Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Z ołowiu na plastik


Recommended Posts

Witam. Jestem doświadczonym wiatrówkowiczem. Mam 3 sztuki broni (4,5mm - 22J , 5,5mm - 44J , 6,35 mm - 92 J) Jednak troszke znudzilo mnie strzelanie do celow ktore nie mogą mi oddac albo od razu umierają . Przyzwyczajony jestem do skupienia 5 zł na 75 metrów . Mam do was pare pytan odnosnie asg poniewaz chce sie w to wkręcic.

 

Chce wydac na samą bron około 500-600 zł chyba ze uda sie wyjazd do holandii to budżet wzrosnie do 1100 więcej nie dam bo musze sobie tez auto kupic i nową butle do PCP (to koszt prawie 800 zł)

 

1.) Na jaką precyzje mogę liczyc

2.) Na jaką celność mogę liczyc

3.) Jaki zasieg skuteczny mogę liczyc tzn po ilu metrach jest taki siewnik ze nie trafie w czlowieka

 

NIE CHCE SNAJPERKI bo mam juz 3

 

Potrzebuję karabinu snajpersko-szturmowego . Tzn zamierzam strzelac krotkimi seriami lecz precyzyjnie . Znalezienie kryjówki -> ostrzal i eliminacja graczy -> bieg do kolejnego checkpoint'u itd. W gre wchodzi tylko tryb auto , semi albo magazynek samo indeksujący . Zalezy mi na jak największej CELNOŚĆI. Proszę o wskazanie terminów na które mam patrzec przy wyborze karabinka.

 

Pozdrawiam

Kacper

Link to post
Share on other sites
Potrzebuję karabinu snajpersko-szturmowego . Tzn zamierzam strzelac krotkimi seriami lecz precyzyjnie . Znalezienie kryjówki -> ostrzal i eliminacja graczy -> bieg do kolejnego checkpoint'u itd.

To dobra taktyka. Przeciwnik będzie postępował podobnie :icon_wink:

 

A co do pytań, pewnie dostaniesz garść dobrych rad od weteranów airsoftu, albo odnajdziesz na forum, ale ogólnie:

ad. 1 / 2 - myślę, że "celność" i "precyzję" można przyjąć, że to to samo - odp.: im bliższy dystans i im lepsza replika (fps, lufa prec) tym lepszy wynik, ale to zależy też w jakiej wielkości pole / przedmiot zamierzasz trafić (kartka A4, czy wspomniana moneta), musisz jednak przyjąć, że to nie będzie raczej tak precyzyjne strzelanie jak z wiatrówki wyczynowej, gdzie śrut ma inne właściwości aerodynamiczne chociażby

ad. 3 - odp: również zależy od repliki - w założeniu standardowo maks. 30-50 m.

Link to post
Share on other sites

Dobra , jaką replikę byscie polecali ? Po przeczytaniu dwoch for stawialbym na G36 od JG z racji tego ze replika jest popularna czyli latwy dostep do czesci i duzo osob wie jak ją naprawic . Tylko jaki model tej G36 bo z tego co sie orientuje to jest kilka roznych literek ale nie orientuje sie co oznaczają

Link to post
Share on other sites

"Fabrycznie" zależy też od repliki...

mi osobiście cm042 po wymianie gumki nosiła (na 0,25g) z 50-60m skutecznego

 

myślę że Replika z około 400fps +jakaś średnia precka (guarderek na przykład) i gumka (G&G/Guarder/Systema) to z 50-70 skutecznego będzie

oczywiście nie będzie to celność wiatrówki

 

Dobra , jaką replikę byscie polecali ? Po przeczytaniu dwoch for stawialbym na G36 od JG z racji tego ze replika jest popularna czyli latwy dostep do czesci i duzo osob wie jak ją naprawic . Tylko jaki model tej G36 bo z tego co sie orientuje to jest kilka roznych literek ale nie orientuje sie co oznaczają

 

jeśli chodzi o takie.. jak to nazwałeś "karabiny snajpersko-szturmowe" to najlepszym chyba pomysłem będzie:

http://gunfire.pl/product-pol-1152191813-Replika-karabinu-JG0938.html

Link to post
Share on other sites

Nie licz na coś takiego, jak dobre skupienie z replik asg, o precyzji też zapomnij w kontekście PCP...

