Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Białe "okruchy" przy strzelaniu z HK416


Recommended Posts

o,20g firmy nie znam, bo nie mam opakowania. Znalazłem że to mogą powodować właśnie kulki. Próbuję to czyścić wyciorem ze szmatką. Pomoże coś jej namoczenie jakimś spirutysem albo czymś podobnym? Jak to usunąc i co zrobić żeby się nie powtarzało?Te białe paprochy są ubite przy końcowej częsci lufy wewnętrznej.

Link to post
Share on other sites

O tych kulkach jest temat, poczytaj.

Co do rozkładania repliki to nie jest fizyka kwantowa, poprzeglądaj w sieci kilka różnych poradników o różnych replikach to dojdziesz do jakiś wniosków i albo sam zrobisz albo zdecydujesz żeby zlecić sprawę komuś kto się zna.

Będę pomocny, proszę:

Edited by Kudłaty
Link to post
Share on other sites

Ta górna cześć ma tak ciężko schodzic? Jak wybije przedni bolec to nie moge w ogole tym ruszyć, chyba ze musialbym bardzo mocno to wypchnąć. Dopiero jak wybije drugi bolec moge poruszac gorna czescia ale schodzi to jakos dziwnie i wolalem calkiem nie scagac. Co robić?

Link to post
Share on other sites

spróbuj oddać parę strzałów na singlu. Generalnie jeżeli całość nie schodzi w stronę przodu, to znaczy że ta replika jest "łamana" na przednim "bolcu" (pinie). Musisz wsadzić przedni pin, potem tak jakbyś chciał replikę złamać, w sensie ten pin ma być osią obrotu całej górnej części.

Link to post
Share on other sites

Widziałem tez demontaż tego typu ale jak próbowałem tak robić to górna część nawet nie drgnęła. Przy przednim boldu widać cos podobnego do zawiasa i pewnie to tak działa. Zaraz jeszcze spróbuję. Mam wyciągnąć tylko ten jeden pin z tyłu czy cos jeszcze jak chce ją "złamać?

Edited by lukasz96pl
Link to post
Share on other sites

Podaj producenta repliki, komora hu metalowa czy plastikowa? jeśli metalowa na bank rozsuwana replika do przodu, jeśli coś ją trzyma to jest to rączka zamka, odciągnąć i zejdzie. Jeśli zajrzysz do gniazda magazynka i otwór komory hu wystaje z płaszczyzny integralnej* z całością korpusu** repliki to komora hu jest dzielona, a replika jest "łamana". Wtedy wybijasz tylko pin z tyłu, musisz być pewien, że tłok jest zwolniony, bo będzie blokować uszy komory zamkowej.

 

Jak będziesz miał problemy to zawsze możesz podrzucić ją do mnie, na serwis. :icon_wink:

 

*ostatnio zauważyłem, że poziom się na forum obniżył i ludzie nie rozumieją prostych słów dla nich słowniczek:

integralnej z - stanowiącej całość z

** ta wiem... komory spustowej nie całością korpusu

Edited by mikunda
Link to post
Share on other sites

Producent to Golden Eagle, to jest podobno inna nazwa JG. Komora HU raczej plastikowa, bo widać jak odkręcę lufę zewnętrzną, mniej więcej coś takiego: https://www.google.p...974381q;550;375 , albo coś takiego, tylko że plastikowe https://www.google.pl/search?q=komora%20hop%20up%20hk416&psj=1&bav=on.2,or.r_qf.&bvm=bv.45921128,d.Yms&biw=1920&bih=955&um=1&ie=UTF-8&hl=pl&tbm=isch&source=og&sa=N&tab=wi&ei=sBeAUfa1K-jK4ATqroHwAQ#imgrc=W2aSEugkfiNecM%3A%3BHoCC48S-gj_b4M%3Bhttp%253A%252F%252Fimage.ceneo.pl%252Fdata%252Fproducts%252F1296087%252Fi-classic-army-komora-hop-up-do-m4-m16.jpg%3Bhttp%253A%252F%252Fwww.ceneo.pl%252F1296087allegro%3B600%3B350 . W gnieździe magazynka widać wystającą część komory. Jak zwolnić tłok, bo nie wiem o co chodzi? Do serwisu nie chce dawać tej repliki bo chcę sam coś przy niej porobić i bardziej ją poznać.

Edited by lukasz96pl
Link to post
Share on other sites

Komora jednoczęściowa, replika rozkładana przez rozsuwanie do przodu komory zamka razem z lufą. wyciągasz pin przedni, ciągniesz całą górę do przodu. Jak zaczyna Ci coś blokować to jest to rączka zamka, odciągasz ją do tyłu i już.

Link to post
Share on other sites

Rozsuwane body często mają dość ciasne spasowanie. Masz kable z tyłu czy z przodu? Jak z przodu to uważaj by ich nie pourywaać. Jak z tyłu to uważaj tylko na komorę i ewentualnie bolt catch (trzeba unieść) i rozsuwasz na chama. To nie plastelina.

Link to post
Share on other sites

W ostrej służy do zwalniania zamka po wystrzeleniu wszystkich nabojów z magazynka. Tutaj służy tylko do odwzorowania broni ostrej, tylko w niektórych replikach ma podobne zastosowanie do ostrej. Musisz go jednak podważyć żeby przeszła pod nim górna część korpusu. Nic więcej oprócz pinów nie przytrzymuje połówek razem.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...