Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Co myślicie o brzmieniu tej repliki?


Recommended Posts

Trochę nieprzyjemnie jęczy, ale może to kwestia silnika/zębatek a nie złego złożenia.

 

Właśnie też mam takie wrażenie. Replika zawsze miała dosyć głośne brzmienie, teraz po podkładkowaniu (dodam, że moim pierwszym w życiu) nadal do najcichszych nie należy.

Co do silnika, to próbowałem regulować góra/dół i to jest najcichsze ustawienie.

Link to post
Share on other sites

A smar waść dałeś? ;-)

 

No oczywiście, że tak :icon_wink:

Zastanawiam się nad jednym. Po przekopaniu dziesiątek tutoriali do podkładkowania, zaobserwowałem dwie szkoły. Pierwszą, w której ludzie zaczynają od środkowej zębatki (tak właśnie robiłem) i drugą, w której mowa jest o zaczynaniu od zębatki silnikowej. Co o tym myślicie?

 

Mam jeszcze jedno pytanie - czy silnik po oddaniu dłuższej serii, powiedzmy ze 100 strzałów, z minimalnymi przerwami powinien dawać ciepło? W tym przypadku tak się dzieje, może nie jest to wrzątek, ale wyczuwalnie cieplejszy od skóry.

Edited by Kacik
Link to post
Share on other sites

Chyba każdy silnik się grzeje, jedne szybciej drugie wolniej. Zależy jak mu leży - od baterii i pewnie też od sprężyny. Jak podłącze jakikolwiek silnik (chiński) to po kilkunastu sekundach nawet bez obciążenia się grzeje - każdy jeden.

 

Co do podkładkowania - jak dobrze spodkładkujesz jedną metodą czy drugą to gwarantuje Ci, że będzie dobrze :D

Link to post
Share on other sites

Eeee tam... Wyraźnie słychać przekładnię kątową wyjącą. o 0,1-0,2mm mniej podkładek od szerokiej strony zębatki silnikowej, potem doregulować silnik i będzie dobrze.

A 100 kul i ciepły motor to ma prawo być. Przecież to maszyna elektryczna...

Link to post
Share on other sites

Z mojego doświadczenia wynika, że łatwiej jest podkładkować od zębatki silnikowej. Wypodkładkować ją tak, żeby była jak największa regulacja silnika. Co mniej więcej oznacza, żeby była ona "jak najwyżej". Oczywiście w granicy zdrowego rozsądku, żeby reszta zębatek też dobrze z nią współdziałała. Inaczej np. nie jestem w stanie wypodkładkować większości zębatek w GB M249.

 

Ja się zgadzam z diagnozą którą przedstawił Poldeck, Choć sprawdził bym jeszcze jak luźno kręcą się zębatki w skręconym GB. Czasami jak się wypodkładkuje i nie sprawdza na skręconym GB to jest za ciasno i zębatki nie kręcą się swobodnie. Warto na to zwrócić uwagę jeśli się tego nie zrobiło wcześniej.

Link to post
Share on other sites

Oczywiście, że zaczynamy od silnikowej, nie ma być ona jak najwyżej, ma być po prostu dobrze ;P A kiedy jest dobrze to jest sporo tutoriali o tym. Za niskie ustawienie będzie powodować wycie, za wysokie też, a to jest nie do wyregulowania wysokością silnika. Oczywiście, faktem jest że lepiej bedzie brzmieć "troche" za wysoko niż za nisko :P

Link to post
Share on other sites

Przy podkładkowaniu kiedy zaczynamy od silnikowej bardzo ważne jest jaką mamy zębatkę na silniku. Przy niektórych można dać zębatkę silnikową dość "nisko", przy niektórych trzeba dać prawie na maksa do góry. Zdaża się tak, że niezależnie od wysokości podkładkowania zębatki silnikowej i tak będzie niezbyt cicho. Po prostu czasami zębatka silnikowa z zębatką silnika ni chu chu nie będzie współpracować idealnie i koniec. Z czasem się trochę "wyśmiga" i będzie lepiej.

Link to post
Share on other sites

Ja uważam, że niestety najgorzej, że wideo jest nagrane w pomieszczeniu. Pomijając, że kamera już mocno zniekształca dźwięk, to jednak pomieszczenie juz zupełnie przeszkadza w odbiorze. Nagraj jeszcze raz gdzies na zewnątrz bez wiatru najlepiej.

 

Co do podkładkowania. W V3 oczywiście od silnikowej, ale w V2 już tak prosto nie jest. Trzeba się pomęczyć. Ja za pierwszym podkładkowaniem straciłem pare godzin życia, ale udalo sie :)

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...
×
×
  • Create New...