Ja również strzelam z PCP i to jest dosłownie przepaść pod każdym względem, jeżeli chodzi o strzelanie, tutaj są nieco inne realia i potrzeby.

Musisz pamiętać, że kulka, to nie śrucina, a karabinek zamiast 15J w górę, tutaj ma w granicach 1-2 J...

Strzelanie z repliki jest o wiele mniej przewidywalne i często zamiast strzelać precyzyjnie, musisz po prostu podejść przeciwnika, często były przypadki, gdzie 2 osoby się widziały (50-60m), strzelały do siebie i nie trafiały, bo kulki albo opadały, albo znosił je wiatr...

 

Moja rada, bo zaczynałem podobnie, jak Ty również chciałem strzelać precyzyjnie- zgadaj się z lokalnym środowiskiem, pożycz sprzęt na pierwszy raz i zobacz, czy Cię to w ogóle wciągnie, bo możesz się rozczarować, a kasa pójdzie w błoto.

Nie zniechęcam Cię, jedynie uświadamiam- to coś zupełnie innego i odrzuć założenia wyniesione ze środowiska wiatrówkowiczów, bo się zawiedziesz.

Pamiętaj, że do tego trzeba dokupić dobrę ochornę oczu, bo na spotkaniach różnie bywa- tam nie ma takiego ciśnienia na zachowanie ostrożności, często ludzie jeszcze w punktach zbiórek potrafią machać lufą przed nosem, podpinają załadowane magazynki.

 

Żeby nie było tak negatywnie i złowieszczo- to o wiele bardziej aktywna forma strzelania, realizm również jest zupełnie inny, no i sama adrenalinka jest niezastąpiona :)

Edited by A7 x
Link to post
Share on other sites

G36 JG sprawuje się dość dobrze (bez tuningu). W teamie mamy trzy takie i spełniają swoje zadanie. Choć po wymianie lufy na precyzyjną widoczna była poprawa zasięgu i celności. Baterie chłopaki jednak wymieniali dość szybko, bo ta stockowa była słaba.

Z opinii kompanów jednakże wynika, że warto rozważyć też model od Cymy, bo ponoć jest ciut lepiej wykonany, ale nie dotykałem osobiście.

Karabinek poręczny i wdzięczny w obsłudze. Choć sam wybrałem M4 ;-)

Celność i zasięg Giety z dłuższą lufą praktycznie nie różni się od subkarabinka, wię to tylko kwestia gustu (wyglądu).

Osobiście nie polecam natomiast tej wersji G36 z wbudowaną optyką w chwycie - moim zdaniem to mało sensowny bajer, który przeszkadza i irytuje użytkownika.

Link to post
Share on other sites

no i sama adrenalinka jest niezastąpiona :icon_smile:

 

Polać mu!

 

 

Osobiście nie polecam natomiast tej wersji G36 z wbudowaną optyką w chwycie - moim zdaniem to mało sensowny bajer, który przeszkadza i irytuje użytkownika.

 

nie wiem czy dla niego starczy ale też polać! :D

 

Autorze tego tematu!

jeśli kładziesz nacisk na skupienie i celność to chyba nieodłączną częścią twojej repliki będzie nowa, precyzyjna lufa.

