Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

Witam wszystkich!

 

Stworzyliśmy fanpage zbierający ludzi, którzy chcą poprzeć inicjatywę wstrzymania procesu zniewieszczania środowiska airsoftowego!

 

Nie mówię tu bynajmniej o grających w ASG Paniach, nie nie, to popieramy! Mowa o Airsoftowcach,

którym zimą za zimno, latem za gorąco, siniaków się boją, do lasu za daleko, dziś nie mam siły, pada deszcz - nie ide ALE... "bawimy się w wojnę"! :)

 

Osobiście pamiętam piękne czasy, gdy limit na budynkach był 400 fps i nikt nie płakał że ma siniaka, albo że krewka poszła - gorsze obrażenia miewali moi koledzy jeżdżący na BMX lub desce.

 

https://www.facebook.com/pages/Airsoft-to-sport-ekstremalny/352705664841211

 

Powyżej link do fanpage, zapraszamy do przyłączania się, będziemy starali się powoli rozwijać tę inicjatywę, organizować strzelanki i imprezy.

 

Pozdrowienia!

Link to post
Share on other sites

Pfffff... O ile sam jestem za twardym a nie pluszowym airsoftem to jednak jak ktoś chce się bawić na "mientko" to niech się tak bawi. Nie rozumiem inicjatywy - niech każdy bawi się tak jak chce. Nie pasuje Ci zabawa z "mientkimi"? Baw się tylko z "twardzielami".

 

Edytuj: Jak niby chcecie powstrzymać zniewieszczanie?

Edited by MarekMac
Link to post
Share on other sites

Idąc za dialektem: Pffffff.... ;)

Zbieramy w jednym miejscu społeczność, która chce bawić się właśnie w ten sposób, czyli ten ekstremalny.

Jak się troche tych ludzi zbierze, to będziemy wspólnie organizować takie własnie imprezy, takie właśnie strzelanki, zloty itp. itd.

 

Organizując takie to właśnie rzeczy i wydarzenia, będziemy zbierać takich to właśnie ludzi więcej, oraz - może - nakłaniać innych do takiego podejścia i powodować że takich inicjatyw będzie więcej :)

 

To złożony proces, który od czegoś trzeba zacząć i potrwać musi, więc zaczynamy od fanpage'a - proste. Później będą dalsze kroki. Nie jest to inicjatywa z serii "polub obrazek i zmień świat" - chcemy robić różne fajne rzeczy, ale sami tego nie osiągniemy - także zbieramy społeczność - większość ludzi ma konto na fb, także tak jest na początek najszybciej i najłatwiej.

 

Pozdrawiam ;)

Link to post
Share on other sites

A jaki jest cel tej akcji? Co konkretnie chcecie osiągnąć? Bo mi trudno znaleźć w tym sens - ci co lubią delikatnie się nie zmienią a ci co na ostro też raczej nie zmienią preferencji na ostrzejsze. Organizator danego strzelania opisuje wcześniej jakie zasady będą obowiązywać i ktoś je akceptuje i idzie lub nie.

Link to post
Share on other sites

Taa i w budynkach będą latać po 500 fps ;d;d żeby nie być frajerem kupią maski na całe ryło i założą na siebie miliard ciuchów ;d

Dla mnie bez sensu, jeśli ktoś chce się bawić w miare bezpiecznie w budynku to i 330 fpsów mu wystarczy.

Osobiście nie popieram podejścia za zimno, za gorąco, za mokro - ale skoro komuś to nie odpowiada to jaki jest sens zmuszać tą osobę żeby jednak stawiła się na baczność w lesie, gdy śniegu po kolana? To jest zabawa, nie wojsko.

Link to post
Share on other sites

:hahaha: Ale o co chodzi? Jak chcecie być tacy HARDCORE to zamienić musicie repliki na wiatrówki, podpalajcie swoje ubrania, zjeżdżajcie głową w dół po linie samochodowej ( w Federacji Rosyjskiej to nic dziwnego - jak wywnioskowałem z jednego reportażu) albo jeszcze lepiej tyłkiem po żyletkach i tłuczonym szkle do wanny z jodyną. Tak jak stwierdził kolega w poście powyżej AS jest tak extremalny jak czytanie gazety w tramwaju :sciana: . Póki co większość środowiska włącznie ze mną to NKK - niedzielni kanapowi komandosi, którzy z różnych względów będą zawsze marudzić na pogodę, ilość kilometrów do przejścia etc. i będziemy traktować AS jako hobby i ucieczkę od szarej rzeczywistości. Owszem są wyjątki, maniacy zbierający się w "kółka gospodyń", którzy ćwiczą taktykę, skaczą i pływają i AS jest dla nich jednym z elementów doskonalenia rzemiosła, czy uważąją się za Hardcorów? Śmiem wątpić.

