałem zamiaru jej tuningować dopóki się coś nie zepsuło. W stocku była dla mnie zadowalająca, jedynie zalecam stosowanie baterii 11.1. Jeżeli chodzi o tuning to z tego co pamiętam Prometheus robi dedykowane lufy precyzyjne dla Krytac'a więc to zawsze coś

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...