Sam też się w wiatrówki bawiłem. Powiem ci jak inni, czuć że nie strzelasz z tych ~15J

Link to post
Share on other sites

Chce wydac na samą bron około 500-600 zł

 

Nie bawiłbym się we wspomniane G36. Plastik-fantastik i w dodatku trzeszczy jak cholera. W tym przedziale cenowym zainteresowałbym się replikami AK od D-Boysa. Podobne części wewnętrzne, ale łatwiej się do nich dobrać i mniej może się zepsuć. Ważne, żebyś dorwał wersję z korpusem w całości wykonanym ze stali (zadzwoń do sklepu). Przerabiałem już repliki AR-15, G36 oraz różne wariacje AK i właśnie z tych ostatnich jestem najbardziej zadowolony. Stosunkowo niewielkim kosztem można zrobić z niej całkiem przyzwoity sprzęt zarówno pod względem osiągów, jak i wyglądu zewnętrznego.

 

1.) Na jaką precyzje mogę liczyc

Zależy od pogody i zastosowanych elementów. W niegrzebanej giwerze z interesującego cię przedziału cenowego nie spodziewaj się zbytniej powtarzalności strzału.

 

2.) Na jaką celność mogę liczyc

Jeżeli zmieścisz się w kartce A4 na 50 m, to możesz mówić o całkiem niezłej celności.

 

3.) Jaki zasieg skuteczny mogę liczyc tzn po ilu metrach jest taki siewnik ze nie trafie w czlowieka

W stockowej replice - do wspomnianych 50 m. Zależy od długości lufy i kilku innych czynników. Weź jednak pod uwagę, że po 50 m lecącą kulkę można łatwo ominąć, więc w większości sytuacji strzelanie powyżej 30 m mija się z celem.

 

 

Potrzebuję karabinu snajpersko-szturmowego . Tzn zamierzam strzelac krotkimi seriami lecz precyzyjnie . Znalezienie kryjówki -> ostrzal i eliminacja graczy -> bieg do kolejnego checkpoint'u itd. W gre wchodzi tylko tryb auto , semi albo magazynek samo indeksujący . Zalezy mi na jak największej CELNOŚĆI. Proszę o wskazanie terminów na które mam patrzec przy wyborze karabinka.

Jeżeli planujesz uczestniczyć w zwykłych sobotnich gierkach, taka taktyka może się nie sprawdzić. Airsoft to gra zespołowa i "samotny strzelec" może mieć problem. Zwłaszcza, że każdy plan działa tylko do momentu kontaktu z przeciwnikiem.;] Poza tym z precyzją na niemodyfikowanym sprzęcie za te 500-600 PLN to różnie bywa. Musiałbyś zmienić lufę na precyzyjną i dobrać porządną gumkę Hop-Up (Systema Energy, G&G)

Link to post
Share on other sites

Jakby autor pokusił się na Rk od Boyi w którejś wersji z dopiskiem "S" oraz jeżeli udałoby mu się skądś wziąć jeszcze te 600 zł, o których wspomina, to mógłby z tą repliką zrobić za te pieniądze ładnego potworka.

Link to post
Share on other sites

Również mogę potwierdzić, że różnica między wiatrówkami a replikami w precyzji ich strzału jest ogromna.

Celność pięcio-złotówki na 70 metrów jest moim zdaniem absolutnie nie osiągalna na typowo dostępnych częściach do AEGów.

Nawet specjalnie opracowane repliki snajperskie za grube pieniądze tego nie potrafią. Owszem strzelają dość daleko ale rozrzut jest raczej w granicach 500 złotych średnicy :icon_confused: (a nawet 5000 złotych jak już policzyć cały koszt tuningu... :icon_neutral2: ). Mówię tu oczywiście o powszechnie dostępnych w naszym kraju replikach i częściach.

 

Moim zdaniem lepiej kierować się w stronę czegoś czego jeszcze nie poznałeś Traxxas. Czyli dynamiki airsoftowego pola walki. Rozejrzyj się za poręczną, lekką repliką AEGa bardziej do budynków niż do lasu, do 350fpsów, z zacnym rofem i wygodą użytkowania.