Póki co parcia na FB nie mam w tej kwestii :icon_mrgreen: .

Edited by luis
Link to post
Share on other sites

tak też szukamy ludzi, którzy dzielą nasze podejście, a jak sie ktoś z tym nie zgadza to do niczego przecież nie namawiamy, więc nie rozumiem w czym spina :icon_smile:

 

Edit: Aha, no i nie przesadzajcie z tymi wiatrówkami - nie chodzi o pokazywanie jakim to sie nie jet twardzielem i hardkorowcem, tylko o to że niektóre ograniczenia na strzelankach i imprezach są przesadzone (wg. nas) - zresztą - nie chcę z nikim dyskutować, ani się kłócić bo to nie ma celu :). Pozdro.

Edited by KrukPabianice
Link to post
Share on other sites

Bardziej napinkowy topic był chyba tylko o hardcorowym survivalu :icon_biggrin:

 

nie chodzi o pokazywanie jakim to sie nie jet twardzielem i hardkorowcem,

 

O to właśnie chodzi :icon_biggrin: Nie mam nic do pozowania na twardzieli, sesji zdjęciowych i groźnych min- każdy bawi się jak chce (to będzie popularne zdanie w temacie ;) ), ale nie dorabiajmy do tego ideologii :icon_wink:

 

 

Powyżej link do fanpage, zapraszamy do przyłączania się, będziemy starali się powoli rozwijać tę inicjatywę, organizować strzelanki i imprezy.

 

 

 

Zrobicie imprezę na fanpejdżu? Ci którzy nie zlajkowali nie mają wstępu? :icon_biggrin: Nie da się zrobić ogłoszenia na WM i wypełnić formularza ,,zasady imprezy"?

 

 

Dobra teraz konkrety. Chcecie wprowadzić nową jakość- super jestem za, (poważnie!) ale na razie przeczytałem, że chcecie podnieść limit cqb z 350 na 400fps. Trochę ubogo. Skoro team który chce być traktowany serio wypuszcza inicjatywę za którą nie stoją żadne konkretne pomysły to coś nie gra. Nie umieściliście tego w dziale mil-sim, więc też nie wiem co o tym myśleć- oczekujecie hi capów+ respów+ rozgrywek <10h? Mało ,,extremalnie".

 

 

Jeśli za ideą stoją jakieś plany to opiszcie je jak najszybciej, im dłużej chowacie je w rękawie tym dłużej nam będzie się wydawało że tylko blefujecie :icon_biggrin:

 

Powodzenia!

Link to post
Share on other sites

szukamy ludzi, którzy dzielą nasze podejście

A na czym to podejście polega? Na strzelaniu do siebie bez okularów ochronnych?

Czy może na realizowaniu produkcji quasi filmowych, z udziałem pozorantów?

 

Nie lubię rozpanoszonego pluszactwa ani jego tandetnej propagandy. Ale nie lubię również głupoty i pozerstwa. A o ile powyższy filmik dowodzi tylko jednego z tych dwojga, to urządzanie cyrku na FB, już obu jednocześnie. Co chcecie w ten sposób pokazać? Zmienić coś u siebie na podwórku? Zainicjować serię imprez? Pokazać jacy jesteście zajebiści? Czy po prostu jest zimno i mokro i nie macie lepszej roboty, niż klikanie w FB? Bo na razie wypłakaliście swoje żale - bez żadnych konkretów - i reklamujecie to na wmasg. Brawo.

 

Jak widać na strzelanie jeszcze nie sezon, to mamy teraz wysyp akcji - duch czasu - na FB. Tylko, że AS póki co odbywa się w realu. Od żadnej strony, baneru czy hasełka nie powstała jeszcze jakakolwiek gra. A jeśli chce wam się bawić w wojnę propagandową, to musicie się jeszcze wiele od pluszaków nauczyć. Bo - tytani intelektu - formułując kwestię w powyższy sposób - pokazujecie, że zwykła zabawa w AS stanowi jakąś mityczną ekstremę, a pluszyzm ...normę. Brawo bis.

 

Więc ruszcie może trochę głową, a ja w tym czasie będę bawił się w AS. Ani pluszowy, ani "ekstremalny". Normalny.

 

 

Airsoft sportem extremalnym?! To stwierdzenie bawi wszystkich ludzi którzy na prawdę uprawiają takie sporty.

Skąd wiesz, może oni na postrzelanki zamiast samochodem, dostają się spadochronem? Albo dopływają kanalizacją? :icon_wink:

Edited by Kuba
Link to post
Share on other sites

A ja mówię, że airsoft to nie baranek z czekolady. Co prawda luis to mientka fajka i można zarzucić mu pasywny homoseksualizm i aktywny kompleks Edypa ale co tam. Luis też się fajnie bawi. :D

 

 

Serio coraz głupsze głupoty ludzie wymyślają. Zaiste znak czasów. Upadek społeczny i moralny.

