Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Problem z odpadającym selektorem ognia


Recommended Posts

Witam serdecznie

 

Mam chyba jeden z częstych problemów w tanich i chińskich replikach MP5 ,a mianowicie MP5 JG070MG. Problem polega na tym że gdy strzelam selektor ognia cały się rusza i część w której znajduje się śrubka czyli prawa po chwili odpada. Na dzień dzisiejszy prawa strona nie chce wejść do końca tego metalowego prostokąta. Nie próbowałem bardzo mocno tego przyczepić ponieważ martwiłem się aby nic nie uszkodzić. Jakie sposoby polecacie aby ten selektor się już nie ruszał i odpadał. Mam na myśli możliwość zmiany tryby ognia.

Link to post
Share on other sites

Miałem ten sam problem.

W dźwigience jest taki maleńki wkręcik imbusowy, poluzuj go ciut, do otworu dźwigienki na oś selektora kapnij lakieru do paznokci, załóż dźwigienkę na oś i dokręć imbusik.

Powinno pomóc.

Edited by Powała
Link to post
Share on other sites

Miałem ten sam problem.

W dźwigience jest taki maleńki wkręcik imbusowy, poluzuj go ciut, do otworu dźwigienki na oś selektora kapnij lakieru do paznokci, załóż dźwigienkę na oś i dokręć imbusik.

Powinno pomóc.

 

Chętnie spróbuje twojego pomysłu tylko jak odkręcić ten malutki imbusik gdy nie mam tak maleńkich kluczy.

Link to post
Share on other sites

Rozmiar imbusa to 1,5mm i dostaniesz go w pierwszym lepszym sklepie narzędziowym. Z selektorem natomiast ja poradziłem sobie inaczej i bez żadnego kleju (gniazdo imbusowe w śrubce lubi się wyrobić i wtedy nie odkręcisz w ogóle), ja zrobiłem to tak: małym wiertełkiem, bodajże 2mm nawierciłem lekkie wgłębienie w miejscu gdzie dociska śrubka i przykręciłem, dzięki temu trzyma bardzo solidnie i nie boję się, że tego nie odkręcę. Nic nie trzeba kleić.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...