G36k, P90, UMP, MP5 - wszystkie do znalezienia w rozsądnej cenie, również używki, co może mieć nawet większy sens jeśli nie jesteś pewien czy się nie zawiedziesz. Już nawet shotgun AGMa jest fajną zabawką i to za grosze bo poniżej 80 złotych bodajże za nowy. Miałem coś takiego w rękach po 3 latach aegowania i byłem dosłownie zachwycony. Dlaczego? Bo to było coś nowego.

Wychodząc z wiatrówek i wydając kasę na replikę pseudo snajperską za 600 złotych tylko się potwornie zawiedziesz. Nie polecam.

Edited by Fedajkin
Link to post
Share on other sites

Vaco - a jaką dokładnie replikę od boyi bys polecał ?

 

Każda jest godna uwagi. Jednakże każda się czymś różni. Przede wszystkim szukałbym tych z dopiskiem S, bo tak jak pisałem, są stalowe. Repliki z dopiskiem SW - stal i drewno. Warto się za nimi rozejrzeć, bo praktycznie za nieduże pieniądze dostajemy nie tylko dobrze działającą replikę, ale i świetnie odwzorowaną i spasowaną. Osobista moja uwaga - replika ma nie tylko bardzo dobrze strzelać, ale i wygląd ma nam się podobać.

 

Za berylem się nie rozglądaj. Poczytaj o nim temat. Nie jest polecany.

 

Ja zaczynałem od łuków angielskich, później były dmuchawki, następnie spora ilość wiatrówek, oczywiście wszystko posiadam po dziś dzień. I tak, jeżeli zależy Ci na celności takiej jak w wiatrówce chociażby sprężynowym Hatsanie za 400 zł wyjętym z pudełka, zawalonym smarem, to się zawiedziesz. Kulki są lżejsze, celność przez to cierpi, bo w locie różne rzeczy się dzieją. No, ale przesiadkę na ASG zrobiłem dlatego, że można postrzelać do ludzi, spotkania ASG są pełniejsze energii niżeli te od poczciwych wiatrówek, ruchu jest mnóstwo no i przede wszystkim odzwierciedlają w jakimś tam stopniu prawdziwe działania. Oczywiście z tymi działaniami, to temat rzeka, ale na wiatrówce się tego nie uświadczy po prostu.

Wracając do tematu. Nie kupuj replik snajperskich, gdy nie posiadasz wiedzy, bo to jest tak, że nasz mózg działa z braku wiedzy w ten sposób - karabin szturmowy - duża akcja, bliższy zasięg - karabin wyborowy - jeden strzał ze 130 metrów, jedno "zabicie". Czyli teoretycznie jest to prawda, która jednak się nie sprawdza w ASG. Repliki ASG posiadają w dużej mierze podobny zasięg, oczywiście wpływa na ten czynnik tuning, który jednak stosowany ma na celu poprawienie toru lotu kulki, szybkostrzelności, uszczelniania mechanizmów, pozbawienia repliki wad fabrycznych itp. zasięg jak jest brany pod uwagę, to z pewnością rzadko przekracza 100 metrów z dobrą precyzją ze względu na to, iż jest dość kosztowny.

Dlatego nie szukaj dla siebie repliki karabinu wyborowego z zamiarem ściągania przeciwnika z dalekich odległości, gdyż na odcinku 50 metrów po Twoim jednym strzale może się okazać, że przeciwnik wystrzeli w Twoją stronę 20 kulek z których parę Cię trafi i "po zabawie". Klimat klimatem, ale jednak na Twoim miejscu mniejszego zawodu doznasz, jeżeli zakupisz sobie karabin szturmowy przykładowo Rk xxSW od Boyi lub też którąś z eMek od Evolution Airsoft (bardzo dobre wykonanie zewnętrzne, oznaczenia, gearbox szczelny, replika ładnie pracuje w fabrycznym zestawieniu jednak przyda się parę zmian takich jak gumka, prowadnica sprężyny), ewentualnie KWA bardzo dobre osiągi, nieśmiertelne gearboxy, lecz trochę gorsze wykonanie zewnętrzne. Coś za coś.