Czyli generalnie pffff bo mientkie fajki to nie stwardnieją od tego.

Link to post
Share on other sites
Zbieramy w jednym miejscu społeczność, która chce bawić się właśnie w ten sposób, czyli ten ekstremalny.

 

Aha, no juz rozumiem.. Zbieracie w jednym miejscu polglowkow ktorzy w budynkach lataja z 'stuningowanym' po wymianie sprezyny do 600fps ak od cymki, nawalacie tym z 1m po twarzy, po plecach - po wszystkim z full auto, a potem nazywacie kogos 'mietkim' jak wam zwroci uwage czy to aby nie za duzo fps na budynek.

 

Wiesz co, to ja juz wole byc 'mietki' i grac tylko z ludzmi ktorzy w budynkach uzywaja relik do tych powiedzmy 350 efpeesow, a na zewnatrz do tych 450. Bo mowiac szczerze po co komu wiecej fps w szturmowkach? Fps nie czyni z ciebie bohatera, kolo mnie praktycznie nie uswiadczysz ludzi latajacych z czyms wiecej niz 400! fps w szturmowkach, bo i po co. Fps nie daje ci wiecej sily, dzieki wiekszym fpsom nie stajesz sie silniejszy, szybszy, zwinniejszy i bardziej taktyczny, bo masz ich o 200 czy 300 wiecej niz przeciwnik.

Jest takie przyslowie ktorego kurza stopa nie moge sobie teraz przypomniec, ale mowi o tym wlasnie ze to spryt a nie fpsy robia z ciebie bohatera na strzelankach.

 

I szczerze mowiac, jak widze taki osoby ktore dzieki temu ze stjuningowaly sobie replike do 500-600fpsow, i wala z niej full auto nie martwiac sie jak daleko od nich jest przeciwnik, a potem gdy takiemu komus wybija zeby to mowia mu coby sie nie mazgail.. to az mi rece opadaja..

A no i po za tym mamy u siebie coz takiego jak test dupy. Kazdy kto przychodzi na strzelanke z nowa lub znacznie zupgradowana replika dostaje po 15-20 kulek w dupe z odleglosci 8-10m ze swojej wlasnej repliki. - Aby zrozumial jak to boli, i aby te swoje fps'y szanowal :)

Chcialbym zobaczyc taki test dupy w grupie gdzie szturmowki maja po 600fpsow, oj chcialbym :D

Link to post
Share on other sites

Aha, no juz rozumiem.. Zbieracie w jednym miejscu polglowkow ktorzy w budynkach lataja z 'stuningowanym' po wymianie sprezyny do 600fps ak od cymki, nawalacie tym z 1m po twarzy, po plecach - po wszystkim z full auto, a potem nazywacie kogos 'mietkim' jak wam zwroci uwage czy to aby nie za duzo fps na budynek.

Sam jesteś półgłówek. A wiesz dlaczego? Bo nazywasz półgłówkami ludzi, którzy bawią się w sposób jaki im pasuje. Przecież oni nikogo nie zmuszają do zabawy w ten sam sposób. Jak Tobie nie pasuje taka zabawa to baw się inaczej, nie z nimi, ale nie wyzywaj ich od półgłówków.

Ps. Wrocław chyba nie leży w województwie Lubelskim, ale co ja tam wiem. Pewnie Ty (Twój profil na WMASGu) wiesz lepiej skoro wiesz lepiej jak się należy bawić w ASG i wyzywasz innych gdy chcą się bawić w sposób, który im odpowiada.

Link to post
Share on other sites

No właśnie akakak, takiej pseudoodpowiedzialności jaką prezentujesz nie trawię. 350 fps w cqb stało się jakąś świętością- na forum można się dowiedzieć że 350 fps to pełne bezpieczeństwo- już praktycznie można grać bez okularów, ale 370 to już zabija. Jedyny przypadek w którym byłem świadkiem przebicia skóry przez kulkę wystąpił na glocku17 kwa. Śmiem twierdzić że 350 wybija zęby nie gorzej niż 450 i 550. Ale to już było wałkowane na forum.

 

 

Fps nie czyni z ciebie bohatera, kolo mnie praktycznie nie uswiadczysz ludzi latajacych z czyms wiecej niz 400! fps w szturmowkach, bo i po co. Fps nie daje ci wiecej sily, dzieki wiekszym fpsom nie stajesz sie silniejszy, szybszy, zwinniejszy i bardziej taktyczny, bo masz ich o 200 czy 300 wiecej niz przeciwnik.

Jest takie przyslowie ktorego kurza stopa nie moge sobie teraz przypomniec, ale mowi o tym wlasnie ze to spryt a nie fpsy robia z ciebie bohatera na strzelankach.

