Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Naboje co2 firmy crossman i mosa


Recommended Posts

witam. Na forum po przeszukaniu nie znalazłem żadnego tematu dotyczącego tych firm.

Moje pytanie takie. Czy naboje co2 12 g różnią się czymś między sobą? Czy jednej firmy są mocniejszcze drugiej słabsze, jednej firmy starczają na więcej strzałów drugiej firmy na mniej? Informacja ta jest dla mnie bardzo cenna proszę o odpowiedz jeżeli ktoś coś na ten temat wie. Pozdrawiam!

Link to post
Share on other sites
  • 4 weeks later...

Oto moje spostrzeżenie: Mam Sigmę 40 na CO2 i zauważyłem że naboje (niestety nie znam producentów) koloru złotego-najtańsze są jakby większe od tych droższych koloru srebrnego.

Po włożeniu "srebrnego" do magazynka okazywał się nieszczelny. Gaz ulatniał się dołem magazynka. Myślałem że to kwestia zaworu lecz po włożeniu "złotego" okazywało się że wszystko jest ok.

Wniosek jest taki że trzony tych naboi muszą się różnić.

Zaznaczam tylko że tak dzieje się z moją Sigmą, natomiast u innych posiadaczy tej repliki takich oznak nie widziałem.

Link to post
Share on other sites

Ja jak moja wiatrówka jeszcze działała, używałem conajmniej 3 różnych naboi CO2: Crosman, Walther (złoty nabój, najdroższy), Eagle (najtańszy z tych 3). Nie zauważyłem żadnej różnicy w strzelaniu. Co prawda w instrukcji było napisane, żeby używać tylko Waltherów, bo z innych mogą tworzyć się tlenki metalu w wiatrówce, ale ja niczego takiego nie zauważyłem. A wiatrówkę zepsułem własnoręcznie :)

Link to post
Share on other sites
Oto moje spostrzeżenie: Mam Sigmę 40 na CO2 i zauważyłem że naboje (niestety nie znam producentów) koloru złotego-najtańsze są jakby większe od tych droższych koloru srebrnego.

Po włożeniu "srebrnego" do magazynka okazywał się nieszczelny. Gaz ulatniał się dołem magazynka. Myślałem że to kwestia zaworu lecz po włożeniu "złotego" okazywało się że wszystko jest ok.

Wniosek jest taki że trzony tych naboi muszą się różnić.

Zaznaczam tylko że tak dzieje się z moją Sigmą, natomiast u innych posiadaczy tej repliki takich oznak nie widziałem.

 

Mam to samo... po dokładnym przyjrzeniu widać, że mają trochę inne końcówki. A szkoda, bo za "srebrne" wychodzi 2.50 zł nabój - czyli 1.50 zł taniej niż za "złote".

Link to post
Share on other sites
  • 2 months later...

Stosuję od paru miechów tylko kapsuły Mosa (dostępne w Tajgunie i Military w takich czerwono-różowawych paczkach ze zdjęciem Sigmy, po 5 szt. w każdej, cena za paczkę 13,50 PLN ) jak łatwo sobie wyliczyć 1 szt. wychodzi po 2,70 zeta. Nigdy nie miałem z nimi żadnych kłopotów. Strzelając z Sigmy z 4-5 sek. przerwami można wywalić 115-130 BB's. Jeżeli nie zużyję całej zawartości kapsuły (Sigma to moja broń boczna, więc nie zawsze wystrzelam wszystko co załadowałem) poprostu zostawiam ją do następnej strzelanki i używam dalej-ale to już kwestia szczelności magazynka (najdłużej trzymałem dwa tygodnie). Polecam wszystkim.

Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...