Z taką kwotą jaką dysponujesz, to możesz się pokusić na naprawdę ciekawe repliki, które dadzą Ci więcej frajdy niżeli wiatrówka. Oczywiście nie zapomnij o tym, że na strzelanki jeździmy z okularami ochronnymi, w które należy się zaopatrzyć wcześniej niż w samą replikę - wiem po sobie, wpierw zakupiłem replikę i strzelałem do tarczy, a parę kulek odbiło i poleciało obok twarzy. Głupota czasami może nam zaszkodzić. Na okulary jeżeli przeznaczysz kwotę w okolicach 50 zł to możesz być pewien, że nie pękną. Następnie po zakupie repliki możesz je przetestować strzelając do niej z paru metrów dla pewności bezpieczeństwa.

Link to post
Share on other sites

Ktoś wcześniej wspomniał o kupnie używanej repliki. Jest to jeden z gorszych wyborów, dlaczego? W opisie wymieni super części, opisze osiągi wyssane z palce, wyśle do Ciebie zakupiony sprzęt, a tu albo kartofle, albo klocek drewna, albo replika, która rozpada się od patrzenia. Takie rzeczy zniechęcają, lepiej kupić nową i mieć gwarancję, niż używaną i tracić nerwy w przypadku nieuczciwego sprzedającego :)

Link to post
Share on other sites
Link to post
Share on other sites

Najpierw sprawdź ile masz tych budynków i jak często są tam akcje.

 

Chcesz dobrej repliki to kup dowolną cymę z 350fps i więcej. Dodajesz gumę guardera/ systemę i wszystko. Karabiny z GBv3 i nowsze są trochę wytrzymalsze od v2 i z tego co pamiętam to v1.

 

Chcesz precyzji to patrz na długą lufę a wygody to na kompaktowe karabiny i ogólnie ergonomię.

Link to post
Share on other sites

KWA nie moge nic znalezc , moze jakies linki ?

 

Znalazłem takie modele (zalezy mi na regulowaniu dlugosci repliki ze wzgledu na bitwy w budynkach)

 

http://www.taiwangun...k-10s-boyi.html

 

http://www.taiwangun...-wood-boyi.html

 

http://www.taiwangun...metal-boyi.html

 

http://www.taiwangun...eg/cm-041j.html

 

Z tych 4 wziąłbym jedynie ostatnią,ewentualnie 3,gdyby była full stal.

 

W numerze 1 full stalowym padła w rocznym kałaszku blokada kolby.Nie da się jej prawidłowo zablokować,bo te "cycki" się najzwyczajniej zjechały.

 

Tę cymkę rozkładałem już nie raz i jest to kawał dobrego (jak na chińczyka) metalu.Gejbox pancerny uciągnie sp130 z palcem w tyłku,bez uszczerbku na zdrowiu.

Edited by Nitro
Link to post
Share on other sites

jezu , i dalej nie wiem co kupic . Wracam po całodniowej strzelance i padam z sił .

Jednak zmieniam priorytety . Potrzebuję repliki przy ktorej nie trzeba nic robic oproc wymiany aku i kulek + tuning. A gdyby sie cos popsuło to cena nowych czesci i ich dostepnosc stoi na przyzwoitym poziomie . No i ofkors wytrzymałosc. Gdyby był ktos taki miły (stawiam flaszke w realu) i podał mi troche linkow do konkretnych rodzaju broni ktore mnie zadowolą a ja sobie wybiore tylko kolorek . Moim zdaniem przyda sie taki spis replik w cenie około ~600 zł . Nie chce poprostu kupic repliki ktora wiem ze i tak bedzie dobra ale bedzie bolec gdy dowiem sie ze moglem kupic za niewiele wiecej lub taniej - lepszą bron . Strzelam sie głownie w lesie . Moze byc opcja z łamaną kolbą ;)

 

ps. Pisane z tel.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...