Bohatera? Słodki Jezu w co ja gram?

 

Chcialbym zobaczyc taki test dupy w grupie gdzie szturmowki maja po 600fpsow, oj chcialbym

 

Poważnie sądzisz że to jest śmiertelne? Trwale okalecza? Rwie skórę na strzępy?

 

I szczerze mowiac, jak widze taki osoby ktore dzieki temu ze stjuningowaly sobie replike do 500-600fpsow, i wala z niej full auto nie martwiac sie jak daleko od nich jest przeciwnik, a potem gdy takiemu komus wybija zeby to mowia mu coby sie nie mazgail.. to az mi rece opadaja..

Mogę się założyć o gruby hajs że nigdy w życiu nie widziałeś takiej sytuacji. Nie mówiąc o tym że mam problem ze zrozumieniem wypowiedzi.

Link to post
Share on other sites

ooo tak, pińćset efpeesów i full kontakt, a silent kille gumowym młotkiem. Nazwa tej idei, że ersoft jest dla menszczysnuw co lubią siniaki i lejącą się krew, nie przemawia za waszą akcją. To nie chodzi o to, że się nie da szaleć z 400 fps np w budynku. Chodzi o idiotów, którzy nie potrafią szaleć z 400 fpsami nie robiąc nikomu krzywdy. To je hobby, nie sport ekstremalny jak zaiwanianie kajakiem przy wodospadzie.

 

Nakolanniki - okiii, hełm też - a co tam, rękawiczki full uber duper wypas - rąsia bezpieczna. 350-370 fps w budynku - o nieee, to dla ciot 0_o

 

350-380 fps w budynkach to dobry limit, weźcie pod uwagę że w niektórych krajach tyle maksymalnie może mieć replika szturmowa, a sznajperki max 400 coś. Poza tym taka prędkość starcza by szybko i celnie kogoś ściągnąć w budynku.

 

Lasy? Hulaj dusza ile sie fps chce, byle z rozwagą.

 

Żeby nie było, nigdy nie narzekam jak dostane,a full kontakt mi pasuje :D

 

PS. Super ekstreme airsoft z siniakiami, ale mp5 z hi-capem w tle :DDDD

Link to post
Share on other sites
Poważnie sądzisz że to jest śmiertelne? Trwale okalecza? Rwie skórę na strzępy?

Tu nie chodzi o okaleczenie tylko o ból. W swoim gronie proszę bardzo, nawet i na kolby. Też raczej się nie okaleczą. Ale nazywanie "miętkim" kogoś kto zwyczajnie chce się postrzelać a nie obrywać z 500 fps z 15 metrów jest trochę bez sensu.

 

EDIT:

Sorry Karczu źle zrozumiałem posta. Ale tekst do reszty tych "twardzieli - masochistów" mających problem z osobami bardziej zapobiegawczymi. Samą inicjatywę popieram. Jeśli są osoby chcące strzelać się na innych zasadach to jak najbardziej jestem za urozmaicaniem airsoftu.

Edited by Lord Wejder
Link to post
Share on other sites

No i się zaczęło... Panie, Panowie i Wy drogie dzieci - dajcie "luz". Tematy morderczych fpsów itp. wałkowane były na forum wielokrotnie. Oszczędźmy sobie tego po raz kolejny. Słowa te kieruje przede wszystkim do pluszaków. Wiem, że lubicie obrażać innych nazywając ich np. idiotami, w sztubacki sposób sugerować brak odpowiedzialności i narzucać swoje preferencje ogółowi. Symptomatyczne, że na akcję (jaka by ona nie była), która nie jest adresowana do Was i Was nie dotyczy, reagujecie agresją i bełkotem.

 

Lecz mimo to grzecznie proszę - zamknijcie narządy gębowe,. Bo mogę jednak stracić cierpliwość i wtedy będzie zwyczajowo: płacz, zgrzytanie zębów i wyłamywanie przycisków w myszkach, przy klikaniu "zgłoś". Więc zróbcie sobie tę przysługę - skorzystajcie z okazji żeby więcej się nie odzywać...

Edited by Kuba
Link to post
Share on other sites

AS to sport extremalny bo można mieć siniaka? Społeczeństwo coraz bardziej ciotowate się robi. Nie rozumiem w czym jest inicjatywa. Jak nie lubię wdychać dymu papierosów to idę do restauracji gdzie się nie pali. Jak nie lubię strzelać się z 500 fps to się nie strzelam. Każdy decyduję za siebie i strzela się z kim chce. Nie widzę powodu do narzucania jakikolwiek ograniczeń w umie zapobiegliwości(noże tez na licencje w imię zapobiegliwości?).

 

Ale dyskusje o efpesach zawsze były jałowe i powracają jak bumerang.

Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...