Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Problem ze sprzedaną repliką


Recommended Posts

Na początek przepraszam, że temat jest umieszczany w tym dziale, lecz nie wiedziałem, gdzie mogę go wrzucić.

 

Mój problem polega na tym, ze sprzedałem CM.028-B, w której korpus został wymieniony na metalowy. Replika została sprzedana, lecz kobieta, która replikę kupiła, domaga się zwrotu pieniędzy, ponieważ jak twierdzi " jej małżonek, który gra w asg od 6 lat i jest mechanikiem mówi, że replika jest z abs". Dziwne jest to, że jest to odpowiedź na email, w którym napisałem, że "każdy mechanik jej powie, że replika jest z metalu". Replika jest z 2011 roku, od taiwanów, wysłałem ją z papierami. Na kartonie od repliki było napisane, że replika jest z abs, lecz jak pisałem, body zostało wymienione na metalowe.

 

Czy ktoś wie, co mogę w tym momencie zrobić ? Nie chce zwracać pieniędzy, gdyż wiem, co sprzedałem. Czy ktoś mógłby podać jakiś stosowny argument ? Z góry dziękuje i przepraszam jeszcze raz za zły dział.

Link to post
Share on other sites

Jak jest z metalu - a metal z ABSem pomylić ciężko - to w czym u licha problem?

Tak ciężko napisać: Rzecz którą pan/pani otrzymała była zgodna z ofertą i nie przyjmuję zastrzeżeń do wiadomości, a w razie jakichkolwiek roszczeń, zapraszam do sądu? Nie uczą już w szkole konstruowania zdań złożonych?

Edited by Kuba
Link to post
Share on other sites

Dokładnie, postaw się i powiedz że produkt jest zgodny z ofertą i tyle. Jeśli body rzeczywiście jest z metalu nie mogą się do niczego przyczepić.

Swoją drogą, niezły airsoftowiec co po 6 latach gry nie potrafi odróżnic metalu od abs..

Link to post
Share on other sites

Ja myślę, że tutaj głównym problemem wcale nie jest wątpliwość co do materiału. ;)

Pamiętaj, że w internecie nie trudno natrafić na różnych cwaniaków.

Jakoś trudno mi uwierzyć, że ktoś (tym bardziej doświadczony) miałby problem z odróżnieniem metalu od ABS'u.

Jeśli jesteś pewien, że sprzedana replika miała body z metalu i tak też napisałeś w opisie chyba nie masz się czego obawiać.

Pamiętaj, że jeśli kupujący zdecyduje się (w co powątpiewam) zgłosić sprawę do sądu to w jego interesie jest udowodnienie, że sprzedany przez Ciebie przedmiot jest niezgodny z opisem.

Link to post
Share on other sites
Swoją drogą, niezły airsoftowiec co po 6 latach gry nie potrafi odróżnic metalu od abs..

 

To może być działanie celowe. Hipotetycznie: wymienił body na abs, metalowe zajumał i próbuje oszukać. Znam podobną sytuacje: gość zamówił sprawną lampę leczniczą, a potem odesłał własną, strzaskaną, twierdząc, że niby taką otrzymał i żadał zwrotu kasy.

Edited by Remington
Link to post
Share on other sites

Oto całkowita odpowiedź email

 

"Replikę kupił nażeczony który od 6 lat gra w ASG jest mechanikiem i serwisantem

stwierdził, że tylnie body i podstawa szczerbinki są z abs"

 

Śmiech na sali... Zrobie tak, jak doradzacie. Dzięki za odpowiedź !

Edited by kisielowy
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...